Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"İstanbul Park gerçek sahiplerine verilmeli"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, Formula 1 yarışmasının düzenlendiği İstanbul Park'ın işletmesinin Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi. TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ise pistin işletiminin devrine karşı olurken, federasyonların kullanımına açılması gerektiğini kaydetti.

İstanbul Park'ta gerçekleştirilen Formula 1 ING Türkiye Grand Prix'sindeki seyirci sayısının yetersizliği ve kullanımı tartışılıyor. Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun yaptığı açıklamada, İstanbul Park'ın aynı zamanda motosiklet pisti olduğunu, ancak kendilerinin buradan dışlandıklarını kaydetti.

Pistin 130 bin kişilik kapasitesi bulunmasına karşın seyirci sayısının düşük düzeyde kaldığını anımsatan Memnun, “32 bin kişinin geldiği söyleniyor. Bunların da 5-6 bini yabancı. Bizim 2007 yılında düzenlediğimiz MotoGP'yi reklamsız 45 bin kişi izledi. Çözümü, pistin gerçek sahiplerine verilmesidir” diye konuştu.

Pisti sporu yapanların işletmesi gerektiğini dile getiren Memnun, şunları söyledi: “İstanbul Park, Otomobil Sporları ve Motosiklet Federasyonu'na verilmeli. Er veya geç bu gerçekleşecek. Pisti biz ikimiz işletebiliriz. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilmeli ve oradan da protokolle bize verilmeli. Biz alırsak önce kendi şampiyonalarımızı yapacağız ve insanların ayağı alışacak. Dünya şampiyonası olduğu zaman insanlar kendi yerlerine seve seve gelecek. Buraya normal müsabakalarda 20-30 bin kişi gelebilmeli. İstanbul Park, çok güzel vakit geçirilebilecek bir yer.”

İstanbul Park'ın sporun dışında kalan kişiler tarafından işletildiğini öne süren Memnun, “Pist kiralanmadan önce 2007 yılında burada MotoGP düzenledik. Kiralanınca da boykot etmek için MotoGP'yi getirmiyoruz. Ayrıca mahkemeye başvuruda bulunduk ve davanın sonucunu bekliyoruz. Uzaylıları getirip oranın işletmesi verilmiş. Ayrıca da uzaylılar yarışıyor. İnsanlar neden gelsin” dedi.

OTOMOBİL SPORLARI

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ise İstanbul Park'ın federasyonlarca işletilmesinin doğru olmayacağını dile getirdi.

Federasyonların işletmeden ziyade spor yaptırmayla ilgili olmasını gerektiğini belirten Tahincioğlu, “Pisti federasyonların işletmesi doğru olmaz ama kullanıma açık olmalı. Sözleşme yapılırken bu konuya yer verilmemesini zamanında ben de tenkit etmiştim. Devlet desteği ile işletilmeye kalkışılırsa gerçek rekabetçi gücünü yakalayamayız. Aynı kalitede hizmet verilemez” diye konuştu.

Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süleyman memnun bu seferde ferrarileri tekmeler..

- benim ula burası çekin len bu arabaları buradan
    -taş bulun la bana .. taşlayacam bunları..

20-30 bin kişilik rant nası iştah kabartıyo ama dimi..

sen elindeki pistleri bi adam etde önce istanbul park şöle bi dursun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adamin gozunu para hirsi buyuyunce boyle oluyor iste.

Oyle bir yaygara kopardilar ki, sanki pist isletmecisi motosikletleri piste sokmuyor.

Hayir efendim yok oyle birsey.
    Piste motosikletleri sokmayan, bizzat Memnun beyin kendisidir.
    Ne zaman pisti kiralamak istemis de vermemisler merak ettim!

Turkiye de yaris duzenleme yetkisi federasyondadir.
    Yani hiç bir kisi ve kurulus, federasyonun izni olmadan yaris vs. duzenleyemez.
    Turk motosikletçilerinin Istanbulpark pistine çikamamalarinin tek nedeni sayin Memnun'dur.
    Kendisi de bunu açikça soylemistir.
    Orada yaris duzenleyip, bir de bu adama para mi kazandiracagim?
    ifadesi kendisine aittir.
    Akli sira adami protesto ediyor.
    O hirsini alamayip, isletmeciyi protest ederken, memleketin çok zor yetistirdigi sporculardan biri olan Sinan Sofuoglu hayatini kaybediyor.
    Bir baskasi yatalak kaliyor.
    Hemen her yarista bir kaza oluyor ve sakatlik sonucu doguran durumlar ortaya çikiyor.
    Ama sayin Memnun inadindan vazgeçmiyor.

Bu inat yuzunden MotoGp gibi çok onemli bir organizasyon elimizden kaçiyor.
    SBK asla ulkemize ugramiyor.
    Yurtdisinda ki tek Turk pilot Kenan Sofuoglu, dunya sampiyonlugunu kazanma basarisini gosteriyor ama kendi ulkesinde yarismayi basaramiyor.
    Endurance yarislarini, Lemans yarislarini kimse tanimiyor.

Lisansli pilotlar pistte antreman bile yapamiyorlar.

Ama sayin Memnun vazgeçmiyor.
    Hala pisti kapip, uzerinden nemalanma telasi içerisinde.
    Allahtan Otomobil federasyonu bu tuzaga dusmuyor.

Oyle balonlar uçtu ki, herkes, isletmeciye dusman kesildi.
    Halbuki federasyon orada etkinlik duzenlese, bu adam oraya nasil seyirci çekecegini çok iyi bilen bir adam.
    Ne solenler olacak orada ama organizasyon yok.

Sayin baskan oradan da kivirma payi bulmus.
    Pist kirasi çok yuksek diyor.
    70bin dolar istiyormus isletmeci.
    Bu fiyat çok fahis bir fiyatmis.
    Adama sorarlar.
    Hazerfan da duzenledigin organizasyon için kaçyuz bin dolar harcadin?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    len frenç tavuğu karıştırma ortalığı
    bak ben öz olarak anlattım olayı
    bozguncu seni
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    len frenç tavuğu karıştırma ortalığı
    bak ben öz olarak anlattım olayı
    bozguncu seni
    Ben bir arkadasa bakip, çikacaktim.
    Memnun ismini gorunce gozum donmus.
    Kaçtim ben.
    Siz guzel guzel tartisin.
    Suleyman amcanizi uzmeyin tamammi?
    Gelince soracam kim yaramazlik yapmis.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Başlığı görünce bu işte bir var demiştim,aynen tahmin ettiğim gibi
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n

aynen katılıyorum fikrine bu kişi o makamda olduğu sürece boş işlerle uğraşacak bence ama o kişinin boş işleri motor dolu illeri para bence anladız zzzmı

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    2007 deki motogp'de 45bin kişi mi varmış? Söyleyen kişi ya kafası güzeldi ya sarhoştu veya rakam hatası yapmış.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    mümtaz tahinciogluna katılıyorum. federasyonun gorevi yarışlar vs organizasyonlar düzenleyip sporcu yetişmesine imkan saglamak. pist işletmeciligi değil.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Tahminen 35 milyon vergi mükellefi var ülkede, sahiplerine vermeye kalksan paylaştırılmaz o kadar kişiye...

TMF'ye devredilmesi, Türkiye GP'ye gidecek 45000 kişinin bırakacağı kar hesaplanarak, başkana kalacak kalite bir "kol saatini" göstererek keyif verebilir belki, ama ne gerek var şimdi pistimizde uzaylıları(!) yarıştırmaya...

Gönül ister ki bir profesyonel gerçek sahibi olsun pistin; ama, zemini bozulana kadar çıkar kapısı yapacak, sonrasında da bir başka cinayet mahaline çevirecek yerli bir yönetimden ziyade, üzerinde tekerlek dönmesine izin vermeyecek, sonrasında da tozdan topraktan şikayet ederek, kendi organizasyonunda da beğenmeyecek bir idare de yeğdir sanki...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Park'ın sporun dışında kalan kişiler tarafından işletildiğini öne süren Memnun, “Pist kiralanmadan önce 2007 yılında burada MotoGP düzenledik. Kiralanınca da boykot etmek için MotoGP'yi getirmiyoruz. Ayrıca mahkemeye başvuruda bulunduk ve davanın sonucunu bekliyoruz. Uzaylıları getirip oranın işletmesi verilmiş. Ayrıca da uzaylılar yarışıyor. İnsanlar neden gelsin” dedi.
    Sanki MotoGP'yi Türkiye'ye getirmek kendi ellerindeymiş gibi konuşmuş.Bildiğim kadarıyla MotoGp'nin marka değerini düşürdüğü için İstanbul Park takvimden çıkarılmıştı.FIM ve DORNA ne derse o olur.

Sayın Süleyman Memnun MotoGp'yi kendi düzenliyor ise,bir yabancı ligde oynanacak futbol maçının reklamı bir hafta önceden bas bas bağırılarak yapılıyor.Hala motorseverler,MotoGp izlemek isteyen insanlar MotoGp'nin hangi kanalda ,saat kaçta,hangi tarihte olduğunu bile bilmiyorlar.Bir çok kişi forumlarda saat soruyor,tarih soruyor.Bu şimdi de böyleydi,önceden de böyleydi.Ne reklam yapabildiler,ne de organizasyon.Bana göre bir daha MotoGp'nin ülkemize gelme şansı çok az.
    Long Live Mustaine !!!!

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    3.1 suleyman bey
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    şimdi olayları yakından takip etmiyorum ama Bu Süleyman Mennun denilen şahsı Dergilerden Tv den Ve en sonda buradan takip ettiğim üzre kendisi bende iyi bi adam intibası uyandırmadı Özellikle Bu Paris Dakar yarışlarına katılan sporcumuza taşlama ve Spor tip deki motorsiklet yarışçısının pistde ölüm durumundan sonra Tamam başarılarını takdir edicez ama hatalarını da sende kabul ediceksin sanki olayları gören insanlar seni acımasızca eleştiriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler