Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletli genci vuran polis: Görevimi yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300

Motosikletle giderken 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle arkadan ateş ederek Çağdaş Gemlik'i (18) öldürdüğü belirtilen polis memuru Mehmet Ergün, dünkü duruşmada kendini savundu. Sanık Ergün, "Görevimi yaptım. Vicdanen rahatım." deyince mahkeme salonu karıştı. Sinirlenen Gemik'in yakınları 'katil' diye bağırdı.

Hakimin 'bağıranları tutuklayın' talimatı üzerine 2 kişi gözaltına alındı. Tartışma, duruşmanın ardından koridorlarda da devam edince Çevik Kuvvet çağrıldı. Antalya Özgürlükler Derneği'nin bazı üyeleri ile Gemik'in yakınları polisle kavga etmeye başladı. Çembere alınanlar Çevik Kuvvet ekiplerince zor kullanılarak yere yatırıldı. Direnenlere biber gazı sıkıldı. Olaylarda 15 kişi gözaltına alındı. Yaşanan arbedede Çağdaş Gemik'in babası Haşim Gemik, başından yaralandı. Nöbetçi savcından darp edildiğine dair rapor alarak polislerden şikayetçi olan baba, adliye çıkışında, "Galiba beni de öldürecekler, telsizle kafama vurdular." dedi.

Antalya'da 27 Ekim 2007'de gerçekleşen olayda polis memuru Mehmet Ergün, 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle motosikletiyle kaçan Gemik'e tabancayla ateş ederek ölümüne sebep olmuştu. Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten insan öldürmek" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Ergün'ün dünkü duruşmasına Çağdaş Gemik'in ailesinin avukatları, annesi, babası, yakınları, sanık ile avukatı katıldı.

Gemik ailesinin avukatı Münip Ermiş, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'ndan gelen disiplin soruşturması raporunu okudu. Raporda, motosikletiyle kaçan Gemik'in, kısa süre içinde silah kullanılmadan yakalanabileceğine dikkat çekildi. Polisin motosikletinin Gemik'inkinden daha güçlü olduğuna işaret edilerek, şahsın kolayca takip edilebileceği belirtildi. Olay sırasında Gemik'in yakalanması için telsizle muhabere yapılmadığı vurgulandı. Polis memurunun yetkisini aştığı, orantısız güç kullandığı, olayda dikkatsizlik, tedbirsizlik ve ihmal olduğunun anlaşıldığı ifade edilerek, eylemin ağırlığı nedeniyle sanık polisin meslekten çıkarılması önerildi. Avukat Ermiş, raporun kendi iddialarıyla uyuştuğunu dile getirdi. Sanık avukatı ise polisin yasanın emrini yerine getirdiğini iddia ederek, tahliyesini talep etti. Hakim, Mehmet Ergün'ün tutukluluk halinin devamı ve Gemik'e ait ayrıntılı Adli Tıp Kurumu raporunun beklenmesine karar vererek, duruşmayı 20 Ağustos'a erteledi.
    ANTALYA AA ZAMAN
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Asıl suç kaçanda,polisin ateş etme yetkisi de var.Allah rahmet eylesin yine de...
    facebook.com/kaskafa

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    2 gun boyunca turlu iskenceler sonrasinda hakim karsisina 2 sayfa dolusu devlet hastanesinden aldigim rapor ile dikildim , memur tek fiske vurmadim dedi ve mahkeme orantili guc kullanilmisdir sonucuna vardi , yanimda calisan arkadas uzerimi degistirmem icin kiyafet getirdiginde beni tanimadi yuz yuze bakiyor olmamiza ragmen , ne orani ne gucu , Ali kiran Bas kesen diye bir tabir vardir.

Birde vicdani rahat'mis , nasil bir vicdan ile gorev yapiliyorsa artik bu ulkede..

Insanin kendi vicdanini sorgulayasi geliyor.

neyse ..

Allah rahmet eylesin , geride kalanlara sabir.
    First Day Of My Life

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    konuyu unutanlara hatırlatayım..

http://www.motosiklet.net/forum/dige...e-vururum.html
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    18 Yaşin da toy bir geç büyük ihtimalle korktugu için kaçmiştir allah bilir motorda kendısının degildir ehliyette yoksa o anın heycanıyla kaçması normaldır dedigim gibi daha 18 yaşinda ayrıca bizim millette bir polıs korkusu vardır bunu bize polısler aşilamiştir her zaman kendilerini farklı güçlü göstererek halbuki kendilerine birileri sıksa onu kovalama gereksımı bile duymazlar (bir cogu) çünkü canları hepimizin oldugu gibi kıymetlıdır tüm bunlara cogu kez tanık olmuşumdur kimse beni yanliş anlamasın.

Amacım polısleri kötülemek degil bir çok polıs arkadaşim ve akrabam vardır ama ben genel olarak konuşuyorum yoksa polıs bu mılletın namusudur en azından ben öyle düşünuyorum. aşaya tükürsen sakal yükarıya tükürsen bıyık
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki ucu ... dere allah rahmet eglesin.
    İmzamı, ben imzamı burlara değil yollara atarım...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok farklı bir yer, örnekleme yapılması da uygun değildir ama Amerika'da da "Duré" ihtarına uymayanlara ateş etme ve öldürme hakkı vardır. TV'lerde çok kez gördük, adi araba hırsızlarını bile dur ihtarına uymayınca vurup öldürüyorlar. Tabii bizdeki sorun şu: Üstüne doğru elinde satırla gelen sarhoş adamı bacağından bile vurarak safdışı etmeyen (daha doğrusu etmekten korkan polis) motosikletli bir gence niye ateş etsin? Olay anı hakkında detaylı bilgim yok. Orada çatışma falan mı olmuş da bunu zanlı sanmış, yoksa durup dururken sadece "Dur!" demiş de mi durmamış, bunlara da bakmak lazım. Sonuçta her durum içinde bulunulan şartlar altında değerlendirilmelidir. Sonuçta olay üzücü, hiçbir şey gideni geri getirmeyecek. Allah sevenlerine sabır versin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 Yaşin da toy bir geç büyük ihtimalle korktugu için kaçmiştir allah bilir motorda kendısının degildir ehliyette yoksa o anın heycanıyla kaçması normaldır dedigim gibi daha 18 yaşinda ayrıca bizim millette bir polıs korkusu vardır bunu bize polısler aşilamiştir her zaman kendilerini farklı güçlü göstererek halbuki kendilerine birileri sıksa onu kovalama gereksımı bile duymazlar (bir cogu) çünkü canları hepimizin oldugu gibi kıymetlıdır tüm bunlara cogu kez tanık olmuşumdur kimse beni yanliş anlamasın.

Amacım polısleri kötülemek degil bir çok polıs arkadaşim ve akrabam vardır ama ben genel olarak konuşuyorum yoksa polıs bu mılletın namusudur en azından ben öyle düşünuyorum. aşaya tükürsen sakal yükarıya tükürsen bıyık
    İyi demişsin abim katılıyorum. Ama gencecik bir can giden olayın derinlemesine soruşturulup çocuk suçsuz yere ölmüşse polisin ağır hapis cezası alması gerekmez mi?

Ey polis!

Polis olunca can almak serbest midir? O yetkiyi sana verenlerde suç ama senin hiç mi vidanın yok? Hiç mi içinde insan sevgisi yok? Yazıklar olsun.

Geçenlerde polis çevirmesi vardı Karataş a gidiyordum. Beni genelde durdurmuyorlar(Korumalı giyindiğim için sanırım). Bende biraz hızlı geçmişim. Bir ara ses duyar gibi oldum geçtikten sonra. Ardından yavaşladım dikiz aynamdan bana birşey mi söylendi diye baktım. Sonra baktım kimse ilgilenmiyor devam ettim. Dönüşte onlar durdurmadı ama ben yinede gidip durdum. Sen 1.5-2 saat öncede burdan geçtin değil mi? dedi polis. Evet dedim. Sonraki konuşmalarımızda benim durmamı istediklerini ama benim farketmediğimi anladım. Eğer o polis, bu davadaki adam olsaydı şimdi buraya bu satırları yazamayacaktım. Üstüne üstlük bazı arkadaşlar çıkıp onun(benim yani) hatası, polisten kaçmış diyeceklerdi. Nasıl bu kadar sağduyusuz oluyoruz anlamıyorum. Bizlere de yazıklar olsun.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Ne sekilde olursa olsun bir gencin bu sekilde olmus olusu cok uzucu.
    First Day Of My Life

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl suç kaçanda,polisin ateş etme yetkisi de var.Allah rahmet eylesin yine de...
    Nereye isabet ettirdiğine bağlı. Çünkü genelde ayaklara sıkarlar. Ateş etme yetkisi olabilir ama bir insanı öldürme yetkileri yok. Polis de olsa suçtur..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye isabet ettirdiğine bağlı. Çünkü genelde ayaklara sıkarlar. Ateş etme yetkisi olabilir ama bir insanı öldürme yetkileri yok. Polis de olsa suçtur..
    ben haberi hatırlıyorum tam boynuna gelmişti . çocukta 125 cc mondial agk tarzı moto vardı sanırım öyle hatırlıyorum.önce polisin yanında durmuş sonra beklerken bir boşluk bulup kaçmış. belki ehliyeti de yoktu ama ayağına sıksaydı.zaten polisler o motoru rahatça da yakalayabilirdi.

ayaklarına sıksa diyorum yani en azından

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    zaten direk kaçıp ta bi sıkma yok ki.
    önce duruyor.daha sonra birden hızlanıyor ve kaçmaya çalışıyor.
    amacının öldürmek olduğunuda düşünmüyorum.kimse istemez böyle bir durumu.
    polisi haklı buluyorum.bu benim görüşümdür.
    Orgazma Dudak Büktürür

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya muhakkak çocuk bi yamuk yapmıştır . bir ters baksa bir laf atsa. kaçarken hareket yapsa. ateş eden polis artçıymış motoru sürerken ateş etmemiş.

yani görmeden bir şey diyemeyiz polis haklı haksız da diyemeyiz bilmiyoruz.

benim düşüncem hiç bir suç işlememiş bir insana dur ihtarı yaptığında kaçıyorsa ya yakalarsın . yada 100 lira 1000lira neyse kaçtığı için ceza kesersin. alkollü araç kullanıp kaçan ne kadar oto şoförü var vurmaya kalksan hangisini vuracaksın

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    yaw bu adam terörist olsa milletin canını yaksa nerde polisler diye ses çıkmaya başlar.
    ben polisin ifadesini okumuştum.
    polis durup kaskını çıkardığını ve o anda çocuğun kaçmaya başlamasının akabinde yere çöküp ateş ettiğini bildiriyor.
    bu arada halil seninde böyle bi maceran vardı.iyi vurmamışlar seni
    Orgazma Dudak Büktürür

yaw bu adam terörist olsa milletin canını yaksa nerde polisler diye ses çıkmaya başlar.
    ben polisin ifadesini okumuştum.
    polis durup kaskını çıkardığını ve o anda çocuğun kaçmaya başlamasının akabinde yere çöküp ateş ettiğini bildiriyor.
    bu arada halil seninde böyle bi maceran vardı.iyi vurmamışlar seni
    valla benimki çok şanssız olmuştu. motorumu denerken arkadan çevik kuvvet siren çalıyordu ben de iyi trafik polisi değil beni durdurmaz basar gider diyordum.
    o bastıkça ben de o şimdi gider diyerek çevre yolunda 130 yapmıştım ki önüme kırdı ve beni çevikkuvvet arabasına attılar. abi bana çaldığınızı anlamdım dediysemde götürdüler beni

ateş ettiklerini düşünemiyorum pisi pisine giderdik

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benimki çok şanssız olmuştu. motorumu denerken arkadan çevik kuvvet siren çalıyordu ben de iyi trafik polisi değil beni durdurmaz basar gider diyordum.
    o bastıkça ben de o şimdi gider diyerek çevre yolunda 130 yapmıştım ki önüme kırdı ve beni çevikkuvvet arabasına attılar. abi bana çaldığınızı anlamdım dediysemde götürdüler beni

ateş ettiklerini düşünemiyorum pisi pisine giderdik
    Orgazma Dudak Büktürür

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Temel sorun, kaçanın yakalanabilecekken ve mukavemet etmezken ateş açılması. Sıkıyoönetim değil ki "DUR" ihtarına uymadı vurayım ? Silahlı olduğunu iddia eden de yok. Kısa bir süre önceişlenmiş bir suçun (soygun, yaralama, öldürme vs) faili de değil. Ateş de etmiyor. Polis, çok uzun kovalamacadan sonra mı silahla ateş etmiş. Kendi söylediğine göre hayır.

Bir can bu kadar ucuz olmamalı. Hele devleti temsil eden Polisin gözünde. Polis ceza veremez. Sadece yakalayabilir. Ama onu da yapmamış görünüyor.

Burada kimseyi mahkum etme şansımız yok. Mahkeme nihai kararını verecek. Ama mağdur da bir çocuk nihayetinde. Motorsikletin lastiğine, bacağına da nişan alabilirdi... onu da yapmamış. Uyarı atışı da yapmamış... Direkt ateş etmiş. Reva mıdır ?

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polis cezayı hakediyor, ağr ceza bence
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Ah be çocuk durduktan sonra niye kaçarsın ki? Ya ehliyeti yok ya kaskı ya da ruhsatı. Kaçmakla çok büyük hata yapmış gerçekten. Ben haberi okudum ama durup kaçtığını görmemiştim. Polise bu durumda biraz haksızlık etmişim ama yinede ölüm olmasa keşke ucunda. Her zaman derim olan geride kalanlara olur zaten ölen ölür gider.

Motosikleti
    -
    poliste olsa kimsenin kimseye ateş etmeye hakkı yok, tamam oda ölmesini istememiştir ama aklı ermiyomu o mesafeden nasıl olucakta ayagına isabet ettirecek. Sırf günün kahramanı olmak için hangi niyetle ateş ettiğini hepimiz biliyoruz, bu resmen adam öldürmeye teşebbüs. o zaman ölen cocuunda babası polisin kafasına sıktın.. madem bu ülkede adalet var ikiside aynı şartlarda yargılanır..
    öyle üniformanın arkasından artislik yapması kolay..
    kim ne derse desin bu ülkede namusuyla görevini yapan polislerin sayısı bir elin parmağını geçmez..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler