Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hintli Hero Türkiye’de Fabrika Kurabilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Dünyanın dev motosiklet üreticisi Hintli Hero Türkiye’de fabrika kurabilir, üretim için araştırma yapıyor

Abdullah Gül’ün 15 yıl aradan sonra cumhurbaşkanı düzeyinde ilk temasını gerçekleştirdiği Hindistan ile ekonomik ilişkiler güçlenirken, bazı Hintli firmaların Türkiye’ye bakışı da somutlaştı.

Yılda 4 milyon motosiklet, 5.5 milyon adet de bisiklet üretimiyle en büyük üreticilerden olan Hintli Hero Group, Türkiye’de üretim yapmak için araştırma yapıyor.

Hero Group’un Başkanı Suril Kant Munjall, Türkiye’ye yatırım yapacağız demek için erken dese de kendileri için global olmanın yolunun Türkiye gibi bir ülkede üretim yapmaktan geçtiğini söyledi. AB yolunda yürüyen Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine açılabileceklerini anlatan Munjall, Türkiye’ye yatırım miktarı konusuna henüz karar vermediklerini söyledi.

CİROSU 5 MİLYAR $

Munjall. “20-25 yılda dünya çok değişecek. Türkiye ve Hindistan, ekonomide birlikte hareket etmeli. Hint hoşgörüsü, dünya ekonomisinde önemli rol oynayacak” dedi. Hero Group’un yıllık cirosu 5 milyar doları buluyor. Daha önce 5 kez geldiği İstanbul’un kendisi için dünyada en favori şehir olduğunu dile getiren Munjall, “İstanbul’un yanı sıra Efes ve Kuşadası’nda da bulundum. Türkiye, modern ve eskinin mükemmel birleşimi. Kültürünüzü çok seviyorum” dedi.

Hindistan Türk müteahhitleri için cazip bir pazar

Yeni Delhi’de bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) muadili olan FICCI’nin (Federation of Indian Chambers of Commerce and Industry) ekonomisti Anjan Roy, ülkede 5 yılda alt yapıya 600 milyar dolar harcanacağını söyledi.

Roy’un aktardığı bu husus, özellikle dış pazarlarda gücünü giderek artıran Türk müteahhitlerinin ilgisini çekecek. Hindistan 324 milyonla dünyanın en yüksek çalışan nüfusuna sahip ülkesi, hatta bu konuda Çin’den de önde. Roy’un verdiği bilgiye göre, 600 milyona yakın cep telefonu sahibi var. Bu sayı hızla yükseliyor. Ayda 15-16 milyon kişi cep telefonu alıyor.Hindistan’ın milli geliri 1 trilyon dolar düzeyinde bulunuyor. Geçen yıl 28 milyar dolar yabancı sermaye geldi. Bu yıl 50 milyar dolar bekleniyor.

İngilizler payımızı düşürdü

Hindistan’ın dünya ekonomisindeki yerini de anlatan Suril Kant Munjall, İngilizler geldiğinde dünya ekonomisinde yüzde 21 olan paylarının yüzde 1’e düştüğünü belirtti. Munjall “Hindistan, yine dünya ekonomisinde daha büyük pay alacak. Yüzde 20’li günlerine dönecek. ABD’nin dünya ekonomisinin üçte birini oluşturduğu düşünülürse, Hindistan’ın yüzde 20’lere yükselmesinin ne anlama geldiği daha iyi anlaşılır” dedi.

Kaynak:Net Haber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Defalarca oralarda bulunmuş biri olarak, eğer adamakıllı gelecekler ise şahane haber Eğer, Uğur Dondurma Makineleri ve/ve ya ya daha başka bilindik saçmalılklara kanıp ta Türk distribütörler ile sadece satışa yönelik bir plan yaparlarsaaaa

Hindistan da tek sevdiğim şey şahane motosiklet kalabalığı idi ( O kadar çok şey kalabalık ki? hindistan demek zati kalabalık demek, her şeyin ve her nesnenin kalabalığı)
    Poturdak

Motosikleti
    zx 750 r
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Defalarca oralarda bulunmuş biri olarak, eğer adamakıllı gelecekler ise şahane haber Eğer, Uğur Dondurma Makineleri ve/ve ya ya daha başka bilindik saçmalılklara kanıp ta Türk distribütörler ile sadece satışa yönelik bir plan yaparlarsaaaa

Hindistan da tek sevdiğim şey şahane motosiklet kalabalığı idi ( O kadar çok şey kalabalık ki? hindistan demek zati kalabalık demek, her şeyin ve her nesnenin kalabalığı)
    Türkiyede ki en büyük boşluk motosiklet işini profesyonel yapan bir sektörün olmaması,gerçekten sym gibi hero gibi modenas gibi orta halli kaliteli ama parçası ucuz teknolojiye açık sürekli kendisini iyileştiren bir motosiklet firması Türkiyeye fabrika açsa çok büyük bir pazar payı olur. artık bayat ekmeklerin ısıtılıp ısıtılıp önünüze gelmesi bıktırdı bizi. kanuni breton 30 sene önceki hondanın yan sanayi versiyonu... :(

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    fotodaki motorlar tanıdık geliyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Hondayla ortaklıkları var biraz araştırma yaptımda modelleri şunlar;

HERO HONDA GLAMOUR

HERO HONDA KARIZMA

HERO HONDA AMBITION 135

HERO HONDA PASSION PLUS

HERO HONDA SPLENDOR PLUS

HERO HONDA DAWN

HERO HONDA CBZ

HERO HONDA PASSION

HERO HONDA SPLENDOR

HERO HONDA CD 100

HERO HONDA JOY

Firma Siteleri:
    http://www.herogroup.com/motorcycle.htm

http://www.herohonda.com

Daha önce çıtlatmıştım bu hintlilerde bir numara var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...20-dtsi-2.html

En iyi modeli Karizma sonra Hunk diye gidiyor bunlar da rakipleri ile karşılaştırmaları.

http://www.youtube.com/watch?v=pt1pjLr7aI0
    http://www.youtube.com/watch?v=s1sEP...eature=related

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bir zamanlar honda hero vardı türkiyede ama tıpkı titan gibi hiç hoşuma gitmezdi çakma olduğundamı nedir ama çinliden 10kat sağlamdır orası başka
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Turkiyedeki adi acaba kahraman motosikletmi olur?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Gelsinler belki burada üretilirse fazla vergi binmez

http://www.herohonda.com/karizmazmr/index.html
    Güzelmiş )

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Valla resimdeki motorların türkiye hep bir benzeri var.Ben bir ayrıcalık göremedim bunlarda taklit bence.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Her tür konuda olduğu gibi bu motosiklet konusunda da YABANCI ÇÖPLÜĞÜ olan güzel ülkeme sadece acıyorum. Başka yoruma gerek yok...
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Alıntı Serpico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her tür konuda olduğu gibi bu motosiklet konusunda da YABANCI ÇÖPLÜĞÜ olan güzel ülkeme sadece acıyorum. Başka yoruma gerek yok...
    Aynen katılıyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

muzo abi İstanbuldan bahsederken twenty mıllıon Tirkiş pipıl şeklinde misafirlerime yakınıp dururum...Çin hegemonyası altında ezilirken aman Hintliler eskik kalsın...

ek olarak...I am careening between...ingilizce yardırdım ki herkesler anlamasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hunk dışındakilerin görüntü olarak çinlilerden hç bir farkı yok.. hunk ında apacheden öylr çok üstün olduğunuda sanmıyorum... abilerimin dediği gibi yabancı çöplüğü kalabalıklaşacak başka birşey değil

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    cbf 150nin aynısını mı yapıyorlar anlamadım. sattırmayın bana motorumu
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Bu hintliler gelsin, tüm Honda bayileri ya satışı durdurdu yada durduracak bunlarla devam etsinler işte.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Eğer gelirse bizi yeni bir tartışma bekliyor..
    Hintli mi? Çinli mi?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çöplük falan değiller arkadaşlar. Hint'lilerin mühendisliği oldukça ileridedir, öyle taklit Çin'lilere falan benzemezler, hepsi aşağı yukarı Apache kalitesindedir. Apache'yi kalitesiz buluyorsanız o ayrı.

Bir de şu dış görünüşe bakarak motorların kalitesi hakkında yorum yapmayı bırakalım bence. 2006'nın ne şahane görünümlü parlak Çin motorları şu anda paslanmış kromajları, sararmış göstergeleri ve kırmızıdan turuncuya dönmüş boyalarıyla bir köşede yatıyorlar. Keşke bütün Çin motorları gitse de yerini Hint'liler alsa.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben anlamıyorum miilet nası mondial yok zongshen asya fln biniyor..kardeşim azcık paraya kıy 4-5 yıl daha fazla bin....motor giderken parçalarını arkadan topla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 ----------

Allahatan benim crypton thailand malı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çöplük falan değiller arkadaşlar. Hint'lilerin mühendisliği oldukça ileridedir, öyle taklit Çin'lilere falan benzemezler, hepsi aşağı yukarı Apache kalitesindedir. Apache'yi kalitesiz buluyorsanız o ayrı.

Bir de şu dış görünüşe bakarak motorların kalitesi hakkında yorum yapmayı bırakalım bence. 2006'nın ne şahane görünümlü parlak Çin motorları şu anda paslanmış kromajları, sararmış göstergeleri ve kırmızıdan turuncuya dönmüş boyalarıyla bir köşede yatıyorlar. Keşke bütün Çin motorları gitse de yerini Hint'liler alsa.
    kusura bakmasınlarda o mühendisliklerini bi zahmet tasarımdada gelştirsinler. hunk ı yapabiliyolarsa diğerlerinede adam gibi bir şekil verebilirler ama nasıl olsa gidiyo ayağındalar. tasvip etmiyorum kalite dedğim zaman sağlamlık yannda tasarımda ararım ben.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler