Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şanlıurfa Valiliğinden Motosiklet Dünya Şampiyonası Açıklaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Şanlıurfa ilinde gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası Akrobatik Motosiklet Dünya Şampiyonası” ile ilgili Valilikten açıklama geldi.

Şanlıurfa Valiliğince yapılan yazılı açıklamada ; Geçtiğimiz günlerde bazı yayın organlarında, Şanlıurfa ilimizde gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası Akrobatik Motosiklet Dünya Şampiyonası” hakkında yer alan muhtelif haberlerle alakalı olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına Valilik olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Mezkûr Organizasyonun 15-16 Mayıs 2010 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleşmesi öngörülmüştür. Buenos Aires, Berlin ve Roma gibi önemli dünya şehirlerinde daha önce tertip edilen bu organizasyon, 2010 yılı içerisinde Almanya, Litvanya, İsviçre ve nihayet Türkiye / Şanlıurfa olarak tespit edilmiş olup, Sayın TMF Başkanının yaptığı açıklamalar ile kendi resmi internet sitelerindeki yayınlar(örneğin ww.tmf.org.tr/dosyalar/takvim2010.pdf) arasındaki ciddi tenakuz, değerlendirilmeler yapılırken sarfınazar edilmemelidir.

Ancak içinde olunamayan bir organizasyona gösterilen hissi refleksler ile tevil ve izah edilebilecek bu açıklamalar maalesef iyi niyet hadlerini zorlamakta ve 64 ülkede 26 dilde yayınlanacağı taahhüt edilen, gerçekleştiği takdirde Şanlıurfa’nın, dolayısıyla da ülkemizin tanıtımına hizmet edeceği muhakkak olan bu organizasyona zarar verebileceği mütalaa edilmektedir.

Gelen hiçbir ikaz veya ihbar istihfaf edilmemektedir. Yapılan mutabakatın öncesinde de gerekli araştırmalar yapılmış olmakla birlikte TMF’nin Sayın Başkanının iddiaları da aynı minvalde değerlendirilmekte ve ilgili firmaların yetki vb. durumları elan hassasiyetle araştırılmaktadır. Ancak resmi bir federasyon temsilcisinin zihinlerde istifhama yol açabilecek açıklamaları yapmadan önce ilgili makamlarla doğru iletişime geçmesi gerekliliği de çok açıktır.

Organizasyon bütçesi özünde Şanlıurfa stadında yapılacak iki gösteriye müstenit satılması planlanan takriben 60.000 biletten elde edilecek gelirler ve sair sponsorluk, reklam vb. gelir kalemleri üzerine kuruludur. Şu ana kadar mutabakata varılmış organizasyon ile ilgili olarak hiçbir ödeme yapılmamıştır. Ülkemiz ve daha özelde ilimiz ve Suriye arasında son yıllarda gelişen iyi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi bağlamında komşumuz Suriye’nin de katılacağı bir konsept belirlenmiştir. Elde edilen gelirlerden, belgeleriyle tespit edilen masraflar düşüldükten sonra kalan kısmın taraflar arasında paylaşımı ve Valiliğimize düşecek payın Şanlıurfa’nın tanıtımında kullanılması öngörülmüştür.

Bir kez daha ortaya atılan iddiaların ciddiyetle değerlendirileceğini ifade etmekle beraber, aksi durumda, yani mezkûr iddiaların doğru çıkmaması durumunda organizasyonun hedeflediği gelirle elde edilen gelir arasında bu tür menfi açıklamalar nedeniyle oluşabilecek fark ve zararların müsebbiplerinden dava yolu ile tazmin edileceğinin bilinmesi gerekmektedir.

Tüm bunlara rağmen federasyonun şehrimize yönelik bu ani ve yakın ilgi ve alakası şüphesiz bundan sonra yapılacak organizasyonlarda değerlendirilebilecektir.

Meselenin yukarıdaki izahat dâhilinde değerlendirilmesi hususunu kamuoyunun dikkatine sunarız denildi.

UrfaHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mazur gorun pek bişey anlamadım..
    ([B]TEKEL[/B])inle Tut Beni ([B]ALKOL[/B])larına Sar Beni N([B]EFES[/B])ine Muhtacım......::bira01::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı EvildoeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mazur gorun pek bişey anlamadım..
    Suriye valiligi yazsa daha bir Turkçe olurdu herhalde bu metin.
    Anlamaman normal yani.

Ben bir tek Suleyman Memnun yalancidir.
    Bu isten zarar edersek tazminat davasi açar, defterini dureriz kismini anladim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim Türkcem buna yetmiyor yahu...
    Birsey anladiysam arap olayim...
    Anlayan birisi tercüme ederse sevinirim...
    Almanca olursa benim icin cok ama cok daha kolay olur...
    Simdiden Dankeeeeeee
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Bu açıklama halk anlamasın diye yapmışlar anlaşılan. Her şey bir yana da "konsept" sözcüğünün kullanılması beni ayrıca bitirdi.

Ancak 2. okuyuşumda anladım. Özetle şunu diyor:

Ey Memnun sen önce kendi sitene bak oradaki 2010 takvimine bak. Gazetelere açıklama yapmak yerine önce bizimle konuşabilirdin. Herhalde organizayonda sana yer vermediğimiz için böyle davranıyorsun.

Daha ödenen bir şey olmadığı gibi bu organizayonun suriye ile bilikte yapılması planlanmaktadır. iki gösteri toplam 60 bin bilet kapasitesine sahiptir.

Biz yine de iddialarını araştıracağız ama bir şey çıkmaz ve eğer bu organizayondan, yaptığın olumsuz açıklamalar nedeniyle düşünülen gelir elde edilemez ise hakkında tazminat davası açacağız.

İlimize yönelik bu yakın ve ani ilgin ise daha sonraki organizyonlarda dikkate alınabilir.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah sulo ah yine patladin ya bak adamlar Turkce anlamiyosun diye arapca yazmislar.
    We are many...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sabah sabah dedim ki kendime ANLAMADIM ve akabınde herhalde uyanamadım yada yaşlanıyorum meğer kımse anlamamış bu ne ya acıklık getırebılecek sekılde acık değilki

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bana bak sayın süleyman memnun beyefendi hazretleri; biz bu organizasyonu yapana kadar urfa'ya ayak basmadın. imdi gelmiş gak guk ediyorsun. hem kendi yaptığın federasyon listesine bir bak urfa onda da var mı? varsa ne diye gaklıyorsun yoksa ne diye gukluyorsun. bu güne kadara senden bize hiçbir teklif gelmedi, biz kendi kendimize birşeyler yapmaya çalışıyoruz buna da mani olmaya çalışıyorsun. akıllı ol aklını alırız diyor.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Bizim memnun memnun kalmaz bu cevaptan...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    paradan nemalansa MEMNUN olurdu

ben MEMNUNDAN MEMNUNdeğilim

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Mezkûr :az önce anilan

tenakuz:kişinin davranışları, halleri arasındaki tutarsızlık, çelişki.

Sarfınazar:bir yana bırakmak

tevil: lafı bilinen anlamından başka bir anlamla yorumlama, ona başka anlam verme

mütalaa:bakış açısı, görüş.

istihfaf :küçümseme, aşağı görme

mutabakat: varılan bir şeydir.

minval :tarz, biçim, yol yordam, yöntem anlamlarına gelen kelime

istifham : arapça bir kelimedir ve zihinde beliren soru anlamindadir.

Müstenit:Dayanan, yaslanan

menfi: olumsuz

müsebbip :sorumlu, neden, bahane, saika, tesir

tazmin :zararı ödeme

buyrun size sözlük ''Memnunda aramak zorunda kalmasın...''
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah dedim ki kendime ANLAMADIM ve akabınde herhalde uyanamadım yada yaşlanıyorum meğer kımse anlamamış bu ne ya acıklık getırebılecek sekılde acık değilki
    sinan olay şu, birkaç gün önce sitemizde çıkan haberin devamı bu.
    şanlıurfa da yapılacak motokros ile ilgili Süleyman Memnun, valiliğin dolandırıldığı yönünde konuşma ve açıklama yapmıştı. valilik gerekli açıklamayı yayımladı olay bu. Sülüman bey cevabını almıştır

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten başım ağrıyor,işime konsetre olamıyorum... ''bari MT'yi açayımda kafam dağılsın'' dedim... yukardakini bi okudum kafam iyice durdu!!!

bunu yazan zihniyeti çok merak ettim... laf salatası....

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ;İlimize yönelik bu yakın ve ani ilgin ise daha sonraki organizyonlarda nah dikkate alınır.;
    sadece bunu anladım...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    google translate den çevirip yapmışlar açıklamayı.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    memnun bey e iyi bir cevap olmuş gerçekten araştırma yapmadan çamur atması onun gibi bir konumdaki insanın baya bir zoruna gitmiştir heralde ))))))))))
    bu açıklama iyide olmuş hani :D
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suriye valiligi yazsa daha bir Turkçe olurdu herhalde bu metin.
    Anlamaman normal yani.

Ben bir tek Suleyman Memnun yalancidir.
    Bu isten zarar edersek tazminat davasi açar, defterini dureriz kismini anladim.
    Karma karışık olmuş . Eski ,yeni ve yabancı... Avukata çevirtmek gerek tam olarak anlamak için .

Sadece özet anlaşılıyor.

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu açıklama halk anlamasın diye yapmışlar anlaşılan. Her şey bir yana da "konsept" sözcüğünün kullanılması beni ayrıca bitirdi.

Ancak 2. okuyuşumda anladım. Özetle şunu diyor:

Ey Memnun sen önce kendi sitene bak oradaki 2010 takvimine bak. Gazetelere açıklama yapmak yerine önce bizimle konuşabilirdin. Herhalde organizayonda sana yer vermediğimiz için böyle davranıyorsun.

Daha ödenen bir şey olmadığı gibi bu organizayonun suriye ile bilikte yapılması planlanmaktadır. iki gösteri toplam 60 bin bilet kapasitesine sahiptir.

Biz yine de iddialarını araştıracağız ama bir şey çıkmaz ve eğer bu organizayondan, yaptığın olumsuz açıklamalar nedeniyle düşünülen gelir elde edilemez ise hakkında tazminat davası açacağız.

İlimize yönelik bu yakın ve ani ilgin ise daha sonraki organizyonlarda dikkate alınabilir.
    Teşekkür ederim ... Bende 2-3 kere okudum . ne anlatmaya çalışıyor diye . aynı kanaatteyim ...

Allah allah dediğim yerde " konsept" . aynı yerlere takılmışız ...

Herhalde emekliliğe yakın bir özel kalem müdürlüğünden çıkmıştır bu yazı...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arasındaki ciddi tenakuz, değerlendirilmeler yapılırken sarfınazar edilmemelidir.

ile tevil ve izah edilebilecek bu açıklamalar

Gelen hiçbir ikaz veya ihbar istihfaf edilmemektedir.

zihinlerde istifhama yol açabilecek

Halis abi gelsin bu Osmanlıcayı tercüme etsin...eskilerden bi o var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Sağlam koymuşlar lafı...

En kısa tercmesi, " Akıllı ol alırım aklını..."...

Resmen ara gazı çekip ayar vermişler. ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halis abi gelsin bu Osmanlıcayı tercüme etsin...eskilerden bi o var...
    senin işin güçün yokmu ben tercüme bürosumuyum bulaşma bana seni muhatap almak istemiyorum allaha yakın bana uzak ol
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler