Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Meteorolojik Uyarı 18 01 2006!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞMUR, KUVVETLİ FIRTINA, DONDURUCU SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI VE TİPİYE DİKKAT! Yurdumuz Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Soğuk havanın 23 Ocak Pazartesi gününden itibaren, Şubat ayı başına kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Afet Koordinasyon Merkezi
    AKOM

METEOROLOJİK UYARI VE DEĞERLENDİRME!

ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞMUR, KUVVETLİ FIRTINA, DONDURUCU SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI VE TİPİYE DİKKAT!

Yurdumuz Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Soğuk havanın 23 Ocak Pazartesi gününden itibaren, Şubat ayı başına kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Perşembe sabah saatlerinde başlaması beklenen sağanak yağmurun öğle saatlerinde şiddetini artırarak yağması bekleniyor. Yağışın özellikle şehrin güney kesimleri (sahil yolu güzergâhı), boğaz hattı boyu güzergâhı ve Anadolu yakasında daha etkili olacağı tahmin ediliyor. Şiddetli sağanak yağış nedeniyle oluşması muhtemel su baskınları, taşkınlar ve göllenmelere karşı hazırlıklı ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece, hava sıcaklıklarında beklenen 6–8 derecelik düşüşle birlikte yağışların karla karışık yağmura, Cuma günü ise yüksek kesimlerde (Binkılıç, Çatalca, Aydos tepesi gibi kesimlerde) kar yağışına dönmesi bekleniyor. Cuma gecesi hava sıcaklığının -2 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Bu nedenle Cuma gecesinden itibaren oluşması muhtemel buzlanmaya karşı direkt rüzgâr alan yollar, köprü ve viyadükler başta olmak üzere önemli güzergâhlarda hazırlıklı ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Pazartesi günü rüzgarın hızını artırarak fırtına seviyelerine (saatte 80-90 km. hızla) ulaşması bekleniyor. Aynı gün yağışlarında kara dönüşeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın kar yağışını tipiye çevirmesi ve görüş mesafesini düşürerek trafikte aksamalara neden olması bekleniyor.

Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıklarının gündüz bile -5 derecelere kadar düşeceği tahmin ediliyor. Hissedilen sıcaklıkların ise -20’lere kadar gerilemesi bekleniyor. Açık alanlarda barınan kimsesizler başta olmak üzere, soğuk hava nedeniyle donarak ölümleri önlemek amacıyla gerekli hazırlıkların ve tedbirlerin alınması gerekmektedir.

AFET KOORDİNASYON MERKEZİ
    Ahmet KÖSE
    Meteoroloji Mühendisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    en iyisi 1 hafta yıllık izine çıkayım, evde oturup yatarım,bol bol siteye girerim.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    havalar sakat havalar cok pis

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Erzurum da Kars da -40 derece arkadaşlar, hemde her kış. Korkmayın ölmeyiz.
    Allah evsizlere ve odunu kömürü olmayan garibanlara yardım etsin...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    iyi iyi ben tatilim zaten ekvatora yakın bi yere bi tatile kaçıyım yarın bari 1 haftalık
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

lancelot35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    virago 535 ,ybr 125
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Erzurum da Kars da -40 derece arkadaşlar, hemde her kış. Korkmayın ölmeyiz.
    Allah evsizlere ve odunu kömürü olmayan garibanlara yardım etsin...
    tebrikler başka söze gerek yok

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    walla bugün dondum ben, finalim vardı, okuldan eve gelene kadar sırılsıklam oldum!

bu arada başlık "psikolojik deli" gibi olmuş bana onu çağrıştırdı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler