Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yerli üretici kuralkan dizel motosiklet geliştirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e benım ybr de Yakıt Tüketimi 2,0-2,7 lt/100 km aynı böle yakıo değiştirmeye gerek yok
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    wasconun dediği gibi ybr var mis gibi hatta japonyada 50cclik racing var yamahanın al sana tasarruf tabi türkiyeye getirmiyolar o ayrı.

japonyada türkiyenin nüfusu kadar mühendis var. zaten türkiyedeki iyi olanlarında çoğu yurtdışında yerli üretim filn hikaye bunlar

bir çok türk burddaki fabrikalarını kapatıp çinde fabrika açıyor muazzamda kar ediyor.

böle boş işlerle uğraşmak için para harcamayın el 2 çekerli motor yapıyor. bizim köyde 40 yıllık massey traktörün motoru bundan iyidir. hem küçük hem sessiz hemde güçlü.

bence herkes bildiği işi yapsın parayı çarçur etmesin.
    90 yıldır dışardan alıyoz herşeyi yine dewam

böle işle uğraşcaklarına bence KULLAN-AT MOTOR yapsın kanuni yani çok ucuza daha kalitesiz üretim yaparak. hem böylelikle park sorunu kalmaz. bineriz evden sonra çöpe

bence bu hızla borla çalışan motosiklet yaparlar bu sefer 9 bg filn yaparlar ama motor yerin altından gider heralde.
    nese iyi çalışma ama bunu böle internet sitesine koymak absurdd olmuşş. övünülcek bişi değil 81 ildeki her sanayide bunu rahatlıkla yaparlar.

Kuralkan motor gelistirecegine otursun sirket politikaların gelistirsin ve biraz satıs sonrası hizmet imkanlarını gelistirsin. Garanti kapsamında yapılma kararı cıkan, yani bizzat kendi hatalarından kaynaklanan, 1 aylık motor icin 1 haftadır ugrasıyorum gorusecek kimse cıkmadı karsıma. 3 tane musteri hizmetleri yetkilisi koymuslar telefon basına ve 3 cumle ezberletmisler:
    1- Efendim yasal sure 30 gun bekleyin
    2- 1 aylık ya da 1 gunluk farketmez motorlarımız arıza verebilir bizim hatamız olsa da biz birsey yapmayız bekleyin
    3- İki cumleyi bir araya getirmekten aciz ve parca bulundurmayan servislerimizden takip edin konuyu.
    anlasıldı sen yardımcı olamıyorsun bir yetkiliyi ver ona anlatayım derdimi; "hayır veremem bizim yetkililerimiz musterilerle gorusmezler! Niye tenezzul mu etmiyorlar yuzleri mi yok bu urunleri sattıkları icin. Hasılı kuralkan'dan hicbirsey almayın alırsanız da satıs sonrası hizmet beklemeyin. Muhtemelen ne sattıklarını bildikleri icin satıs sonrası hizmet vermiyorlar ya da veremiyorlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    200kg biraz ağır ama o tork la o motor 100km hıza rahat sabitler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    bundan 3 yıl kadar önce changfa marka tek silindirli 10 hp 21 nm ,marş motorlu ve hava soğutmalı bir dizel motor almıştım .mesleğim icabı bu motorları çapa makinalrına montaj ve tamir yapıyordum. bir süre sonra bu motorun karalı çalışmasını gözlemledikten sonra bunu bir motorsiklete uydurma işine giriştim .bir haylide yol aldım .eski bir javayı(bu iş için bedava verdiler) kesip biçtikten sonra bu motoru az buçuk uydurdum .aktarma sistemini scooter motorsikletlerdeki gibi varyatör düzeneğinde yaptım .bazı yanlış hesaplama hatalarım sonucu motor çok yüksek devirde hareket sağlıyordu piyasadaki ağırlık makaraları düşük devirde kayışı yeterince gerdiremedi .ve tam bu sırada buna ruhsat alamayacağımı öğrenince yıkıldım bende bu projeden vaz geçtim .sonuç; dizel motoru sattım (bir çapa motoruna bağlandı) hurda java çatıda yatıyor . varyatör sistemi yüzündende babala bayaaa bi atışmıştık boşa para harcıyorsun diye. onuda sakladım .belki ilerde ruhsat çıkarmaya izin olursa bu projeyi yeniden çanlandırabilirim .dizel bir scooter ,kulağa pek hoş geliyor...

Motosikleti
    Dream Rider
    Dizel motorlu motosiklet yeni birşey değil arkadaşlar.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diesel_motorcycle

Amerikan ordusu uzun yıllardır JP8 yakıtı ile çalışan Modifiye edilmiş KLR650 ler kullanıyor. JP8 kullanan motor nedir derseniz, içine ne atarsan at çalışan motor demektir. Mazot olur, jet yakıtı karosen olur, fueloil olur olur da olur.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı omacerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan motor gelistirecegine otursun sirket politikaların gelistirsin ve biraz satıs sonrası hizmet imkanlarını gelistirsin. Garanti kapsamında yapılma kararı cıkan, yani bizzat kendi hatalarından kaynaklanan, 1 aylık motor icin 1 haftadır ugrasıyorum gorusecek kimse cıkmadı karsıma. 3 tane musteri hizmetleri yetkilisi koymuslar telefon basına ve 3 cumle ezberletmisler:
    1- Efendim yasal sure 30 gun bekleyin
    2- 1 aylık ya da 1 gunluk farketmez motorlarımız arıza verebilir bizim hatamız olsa da biz birsey yapmayız bekleyin
    3- İki cumleyi bir araya getirmekten aciz ve parca bulundurmayan servislerimizden takip edin konuyu.
    anlasıldı sen yardımcı olamıyorsun bir yetkiliyi ver ona anlatayım derdimi; "hayır veremem bizim yetkililerimiz musterilerle gorusmezler! Niye tenezzul mu etmiyorlar yuzleri mi yok bu urunleri sattıkları icin. Hasılı kuralkan'dan hicbirsey almayın alırsanız da satıs sonrası hizmet beklemeyin. Muhtemelen ne sattıklarını bildikleri icin satıs sonrası hizmet vermiyorlar ya da veremiyorlar.
    Kanunı kullandıgım zamanları hatırladım

Sanzuman ıcıne bır bılya dagılmıs vıtes dıslılerınden bırının kırılmasına neden olmusdu servıse goturdum once tamam dedıler sonra garantıde olmadıgını soyledıler ( rulmanlar garantıye gırmıyormus ) parasıyla yapın dedım tamam dedıler tam 30 gun servıse gıttım geldım en son motorumu leğen ıcınde aldım arabaya yukledıgım gıbı tamırcıye goturup yaptırdım.

Boylede bır hatıram var ısde
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yamaha R1
    öylesine konuları okuyordum da bunu hortlatayım dedim. bu motoru daha önce de görmüştüm. royal enfield bu konuda sanırım en başarılı şirket. ama içimden geçeni saklayamayacağım. kanuninin üretmeyi planladığı bu motoru kadar gudubet, bu kadar ucube birşey görmedim. ben bile bir pancar motorunu o kasanın üzerine daha güzel monte ederim. bunu yapan mühendislerin tasarımını nasıl bir mekanda yaptıklarını çok merak ediyorum inanın

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...t-projesi.html
    değişimden korkmayın buda güzel bişidir.

Şu anda 2.2 litre benzin yakan 100 kiloluk bir motor kullanıyorum. Bunu bırakıp Kanuni'nin yaptığı bu 200 kiloluk aleti almam için manyak olmam lazım.

Hayır değişimden falan korktuğum da yok ama, yapıyorsan akıl mantık sınırları içinde bir şey yap.Benzin pahalı tamam da, sanki mazot çok ucuz!Arada 50 kuruş fark var. Kim 50 kuruş fark için böyle bir ucubeye biner? Yapmışken lpg'li birşey yapsa bu kadar uğraşmasına da gerek kalmaz.

Bu arada petrol iş sendikası genel başkanının petrol fiyatları ile ilgili bir açıklaması var, o da ilginç.
    http://www.bighaber.com/haber/petrol...si-884852.html

Petrolün ortadoğu'da çıkarılma maliyetinin varil başına 4 dolar olduğunu söylüyor. Halbuki piyasalarda şu sıralar 100-110 dolar civarında.110 nerede 4 nerede! Kendi ülkemizde çıkarma maliyeti de 12-13 dolarmış. Varil başına 30 dolara kadar satış kardır diyor. 30 dolar altı zarar olabilir. Piyasalarda 100 dolar! Fiyatlar tamamen spekülatif. Ve koskoca devletin vergi gelirinin %20 sini sadece petrol ve petrol ürünlerinden.Akıllara zarar bir şey. Verginin beşte biri benzine mazota ödediğimiz fahiş fiyatlardan toplanıyor.

Motosikleti
    habr güzelmiş jawa dostum.
    her zaman derim lpg şart. 60 liraya 1000 km yapıyorsun. tek sıkıntı lpg istasyonundaki vatandaşların hatıra fotorafı çek istemeleri.

http://www.youtube.com/watch?v=Trlp6...eature=related İşte jawa.Her zaman destekleyeceğim bir konu.Mevcut turbolar veya modern yakıt pompaları yalnızca araçlar için üretildiğinden dizel motorsiklet üretimi düşünenlere ucube gibi görünüyor.Gittik bu arada forumda başka konuya yazdık cevabı asıl yazacağımız yer burasıydı neyse.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    daha deneme aşamasındaki bir motor. keşke prototipi üretilse, sonra 250 cc hacminde küçük bir turboya sahip motosiklet üretilse ve 15 beygir civarı verse. fiyatı da 5 000 seviyesinde olursa alırım.

Motosikleti
    hele kötüsünü yapalım iyisinide yaparız. bunların yapacaz dediği olay çinden bulup getirecekleri bir motor başka bişi değil.
    mz in üretimini de boşuna durdurmadılar. baktılarki çin ucuza yapıyor. mz şasesine bir 125 lik yapıp verdiler piyasaya. sonrası malum. geliştirmiyorlar sadece değiştiriyorlar. olsun o da lazım.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...rsiklet-2.html
    yapan yapıyor

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler