Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF Başkanı Terör Estirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    evet dostum bende oha dedim ama bana burası TÜRKİYE işine gelmiyorsa git tv den seyret demezmi görevli arkadaş.kayışı koparacaktım ama neyse sayın başkan bir taş ta bizim kafaya indirmesin diye bişey yapamadık.zaten organizasyon tam bir rezalletti.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meyve veren ağacı taşlarlar atasözümüz tam da bu olaya göre sanırım
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    hap mı almış napmış herif

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben değişik ihtimaller üzerinde duruyorum.

İhtimal 1- Süleyman memnun karete öğrenmeye başlamış. pek te antreman yapacak vakti olmadığından motorsiklet,hoparlör bariyer , Allah ne verdiyse o an için ortamda ne varsa ,tekmeleyip karete bilgisini pekiştirmektedir. Hatta gaza gelip arada taş atarak gülle atma talimi bile yapmaktadır.

İhtimal 2 - Süleyman Memnun kendisine Ktm alacaktır ama sağlam olup olmadığınıda merak etmektedir. bizzat kullanıp deneyecek zamanı olmadığını için sağlamlık testini tekmeleyerek yapmaktadır. aryrıca hoparlörlerin ve bariyerlern Tse standartlarına uygunluğunu bile tekmeleyerek anlayabilmektedir.Zira kemal merkitin araç camının dandik olduğunu taş atarak ispatlamıştır.

İhtimal 3- Süleyman Memnun çevre düzenlemesi ve peyzaj konularına merak sardığı için kendince göze kötü gözüken çadırların yerini değiştirerek ,seyircilerin etkinlikten daha memnun olarak ayrılmasını amaç edinmiştir.

İhtimal 4 - Tmf kuralları ayrı süleyman memnun kanunları ayrıdır diye mesaj vermek için tüm bunları yapmıştır, Süleyman kanunlarına uymayanların cezası her zaman ve her yerde sıkı bir tekmedir.

Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. ilerde daha çok vukuatına şahit oluruz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    BİLET SORMAYIP 0,5 METRE KARE MOTOSİKLETTEN 5 TL almasını bilen ve izlemeye yer bile olmayan uyduruk bir pistte bırakın izlmeyi kimin kaçıncı turda ne kadar kaldıgını sadece rampalardan atlayan motrocular gördük. bumudur zihniyet?

+ türkiye motosiklet üzerinde sektörü olan birini TMF ye başkan yapan zihniyete akıl erdiremiyorum.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    % 100 haklı olsa bile bir başkanın bu tur davranışlar sergilemesinin hiç bir anlamı yok kendine bile hakim olamayan bir adam fedarasyona nasıl hakim olabilir.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    % 100 haklı olsa bile bir başkanın bu tur davranışlar sergilemesinin hiç bir anlamı yok kendine bile hakim olamayan bir adam fedarasyona nasıl hakim olabilir.

(yazmaktan kurtuldum)

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    süleyman MEMNUN ama biz hiç MEMNUN değiliz motosikletleri sevip değer veren biri orda öyle motosikletleri devirmez ve bunu TMF başkanı yapıyorsa....

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    "Serseri motorcular" kavramini insanlarin kafasinda silmek icin neler yapiyoruz, federasyon baskanina bakin... Hepsinden daha serserice davranislar icinde. Vah halimize vah...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Bir kere de şu adam hakkında iyi birşey duyalım dişimi kıracam ha.
    Sen git de kek gibi bu adamdan sertifika al, neyse geçmiş gün oldu bi kere.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Federasyon Başkanı mı? Ne federasyonu, ne başkanı; ikisinide tanımıyorum.
    Ayrıca kan emici sülük ve benzeri türlerinden de nefret ederim.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere de şu adam hakkında iyi birşey duyalım dişimi kıracam ha.
    Sen git de kek gibi bu adamdan sertifika al, neyse geçmiş gün oldu bi kere.
    aynen
    al benden de okadar
    eğitimlerin devamını hondadan alacağım gibi gözüküyor

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zat-ı Muhtereme bariyer terörünü sordular, ben işin sporcu kısmıyla ilgileniyorum dedi. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarış günü kırık camlı arabayı ve üzerindeki kaya parçasını görmüştüm. İçimden "Ulan hangi ayı yapmış bunu ya hemde uluslararası yarışçıların olduğu bir organizasyonda... Yazık" demiştim. Sonradan öğrendim kimin olduğunu... Normaldir arkadaşlar, güzel yurdumuzda ülkeyi yönetenlerin yaptıklarından sonra TMF Başkanı eşkiyalık yapmış çok mu? Cumartesi ve pazar yarışları seyretmen için 10 TL park parası verdim. TMF değnekçiler gibi park parası toplar, başkanı gelip cam kırar. Bizde ülkemizde motosiklet kültürü gelişsin diye ööle bekleriz. Zihniyet belli yaptıklarıda bu zihniyete göre normaldir. Başka birşey beklenmez bunlardan. Allahtan KTM yarış takımına saldırmamış " Ne geziniyonuz ulan burda" diye...
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma ne geldi dostlar

Garipçeye bir gezi daha düzenlenirse Süleyman Memnunda çağırılsın. İşyeri sahibi kelek atarsa ,"Bu sahildeki masaları benden izinsiz niye buraya koydunuz " diyerek masaları tekmeleyip ,150.000 dolarlık arabanın camına taş atar.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl yani yaaa, federasyon başkanı mı eşkıya mı bu
    Anlatılanlar neticesinde böyle bir adamı bu mevkiye getiren yurdum insanı zihniyetini de ayrıca kınıyorum.
    Gerçi seçilmek için sağlam bir kampanya yürüttüğüne de eminim bu şahsın, boşuna oy vermemiştir başa getirenler. Menfaat ve çıkar ilişkileri malum.. Kömür, beyaz eşya vs. dağıtıp iktidara gelinen bir ülkede yaşıyoruz ne de olsa.

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma ne geldi dostlar

Garipçeye bir gezi daha düzenlenirse Süleyman Memnunda çağırılsın. İşyeri sahibi kelek atarsa ,"Bu sahildeki masaları benden izinsiz niye buraya koydunuz " diyerek masaları tekmeleyip ,150.000 dolarlık arabanın camına taş atar.

İyi fikir

TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİLET SORMAYIP 0,5 METRE KARE MOTOSİKLETTEN 5 TL almasını bilen ve izlemeye yer bile olmayan uyduruk bir pistte bırakın izlmeyi kimin kaçıncı turda ne kadar kaldıgını sadece rampalardan atlayan motrocular gördük. bumudur zihniyet?

+ türkiye motosiklet üzerinde sektörü olan birini TMF ye başkan yapan zihniyete akıl erdiremiyorum.

tespitlere sonuna kadar katılıyorum!!!
    FAZER = ZAFER

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    kurtlar vadisinde rol yazmışlar da onu prova ediyomuş amaa iskenderin adamı olarak alemdar polat (yani ben) orda olsaydı çokgüzel hareketler bunlar şeklinde çeşitli ekşınlar yaşanabilirdi
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    BMW F650 GS
    MotorOn dergisi Mart sayısında Rauf GERZ'in Suleyman Memnun roportajından sonra köşesinde yazdığı yazı.

Alıntı:
    İki ay üst üste motosiklet federasyonu yazmak beni sıktığına göre sizi haydi haydi baymıştır. Ama ülkemizdeki motosikletle ilgili sorunlarda düştüğümüz bu denizde başka kime sarılacağız ki?
    Motosiklet federasyonunun yeni Başkanı Süleyman Memnun’la yaptığımız röportaj sırasında tanıştığım Süleyman Memnun’un konulara olan bakış açısını özetleyeceğim.
    Açıklamalardan pek Memnun olduğumu söyleyemem.

Kısaca; Süleyman Memnun başında olduğu müddetçe federasyonun motosikletler ve motosikletçilerin genel problemleriyle ilgili bir mücadele yapması konusunu unutabilirsiniz.
    Yine kısaca hakkını vermek isterim ki Süleyman Memnun işin başında olduğu müddetçe ülkemizde motokrosun son derece yaygınlaşabileceğine de emin olabilirsiniz. Bunun motosiklet ve motosikletçilere ne kadar faydası olacağı konusu ise buraya sığamayacak kadar yoruma açık.

Aramızdaki röportaj diyalogu benim açımdan biraz körler ve sağırların birbirini ağırladığı muhabbete dönüştü. Ben ona “İşin kültür yönüyle ilgili ne yapacaksınız” diye sordum; o bana “Turing, senin için ne yapıyor ki” diye cevap verdi.
    “Kimin ne yapmadığıyla değil, sizin ne yapacağınızla ilgiliyim” dediğimde de bu misyonu markaların üzerine attı.
    İşin kültür yönü, motosikletler ve motosikletçinin sorunlarına yönelik bir planı olmadığını “Federasyonun statüsünde böyle bir şey yok derlerse ne cevap vereceğiz. Esas işlerimi aksatmamak için bu iş zor” diye gayet net biçimde açıkladı. Arkasından da “Kim ne yapmak isterse biz yanındayız” diyerek bir mavi boncuk vermeyi ihmal etmedi.
    Bu mavi boncuk sizi bilmem ama bendeki nazarı kesmez.

“Yarışlar sayesinde mi motosiklet sevilir, motosiklet sevildiği için mi yarışlar olur” denklemi aramızda bir “Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan” paradoksuna döndü.
    Ona katılmadığımı başından beri söylüyorum, halen de öyle. Ama eklemek isterim ki “Yanlış yapıyor” diyemem; iddiam “Eksik yaptığı” yönündedir.

Bu arada birçok kişinin çizdiği “Süleyman Memnun sanayide motosiklet satan, tamir eden eski bir yarışçıdır” tarifinde onu sınırlandıran cümleye katılmadığımı söyleyeyim. Memnun, bu tanıma oturmuyor. Bence nasıl adım atması gerektiğini, hayatta nasıl zorluklarla karşılaşacağını bilen, zeki ve kendi stratejisini nasıl uygulayacağını planlamış birisi gibi hareket ediyor. Bende ne yaptığını bilmeyen birisi izlenimi uyandırmadı açıkçası.

Ama zamanında yaptığı motokros ve buna bağlı oluşan motokros sevdası onu tamamen bu kelimeye çakılı bırakmış. Hiçbir zaman sosyal binici (bu tanım da sosyal içici gibi oldu ya neyse) olmadığı için işin hobi bölümünden, motosikletin trafikteki sorunlarından tamamen kopuk gözüküyor.
    Varsa yoksa spor.
    Eh ama buna da iyi konsantre olduğunu söylemeliyim.

Bu görüşme sonucunda onu mahalle veterineri kendimi ise sokak köpeği gibi hissettim. Ben can derdindeyim o ise parlak tüylü kuçu nasıl yetişir onun peşinde.

Motoron - Rauf GERZ
    hayat güzeldir

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Holiganızım her yerde ;)
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler