Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletli Ambulanslar En Fazla İzmir'de...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletli sağlık ekiplerinin önemi ilerleyen zamanlarda daha da iyi anlaşılacaktır..
    Keşke büyük şehirlerde sayıları yüzlerle ifade edilebilir hale gelse..

Bu arada arkadaşlar yazmış ben de tekrarlayayım; Ne ambulanslarda ne de hasta nakil araçlarında doktor bulunmaz..
    Dolayısıyla bu motorları kullanan arkadaşlarımız sağlık teknisyeni, Sağlık MYO mezunu kişilerdir..

Yani olayı fantastik hale getirip doktorların motor tutkusu nedeniyle sağlık bakanlığına bunları aldırmışlar demek abes oluyor biraz..
    İzmirdeki motorlu ekiptekiler DOKTOR dur... Sırf bu ekibi oluşturmak için alındılar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu arada İzmir de kaza fazla oluyor diye algılanmasın.İzmir motosiklet kullanma açısından daha uygun bir il olduğu için,fazla kullanılıyor.Yoksa kazalarda İstanbul,Ankara ve Konya başı çekiyor.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ambulanslarda doktor bulunmaz diyen arkadaşlar;

Uzun yıllar doktorluk yada ambulans söförlüğü yaptınız sanırım

İl ve ilçe merkezlerinde (Büyüklüğe bağlı olarak sayısı değişen ) 112 komuta merkezleri vardır. Bu 112 komuta merkezlerinde doktorlar - paramdeikler ve hemşireler birlikte çalışır. Genelde bir ambulansta bir doktor , bir paramedik ve şöför bulunur. Çoğu 112'de doktorlar sadece ambulansta görev yaparlar, herhangi bir hastane vb yerde görev yapmazlar.
    Bir de 112 vaka yoğunluğunun çok olmadığı bölgelerde (günde 5-6 vaka gibi) doktorlar hem ambulansta hemde hastanede çalışırlar. Hastane acilinde görev yaparken 112 anonsu geldiğinde eğer hastanede acile bakacak başka doktor var ise doktor 112 ile vakaya gider.
    Şayet doktor hastane acilindeki tek doktor ise ambulans paramedik ve söförle vakaya müdahale etmek üzere yola çıkar..

Bazı arkadaşların da dediği gibi bu kadar doktor açığı varken çok mantıklı bir iş değil.
    Bir yılda 30 motosikletle 262 vakaya bakılmış. Vaka sayısı çok çok az. Oratalama olarak Bir ambulansın günlük 10 vakaya müdahale ettiğini düşünürseniz , bir ayda 300 vaka yapar. Bir ambulansın ve bir doktorun bir ayda yaptığı işi 30 motosiklet ve doktor bir yılda yapmış

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambulanslarda doktor bulunmaz diyen arkadaşlar;

Uzun yıllar doktorluk yada ambulans söförlüğü yaptınız sanırım

İl ve ilçe merkezlerinde (Büyüklüğe bağlı olarak sayısı değişen ) 112 komuta merkezleri vardır. Bu 112 komuta merkezlerinde doktorlar - paramdeikler ve hemşireler birlikte çalışır. Genelde bir ambulansta bir doktor , bir paramedik ve şöför bulunur. Çoğu 112'de doktorlar sadece ambulansta görev yaparlar, herhangi bir hastane vb yerde görev yapmazlar.
    Bir de 112 vaka yoğunluğunun çok olmadığı bölgelerde (günde 5-6 vaka gibi) doktorlar hem ambulansta hemde hastanede çalışırlar. Hastane acilinde görev yaparken 112 anonsu geldiğinde eğer hastanede acile bakacak başka doktor var ise doktor 112 ile vakaya gider.
    Şayet doktor hastane acilindeki tek doktor ise ambulans paramedik ve söförle vakaya müdahale etmek üzere yola çıkar..

Bazı arkadaşların da dediği gibi bu kadar doktor açığı varken çok mantıklı bir iş değil.
    Bir yılda 30 motosikletle 262 vakaya bakılmış. Vaka sayısı çok çok az. Oratalama olarak Bir ambulansın günlük 10 vakaya müdahale ettiğini düşünürseniz , bir ayda 300 vaka yapar. Bir ambulansın ve bir doktorun bir ayda yaptığı işi 30 motosiklet ve doktor bir yılda yapmış
    Olaya o şekilde yaklaşmak yanlış olur... Emin ol 30 motoru satsalar 1 tane bile ambulans almazlar......

Zaten burda amaç hızlı olmak... 262 kişiye hızlı bir şekilde müdahale edilmiş.... 1 kişiye bile yerinde hızlı müdahale herşeye değer....

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Benim ne demek istediğimi anlamamışsınız.

Eğer amaç hızlı müdahale ise tamam, ama neden bu kadar az vakaya ulaşılmış. eğer bu kadar az vakaya müdahale edeceklerse yetersiz bir uygulama...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ne demek istediğimi anlamamışsınız.

Eğer amaç hızlı müdahale ise tamam, ama neden bu kadar az vakaya ulaşılmış. eğer bu kadar az vakaya müdahale edeceklerse yetersiz bir uygulama...
    Hocam her vakaya ilk önce motorlu doktorlar ulaşacak diye birşey yok ki... Zaten sadece ilk ve çok acil müdahale için hereket ediyorlar.... Hastayı götüremezler... Gene ambulans devreye giriyor...
    Bence bu da bir gelişme..... Motorlu ve ATV li itfaiye ekipleri de var... Mantık aynı mantık..Sadece ilk ve ani müdahale...

Memleketin paraları olduk olmadık boşa gidiyor zaten..Bırakın birazı da bu şekkilde gitsin..En azında 272 kişinin işine yaramış....

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    beni alırlarmı acaba işe
    98 Beygir.....

Kasksız motor kullanan bir 112 acil servisçi gördüm geçenlerde. Yuh diyorum başka da birşey demiyorum!

Motor 112 acil'in varaderosu, arkadaş 112 üniformalı. Yaş 40-50 arası, gözlüklü, zayıf. Yer İzmir Karşıyaka sahil yolu.

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    http://motorsiklet.bloggum.com/yazi/...ikletleri.html

bende resimlerdekinden istiyorum ama müdür bey motorsiklete pek iyi bakmıyor
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla ben sağlık bakanlığından YÖK e geçtim adamlar bir hafta sonra motosiklet getirttiler
    gittim 112 şube müdürüne dedim arkadaş para filan istemiyom cumartesi pazar gelim kullanim yanımada birini verin onada öğretirim yok olmaz sen başka kurumdasın dediler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben sağlık bakanlığından YÖK e geçtim adamlar bir hafta sonra motosiklet getirttiler
    gittim 112 şube müdürüne dedim arkadaş para filan istemiyom cumartesi pazar gelim kullanim yanımada birini verin onada öğretirim yok olmaz sen başka kurumdasın dediler
    Ben olsam üste para vermeyi teklif ederdim

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam üste para vermeyi teklif ederdim
    valla düşünmüyo değilim burda sezon kapanmak üzere havalar iyice soğudu
    yaz başında gidip ayaklarına kapanacam noolur noolur diye
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    arkadaşlar mondial motorlar iyimidir bilginiz varmı

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu-kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mondial motorlar iyimidir bilginiz varmı
    yanlış yerde sormuşun

Ben karşıyakda bostanlıda gördüm gayet iyilerdi uzakan gözlemimi yaptım puanımı verdim.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben karşıyakda bostanlıda gördüm gayet iyilerdi uzakan gözlemimi yaptım puanımı verdim.
    Nesi iyiydi? Acil müdahale anında görev sırasında mı gördün? Yoksa "karizmatikti çok güzel görünüyordu", mu demek istiyorsun?

Arkadaşlar adam kask takmıyordu diyorum, kimsenin umurunda değil.Aslında benim de umurumda değil, haklısınız yani.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nesi iyiydi? Acil müdahale anında görev sırasında mı gördün? Yoksa "karizmatikti çok güzel görünüyordu", mu demek istiyorsun?

Arkadaşlar adam kask takmıyordu diyorum, kimsenin umurunda değil.Aslında benim de umurumda değil, haklısınız yani.
    Arkadaşım benim gördüğümde bostanlı migrosun orda belediye otobüsü kaza yaptı ayaktaki yolcular yaralandı aradan çok kısa sürede iki tane motorize ambulans geldi ikisin başında kask vardı.Hemen ilk müdahaleyi yapıp ambulansı beklediler.Bence gayet başarılardı.Bu olaydan öncede 4-5 kez gördüğümde kaskları vardı.Sen gördüğünde kasksız denk gelmiştir.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler