Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Havalı Giysiyle Motosikletler Daha Güvenli!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Sürücüler için ürettiği üstün güvenlik ekipmanlarıyla bilinen Alpinestars yine bir ilke imza attı.

Alpinestars’ın “Tech Air Race motorcycle suit” ismiyle tanıttığı ürün sürücünün motosikletten ayrılması ile devreye girerek giysi içindeki hava yastıklarını 0.5 milisaniye içerisinde şişiriyor ve 25 saniye sonra seviyeli olarak tekrar eski konumuna getiriyor.

Tech Air Race motorcycle suit’in digerlerinden farkı, diger ürünlerde sistemin devreye girmesi için koruma ekipmanı motosiklete bir ip vb. bir gereçle baglanıyordu ve sistemin motosiklete baglantısını saglayan bu ipin ayrılması sonucu sistem devreye giriyordu fakat bu sistemin dezavantajı motosikletten ayrılmadan birlikte sürüklendiginiz durumlarda sistem ile motosiklet arasındaki baglantı kopmadıgı için sistem devreye girmiyordu bir başka dezavantajı ise motosikleti park ettiginizde bu baglantıyı unutup motosikletten indiginizde sistsem devreye giriyordu. Alpinestars ise bu sorunları çözmüş görünüyor.

Tech Air Race motorcycle suit elektrikli ve benzinli motorlarda test edilmiş ve hareket halinde olmadan ve aynı anda sürücü motordan uzaklaşamadan aktive olmuyor. İnanılmaz şekilde başarılı sonuçlarla testten geri dönen prototip in özellikleri bununla da sınırlı değil.

Kaza anında hesaplamaların giysi üzerindeki işlemciler vasıtasıyla anında hesaplanarak yine giysideki yedi adet algılayıcının çarpışmayı hesaplamasıyla harekete geçen giysi tüm hava yastıklarının aktif olmasını sadece 0,50 milisaniye de yapabilmekte. Önceden çıkan benzer ürünlere göre daha hızlı ve daha hayat kurtaran bir zamanlama.

Kazanın olmasından sonra 25 saniye sonra yavaşça sönerek tekrar eski haline dönebilen giysi kazanın ıssız bir alanda olabileceğini de düşünerek üstündeki GPS ile yerini de belli edebilmekte.

Alpinestar ın hava yastıkları ayrık iki adet soğuk nitrojen şarj ünitesi içermekte. Bu sistemle motorda kazadan sonra bir yaralanma olmaz ve yola devam ederseniz ilk kazadan bir dakika sonra kendi kendini tekrar başka bir kaza için hazır hale getirebiliyor. Böylece ikinci bir kaza yaşayabilecek olan bahtsız bedevi sürücülerin kaderlerini kutup ayısından uzaklaştırmak biraz olsun mümkün.

Aktif son kullanıcı satışına kadar sürekli geliştirilen giysi için şu an Ben Spies, Mika Kallio ve Dani Pedrosa veri toplama ve geliştirme için MotoGP yarışlarını kullanmaktalar.

Son kullanıcıya Haziran 2011 de satışına başlanacak Tech Air Race motorcycle suit in yaratıcısı Alpinestar (şuanki model sadece racing tarzı için) racing, off-road ve sokak motorları için farklı modellerin yaratılacağının ve bunlara değişik varyasyonlarının da ekleneceğinin sözünü vermiş durumda.

Söz konusu giysinin yurtdışında maliyetin üstüne ek bir 2500$ koyacağı söylenmekte.

http://www.youtube.com/watch?v=aHkRssXMw9g

Kaynak:Autoblog

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Parasıda güzelmiş
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Elint;
    ben bu cümleyi anlamadim.

" 25 saniye sonra siyeniyeli olarak tekrar eski konumuna getiriyor.
    "

siyeniyeli olarak ne demek?!!!

Alpinestars tabi ki bir çok ürün üretiyor ama ciddi anlamda yaris için kullanilabilecek tek bir kombinezonu var.
    Onun da fiyati ben euro olarak biliyorum,dolara çevirmeye çalistim yanlisim olabilir kusura bakmayin 2500 dolar civarinda.

Bu yenilik, bunun uzerine 2500 dolar koyduguna gore ortalama 5000 dolar gibi bir fiyat ortaya çikiyor.
    Hani insanin ölsek daha iyi diyesi geliyor.

Biraz daha done yokmu?
    Hani,
    su kadar siddete maruz kalirsaniz, su kadara indiriyor gibi.

Bir de kaç kilo bu nane?
    Biz hala bir kilo bir beygir abi hesabindan gittigimiz için onemli.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pahalı...
    112ciyiz

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de kaç kilo bu nane?
    Biz hala bir kilo bir beygir abi hesabindan gittigimiz için onemli.
    Yarım beygir ekliyormuş ama önü mü, arkası mı bilemem
    http://www.wheels24.co.za/BikesQuads...-suit-20100430

Yalnız fiyat dediğin gibi ağzını kapa evladım dedirtiyor.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    coq haberi yazan editörün hatası. Düzelttim.

Videoda hiç şişmedi bozuk galiba,Michelin'in maskotu gibi olmalıydı.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valllaaa bende öyle bişey bekliyordum ama fooooss

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Para olarak pahalı gibi ama baktığınıza bir kazada hastane hasrafının geçer 5000$ ı ssk varsa öder de yine de güzel birsey fiyat haliyle ilk çıkısta böyle olacaktır ama ben motoru buyutmeye muhtemelen biraz daha düşer fiyatı.

Motosikleti
    Honda cbr hastası ama yok işte
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdasa katılıyorum :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler