Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motus

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası çok karamsar bir tablo çizmek istemedim. Ve sadece şimdiki durum için konuşuyorum. Amacım, "bizden adam olmaz" muhabbeti yapmak değil. Bal gibi de olur. Ancak kendimize çeki düzen verirsek olur. Bu gidişle de eninde sonunda bayağı bir insan tercihlerini sorgular hale gelecek gibi görünüyor. Bazı şeyler ciddi bedel verilerek öğreniliyor. Avrupa'ya da ucuza patlamamış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cinlilerin tirnagi olamayiz, ki degiliz de zaten.

Cinliler bile daha Amerika'ya araba ve motosiklet satamiyorlar. Neden mi? Japon ve Avrupalilarla rekabet kolay degil de ondan. Yapamaz mi Cinliler 1000cc SS? Tabii ki yaparlar, hem de alasini. Ama Honda'dan ucuz yapamazlar, ayni fiyat olsalar bile insanlar Honda tercih eder. Velhasil rekabet edemezler... Sorun yapmakta degil, satmakta....

Biz bi b?k yapamayiz bu gidisle. Neden mi? Cunku dunya ile rekabet edemeyiz. Rekabet, iyi ve guclu olmayi gerektirir. Binde bir dunyaya gelen zeki ve girisimci insani iyi yonde degerlendirmeyi gerektirir. Kaliteli egitim, ve esit firsat hakki gerektirir. Daha iyi ve daha caliskan olanin hakkini almasini gerektirir. Bu da bizim ulkede olmaz. Bilakis her gecen gun ters yonde ilerliyoruz.

Calistigim sirkette Cinli, Hintli, Afrikali, Alman ve Kanadali var. Amerika dunyaya ayrimcilik uygulamazken biz kendi insanimiza Kurt, Alevi, Dindar, Komunist, Ataturkcu, Milliyetci, vs. diye ayrimcilik uyguluyoruz. Bu insanlar birbirini insan olarak gorup, birbirinin haklarini savunup, bi arada yasayip calismayi ogreninceye kadar bi b?k olmaz bizden.

Millet kendi fikriyatini cok yukarida gorup digerlerini yerin dibine batiriyor ama gercek o ki hepimiz ayni b?kuz. O yuzden bu gidisatin elim neticelerini de ayrimcilik olmadan hep beraber birlikte cekecegiz. Cunku bu duruma bizi A partisi veya B sahsi dusurmedi. Biz kendimiz dustuk. Insallah ogreniriz hatalarimizdan.
    Hocam müslümanları katleden, müslümanların Amerika'ya girişini girişini yasaklayan, zencileri dışlayan hangi Amerika merak ediyorum..

Kaliteli eğitim olmasa da olur have to değil must bile değil. Doğu blokları (romanya, Macaristan, Rusya, ukaryna) kalitesiz eğitim mı vardı , yo gayet de kaliteli eğitim vardı . Sorunları neydi dikta rejimi idi .
    Ekonomi de orta gelir grubu tuzağı denen bir şey var bu nedir . Dünyada her hangi X ülkesi çok az sistemi disipline alsın hemen 10 bin dolar kişi başı GSMH çıkar . Ama 10 bin doları geçip yukarıları çıkmak için çok farklı şeyler gerekir . Çok ilginçtir ki 10 dolara çıkış tarihi tamamen ekonomik kararlar etkili iken üzerine çıkışta çok farklı şeyler yapmak gerekir.
    1 hukukun üstünlüğü olmalı (bizde varmı yok hatta tamamen bitti)
    2 özgürlük olmalı rahatlık ile eleştiri yapabiliyor olmalısınız (bizde varmı yok nazlı Ilıcak durumuna bakın kadın muhalif başka ne yapmış üç kez.idam ile yargılanıyor)
    3 mal edinme etme özgürlüğü güvencesi olmalı (varmı yok bir çok şirkete coktuler sanki mafya gibi)

Kısaca uzatmayim bu gibi durumlarda ya toplum kendi eli ile düzeltir , yada dışardan birisi müdahale eder ırak , mısır , Fas ,Tunus gibi onun sonunda acı olur.

Son bir örnek vereyim iki gun önce Kore CB si %52oy alan insan hirhizlik suçundan dolayı kelepcelenerek tutuklandı . Bizde çalıyor ama çalışıyor dan artık cakismasada çalacak modundayiz bizim kişide benzer oy aldı ama hala sıfırlama ya devam ediyor yetmedi . Şirketlerin üzerine cokuyurlar.

Sonuç Kore gelir huzur artarken bizde düşüyor çünkü müteşebbis ruhlu insan diyor ki micarim ülkesine ben casayim gelsin başka birisi çoksun malima deyip gelişmiyor. Gelişmezde ülke...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam müslümanları katleden, müslümanların Amerika'ya girişini girişini yasaklayan, zencileri dışlayan hangi Amerika merak ediyorum..
    Konuyla çok bir alakası yok yazdığınızın ama olsun. Herhalde yandaş medya okuyorsunuz veya izliyorsunuz. Bir "haber" de de Türkiye'ye gelen Amerikalıların sağlık sisteminden etkilenip nasıl becerdiklerini merak ettikleri falan yazıyordu. Gülüp geçmek lazım tabi.

Şu an Amerika'da müslümanlarin girişine engel yok. Belli ülkelerden girişi zorlaştıran Trump'ı da bin pişman ettikler. Bi daha zor dener. Ülkede işleyen bağımsız yargı olması başka şey. 2000km ötede yaşayan bir hakim Trump'a kafa tutabiliyor ve Trump'in elinden hiç bir şey gelmiyor.

Zenciler dışlanmıyor, bilakis kadınlar ve zenciler pozitif ayrımcılığa uğruyor. 5 sene önce açılan pozisyona eleman alıyorken şirkette zenci ve bayan nispeten az diye zenci bir bayan aday tercih edildi. Siz zenci deyince ya 50 sene önceyi, ya da ırkçı bir polisin yaptığı rezaleti okuyorsunuz tabi. Günlük hayatta işler başka. Yıllar önce iş başvurusu esnasında buradaki tecrübeli bir adama sordum, şansımı nasıl arttırabilirim diye, adam "ırkını veya cinsiyetini değiştirebilir misin?" dedi

Tabii ki dış işler konusunda Amerika'nin sicili iyi değil. Peki hangi ülkenin iyi? Suriye'de kaç müslümanın ölümüne vesile oldu Türkiye? Tırlar dolusu füze kime gitti? Kimlere karşı kullanıldı? IŞİD nasıl bu kadar rahat kol geziyor Türkiye'de? Göstermelik operasyon yapılıyor, 1 gün gözaltı, sonra herkes s serbest. Heriflerin okulları bile çıktı Ankara'da.

Eskiden hükümetin yaptığı hizmetler ve güçlü ekonomi anlatılırdı. Şimdi herşey çukurun dibine doğru ilerlediği için bir düşman veya öcü ilan etmek zorunda kalındı, yalanları yaymak için de yandaş medyaya ihtiyaç oldu. O yüzden boyuna batı ve Amerika nefreti pompalıyor "onlar yüzünden ülkede durum kötü" teması işleniyor.

Pompalananan suni milliyetçilikle bir süre daha yer insanlar. Durum daha da kötü olunca "kim yapıyorsa yapıyor ama yetti artık aga" der memnuniyetsiz insanlar.
    PiedPiper bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bakın bugün yolda ne gördüm?

Gözlerime inanamayıp geri dönüp tekrar baktım.

Corvette motorunun yarısı V4!

http://anonimag.es/i/20170526_133044598ee.jpg

başıma bir iş gelmeyecekse tasarımını oldukça beğendim. hiç tatava yapmadan direk binek motor yapmışlar. ne ön çamurluk-tekerini enduroya benzetmişler nede arka kuyruğu uzaylıya.

sadece oldukça güzel. Ön far belki biraz farklı olabilirdi. Oturağı beğenmedim bide ama onu döşemecide yaptırız kafamıza göre :D

Motosikleti
    R25
    Konuyla çok bir alakası yok yazdığınızın ama olsun. Herhalde yandaş medya okuyorsunuz veya izliyorsunuz. Bir "haber" de de Türkiye'ye gelen Amerikalıların sağlık sisteminden etkilenip nasıl becerdiklerini merak ettikleri falan yazıyordu. Gülüp geçmek lazım tabi.

Şu an Amerika'da müslümanlarin girişine engel yok. Belli ülkelerden girişi zorlaştıran Trump'ı da bin pişman ettikler. Bi daha zor dener. Ülkede işleyen bağımsız yargı olması başka şey. 2000km ötede yaşayan bir hakim Trump'a kafa tutabiliyor ve Trump'in elinden hiç bir şey gelmiyor.

Zenciler dışlanmıyor, bilakis kadınlar ve zenciler pozitif ayrımcılığa uğruyor. 5 sene önce açılan pozisyona eleman alıyorken şirkette zenci ve bayan nispeten az diye zenci bir bayan aday tercih edildi. Siz zenci deyince ya 50 sene önceyi, ya da ırkçı bir polisin yaptığı rezaleti okuyorsunuz tabi. Günlük hayatta işler başka. Yıllar önce iş başvurusu esnasında buradaki tecrübeli bir adama sordum, şansımı nasıl arttırabilirim diye, adam "ırkını veya cinsiyetini değiştirebilir misin?" dedi

Tabii ki dış işler konusunda Amerika'nin sicili iyi değil. Peki hangi ülkenin iyi? Suriye'de kaç müslümanın ölümüne vesile oldu Türkiye? Tırlar dolusu füze kime gitti? Kimlere karşı kullanıldı? IŞİD nasıl bu kadar rahat kol geziyor Türkiye'de? Göstermelik operasyon yapılıyor, 1 gün gözaltı, sonra herkes s serbest. Heriflerin okulları bile çıktı Ankara'da.

Eskiden hükümetin yaptığı hizmetler ve güçlü ekonomi anlatılırdı. Şimdi herşey çukurun dibine doğru ilerlediği için bir düşman veya öcü ilan etmek zorunda kalındı, yalanları yaymak için de yandaş medyaya ihtiyaç oldu. O yüzden boyuna batı ve Amerika nefreti pompalıyor "onlar yüzünden ülkede durum kötü" teması işleniyor.

Pompalananan suni milliyetçilikle bir süre daha yer insanlar. Durum daha da kötü olunca "kim yapıyorsa yapıyor ama yetti artık aga" der memnuniyetsiz insanlar.

Yahu bırak sen yandaş medyayı felan Amerika'nın ayrımcılık yapmadığını yoldaki çocuğa söylesen bilmem neresi ile güler, yasak kalkmış olsa ne olur, adamın yaptığı ayrımcılıkmı kardeşlikmi, kalkıp bana Amerika'yı savunma

ve gülüp geçti yaşlı adam toy delikanlıya..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu bırak sen yandaş medyayı felan Amerika'nın ayrımcılık yapmadığını yoldaki çocuğa söylesen bilmem neresi ile güler, yasak kalkmış olsa ne olur, adamın yaptığı ayrımcılıkmı kardeşlikmi, kalkıp bana Amerika'yı savunma
    Ben yetişkin hayatımın çoğunu Amerika'da geçirdim. Hem öğrenci oldum, hem çalışan. Hem işe alındım, hem işe aldım. Sizin veya sokaktaki çocuğun Amerika konusundaki engin bilgisi neye dayanıyor?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Moto Guzzi 4 silindir olmuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Guzzi 4 silindir olmuş.
    Ben ST1300'e benzettim biraz, ama bariz daha baba. Sonucta Corvette motorundan devsirme. Ses muhtesem.

Motosikleti
    R25
    Ben yetişkin hayatımın çoğunu Amerika'da geçirdim. Hem öğrenci oldum, hem çalışan. Hem işe alındım, hem işe aldım. Sizin veya sokaktaki çocuğun Amerika konusundaki engin bilgisi neye dayanıyor?
    Kuzenim Amerika'da, babam ve dayım Almanya, teyzem Fransa'da, Engin bilgim araştırdıklarıma dayanıyor, benim oralara gitmeme sebebimde ülkemi sevdiğim için aklıma dahi gelmedi yurtdışına çıkmak..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kuzenim Amerika'da, babam ve dayım Almanya, teyzem Fransa'da, Engin bilgim araştırdıklarıma dayanıyor, benim oralara gitmeme sebebimde ülkemi sevdiğim için aklıma dahi gelmedi yurtdışına çıkmak..
    Benim kuzenim, babam, dayım, teyzem hep Türkiye'de. Sen daha iyi biliyormuşsun o zaman. Gerçi dayım vefat etti, o yüzden öteki taraf hakkında da daha bilgiliyim muhtemelen senden.

Yurt dışına çıkmama kararın da çok isabetli. Aynı şekilde arabaya da sakın binme. Çünkü bindiğin anda motosiklet sevgisi yok oluyor.

Süper mantık. Tebrikler...

Motosikleti
    R25
    Benim kuzenim, babam, dayım, teyzem hep Türkiye'de. Sen daha iyi biliyormuşsun o zaman. Gerçi dayım vefat etti, o yüzden öteki taraf hakkında da daha bilgiliyim muhtemelen senden.

Yurt dışına çıkmama kararın da çok isabetli. Aynı şekilde arabaya da sakın binme. Çünkü bindiğin anda motosiklet sevgisi yok oluyor.

Süper mantık. Tebrikler...
    Çok boş konuşuyorsun ayrımcılık yapmayan Amerika kaç tane mülteci alıyor parmakların ile say bakalım bi, onu bunu bırak dediğimi yap son olarak yoldan geçen bi çocuğu çevir sor sana neresiyle gülecek merak ediyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok boş konuşuyorsun ayrımcılık yapmayan Amerika kaç tane mülteci alıyor parmakların ile say bakalım bi, onu bunu bırak dediğimi yap son olarak yoldan geçen bi çocuğu çevir sor sana neresiyle gülecek merak ediyorum..
    Tvs01 kardeşim, mülteciler nerden çıktı? Anlaşılan ne desem bi kulp bulup bambaşka şeyler öne süreceksin. Arada ciddi deneyim farkı da var. Ben nerdeyse yirmi senedir Amerika'da yaşıyorum diyorum, bizzat yaşadıklarımdan örnekler veriyorum, sen dayım teyzem sokaktaki çocuk diyorsun. Gerçekleri öğrenmek değil, görüşüne uygun gerçek bulma niyetindeysen buna engel olamam ki. Nasıl tercih edersen öyle inan.

Motosikleti
    R25
    Tvs01 kardeşim, mülteciler nerden çıktı? Anlaşılan ne desem bi kulp bulup bambaşka şeyler öne süreceksin. Arada ciddi deneyim farkı da var. Ben nerdeyse yirmi senedir Amerika'da yaşıyorum diyorum, bizzat yaşadıklarımdan örnekler veriyorum, sen dayım teyzem sokaktaki çocuk diyorsun. Gerçekleri öğrenmek değil, görüşüne uygun gerçek bulma niyetindeysen buna engel olamam ki. Nasıl tercih edersen öyle inan.
    Abicim vazgeçilmiş bir karar olsada müslümanların ABD ye alınmaması, mülteci kabul etmemesini sen ayrımcılık olarak görmüyorsan bişey demiyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Abicim vazgeçilmiş bir karar olsada müslümanların ABD ye alınmaması, mülteci kabul etmemesini sen ayrımcılık olarak görmüyorsan bişey demiyorum...
    Zamanında benzeri bir cümleyi değerli milletvekillerimizden sayın Mehmet Metiner kurmuştu. Milletin hakkına girip, yakınlarını orda burda işe sokup kayırdığı kabak gibi ortaya çıkınca, utanmadan "Kuranda akrabayı kollayın yazıyor" demişti. Spiker "Kuranda kastedilen sizin yaptığınız mı?" deyince "Siz Allah'a inanmıyorsanız birşey demiyorum" gibi bi laf etmişti. Yazık... İnandığını iddia ettiği Allah'ın kelamını, suçunu örtmek için kimsenin inanmayacağı bir yalana alet edip yerin dibine soktu resmen... Hayret. Allah kimseyi o duruma düşürmesin.

"Ayrımcılık var" denmesi için kabul görmesi lazım. Bir sürü yahudi ve hristiyan protesto etti o kararı. Meşhur Boston kilisesinde ezan okundu. Google ve Apple dahil bir sürü büyük şirket, tüm büyük üniversiteler, basın ve yargı ayağa kalktı. Ayrımcılığın kabul gördüğü yerde bunlar olur mu?

Bizim güneyimizdeki bir şehirde yaklaşık 1500 Ahıska Türkü mülteci yaşıyor. Kendi camileri bile var. Şirkette Bosnalı Adnan diye bir çocuk vardı, Sırp zulmü esnasinda iltica edenlerden. Amerika'da mülteci çoktur.

Şimdi siz başka bir dala atlar oradan vurmaya çalışırsınız Amerika'yı. Öcü çünkü Amerika, bütün kötülüklerin kaynağı. Biz çok iyiyiz, hep onlar kötü.

Laf aramızda eleştirilecek yeri de az değil, ne Amerika'nin, ne de batının. Yatacak yerleri yok belli konularda. Avrupanin göbeğinde Bosna'da yaşananlar günah olarak yeter batıya. Irak'ta yaşananlar da Amerika'ya. Ama sizin öne sürdüğünüz yalanlar klasik yandaş propagandası... Eleştirin, ama haklı eleştirin.
    PiedPiper bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bakın bugün yolda ne gördüm?

Gözlerime inanamayıp geri dönüp tekrar baktım.

Corvette motorunun yarısı V4!

http://anonimag.es/i/20170526_133044598ee.jpg
    İki gün önce de Lamborghini Countach gördüm, gümüş renk, eve taş çatlasın 500m ötede. Yorgun olmasam takip edecektim... Hayatımda ilk kez show ve fuar dışı bir yerde Countach görüyorum. Kaç tane vardır ki dünyada? Bu ara bi haller oldu buraya. Oruç milletin başına vurdu herhalde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler