Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Sürücüsü Kendini Ateşe Verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, ehliyetsiz ve kasksız olarak yakalanan motosiklet sürücüsü Ceza yazılmasına sinirlenerek, üzerine benzin dökerek kendisini yaktı.
    Aşağıpazar Mahallesi Hükümet Caddesi'nde meydana gelen olayda; cadde üzerinde uygulama yapan trafik polisleri kasksız olarak motor kullanan Ali İhsan Gül'ü (37) durdurdu. Polisler tarafından sorgusu yapılan Gül'ün ehliyeti olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine Gül'e, sürücü belgesiz, kasksız ve tescil belgeleri olmaması nedeniyle cezai işlem uygulanacağı iletildi. Duruma sinirlenen Gül, olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra elinde bidonla geri gelen Gül, üzerine benzin dökerek, "Bana Ceza yazarsanız, kendimi ateşe veririm." diye bağırmaya başladı.

Polisleri ikna edemeyen Gül, benzini üzerine dökerek kendini yaktı. Bir anda alevler içinde kalan Gül'ü, söndürmek isteyen bir polis memuru Atilla Kılıçer de hafif şekilde yararlandı. Olay yerine çağrılan ambulansla Korkuteli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gül'de ağır derecede yanık olduğu öğrenildi.

Öte yandan, denetimlerin, motosiklet kazalarını azaltmak için yapıldığı öğrenildi. İlçede sık sık yapılan kask ve ehliyet denetimleriyle geçen yıl meydan gelen 30 motosiklet kazası sayısının bu yıl 3 aylık süreçte 3 olduğu bildirildi.

Kaynak:Haberler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kıyamet alametleri..

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Korkutelinde bildim bileli kasksız ehliyetsiz motor kullanır insanlar , poliste böyle ara ara gaza gelir denetleme yapar işte , dostlar alışverişte görsün diye yılda bir uygulama yaparsan böyle tepkiyle karşılaşırsın , üzüldüm vatandaşa , umarım yaralar kalıcı olmaz...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hırsız, arsız olsa adamın bu kadar yakasına yapışmazlar.
    adamı hızrsızlıktan suçüstü yakalıyorlar serbest bırakıyorlar ama bu gibi durumlarda bas 1500 tl cezayı, adamın parası olsa zaten evraklarını tamamlar.
    yazık olan vatandaşa olmuş.
    sorsan memur da görevini yapıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Memur İşlemi Başlatmışsa Yapacak Birşey Yok..
    Peki Hırsızın Hiçmi Suçu Yok ? (Nasrettin Hocadan Alıntı)
    Sana,Bana,Ona Eksik Evrakla Motor Kullanmaktan Ceza Kesmeseler Neden Bunları Edinelim Ki ?
    Cezayı Yerinde Görüyorum... Biz Eşşekmiyiz Ehliyetimizi Alıp Kaskımızı Takıyoruz...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Yurdum insanina bak ya ulen benzin dokme bari yafu..3,8 tl olmus litresi...Bu ne luxdur...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memur İşlemi Başlatmışsa Yapacak Birşey Yok..
    Peki Hırsızın Hiçmi Suçu Yok ? (Nasrettin Hocadan Alıntı)
    Sana,Bana,Ona Eksik Evrakla Motor Kullanmaktan Ceza Kesmeseler Neden Bunları Edinelim Ki ?
    Cezayı Yerinde Görüyorum... Biz Eşşekmiyiz Ehliyetimizi Alıp Kaskımızı Takıyoruz...
    Size katiliyorum, ama katilmadigim bazi noktalarda var. Öncelikle sebebi ne olursa olsun bir insan kendini yakacak kadar bunalima sokulmamaliydi, özellikle bahsi gecen yer ( antalya / korkuteli ) sehir merkezine oldukca uzak ve trafigin neredeyse hic olmadigi bi bölge, trafik yok diye kanunlar yokmu orada? hayir tabiki var. Ama o bolgede o sekilde motor kullanan binlercede insan var, ve hepsinin altindaki motorlar 150 cc'yi gecmez, oradaki insanlar seracilikla, mevsimlik iscilik yaparak hayatlarini kazaniyorlar, motorun degeri zaten ne kadar ki 1500 tl ceza yaziliyor adama birde Trafik ekipleri o bolgedeki denetimleri sıklaştırmış olsaydi ne böyle bi olay yasanirdi nede bundan sonra boyle bi olaya zemin hazirlanirdi...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    kask ın yok anlarım hadi onu geçtim be adam ehliyetinde yok hadi onuda geçtim sigorta yok onuda geçelim belgelerinde yok be adam ne binersin o zman motora git bisiklet al. polis görevini yapmış kimse polise bahane bulmasın ha diyebilirsiniz durup durup birden coşuyolar diye keşke hep coşar durumda olsalar da insanlar çocuklarına olumlu yönde örnek olsa avrupada adam çocuğuna motosiklet alıyo önce korumasını kaskını gidiriyo bizim memlekette daha dün gözümle gördüm 13 yaşında çocuk bacağındaki kemikler un ufak olmuş daha yürüyemiyo topallıyo yinede motorun üstünde ne bir kask ne bir koruma anası babasıda seyrediyo çok yazık bana kalırsa bunların elinden motoru bile almak lazım. bu adam kendini bidonla yakmasa kaza yaptığında zaten yanacakmış sadece kendisi değil ölüp başkasını da yakacak.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    el gider mersine, biz gideriz tersine

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdum insanina bak ya ulen benzin dokme bari yafu..3,8 tl olmus litresi...Bu ne luxdur...
    sanada katılıyorum üstadım bari kolonya kullansaymış.

Kritik bir konu yorum var ama yok. Acil şifalar yaralı arkadaşa.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Hem suçlu hem güçlü. Hiç bir bokun olmayacak, ceza yiyince de öyle bi kızıcan ki, kendini yakıcan, elle tutulur neyi var...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    burdaki olayda polis haklı evet ama vatandaşta haklı;şöyleki bu gibi yerlerde misal sakarya akyazı orda da millet hep çarşı pazar motorla gider ne kask ne bişey hatta ruhsatı evinde kilitli dolapta saklıyan bilirim nasıl olsa polis yok diye ama burda oldugu gibi polisler 5-6 ay bakmazlar sonra bi çoşarlar haydaaa karakolun önü motor kaynıyo ya denetimleri sıkı tutun yada ellemeyin vatandaşa ya herro ya merro kardeşim...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    polis bu denetimleri düzenli yapsa kimse sesini çıkaramaz.
    ben izmitteyken bir kere bile kasksız motora binmedim (halada öyle) ama önümde arkadamda kasksız, kafasında boneyle filan türlü türlü motorcu polisin gözünün önünden geçiyor ama polis birisine bile bişey demiyodu, benim arkadaşa ise motoru aldığının 2.günü egzozundan çok ses geliyo diye 600küsür tl ceza kestiler (150cc motordu ve orjinal egzozdu). hal bu olunca tepki olur tabi.
    1 seneden fazla oldu motora bindiğim, bir kere bile polis denetimine denk gelmedim, sadece bir kez polisin önünde durmuştum, o da zaten sıkıldığından ehliyet-ruhsat soruyodu belliydi (üzerimde full koruma olduğu halde kask takıyosun dimi demişti:S)
    herneyse, şu denetimleri sık yapsalar, gözünün önünden kasksız, tarzan gibi geçenleri durdursalar ne güzel olacak
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis bu denetimleri düzenli yapsa kimse sesini çıkaramaz.
    ben izmitteyken bir kere bile kasksız motora binmedim (halada öyle) ama önümde arkadamda kasksız, kafasında boneyle filan türlü türlü motorcu polisin gözünün önünden geçiyor ama polis birisine bile bişey demiyodu, benim arkadaşa ise motoru aldığının 2.günü egzozundan çok ses geliyo diye 600küsür tl ceza kestiler (150cc motordu ve orjinal egzozdu). hal bu olunca tepki olur tabi.
    1 seneden fazla oldu motora bindiğim, bir kere bile polis denetimine denk gelmedim, sadece bir kez polisin önünde durmuştum, o da zaten sıkıldığından ehliyet-ruhsat soruyodu belliydi (üzerimde full koruma olduğu halde kask takıyosun dimi demişti:S)
    herneyse, şu denetimleri sık yapsalar, gözünün önünden kasksız, tarzan gibi geçenleri durdursalar ne güzel olacak
    Hay cok yasa..

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki olayda polis haklı evet ama vatandaşta haklı;şöyleki bu gibi yerlerde misal sakarya akyazı orda da millet hep çarşı pazar motorla gider ne kask ne bişey hatta ruhsatı evinde kilitli dolapta saklıyan bilirim nasıl olsa polis yok diye ama burda oldugu gibi polisler 5-6 ay bakmazlar sonra bi çoşarlar haydaaa karakolun önü motor kaynıyo ya denetimleri sıkı tutun yada ellemeyin vatandaşa ya herro ya merro kardeşim...
    bence yanlış düşünüyorsunuz. bu mantık: '' hırsızlık yapmayalım cezası var'' mantığıyla aynıdır bişeylerin cezası olduğu için değil yapılmaması gerektiği için yapılmamalı insanlara zarar verdiği için yapılmamalı. bence herkes bu bilinçte olmalı.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bıraksalarmış keşke cayır cayır geberseymiş orada
    hadi kasksız tamam alışıldık durum.
    hani evraklar ? hani ehliyet ? hani ruhsat ?

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geberseydi derken biraz agir olmadimi? adam rahmetli olsaydi emin olun sizin elinize bisey gecmezdi..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçinmek için kıçını yırtarken çift maaşın kadar ceza yersen kendinide yakarsın, çocuğunuda kesersin
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Polisin uygulaması %100 doğru. Adamın da muhakkak bir sinirsel rahatsızlığı vardır.
    Birkaç arkadaşın dediği gibi denetim olmazsa motor kültürünün gelişmesini beklememek lazım. Ben de bir kaç kere ceza yedim ama suçumuz belliydi. Kabullendik, erken ödeyerek indirimden yararlandık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler