Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ST Kanuni:"Türkiye Avrupanın Üssü Olacak"

Motovento
    REKLAM ALANI

başlık:Türkiye Avrupanın Üssü Olacak

yazıda geçen montaj sayısı: 500 olacak

montaj olduğu kesin 500 tane için Türkiye'de parça üretilmeyeceği de kesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere satıcı değil alıcı velinimettir madem Türk"lükten dem vuruyosunuz taşları doğru yere koyalım .. satıcının velinimet olduğu durumlar savaş, yokluk ve kriz durumlarıdır .. 1970 lerin sonunda ki türkiye gibi.. Hyosung velinimet falan değildir.. Türk motor pazarı ve sektörü ise Velinimetin kıralıdır ...

Global milyonlarca dolar yatırım yapmış , Sonuçta ticari kazanç sağlama amaçlı bir şirket değilmi .. verirsin parayı alırsın isim hakkını.

Kaldıki Hyosung türk pazarına 2000 yılında girmiş bir firma .. neden 2005 yılına kadar isimlerini patentleme gereği duymamışlar .. Sakın Türk İşadamlarına olan güvenden falan bahsetmeyin .. Dünya çapında ticaret yapacaksın Sadece avrupaya sattığın motor adedi onbinlerle ifade edilecek 5 yıl gibi bir süra burada kalacaksın ama ismini patentlemeyeceksin .. G Kore li Yöneticilerin
    basireti bu kadarmış ..Global muhtemelen bir para talep etti isim karşılığı ama
    Hyosung buna razı olmadı .. bölesi daha iyimi oldu

Üretime montajla başlamak ya bu nasıl bir masaldır. Üretrim ne demektir , montaj ne demektir. TR ye full monte gelen motor sayısı azdır .. Sizin anladığınız anlamda zaten üretim cennetiyiz .. Ver elime lokma takımını bende üretime başlarım iki somun iki yıldız vida takmakla üretimmi olur ..

Neden motor hariç .. Motoruda ben yapacam de .. iki saç lefha büküp bi şase imal etmekle kendinizi motosiklet üreticisimi ilan edeceksiniz.. Türk milletide bunu yiyecek .. bravo
    valla benımde gıcıklığım var bunlara kendı ülkenızde kendi velınımetınızı kaybettınız . sizden hiç mal almadığıma şükrediyorum gerekenleri sevgılı medaratör söylemiş zaten

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretime montajla başlamak ya bu nasıl bir masaldır. Üretrim ne demektir , montaj ne demektir. TR ye full monte gelen motor sayısı azdır ..
    Montajda,motor,şase,yürüyen aksam,ve elektirk aksamı ayrı olarak gelir bunları monte etmek için montaj bandı gerekir.Bu montajı belirli standartlar dahilinde yapan ve mevzuata uyan herkes üretici diye tanımlanır.bu beyaz eşyada otomotivdede böyle.Büyük Motor Firmalarının Hepsi yada %90ı Full monte motor getirir,burada Aküsü,Amortisörleri,lastik vb leri servislerde takılır..
    Türkiyedeki mevzuata göre tedarikçilerden tedarik ettiğin malı üretim bandında monte ederek üretici olabiliyorsun.Şase numaran Türkiyenin kodu ile başlıyor.
    Bu arada %100 Türkiyede üretim imkansız derecesinde zor ,burada üretsin %100 yerli diyen arkadaşların oluşacak fiyat farkı ile bu fikirlerinde kesinlikle ısrar etmeyecekleri bir gerçek.Çinden,Hindistandan,Malezyadan bizdeki hammadde fiyatına bitmiş ürün geldiği sürece bu döngünün kırılması zor malesef.
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni ne yapar eder bilmiyorum ama ben resimdeki adam gibi biyiklari olan adamlar gorunce refleks olarak popomu kapatmaya basladim uzunca bir suredir.
    Size de tavsiye ederim.
    o resim çekildiğinde bende odadaydım,o bıyıklı adamı çok iyi tanırımeski patronumdur,onun gibi pazarlamayı bilen ileri görüşlü biri çok az gördüm.ondan değil ama Koreli,Hintli,Çinli ve Pakistanlılardan çekinmek gerekir.Bunu öğrendim benJapon ve Avrupalı ile çalışacaksın.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 aydır garajımda yatan , daha 10000 km deki ve paçavra durumdaki kanuni classic'i her görüşümde kanuniye lanet ediyorum. Daha ilk haftadan yağ yakıp motor kilitledi, sonrasında ortaya çıkan onlarca arızayı hatırlamıyorum bile. Her problemde beni sorumlu tutmanın bir yolunu bulup garantiden yapmadılar. Diyeceğim şudur " KANUNİ TÜRKİYE'DE HARLEY BİLE YAPSA ALMAM ,ALMAK İSTEYENE DE MANİ OLURUM.
    Sonuna kadar arkandayım depreme hayır seyhan125t

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hadi hayırlısı.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    siftahı kanuniden bereketi bi haltı bilmeyen ama çinliler olmasa biz motöre binmezdik diyen hohorolardan...

darısı Ramzeyin (Remzi Abi) başına...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    gözümle görmeden yerli üretime inanmam.kanuni zamanında seyhan modellerini kendi üretiyodu tek bildiğim o başka bilmem.zaten çin girince araya onunda içine ettiler.
    "yerli malı çinli balı herkez bu kazığa oturmalı " politisası sürdükçe türkiye den bi b... olmaz.elin hintlisi bile taş gibi tvs üretiyo ama biz...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Global motor en iyisini yaptı bence.
    En azından hyosung kalite bir marka olarak kalıcak hafızalarda.
    Kanuni ile kirlenmeyecek.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    yani biz binmeye korkuyoruz avrupalılar nasıl binicek buna anca bulgaristana filn satarlar. avusturya kapılarını geçemezzz.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN GEÇEMEDİ, KANUNİ MOTOR MU GEÇECEK?

%100 türk üretimi diye bişey olamazzzzzz.
    %100 türk montajı olur. ( )))

yapsa ne olur?

önem verdiğimiz şeylerden biri güvendir.

güvenmediğimiz birisine sır verirmisiniz (hayırrr)

peki onunla vakit geçirir misiniz ( hayırr)

ona canınızı emanet edermisiniz (hayırr)

kanuni sizce güvenilir bi marka mı ???? **???

bu biraz sözlü anket olucak "KANUNİ MOTOR" DENİLİNCE AKLINIZA İLK GELEN ŞEY NEDİR?

benimki çamur. kanuniyi yılar önce ilk bi açık hava fuarında görmüştüm. motorlar çamur içindeydi aklımda kalmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Ulen avrupa kore motoru alacak olsa Türkiye'de üretildiğini duysa hiç almaz.Hele ki ingiltere'ye mal satmak deveye hendek atlatmaktan zor.Avrupa'ya ve İngiltere'ye satabildiğimiz tek şey bizim inegöl'ün mobilyası.Çünkü mobilya üretimi bilgisayarlı makinelerin yanısıra el emeği de gerektiriyo.Avrupalılar alışmış.Yaz makineye yazılımı , bilgisayarlı makineler üretsin.Ancak mobilya da bu yemiyo malesef.Bizim kanuni de avrupaya motor satmak hayaliyle donkişotluktan başka bişey yapmıyo.Önce sen kendi ülkende sağlam bir piyasa oluştur , kendi insanını memnun et de ondan sonra avrupaya açıl.Tereciye tere satacaklar kendi akıllarınca.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen avrupa kore motoru alacak olsa Türkiye'de üretildiğini duysa hiç almaz.Hele ki ingiltere'ye mal satmak deveye hendek atlatmaktan zor.Avrupa'ya ve İngiltere'ye satabildiğimiz tek şey bizim inegöl'ün mobilyası.Çünkü mobilya üretimi bilgisayarlı makinelerin yanısıra el emeği de gerektiriyo.Avrupalılar alışmış.Yaz makineye yazılımı , bilgisayarlı makineler üretsin.Ancak mobilya da bu yemiyo malesef.Bizim kanuni de avrupaya motor satmak hayaliyle donkişotluktan başka bişey yapmıyo.Önce sen kendi ülkende sağlam bir piyasa oluştur , kendi insanını memnun et de ondan sonra avrupaya açıl.Tereciye tere satacaklar kendi akıllarınca.
    yıllardır oto yedek parçası ve motor yedek parçası satıyor kendi ürettiği?bu arada tereci senmi oluyorsun
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

mRCARiZMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mct 250
    güzel bi kampanya ihtiyacı olan arkadaşlar kaçırmasınlar
    Bak iBrEt aL yeRe DüşEn YaPraĞa ; O dA EskiDeN YukArDan BakArdı TopRağA

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben küfdür ettim, duyan oldu mu?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Avrupa üstü derken hurdaya çıkan motosikletleden bahsetmiş olabilirmi.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    mz 301 etz
    haydi kanuni yeni modellerini bekliyoruz yetişelim avrupaya italyana vede en son inş japona

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler