Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ramzey Yamaha'ya 100 bin motosiklet üretecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Turk ekonomisi ve Ramzey için guzel bir haber... Başarılarının devamını dilerim..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Süper kavga çıkmış yine.

Anlamadığım bu mopedleri Beldeyama senelerdir İstanbul İstinye'deki fabrikada üretip Afrika'ya satıyordu.

Beldeyama kapanınca Yamaha üretici olaral Ramzey'le anlaşmış.

Üretim el değiştirmiş. O kadar.

Bu kavga niye?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun o hondaKıyaslayabilirmisin ramzeyle?
    Cbf in ramzeyden ne farkı var?... Japonya dışına çıktığı zaman Ne Hondalığı kalır ne hayatın ondalığı....

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafatscı memleket sevdalısı ne varsa torpağımda var mantalitesindekilerin soyu tükendi...senden daha yüksek IQ de bir cevap beklerdim...içi boş cevaplar bunlar...ısrarla realiteden uzak boş martavallar okuyorsun..bu saçmalıkları sana üniversitede öğrettiler ama işe yaramıyor işte...kitap okumakla nameler dizmekle olmuyor bu işler...yarın alırsın cevabını işimin başında olmam lazım...bu seviyeli ağızları bırak tek isteğim budur...içinde kopan fırtınaları tahmin edebiliyorum...bana müsade...iyigeceler...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biliyorum o bahsettiğin markaları...Örn.Arçelik

Şimdi bana ekmek veriyorum herkese edebiyatı yaparken çin malı ithalatcıları olarak kapanan küçük işletmelerin imalatcıların boyutlarını görmezden geliyorsun...işsizlik oranındaki payları senin 1200 rakamın kaç katı olabileceğini tahmin edebiliyormusun...sen 400-450 kişiye iş verirken siz ithalata dayalı sektörler yüzünden kaç yüzbin işsiz olduğunu ve küçük firmanın yok olduğunu biliyormusun...hayır...işte bunları yüzünüze haykıran olmadımı kendinizi gerçekten bir ŞEY sanıyorsunuz...aslında hiçbirşeysiniz...paranın el değiştirmesine dayalı üretim odaksız bacasız bir sanayinin sabun köpüğü firmalarından olmak genelde kaderdir...çok uzatmayayım aga...ürünlerinin yüzde kaçı Türk Malı...yahu hani olurda ÇİN den sana mal getiren gemi yan yattı çamura battı...o zaman ne yapacaksın...Devlet damping koydu farzet ithal ettiğin ürünlere elin kolun bağlandı...ne yapacaksın...tufan koptu okyanusta malzemen gelmedi...nice olur halin...ne üreteceksin...ne satacaksın...bence sabun köpüğü gibi herşey yalan olacak...

Birde agam sen kapitalistsin...hani hem kapitalist hem ılımlı müslüman olamazsın...yolunu seç gayrı... düzen senin düzenin zaman senin zamanın... Audıyle gidersin namaza...
    Senin de neyi savunduğunu anlamak mümkün değil.... Bir öyle dönüyorsun bir böyle...
    Bir yandan halis e giydirmeye çalışırken diğer yandan kendine giydiriyorsun farkında değilsin...Sözlerin bile birbiriyle çatışıyor....

Sen de şu Türkiye deki gelişimin farkında olmayanlardansın... Biraz sallan biraz silkin..Kendine gel.... Düz kafa gitme... Ülkene güven artık....

Mal çinden getirilir satılır karşı çıkarsın.... Türkiyede üretilir çamur atarsın... Ne ayaksın ?... Amacın ne?..Hangi amaçlara hizmet edersin?..

Her konuda bilgi sahibi olmuşsun.... Maşallah..Birde okusaydın ülke olarak b..ku yediydik...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf in ramzeyden ne farkı var?... Japonya dışına çıktığı zaman Ne Hondalığı kalır ne hayatın ondalığı....

Senin de neyi savunduğunu anlamak mümkün değil.... Bir öyle dönüyorsun bir böyle...
    Bir yandan halis e giydirmeye çalışırken diğer yandan kendine giydiriyorsun farkında değilsin...Sözlerin bile birbiriyle çatışıyor....

Sen de şu Türkiye deki gelişimin farkında olmayanlardansın... Biraz sallan biraz silkin..Kendine gel.... Düz kafa gitme... Ülkene güven artık....

Mal çinden getirilir satılır karşı çıkarsın.... Türkiyede üretilir çamur atarsın... Ne ayaksın ?... Amacın ne?..Hangi amaçlara hizmet edersin?..

Her konuda bilgi sahibi olmuşsun.... Maşallah..Birde okusaydın ülke olarak b..ku yediydik...
    tek kelimeyle bravo abi türkiye ortaya bişeyler çıkarabilen ülke
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE

mete buda sana kapak olsun
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzeye hayırlı olsun türke yakışır bir şekilde alnın akıyla çıkacaktır türkler aşağılamazsa bu arada ayrıca ET İTHALİNİN önünü açıyorlar ET bile ithal olarak geliyor uyuma ey halkım.. diyen arkadaş merak ettim cidden nerden et geliyor bende önümüzdeki yıllarda besicilik işine girmeyi düşünüyorumda
    et daha gelmiyor bunun için uğraşıyorlar ama 1-2 seneye kalmaz bu dediğim olacak bazı arkadaşlar ithal malın ticaretinin ucuz olduğunu savunuyorlar. bilmem hatırlarmısınız 55 sene önce DEVRİM yapıldığında da aynı mantıkta insanlarımız vardı. ama belgeselini izleyip kitaplarını okuyunca yanlışın nerde olduğunu anlıyoruz.ben sizler için imzamı örnek gösteriyorum belki kafanızda bişiler canlanabilir.

ithalata dayalı bir ekonomi elinde sonunda bir yerde patlayacaktır. o zaman tuzu kurular bu patlamanın altında kalmazlarsa kendilerini çok şanslı hissetmelidirler.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Konu haricinde birşey sormak istiyorum.
    Ramzey markası adı altında üretilen tüm motosikletler Türkiye'de mi üretiliyor? Yoksa sadece montaj mı?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    üretim başka imalat başka.
    ramzey üretim yapmıyor imalat yapıyor... türkiyede motosiklet üretim sektörü diye birşey yok. imalat var.

Motosikleti
    ybr125
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman, köstek değil, destek olma zamanı.
    Değil 50 cc. çok daha fazlasını yapabilecek bir alt yapıya sahibiz aslında.
    Ülkemizde gurur duyacağımız, ismi ve üretimi yerli ulaştırma araçlarınının olmaması veya %100 yerli üretimin olmamasının birinci nedeni; Daha ucuza maledip daha fazla para kazanma hırsı. İkinci olarak; Küreselleşmenin patronları denen zevatın işine gelmemesi.
    Marshall planı denen sözde yardım projesiyle önü kesilen Türkiye'mizin şu an da bulunduğu yer herkesin malûmu! Yeni yeni uyanmaya çalışıyoruz.
    Eskiler bilir! Japon mallarına bundan 35-40 yıl önce "Tapon malı" derlerdi. Sebeb; taklitçilik yapmaları nedeniyle doğru dürüst mal üretememeleriydi. Şimdi aynı yolda Çin yürüyor. Yarın geldiğinde de, Çin malları için "Çin Çan Çon" dediğimiz günleri de unutacağız.
    Gelelim Ramzey'in yapacağı işe; Bu iş ile mutlaka bir teknoloji transferi, bilgi/tecrübe aktarımı olacaktır. Gelecekte bu birikimden elbetde bizlerde yararlanacağız.
    Teknoloji alanındaki bilgi ve alt yapımızı küçümsemek kimim işine yarar?
    Biraz araştırdığımız takdirde; korkunç bir potansiyele sahip olduğumuzu göreceksiniz.
    Güzel düşünelim. Güzel olsun.
    kutluyorum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete buda sana kapak olsun
    Başkasının kapağıyla konuya girmeyin lütfen......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ybr125
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer bana diyorsanız. ben burada ramzey kötü bir iş yapmış demedim. ben de isterim kaliteli yerli motora binmeyi. ama sayın bakalım Türkiye de moto için üretim yapan piston,segman,subap krank , ecu, karbüratör üreten fabrikayı. nerden geliyor bu parçalarr çinden japonyadan gelse tamam diyeceğim ama montaj fabrikaları böyle işte ben almam diyorum.

Türkiye de yüzde tüz yerli oto bilmiyorum ben varsa yazın. ben de yerli olmayan parçayı yazayım size

benim demek istediğim made in germany yazan moto dayanıksız parça üretmez üretmeye ihtiyacı da yoktur. made in japan yazan moto da made in brasil yazandan kalitelidir.

kar yapmış ramzey iyi fakat benim yazımdan ne çıkardınız onu anlamadım eğer bana yazdıysanız
    moto için üretim yapan piston krank vs saymışsın bunlar çinden geiyo demişsin bu parçaları 50 senedir belde yama üretti hemde sadece 50 cc değil 125 cc de üretti lütfen emin olmadığınız konuda yorum yapmayın aynı üretimi şu anda ramzey de yapacak dökümhane kurulum aşamasında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

[QUOTE=draggy;1951496]Asıl sorgulanması gereken neden 50 cc altı, demek ki 125 cc bile üretebilecek kapasite ve bilgiye sahip değiliz [/QUO
    dünyanın en kolay işi olan yürümek, peki hangi insan emeklemeden yerde sürüklenmeden yüürüyebilmiş?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beldeyama yamahanın markası oldu artık dimii onlar aldı sanırım
    belde yama kapandı yamaha artık tek başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:25 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üretim başka imalat başka.
    ramzey üretim yapmıyor imalat yapıyor... türkiyede motosiklet üretim sektörü diye birşey yok. imalat var.
    motosikletin motorunu dışardan geliyor diye biliyorum ama inanın müthiş bir iş açlığı var burada plastik enjeksiyon makinaları bile var yan sanayiye mal yaptırmaktansa kendi içinde üretiyor.Ve ürettiği plastiğin bile üzerine çıkıp zıplayabiliyor (o kadar da sağlam ve güveniliyor)Çoğu parçası türkiye de yapılıyor..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Başkasının kapağıyla konuya girmeyin lütfen......
    ne yapayım kapak yapıyom anlamıyor belki senin kapagı anlar dedim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    üretilecek olan model 50 cc mopettir. halihazırda ramzey afrika ülkelerine yıllarca moped üretmiş bir firmadır. bu nedenle tercih sebebi olması dogaldır. kimi bu durama sevinmektedir. tabiki sevinilecek tarafıda vardır ama bu ülke için sevinilecek gelişme yamaha honda kalitesinde hiç degilse kurye ve paketçilerin kullandıgı ybr cbf tarzında bir üretimin %100 yerli olması ve onların sattıgı fiyatın 2/3 sine satmasıdır.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamzey yeni adları

Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto için üretim yapan piston krank vs saymışsın bunlar çinden geiyo demişsin bu parçaları 50 senedir belde yama üretti hemde sadece 50 cc değil 125 cc de üretti lütfen emin olmadığınız konuda yorum yapmayın aynı üretimi şu anda ramzey de yapacak dökümhane kurulum aşamasında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

[/COLOR]

belde yama kapandı yamaha artık tek başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:25 ----------

motosikletin motorunu dışardan geliyor diye biliyorum ama inanın müthiş bir iş açlığı var burada plastik enjeksiyon makinaları bile var yan sanayiye mal yaptırmaktansa kendi içinde üretiyor.Ve ürettiği plastiğin bile üzerine çıkıp zıplayabiliyor (o kadar da sağlam ve güveniliyor)Çoğu parçası türkiye de yapılıyor..

senin dediğin krank üretimi. piston ve segman üretmedi beldeyama. son 10 senedir de üretmiyordu zaten krankı.

ben 15 sene öncesini hatırlıyorum ramzey mopet üretiyordu. o zaman da toplama motor yapıyordu şimdide çinden malı alıp alıp iteliyor.
    çok beğeniyorsan sen bin.

Ramzey iyi para kazanmış bu afrikalılardan. ülekeye para sokmuş. ama bana toplama motor üretmesin

anlatabildimmi demek istediğimi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Haberi okuduysanız 50 cc yani beldeyamanın mobilet ürettiği gibi kücük cc üreticek.
    HONDA

Motosikleti
    ybr125
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin dediğin krank üretimi. piston ve segman üretmedi beldeyama. son 10 senedir de üretmiyordu zaten krankı.

ben 15 sene öncesini hatırlıyorum ramzey mopet üretiyordu. o zaman da toplama motor yapıyordu şimdide çinden malı alıp alıp iteliyor.
    çok beğeniyorsan sen bin.

Ramzey iyi para kazanmış bu afrikalılardan. ülekeye para sokmuş. ama bana toplama motor üretmesin

anlatabildimmi demek istediğimi
    ben ne dediğimi biliyorum merak etme sen benim hayatımın 3/1 i o fabrikanın içinde geçti ne üretip üretmediğini biliyorum.Ayrıca sana özel toplama motor falan da üretmiyo isteyen gidip alıyo.Şimdi ben anlattım demek istediğimi de acaba sen anlayabildinmi?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler