Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tünel açıldı, 1 saatlik yol 7 dakikaya indi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Emege saygi!!!!!

Sihirli iki kelime.

Baktin is sarpa sariyor, hoop yapistirirsin emege saygi kalibini, herkes hizaya girer.
    Utançtan saklanilacak yer aranir.
    Vay be ben ne esekmisim! ne kadar saygisiz bir adammisim diye baslar taslara vurulur.

Emege saygi!!!!

Ufacik depremde kagit gibi yikilip, binlerce insani olduren evleri yapan isçiler ne terler ne emekler doktuler onu yaparken.
    Emege saygi!!!!!

Hirosima da, Nagazaki de yuzbinleri ölduren Atom Bombasi projesinde, ne muhendisler, ne profesorler emek doktu.
    Emege saygi!!!!

Savas uçaklarini, tabancalari, tufekleri,kimyasal bombalari yapan profesorler, az mi emek harciyorlar?

Emege saygi.

Boyle olunca da;

Milletin parasini çarçur etmek için harcanmis emege de saygi gostereceksiniz o zaman.
    Yoksa çok ayip edersiniz.

Goruslerimizi savunalim arkadaslar.
    Ama boyle içi bos kaliplara siginmanin bir geregi yok.
    Is bitmis zaten.
    Bu nedenle olmus bitmis bir sey uzerinden birbirimizi kirmanin da geregi yok.
    Yapilan isi savunani partizan, karsi çikani muhalefetten ilan etmenin de bir anlami yok.
    Forumda bir yazi okuyup siyasi durusunu degistiren kaç kisi taniyorsunuz?

Millet rayli sistemi tamamlamis, 150 yil olmus.
    Eskitmis bile.
    Biz hala mevzunun etrafindan dolaniyoruz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı bilgiler, teşekkürler.

Sanırım bu açıklamalardan sorunları çözülmüş, ileriye dönük, kökten çözüme yönelik, detaylı ve esaslı bir proje yerine; seçim yatırımı olarak, eksiklikleri giderilmeden aceleyle uygulamaya konulan bir uygulama olduğu sonucunu çıkartmak yanlış olmaz.

İşte ben buna yazık derim..
    önceki yazılarımıda okuduysanız demişdim bu metrobüs ilerde kalkabilir diye bunun nedeni işde budur eyer kadir topbaş gene gelirse ki bize göre %50 nin üstünde bir oyla gelicek geldimi onun çevrisini az çok bilirim çok idealist bri insandır bu metrobüs projesi yer üstünden devam ederken bir yandan eski projeyede dönüp yer altı metrosunada başlayabilir

eyer başlarsa yer altı metrosu devreye girdimi haliyle metrobüse gerek klamaz o kısımlar gene e-5 e katılır.. o otobüsler falanda kadir topbaş zeki adamdır başka belediyelere satar o otobüsleri yada başka hatlara katar..

ondan demişdim ilerde o metrobüs kalkabilir diye..

Arkadaşlar birde lütfen raylı sistemle manyetik sistemi ayırt edelim sapla samanı ayırt etmek lazım manyetik sistem görüntüsü trene benzesede işleyiş mantığı hiç bir şekilde trene benzemez ve çok çok kabaca yazıcam çalışma prensebi ters kutuplar mantığıdır yani iki tane ters kutuplu mıknatısı bir araya getirirseniz nasıl birbirlerini iterlerse mantık çok çok kabacana budur manyetik trenlerin ve metresi milyon dolarlar tutmakdadır çok maliyetlidir dünyada bunuda yapan benim bildiğim bir almanya bir japonya var.. amerikada bile yok diye biliyorum ve manyetik trenlerin sürati saatte 600km kadar çıkmakdadır..

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı parti meselesine getirmeyin, o projede bir sürü profesör, doçent, mühendis işçi, yönetici işçi birsürü insanın hakkı var.

Hiçbirşey aylarca tartışılmadan, artısı eksisi düşünülmeden yapılıyor değil.

İşler göründüğü gibi basit yürümüyor, insanlar eve bile gitmeden gece gündüz sadece daha iyi birşeyler ortaya çıksın diye çıkar gözetmeksizin yiğitçe çalışıyorlar.

Bu insanların hakkı ödenmez, teşekkür de beklemiyorlar, hiç olmazsa arkalarından atılıp tutulmasın. Tek çabam emeğe saygı gösterilmesi.

Çok detaya inmeğe de gerek yok. Dediğiniz gibi yapılanlar illa ki görülecek ve haklı haksız herşey bir gün ortaya çıkacak. Hoşça kalın.
    Olayı parti meselesine getiren ben değilim, ilk yaptığınız açıklamaları okuyanların çoğu eminim akıllarından benim size yönelttiğim soruyu geçirmişlerdir. Kimse burada emeğe saygısızlık etmiyor kaldı ki çocukluktan beri hemen hemen her kesimde çalışmış biri olarak emin olun sizden çok daha iyi biliyorum insanların ne zorluklarda nasıl çalışıp yeri geldiğinde de haklarını alamadıklarını. En azından sizin arkadaşlarınız bu projede emeklerinin karşılığını almışlar tabii siz de, kazanılan paranın nereye aktarıldığı önemli değil. Hiç kimse yaptığı iş için teşekkür beklemesin maddi olarak emeğinin karşılığını alıyorsa öpsün başına koysun zira durumumuz ortada. Arkalarından atılıp tutulmuyor da o çalışanlarla ne alakası var bu tartışmaların Allah aşkına olayı nasıl böyle saptırabiliyorsunuz pes ..Yapılanlar yeterince görülüyor ve eleştiriliyor ama malesef illa daha kötü şeylerin olması gerekiyor ki insanlar harekete geçsin..

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Manyetik tren örneğinden anlatmak istediğim şeyi anlamamakta ısrar ederek özellikle işin en alakasız bölümlerini cımbızla seçip almanız olaya ne kadar objektif baktığınızı gösteriyor...
    Manyetik sistemin de uzmanı olmasak da adından nasıl çalıştığını anlayabiliyoruz. O kadar kısa mesafede onlarca durak olan bir hat için bunu önerdiğimi düşünmek de işin kolayına kaçmak sanırım.

"Ki bize göre" bölümünden sizin organize bir grup olduğunuzu düşünmeye başladım haklı olarak.
    Sonuç olarak benim gözüm boyanmadı arkadaşım. Ben bu sistemin yarattığı çözüm kadar soruna da sebep olduğunu düşünüyorum. Açık olan gözleri boyamak daha zor oluyor.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı Mboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ONUR doğma büyüme çocukluk arkadaşımdı..
    bariyerlere ise kusur bulmuyorum, nedeniyse levha bariyerler ile çok daha vahşi kazalara defalarca şahit oldum.. belki diyoruz, bu belkilerin asla sonu gelmez, nedeni ise olacağı vardı ise zaten olurdu.. düştüğünüz açıya göre levhalar giyotinden beter de olur.. kazalar gerçekten üzücü.. ama buradaki suçlu bariyerler değil bizleri sıkıştıran hayatımıza kasıt eden bilinçsiz ve şerefsiz sürücülerdir..
    Evet tabii ki sürücüler ama sizin hala bu bariyerlere karşı gereksiz sempatinizi anlamakta zorlanıyorum açıkçası. Onur arkadaşımdı diyorsunuz ve hala bunları yazabiliyorsunuz ilginç.. Düştüğümüz açı, üzerimizdeki kıyafetler, motosiklete binerkenki ruh halimiz vs.. Bunlar işin biraz da teorik kısmı aslında yolda giderken başımıza gelecekleri daha çok diğer sürücüler belirliyor ülkemizde! Sizin de belirttiğiniz gibi eğitimsiz sürücüler.. Eğitime bu kadar önem veren biri olarak sizin daha değişik yorumlarda bulunmanızı arzu ederdim. Bu tartışma içinden çıkılmaz bir hal almaya ve konu değişik yerlere gitmeye başladı klavye başında yazılanlarla insan zaten anlatmak istediklerini ne kadar ruh katarak ve tam anlamıyla anlatabilir ki .. İşte bu yüzden bazen aramızda yanlış anlaşılmalar da olabiliyor ve bundan rahatsızlık duyuyorum o yüzden ben söyleyeceklerimi ve bu konuyla ilgili düşüncelerimi yeterince aktardığımı düşünüyorum.

Motosikleti
    yok
    Bu aralar nedir anlamıyorum.Herkes foruma tartışmaya geliyor.Konular aslından sapıyor.Forum aldı başını gidiyor.Biraz birbirimize anlayış göstersek diyecem ama o da olmaz.Çünkü herkes her şeyi çok iyi biliyor.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayı parti meselesine getirmeyin, o projede bir sürü profesör, doçent, mühendis işçi, yönetici işçi birsürü insanın hakkı var.

Hiçbirşey aylarca tartışılmadan, artısı eksisi düşünülmeden yapılıyor değil.

İşler göründüğü gibi basit yürümüyor, insanlar eve bile gitmeden gece gündüz sadece daha iyi birşeyler ortaya çıksın diye çıkar gözetmeksizin yiğitçe çalışıyorlar.

Bu insanların hakkı ödenmez, teşekkür de beklemiyorlar, hiç olmazsa arkalarından atılıp tutulmasın. Tek çabam emeğe saygı gösterilmesi.

Çok detaya inmeğe de gerek yok. Dediğiniz gibi yapılanlar illa ki görülecek ve haklı haksız herşey bir gün ortaya çıkacak. Hoşça kalın.
    Dostum bir konuda olaya yanlış yaklaşıyorsun bence;
    Bizim de senin kadar kafamız çalışıyor çok şükür, hiçbir şeyin bir anda sihirli bir değnekle olup bitmediği ve işlerin işleyiş süreci konusunda illaki bilgimiz var.
    Zaten kimsenin projede çalışanlarla bir alıp veremediği ya da emeğe saygısızlık ettiği de yok. Baştaki kişi işi verecek, onlar da ellerinden gelenin en iyisini yapacak. Bu kadar basit. Hepsinin ellerine sağlık, karşılığını da bir şekilde alırlar. Yaptıkları iş illaki basit bir iş de değil ama, onların projenin inşası için düşündüğü kadar, başta işi verenler proje hakkında enine boyuna düşünmüş olsa, zaten şu anda ne eleştirecek ne de tartışacak birşey olurdu ortada. Haksız mıyım?
    Ayrıca biz partiyi değil, yapılan işi eleştiriyoruz şu anda. Dolaylı olarak eleştirilen kişi ve kurum da mensup bulunduğu siyasi parti ile anılıyor. Bu konuda elimizden birşey gelmiyor maalesef.
    Senin bu icraatı bu kadar hararetlice savunman ve insanlar üzerinde parti mensubu imajı oluşturman da, sarfettiğin emekten kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. Ama senin, sadece işleyişdeki zincirin küçük bir halkası olarak, sana verilen işi doğru düzgün yapmış olman ve de senin gibi birçok insanın olması, yapılan işin baştan sona kusursuz, eksiksiz ve doğru bir iş olduğuna körü körüne inanmanı mı gerektirir sence? Madem ilim adamısınız, lütfen yaptığımız işle duygusallığı karıştırmayalım ve olayın görmek istediğimiz yanını değil, nesnel kanıtlarla resmin bütününü görüp değerlendirmeye çalışalım. At gözlüklerini çıkartalım.
    Hem kimsenin arkasından atılıp tutulduğu da yok, açık açık herşeyi konuşuyoruz burada işte. Burası özgür bir ülke ve herkes fikirlerini söylemekte, eleştirmekte özgür. Bu da benim görüşüm.
    Yapılanlar şu anda da gayet net görülüyor ve haklıyla haksızın muhakemesini de, biraz kafası çalışan, birazcık da vicdanı olan herkes yapabilir diye düşünüyorum. Sen de hoşçakal.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emege saygi!!!!!

Sihirli iki kelime.

Baktin is sarpa sariyor, hoop yapistirirsin emege saygi kalibini, herkes hizaya girer.
    Vay be ben ne esekmisim! ne kadar saygisiz bir adammisim diye baslar taslara vurulur.

Emege saygi!!!!

Ufacik depremde kagit gibi yikilip, binlerce insani olduren evleri yapan isçiler ne terler ne emekler doktuler onu yaparken.
    Emege saygi!!!!!

Hirosima da, Nagazaki de yuzbinleri ölduren Atom Bombasi projesinde, ne muhendisler, ne profesorler emek doktu.
    Emege saygi!!!!

Savas uçaklarini, tabancalari, tufekleri,kimyasal bombalari yapan profesorler, az mi emek harciyorlar?

Emege saygi.

Boyle olunca da;

Milletin parasini çarçur etmek için harcanmis emege de saygi gostereceksiniz o zaman.

Goruslerimizi savunalim arkadaslar.
    Ama boyle içi bos kaliplara siginmanin bir geregi yok.
    Is bitmis zaten.
    Bu nedenle olmus bitmis bir sey uzerinden birbirimizi kirmanin da geregi yok.
    Yapilan isi savunani partizan, karsi çikani muhalefetten ilan etmenin de bir anlami yok.
    Forumda bir yazi okuyup siyasi durusunu degistiren kaç kisi taniyorsunuz?

Millet rayli sistemi tamamlamis, 150 yil olmus.
    Eskitmis bile.
    Biz hala mevzunun etrafindan dolaniyoruz.

Hem yurtdışında/fransa'da yaşadığınızı söylüyorsunuz hem de istanbul hakkında olur olmaz yorumlar yapıyorsunuz.. siyasi görüşle belediye başkanlık seçimleri ne alaka yahu?

İstanbul yıllardır ödediği vergilerin hortumlanıp birkaç sene evveline kadar hiçbir hizmet görememiş bir ucundan diğer ucuna 300km olan koskoca bir şehirdir.. siyasetle ne alaka? yazınız tam bir ajitasyon örneği kusura bakmayın.. hizmet getirmek (her ne sebepten olursa olsun) para çarçur edilmesi mi demek oluyor.. yaşadığınız yer hakkında yorum yapamayacağım parisi biliyorum sadece şu kadar söyleyebilirim, dünyada gezdiğim en berbat şehirlerden biridir.. insanından sokaklarına kadar.. Avenue des Champs-Élysées üzerindeki Lido ve parfümeri dükkanı dışında hiçbir özelliği olmayan bir şehir paris, izlenimime göre.. ha şu koca hurda yığınını saymazsak..

yapılan düzenlemelerle bu hızlı yapılanmaya ve de trafiğe çıkan onca aracı kaldırabilmek, ve de kişileri toplu taşıma kullanmaya yönelterek peyzaj çalışmaları ve yol düzenlemeleri hususunda başa gelenler bu son dönemde gerçekten iyi kötü işler çıkarıp burada yaşayan halkına vaadleri geçip gerçek anlamıyla hizmeti getirmişlerdir.. bu metrosundan metrobüsüne, kavşaklarından yoldaki çizgilerine kadar böyledir..

kusurlar aksaklıklar olur fakat bunlar da bazı çıkar yarışı içerisinde devede pire kalır.. projeler tamamlandığında yüzlerce kilometre yolu sadece 3bilet parasına gitmek mümkün olacak.. bunun anlamını pek bilemezsiniz heralde..

gebzeden halkalıya giden kaç yüz işçi olduğunu biliyormuydunuz acaba? bu insanların hem maddi hem de fiziki zorlukları sonunda azalıyor.. hizmet sunuluyor.. bunun daha neyine laf söyleniyor.. emeğe saygı ha evet öyle.. bu kadar basitti herşey çünkü..

Yahu arkadaşlar ben seçimde oy filan vericek değilim ,hiçbir partiylede alakam yok.Ben diyorum ki şu metrobüs denilen şeyi bile yüzüne gözüne bulaştıranlar utansın .Böyle düzensizlik nerde görülmüş.İstanbul'un merkezindeki yol delik deşik, şeritler belli değil,yol daraltılmış, koskoca e5 'e heryerden sapak koymuşlar,nerdeyse sokaklardan bile e-5'e bağlantı var.Bu nasıl iştir ya ,dünyanın neresinde görülmüş böyle bişey .Sonra bide bu yoları yapanlar çok çalıştık diye oy istiyolar.Bizim millette vay ne güzel alt geçit,üst geçit yapmışlar diye oy veriyor.Yahu kardeşim zaten her gelen e-5 yoluna bi bağlantı yapsa sapaktan geçilmez.Bide şu yol kenarında ağaçlandırılan yerler var.İlkokul 5.sınıftan beri gider gelirim ,her sene o parklar yıkılıp yeniden yapılır.Ya içinden yol geçer, ya boru hattı döşerler,ya metrobüs,ya metro, sonuçta milyarlarca lira hersene boşa gider.Bide ilk ağaçlandırdıklarında bi bakım, bi sulama, ulan dersin bu parklar İngiltere'deki parklar gibi olucak.Sonra bi bakarsın 3 ay sonra park diye bişey yok.Tam komedi yaa!! Yahu bide şeye gıcık oluyorum, 50 sene önce zaten olması gereken toplu taşımayı 50 senedir yapamamış, 2009 yılına gelince bi anda olayı çözmüş milletiz vallahi .50 yılda yapamadığımızı 3 ay da yaptık.Valla ne diyim ilginçlikler ülkesi canım ülkem benim bakalım daha neler görücez .Bakın ara mahalleler hakkında konuşmuyorum çünkü yazmakla bitmez köyümüzün(İstanbulumuzun) mahalleleri!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acquariax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar ben seçimde oy filan vericek değilim ,hiçbir partiylede alakam yok.Ben diyorum ki şu metrobüs denilen şeyi bile yüzüne gözüne bulaştıranlar utansın .Böyle düzensizlik nerde görülmüş.İstanbul'un merkezindeki yol delik deşik, şeritler belli değil,yol daraltılmış, koskoca e5 'e heryerden sapak koymuşlar,nerdeyse sokaklardan bile e-5'e bağlantı var.Bu nasıl iştir ya ,dünyanın neresinde görülmüş böyle bişey .Sonra bide bu yoları yapanlar çok çalıştık diye oy istiyolar.Bizim millette vay ne güzel alt geçit,üst geçit yapmışlar diye oy veriyor.Yahu kardeşim zaten her gelen e-5 yoluna bi bağlantı yapsa sapaktan geçilmez.Bide şu yol kenarında ağaçlandırılan yerler var.İlkokul 5.sınıftan beri gider gelirim ,her sene o parklar yıkılıp yeniden yapılır.Ya içinden yol geçer, ya boru hattı döşerler,ya metrobüs,ya metro, sonuçta milyarlarca lira hersene boşa gider.Bide ilk ağaçlandırdıklarında bi bakım, bi sulama, ulan dersin bu parklar İngiltere'deki parklar gibi olucak.Sonra bi bakarsın 3 ay sonra park diye bişey yok.Tam komedi yaa!! Yahu bide şeye gıcık oluyorum, 50 sene önce zaten olması gereken toplu taşımayı 50 senedir yapamamış, 2009 yılına gelince bi anda olayı çözmüş milletiz vallahi .50 yılda yapamadığımızı 3 ay da yaptık.Valla ne diyim ilginçlikler ülkesi canım ülkem benim bakalım daha neler görücez .Bakın ara mahalleler hakkında konuşmuyorum çünkü yazmakla bitmez köyümüzün(İstanbulumuzun) mahalleleri!!!

ilkokul 5 den beri gidip geliyorsun da, o parkların, mahallelerin ve köylerin İBB'ye değil de ilçe belediyelerinin idaresi altında olduğunu bilmiyorsun demek.. zaten kullanma oy, bu kafayla kullansan da boş.. bir oku araştır bakalım, hangi belediyenin nelere yetkisi var.. büyükşehir belediyesi ne demek, ilçe belediyeleri ne demek.. ondan sonra söv 50senelik geçmişe.. o yollar sapaklar eskiden getirilmeyen düzenlemenin nihayet gelebilmesi sayesinde olması gerektiği gibi oluyor.. türkiye sınırlarından uzaklaş da dünya da nasıl oluyor bir gör.. amerika kanada övülür filmlerin gözdesidir değil mi.. koca betonarme yol kırık aracın aksını dağıtıyordum.. yani bunlar sadece istanbulda ya da türkiye de olmuyor..

ha bir de şu yok mu deli oluyorum.. yollar diyoruz değil mi.. e5'i komple trafiğe kapatalım ne olacak bakalım.. yolların düzenlenmesi sırasında koca koca levhalar var 30 .. 50 ve dikkatli diye.. yol yapım çalışması var.. sen basarsan bu yolda 100 - 120'ye.. ondan sonra elbet hayıflanırsın yolda çizgiler yok diye.. dur hele bir bitsin.. o levhalar kalksın, ondan sonra yoksa yerde çizgiler söylenirsin şikayet edersin.. gökten bir gecede inmiyor asfaltı şeridi bilmem nesi..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    siyasi görüşle belediye başkanlık seçimleri ne alaka yahu?

Ne gibi ayriliklari var?
    Su engin bilginizle bir aydinlativerin ortaligi da biz cahiller ogrenelim.

İstanbul yıllardır ödediği vergilerin hortumlanıp birkaç sene evveline kadar hiçbir hizmet görememiş bir ucundan diğer ucuna 300km olan koskoca bir şehirdir.. siyasetle ne alaka?

Bakiniz; bir ustte sordugum soru.

yazınız tam bir ajitasyon örneği kusura bakmayın.. ..

Ajitasyon????

Umarim ne anlama geldigini bildiginiz bir kelime kullaniyorsunuzdur.
    Yoksa dur acik susleyeyim su edebi metnimi deyip de kullandiysaniz komik durmus.

hizmet getirmek (her ne sebepten olursa olsun) para çarçur edilmesi mi demek oluyor.. ..
    Aramizda bir tanimlama farki oldugu açik.
    Sizin hizmet getirmek diye tanimladiginiz seyi, ben gereksiz isler yapmak, asil yapilmasi gerekeni yapmamak, yani hizmetten kaçmak olarak tanimliyorum.
    Bu konuda tartismamizin bir yarari yok.
    Ayni eylemi farkli tarif ediyoruz çunku.

yaşadığınız yer hakkında yorum yapamayacağım parisi biliyorum sadece şu kadar söyleyebilirim, dünyada gezdiğim en berbat şehirlerden biridir.. insanından sokaklarına kadar.. Avenue des Champs-Élysées üzerindeki Lido ve parfümeri dükkanı dışında hiçbir özelliği olmayan bir şehir paris, izlenimime göre.. ha şu koca hurda yığınını saymazsak..

..
    Paris'i de bildiginizi zannediyorsunuz.
    aslinda bisey bildiginiz yok.
    Yani bunu ben soylemiyorum, siz yazmissiniz.

yapılan düzenlemelerle bu hızlı yapılanmaya ve de trafiğe çıkan onca aracı kaldırabilmek, ve de kişileri toplu taşıma kullanmaya yönelterek peyzaj çalışmaları ve yol düzenlemeleri hususunda başa gelenler bu son dönemde gerçekten iyi kötü işler çıkarıp burada yaşayan halkına vaadleri geçip gerçek anlamıyla hizmeti getirmişlerdir.. bu metrosundan metrobüsüne, kavşaklarından yoldaki çizgilerine kadar böyledir..

kusurlar aksaklıklar olur fakat bunlar da bazı çıkar yarışı içerisinde devede pire kalır.. projeler tamamlandığında yüzlerce kilometre yolu sadece 3bilet parasına gitmek mümkün olacak.. bunun anlamını pek bilemezsiniz heralde..

gebzeden halkalıya giden kaç yüz işçi olduğunu biliyormuydunuz acaba? bu insanların hem maddi hem de fiziki zorlukları sonunda azalıyor.. hizmet sunuluyor.. bunun daha neyine laf söyleniyor.. emeğe saygı ha evet öyle.. bu kadar basitti herşey çünkü..

Turkiye'yi zannettiginizden çok daha iyi biliyorum.
    Istanbul'u da oyle.
    Yani herseyi kendinizin bildigini zannedip, karsinizdakine zavalli muamelesi yaparsaniz, ancak kendinize guldurursunuz.
    Yazdiklarinizi okuyan, sanacak ki Istanbul yillardir baska bir zihniyet tarafindan yonetiliyordu da perisan di.
    Simdikiler geldi de super bir sehir oldu.

Yazdiklariniz komik olmus ama ben maalesef gulemiyorum.
    Ne yazdigimi bile anlamamissiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Dostum valla seninle polemiğe girecek değilim, keşke bana cevap vermeseydin.Bak sana burda düşüncelerimi söylüyorum, o kadarda boş bi insan değilim.Oy kullanmıyorsam keyfimden değil, seçilen insanlardan bişey görmediğimizdendir.Ha sen İstanbul'un ulaşım anlamında iyiye gittiğini düşünüyosan o senin görüşün bişey diyemem.Ayrıca E-5'in kenarındaki parklar ibb'ye bğlı değil mi?Ben ana arterler, büyük caddeler ibb'ye bağlı diye biliyorum ama ? Sen benim hakkımda karar verdin ama bu soruları cevaplarsan bizde bu cahil aklımızla bişeyler öğrenmiş oluruz.

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    @Mboy
    Kimsenin oyunu ve fikrini küçümseme hakkına sahip değilsiniz! Ayrıca İstanbul içerisinde olup biteni takip etmek, olanlara seyirci kalmamak için illa burada ikamet etmek gerektiği fikrini de sizden duyuyorum.
    Eskiden bu da yoktu mantığına da hayranım doğrusu. Olması gerekene göre değil de geçmişte olana göre yaparsak değerlendirmelerimizi biz bir arpa boyu ilerleyemeyiz.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emege saygi!!!!!

Sihirli iki kelime.

Emege saygi!!!!

Emege saygi!!!!!

Emege saygi!!!!

Emege saygi.

Boyle olunca da;

Kimsenin parası çarçur oluyor değil, en pratik ve en ucuz çözümdü. Milyonlarca insana ucuz ve hızlı bir şekilde aksamadan hizmet veriyor.

Tramway sisteminden daha hızlı bir sistem. Ayrıca yola ray döşenmeye kalksa proje çok daha uzun sürerdi. Ayrıca 30 saniyede bir kalkan yaklaşık 100 adet metrobüs aracı var. Bu kadar yoğun kullanıma ne ray dayanırdı ne de teker. Devamlı araçlara bakım gerekecekti. Yolda tramwayların biri bozulsa o yol felç olacaktı. Ne arkasındakiler ilerleyebilecek ne de önündekiler geri dönebilecekti...
    Şimdi metrobüs yolunda durakların yakınında cepler var ve bozulan bir araç rahatlıkla oraya çekilip tamir edilebiliyor.

Bu seçimin yapılmasının onlarca belki yüzlerce neden var.

Ayrıca bu sistem yer altı metro sisteminin yapılamsına engel değil. Yavaş yavaş o da yapılabilir. Bu sistemin aynı verimlilikte yer altından yapılmasını beklesek en az 15 sene sürerdi. Maliyetini siz tahmin edin...

Yolun altına falan da mıknatıs yerleştirilmedi, sadece belli mesafelere manyetik çiviler çakıldı. Bunun da maliyeti üzerinde durulmayacak kadar komik bir rakam.

Bu proje belediyenin bir projesi, verdiğin örneklerde hiçbir denetim olmadan yapılan ve 2 müteahhitin insafına kalmış apartmanları bununla kıyaslamak... Söyleyecek söz bulamıyorum.

Atom bombası yapmayı metrobüsü yapmakla aynı kefeye koymuşsunuz...

Mesajlarda cevap verilecek onlarca kişi vardı ama hangi birine yetişeyim?

Sonuç olarak burada yapılan tartışmaların çok daha büyük kapsamlıları çok daha deneyimli ve bilgili kişiler tarafından bizden önce çok kez yapıldı. Bize düşen sadece hayırlı olsun demektir.

Mükemmel değil ama en mantıklı çözümdü. Ne yazık ki burada birşeyler söylemek de hiçbir şeyi iyileştirmeyecek.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manyetik tren örneğinden anlatmak istediğim şeyi anlamamakta ısrar ederek özellikle işin en alakasız bölümlerini cımbızla seçip almanız olaya ne kadar objektif baktığınızı gösteriyor...
    Manyetik sistemin de uzmanı olmasak da adından nasıl çalıştığını anlayabiliyoruz. O kadar kısa mesafede onlarca durak olan bir hat için bunu önerdiğimi düşünmek de işin kolayına kaçmak sanırım.

"Ki bize göre" bölümünden sizin organize bir grup olduğunuzu düşünmeye başladım haklı olarak.
    Sonuç olarak benim gözüm boyanmadı arkadaşım. Ben bu sistemin yarattığı çözüm kadar soruna da sebep olduğunu düşünüyorum. Açık olan gözleri boyamak daha zor oluyor.
    Buyur Ümit'cim, manyetik olmayan örnekler buldum sana özel

Bunların maliyeti kilometre başına Metrobüs'ten daha azdır bence

Babamın babasının babasının yaklaşık 110 yıl önce doğduğu yerde, bundan 60 yıl önce yanan konağının yerine yapılmış evde yaşıyorum, sanırım İstanbul hakkında söz söylemeye az da olsa hakkım var. Başarısız ve partizan bir başkanın düşük gelirli kesimden göz boyayarak daha fazla oy almak uğruna aceleyle yaptırdığı, şehrin ana arterlerini mahveden bir otobüs hattının yeteneksiz mühendislerce beceriksizce tasarlanmış ve uygulanmış çelik halat bariyerlerinde ölmek istemiyorum. Ödediğim vergilerin (sırf motorumu almak için ödediğim vergi yaklaşık 1500YTL) bana bozuk yollar, öldürücü bariyerler ve hava kirliliği olarak dönmesini istemiyorum. Ana yoldan iki şerit çalıp oraya otobüs koyarak muhteşem bir iş yaptıklarını zanneden insanların hala bu şehri yönetmesine de kahroluyorum. Bu başkan hangi partiden olursa olsun, İstanbul'u mahvetmiştir ve mahvedecektir. Yakında Haydarpaşa'da da gökdelenler görürseniz şaşırmayın...

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Kimsenin parası çarçur oluyor değil, en pratik ve en ucuz çözümdü. Milyonlarca insana ucuz ve hızlı bir şekilde aksamadan hizmet veriyor.
    Dostun eminmisin bir daha düşün derim
    Toplam nifusu kayıtlı 15 kayıt dışı olanlarla birlikte 17 milyon bir şehirdeyiz zaten...
    Tramway sisteminden daha hızlı bir sistem. Ayrıca yola ray döşenmeye kalksa proje çok daha uzun sürerdi. Ayrıca 30 saniyede bir kalkan yaklaşık 100 adet metrobüs aracı var. Bu kadar yoğun kullanıma ne ray dayanırdı ne de teker. Devamlı araçlara bakım gerekecekti.
    Sanırım sen o metrobüslerin raylardan daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorsun? ya da daha az yakıt kullandığını? Ya da daha az parça değişimi ihtiyacı olduğunu?
    Bu konuyu mercedesle bir görüş derim
    Yolda tramwayların biri bozulsa o yol felç olacaktı. Ne arkasındakiler ilerleyebilecek ne de önündekiler geri dönebilecekti...
    Kaç defa bozuk tramway gördün bilemiyorum? Ama metrobüs sürücüsünün kalp krizi geçirip kaza yapabilmesi ihtimali ile aynı orandadır sanırım.
    Şimdi metrobüs yolunda durakların yakınında cepler var ve bozulan bir araç rahatlıkla oraya çekilip tamir edilebiliyor.
    Yani bizim e-*5 den fazla yol çalınmış olduğunu ve bunun sana göre aslında arıza yapmaz ama ya yaparsa ihtimali için kullanıldığını açıkça belirtiyorsun yoksa ben mi yanlış anlıyorum?
    Bu seçimin yapılmasının onlarca belki yüzlerce neden var.
    Bu seçimin yapılmasının tek bir sebebi olabilir. Kişisel görüşüm...
    Ayrıca bu sistem yer altı metro sisteminin yapılamsına engel değil. Yavaş yavaş o da yapılabilir. Bu sistemin aynı verimlilikte yer altından yapılmasını beklesek en az 15 sene sürerdi. Maliyetini siz tahmin edin...
    Pardon? 15 sene derken tam kavrayamadım benim bildiğim bir metro hattı var hava alanından aksaraya dek ve proje yanlış hatırlamıyorsam 6-7 yıl içinde bu günkü halini aldı. (Eskiden yenibosnada oturuyordum, ve otogara çok giderdim... O metroyu gerçekten çok kullandım...)
    Yolun altına falan da mıknatıs yerleştirilmedi, sadece belli mesafelere manyetik çiviler çakıldı. Bunun da maliyeti üzerinde durulmayacak kadar komik bir rakam.
    Manyetik çivilerin maliyeti düşük ama diyorsun ki bunların hepsi birleştiği zaman bile gereksiz bir harcama değil? değişik bşir bakış açısı...
    Bu proje belediyenin bir projesi, verdiğin örneklerde hiçbir denetim olmadan yapılan ve 2 müteahhitin insafına kalmış apartmanları bununla kıyaslamak... Söyleyecek söz bulamıyorum.
    Apartmanlarada izin veren belediyelerdir diye düşünüyorum ki zaten iktidar partisi kendi taraflarında olmayan belediyelere iş yaptırmayacaklarını açıkça söylemişti diye hatırlıyorum...
    Atom bombası yapmayı metrobüsü yapmakla aynı kefeye koymuşsunuz...
    Her ikiside emek bakımından aynı değerdedir hatta atom bombası emek harcamak açısından daha değerlidir diye düşünüyorum. Yıllar süren bir icad netice olarak. Diğeri ise kopyalanan bir araç ve yol...
    Arkadaşımızın bahsettiği şey atom bombası kadar kötü yada tehlikeli olması değil. Konuyu gerçekten bu şekilde anladıysanız daha fazla mesaj yazmıyacağım...
    Mesajlarda cevap verilecek onlarca kişi vardı ama hangi birine yetişeyim?
    Sizinle hem fikir olmayan onlarca kişi varsa kendinizde hata arama vakti gelmiştir diye düşünürüm. Kişisel olarak ben böyle düşünürdüm...
    Sonuç olarak burada yapılan tartışmaların çok daha büyük kapsamlıları çok daha deneyimli ve bilgili kişiler tarafından bizden önce çok kez yapıldı. Bize düşen sadece hayırlı olsun demektir.
    Bence, belediyelerde işlerin nasıl yürüdüğü hakkında en ufak bir fikriniz olamaz bu cümleden bunu anlıyorum.
    Mükemmel değil ama en mantıklı çözümdü.
    En çabuk yapılabilecek saçim yatırımıydı diye düşünüyorum. Bu açıdan bakılırsa, en mantıklı tabiki...
    Ne yazık ki burada birşeyler söylemek de hiçbir şeyi iyileştirmeyecek.
    Tıpkı benim söylediklerimin, senin fikrini değiştirmediği gibi. Bu yüzden insanları küçük göremez ya da yargılayamayız.

Olması gereken oldu değilde eskisinden iyi oldu, hayırlı olsun daha ne istiyosun zihniyeti yıllardır Türk halkına aşılanmıştır. Zaten tok gözlü bir kültürümüz olduğu için bu gün hala bir yerlere gelebilmiş değiliz. bu zihniyetlede bir arpa boyu yol gidemeyiz... Netekim tarih bunu defalarca kanıtlamıştır.

Şimdi orada ter döken işçinin tabiki bir suçu yok.
    Bu iş için emek veren insanlarında ellerine, zihinlerine sağlık.
    Ama benim sormak istediğim bir şey var.
    Neden ihtiyaç olan klalıcı çözümler yerine, ha bire geçici çözümlere elimizdeki parayı çarçur ediyoruz?

Bu forumdaki insanların motosiklet sevgisini sormaya yada ölçmeye kalkışmıyacağım tabiki fakat bir sorum olacak...

Hangimiz milyarlar döküp geçici motor alıyor?
    Geçici aldığımız motorlar 4-5 bin tl yi geçmiyor değilmi?
    Kimse gidip 8-10 bin tl ye geçici motor almıyor.
    Çünkü 8-10 bin tl bulan sabredip 12-15 yapar istediği motoru alır idareten de 3-4 bin tl lik motor alır değilmi?
    şimdi metrobüs projesine ayrılan bütçe eğer bütünüyle o projeye harcandıysa metrobüs bize 8'e mal oldu. aslında ihtiyacımız olan ise 12 lik sistemdir...

Bir takım sözleri anlatılmak istenen gibi değil, anlamak istediğimiz gibi anlarsak. O zaman bu sözler üzerinde anlamsız olduğuna dair yorum yapmayalım lütfen. Çünkü o söze biz anlam yüklemişizdir...
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Artık Yok...
    valla burda derdiniz ne kimle yarışıyorsunuz yada tartışıyorsunuz anlamak mümkün değil :D
    o ona cevap vermiş diğeri diğerine öteki diğerine yani okuyan bri halt anlamıyor sizin kavgalarınızdan dolayı.

böyle alel acele bir cevap verme zorunluluğu ne gerek varsa her kezin yorumu belli ayrıca tünelden konu metrobüs e nasıl geldi oda ayrı bir komedi konu metrobüsü nasıl buluyorsunuz yerine alternatif olabilirmiydi değil Tünel açıldı, 1 saatlik yol 7 dakikaya indi konumuz bu

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  1.2.18. maddenin ihlali
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler