Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sevdiklerinizi Motosiklete Bindirmeyin - Bengüç Özerdem Fotospor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 125
    arkadaşlar ne konuşsak boş.hiç bişey düzelmez.hiç istemiyerek 5 gün önce motorumu sattım ve motoru bıraktım.bu şartlarda birbirimize söyleyebiliceğimiz tek şey canını seven motoru bıraksın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250comet
    ellerinize kaleminize sağlık...
    bu güzel yazı için teşekkürler...

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    işin gerçeği her gördüğüm kaza haberi sonrasında hep kaza yapmış insanların yerine kendimi koyuyorum sanki yerde yatan ben ve eşimmiş gibi geliyor 15 senedir motosiklet kullanırım ama artık soğumaya başladım eskiden motosiklet kaskı olmadı için vefat eden arkadaşlarımız olurdu 2 can dostumu motosiklet kazasında kaybettim ikiside kask takmamıştı kafasından aldıkları küçük bir darbe ile vefat ettiler bunlar bizim sucumuz ama su an bakıyorum full koruma giysende fayda etmiyor artık bunun için diyorumki motoshow fuarına bir çok motosikletli arkadaşımız geliyor o pazar günü e6 tem otoyolunu trafiğe kapayalım anca bu sekilde sesimizi duyurabiliriz
    ::tutkuy::

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    İşten çıkmadan önce başlığı okudum içim acıdı. İşten kız arkadaşımın yanına gidiyordum kendini bilmez bir uyanık sol şeritteyim yanında olduğumu bildiği halde orta şeritten üzerime gelmeye başladı zaten 3 gündür dinmeyen bir baş ağrım var iyicene sigortalarım attı arabayı hareket halinde tekmelemeye çalıştım yok bu kazalara ben kaza demiyorum katil bunlar bile bile yapıyorlar ve bu olaydan sonra motoruma benden başka kimsenin binmemesi kararını aldım birşeylerin düzeldiğini görene kadar.....
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Ben halk metrobüse yöneldi, yolda trafik rahatladı, şimdi daha çlok korkuyorum. Bakıyorum serseri sürücü sayısı arttı makasa girmeler arkadan sıkıştırmalar valla kaorkuyorum yolun ne sağı kaldı nede solu her taraf ayrı bir korku ayrı bir tahlike.Allah hakımızda hayırlısını versin. Vijdansız sürüCülerle karşılaştırmasın. Arkamdan iki gün ağlanıp üçüncü unutulmak istemiyorum.Yollarda keyif içinde motorumu kullanmak istiyorum.Allahım motorcular olarak bizleri ayrı ve daha da bir başka güzel rahmetinle koru.AMİN

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Butun forumlar gordugum kadariyla son bir iki hafta icinde olen, benim saydigim kadariyla 5, motosikletci yoldasimizin olumu ve bu makale ile calkalaniyor.

Allah yakinlarina sabirlar versin, bu zavalli cocuklar da nur icinde yatsinlar... Bu haberlerle kahroldum ve cok uzgunum.

Evet...

Motosiklete bindiginizde "basima gelecek herseyden ben sorumlu olacagim" - " butun motosiklet kazalarinda motosiklet surucusu sucludur" zihniyetini tasimiyorsaniz motosiklete binmemenizi tavsiye ederim.

Her seferinde bu alttaki nasihatlerim ve kurallar kulaginiza kupe olmali

1) Yavas git! "Yavas" goreli bir kelimedir. Kendinizi hizli hissediyorsaniz, hizlisinizdir. Yavaslayin. Yavas gitmek tehlikeli ise (hizli bir trafigin icinde) cekin kenara durun. Birazdan basiniza is acacaksiniz!

2) Gordugun kadar git! Guvenli yol onunde acik olarak gordugun yoldan ibarettir. Tamamen acik bir yolda bile 2sn de katedecegin yoldan otesi guvenli degildir. Takip mesafeniz 2sn nin altina hic birzaman dusmemelidir.

3) TATOKU ! Tara, Tanimla -anla-, Öngör -bilincli bir tahminde bulun-, Karar ver, Kararlilikla uygula.

4) HER ZAMAN TAM KUSAM ! Asgaridan Kask + Eldiven + Motosiklet cizmesi... Her zaman muhakkak giyin. Imkaniniz varsa daha iyisini de yapin mont, pantalon, boyunluk, dizlik... Usenmeyin.

5) Profesyonel sürücü (Kurye-polis vs.) degilseniz şunu kabul edin. "Motosiklet rekreasyonel bir spor aracidir. Ben buna keyif icin, spor olarak biniyorum. Mecbur degilim."

6) Aceleniz varsa binmeyin! Hayatinizi aceleniz olmayacak sekilde duzenleyin.

7) Alkollu, stresli, dusunceli, kafasi bozuk durumda binmeyin. Bu durumdaki arkadaslarinizi bindirmeyin.

8 ) Boyunuzdan, yeteneginizden buyuk - guclu/hizli/atak/agir motosiklete binmeyin;

9) Gece motosiklete binmeyin !

10) 50 bin Km yada en az iki yil tecrube edinmeden yolcu tasimayin.

11) Her sene bir kask parasini egitime ayirin. Kitap, dergi, Video bulun, okuyun izleyin. Forumlari takip edin, sorular sorun, baskalarina da ogrenmede yardim edin.

12) Zevkinize tarziniza uyuyorsa trafikten uzakta enduro turing, enduro yada kros yaris, pist yaris tipi motosiklet kullanimina yonlenin.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reşat abi ye harfi harfine katılıyorum ancak senden böyle güzelbi yazı beklerdim abi eline koluna sağlık.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Donald Amca, sağol

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı Donald_Duck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butun forumlar gordugum kadariyla son bir iki hafta icinde olen, benim saydigim kadariyla 5, motosikletci yoldasimizin olumu ve bu makale ile calkalaniyor.

Allah yakinlarina sabirlar versin, bu zavalli cocuklar da nur icinde yatsinlar... Bu haberlerle kahroldum ve cok uzgunum.

Evet...

Motosiklete bindiginizde "basima gelecek herseyden ben sorumlu olacagim" - " butun motosiklet kazalarinda motosiklet surucusu sucludur" zihniyetini tasimiyorsaniz motosiklete binmemenizi tavsiye ederim.

Her seferinde bu alttaki nasihatlerim ve kurallar kulaginiza kupe olmali

1) Yavas git! "Yavas" goreli bir kelimedir. Kendinizi hizli hissediyorsaniz, hizlisinizdir. Yavaslayin. Yavas gitmek tehlikeli ise (hizli bir trafigin icinde) cekin kenara durun. Birazdan basiniza is acacaksiniz!

2) Gordugun kadar git! Guvenli yol onunde acik olarak gordugun yoldan ibarettir. Tamamen acik bir yolda bile 2sn de katedecegin yoldan otesi guvenli degildir. Takip mesafeniz 2sn nin altina hic birzaman dusmemelidir.

3) TATOKU ! Tara, Tanimla -anla-, Öngör -bilincli bir tahminde bulun-, Karar ver, Kararlilikla uygula.

4) HER ZAMAN TAM KUSAM ! Asgaridan Kask + Eldiven + Motosiklet cizmesi... Her zaman muhakkak giyin. Imkaniniz varsa daha iyisini de yapin mont, pantalon, boyunluk, dizlik... Usenmeyin.

5) Profesyonel sürücü (Kurye-polis vs.) degilseniz şunu kabul edin. "Motosiklet rekreasyonel bir spor aracidir. Ben buna keyif icin, spor olarak biniyorum. Mecbur degilim."

6) Aceleniz varsa binmeyin! Hayatinizi aceleniz olmayacak sekilde duzenleyin.

7) Alkollu, stresli, dusunceli, kafasi bozuk durumda binmeyin. Bu durumdaki arkadaslarinizi bindirmeyin.

8 ) Boyunuzdan, yeteneginizden buyuk - guclu/hizli/atak/agir motosiklete binmeyin;

9) Gece motosiklete binmeyin !

10) 50 bin Km yada en az iki yil tecrube edinmeden yolcu tasimayin.

11) Her sene bir kask parasini egitime ayirin. Kitap, dergi, Video bulun, okuyun izleyin. Forumlari takip edin, sorular sorun, baskalarina da ogrenmede yardim edin.

12) Zevkinize tarziniza uyuyorsa trafikten uzakta enduro turing, enduro yada kros yaris, pist yaris tipi motosiklet kullanimina yonlenin.
    hepsi tamamda abicim 12. tavsiyen olmuyoalınca insanın eli ayağı olur o melet
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    başı kumda yaşamaktan zevk alan bir milletin neferi olarak, motosikletlilere bir ayrıcalık tanındığını sanmıyorum.
    değersiz olan ülkem insanıdır. değersizliği cehaletinden gelir. cehaleti biat kültüründen gelir. biat düşüncesi kişiliğinin yeterince gelişmemesinden gelir. kişiliğinin gelişmemesi "insan olduğunun farkına varmasını" sağlayamayan eğitimsizliğinden gelir.
    mevzunun temeli motosiklet kültürü ya da kültürsüzlüğü değil, milletin toplum olamayışından ve empati eksiklğinden gelir. yolda benim sürüşüme kolaylık sağlayıcı bir insan gördüğümde bilirim ki ya kendisi motosiklet kulanıyordur ya da ailesinden biri.

Donald duck üstadım yazdığınız maddeleri 100e hatta 1000e tamamlamak mümkündür. ama sonuç şöyle olur. bir mayın tarlasına 3 yaşında bir çocuk bırakın yaşama şansı neyse beni de bıraksanız yaşama şansım odur. sonuç basacağımız bir mayına bakar ve hiçbirimiz bomba imha uzmanı değiliz.

"Şişli Anadolu Lisesi Fizik öğretmeni Emre Murat Çevik" 39 yaşında yetişmiş topluma ve yaşadığı dünyaya katkı sağlayan bir insan, onun bir araç tarafından ÖLDÜRÜLDÜĞÜ yerden mütemadiyen geçerim ve her geçisimde dilimden dökülen iki dize olur "Tekrar münakip oluruz bezmi ezelden, Evvel giden ahbaba selam olsun erenler".
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    gt250comet
    Sevgili Reşat Abicim,

Bilgilerinize tecrübenize ve yaşınıza sonsuz saygım var kitabınızıda bir arkadaşımdan edindim ve okudum ve adını bile duymadığım birçok şeyi öğrendim ufkumu genişlettim sayenizde ve devamında 2 kitap daha okudum ve halen daha yeterli bilgiye sahip olmadığımı düşünüyorum ve araştırmaya devam ediyorum.

Ancak affınıza sığınarak yazınıza eklemek istediğim şeyler var. Benim için motosiklet bir ulaşım aracı. İşe gitmek için günde gidiş-dönüş 60km kadar yol yapıyorum ve bu yolu sadece gidiş için otobüs+metrobüs+tramvay (3 aktarma) toplu taşıma araçlarını kullanarak yaptığımda işime 1sa30dk, arabamı kullandığımda 2sa motorumla gittiğimde 35-40dk arası katediyorum. Günde en iyi ihtimalle 2saat kazancım oluyor bu da ayda 2,5günümü trafikte harcamamak demek.

Ek olarak motosiklete binerken başıma geleceklerden Amerikada ben sorumlu olabilirim ama m2'ye 1 öküz düşen güzel memleketimde gözünüzün içine baka baka yola fırlayan yayalar, siz şöför kapısı hizasındayken üzerinize süren araç şöförleri, adam akıllı bariyer ve yol yapmayan karayolları, belediye varken başıma geleceklerin hepsinden ben sorumlu değilim çok özür diliyorum.

Motosikleti
    kanuni racer 200
    ehliyet sınavında yetersiz puan alan birinin aynen şunu dediğini duydum. neden kaldım ? BENDE DİĞERLERİ KADAR PARA ÖDEDİM. bu zihniyete sahip birinden nasıl olurda trafikte çevresine saygılı olmasını beklersiniz.

Motosikleti
    CBF 500 SA (kırmızı şeytan)
    Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten.Bende buradaki tüm arkadaşlarım gibi bu ıkı tekere sevdalıyım ama su son bir hafta icerisinde gerek burda gerekse diğer forumlarda duydugum, okuduğum 4 yürek yakan vefat haberi beni birkez daha derinden sarstı.Bu sevda uğruna hayatlarını kaybetmıs abılerımı ablalarımı ve kardeslerımı tekrardan rahmetle anıyorum.Fakat bır sonrakı kez belkıde benım arkamdan rahmet okunmayacagının garantısı varmı,tabıkıde yok inanın son bır haftadır dusunmekten alıkoyamıyorum kendımı.Çok sevdiğim tutkumdan neredeyse vazgeçmek üzereyim bunu artık yapmak zorunda olduğum hissi hızla aklıma hakım olmakta hepimizin mutlaka aksam işten döndüğünde sıcak bır gülümsemeyle karşılayan ya bir annesi ya bir babası yada bir kardeşi var,birde bu renkli fotograf karasinin diğer yüzü var.Yazıdada anlatıldığı üzere TEKER TEKER ölüyoruz SIRANIN KİMDE olduğunu bilmeden.Evet hayatın her döneminde bir takım seylere sahıp olabilmek için baska bir takım seylerden fedakarlik ediyoruz bu kimi zaman fazla çalışmak oluyor yada maddi imkanları kısmak oluyor,Sanırım bende evde beni bekleyen dunyalar tatlısı ANNEM,BABAM,KARDEŞLERİM kısaca ailem için bu sevdam da kısa surede vazgeçmek zorunda kalacağım.Şayet birgün bu ülkede bu acılara son vermeye kararlı bir yetkili yıllarca bu acıları yaşamış insanların haykırışlarını duyar ve onların bu ÖLÜM sessizliği içindeki SESİ olursa İşte ogün bu ülkede bu aşk rahatca yaşanabilir.Buraya yazmak istediğim okadar şey varki ama şimdilik bukadar la bitirmek zorundayım.BİRKEZ DAHA SİMDİYE KADAR BU UGURDA HAYATLARINI KAYBETMİS TÜM MOTORSİKLET TUTKUNLARINA RAHMET AİLELERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.
    [B][COLOR="Red"]İran'lı bir şair der ki: ''Aşka uçarsan kanatların yanar'' Bunun üzerine Mevlana C.Rumi derki: '' AŞKA uçmayacaksan kanat neye yarar''...[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    arkadaslar sımdı dogruya dogru konusalım yanı hangınız trafıkte aşırı hız yapmıo yada yok ona makas buna makas ben kırmızıya takılmayım aralardan geceyım motoru bı zorlayım en son kac gorecek 200 le su vırajı donebılırmıyım biramı ıcerım tekerıde dıkerım bunları hangınız yapmıo soleyın bana ben soleyım sadece bazı ısın bılıncıne ermıs kuryeler yapmıo cunku onlar artık motosıkletden zewk almıor tek derdı ekmek parası motosıklete zewk ıcın bınen herkes bunları yapar yanı dewletden once kendımızı duzeltmemız lazım bız duzelmeden hicbişi duzelmez gıtmıs bı motorcu barıyere carpmıs ölmüş .. size soylesem dıceksınızkı barıyerler hatalı daha kac can alacak .. ama dışardakı ınsana sorsan motorcu sucludur sana 40 tane bahane sayar içmişdir der aşırı hız der şımarmışdır der ama emın olun hicbiri dewletın hatası yoldur barıerdır demez bu konuda hicbişi yapmıorlar cunku kendılerınde suc aramıyorlar cunku o ınsanlara motorcu dedıgın zaman akıllarına sureklı asırı hız yapan makas atan tıpler gelıo dırek bıde sessızlıgı yırtan o Ss sesleri boyle bı ımaj bırakılmıs cunku ınsanların gozunde bencede ölümle sonuclanan kazaların cogunda motorcunun payı buyuktur aşırı hızz!! riske gırmek bızım ıcın artık bı oyun halıne gelmıs dogru hızla gırersen o viraja barıyere carpmassın 260 la bı araca carparsan o kask senı kurtaramaz trafıkte dıger araclarla bırlıkte seyret kıme neyı gostermeye calısıosunki 3 tonluk 5 tonluk metal yıgınları ıle oyun oynuosun ben ınanmıorum hız lımıtlerı aşılmadan yapılan bı surusde ölümle sonuclanan kazalar meydana gelecegıne Arkadaslar motosikletden gelen ölümleri kımse azalatamaz ne dewlet ne markalar ne başka bi guc bunu azaltabılecek tek şey biziz konusmalarım yanlıs anlasılmasın cewreden gorduklerımı duyduklarımı ınsanların dusuncelerını aktardım

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı _JeM_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Ek olarak motosiklete binerken başıma geleceklerden Amerikada ben sorumlu olabilirim ama m2'ye 1 öküz düşen güzel memleketimde gözünüzün içine baka baka yola fırlayan yayalar, siz şöför kapısı hizasındayken üzerinize süren araç şöförleri, adam akıllı bariyer ve yol yapmayan karayolları, belediye varken başıma geleceklerin hepsinden ben sorumlu değilim çok özür diliyorum.
    Kullanma o zaman _Jem_. Kullanma. Mecbur degilsin. Benim ailemde kimsenin motosikleti yoktu, benim tanidigim hickimsenin ve aillelerinin motosikleti yoktu. 7 sene universite okudum hicbirimizi n yoktu. Benim gencligimde Kadikoy yakasinda toplasan 10 tane motosiklet cikmazdi.

Motosikletsiz hayat surdurulmez diye bir sey yok. Trene bin, otobuse bin, yuru, evden vaktinde cik, is yerine yakin bir yere yerles... Bul bir caresini.

"Ölüme rağmen" motosiklet kullanmak diye bir sey yok! Anlattigin seyleri sen bir daha oku, kendin karar ver.

O yaziyi bosuna yazmadim, disardan bakarak ulkemin halini cok daha iyi gordugumden, sizin durumunuzun farkinda oldugumdan emin olabilirsiniz. Ayni yaziyi Ingilizceye cevirip Amerikadaki forumlara yazmanin ne kadar abes oldugunu da biliyorum.

Sizin gectiginiz yerlerden ben de gectim. cadde motorumu sattim, bir enduro alip daga tasa vurdum. Ise de Kucukyali-Selamicesme baliyo treniyle gidip geldim. Boyle yapmasaydim simdi DD filan yoktu. Bilmiyormuyum minibus caddesini?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sımdı dogruya dogru konusalım yanı hangınız trafıkte aşırı hız yapmıo yada yok ona makas buna makas ben kırmızıya takılmayım aralardan geceyım motoru bı zorlayım en son kac gorecek 200 le su vırajı donebılırmıyım biramı ıcerım tekerıde dıkerım bunları hangınız yapmıo soleyın bana ben soleyım sadece bazı ısın bılıncıne ermıs kuryeler yapmıo cunku onlar artık motosıkletden zewk almıor tek derdı ekmek parası motosıklete zewk ıcın bınen herkes bunları yapar yanı dewletden once kendımızı duzeltmemız lazım bız duzelmeden hicbişi duzelmez gıtmıs bı motorcu barıyere carpmıs ölmüş .. size soylesem dıceksınızkı barıyerler hatalı daha kac can alacak .. ama dışardakı ınsana sorsan motorcu sucludur sana 40 tane bahane sayar içmişdir der aşırı hız der şımarmışdır der ama emın olun hicbiri dewletın hatası yoldur barıerdır demez bu konuda hicbişi yapmıorlar cunku kendılerınde suc aramıyorlar cunku o ınsanlara motorcu dedıgın zaman akıllarına sureklı asırı hız yapan makas atan tıpler gelıo dırek bıde sessızlıgı yırtan o Ss sesleri boyle bı ımaj bırakılmıs cunku ınsanların gozunde bencede ölümle sonuclanan kazaların cogunda motorcunun payı buyuktur aşırı hızz!! riske gırmek bızım ıcın artık bı oyun halıne gelmıs dogru hızla gırersen o viraja barıyere carpmassın 260 la bı araca carparsan o kask senı kurtaramaz trafıkte dıger araclarla bırlıkte seyret kıme neyı gostermeye calısıosunki 3 tonluk 5 tonluk metal yıgınları ıle oyun oynuosun ben ınanmıorum hız lımıtlerı aşılmadan yapılan bı surusde ölümle sonuclanan kazalar meydana gelecegıne Arkadaslar motosikletden gelen ölümleri kımse azalatamaz ne dewlet ne markalar ne başka bi guc bunu azaltabılecek tek şey biziz konusmalarım yanlıs anlasılmasın cewreden gorduklerımı duyduklarımı ınsanların dusuncelerını aktardım

SONUNA KADAR KATILIYORUM . BİZ BU ORTAMI KENDİMİZ YARATTIK

Bugün arkadaşım motorunu muayeneye götürdük
    biri gelir kaç para verdin buna 1-3-5 milyar neyse bu paraya araba alınır
    biri gelir kardeşim sat bu icadı git araba al , arabam var / o zaman ona bin - ulan sanane yaa
    biri gelir bnm kawasakim vardı çok süratli diye sattım araba aldım
    en sonuncusu bir bayan şöfor ( ama yeri geldiğinde gediğine sokarım ) ayyy bunlar yokmu bu motorcular , serseriler trafiğin içine .... - dedim ki en azından senin gibi sag dıkız aynam kapalı gitmiyorum . Herkes arabaya baktı gerçekten sağ dikiz aynası kapalı . Ablam mosmor oldu g.zekalı dedı gıttı . ayna kullanmadıgı içi ileri zekalı kendısi
    motor cgl 125 honda en sonda çok bilmiş bir avel de aaaa mondial agk 125 e honda yazmıslar , ne kadar çakma motorcular var dedi . :D

içinde ağır hitabetler varsa özür dilerim . . . cins bir gündü
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    Bengüç Özerdem abimize öncelikle benimde duygularıma aracı olduğu için teşekkür ederim.kaç gündür içim yanıyor duygularımı nasıl ifade etsem diye düşünüyordum.canımın çok ama çok sıkkın forumda bir arkadaşın dediği gibi motor kullanan biri hayatını kaybettiği zaman sanki ben o durumu yaşıyormuşum yada yakınlarımdan birini kaybetmiş gibi canım yanıyor çok beterim çok.Bu memlekette motor kullanılmaz arkadaşlar çünkü bu memleket insanlarının cahilliğinden, çünkü bu memleketin hatta okumuş cahil insanlarından,algılamaları geç olan insanlardan, saygısız, seviyesiz, başkalarının hayatını hiçe sayan mongol insanlardan hiç bir şey olmaz. bizim elimizden gelen hayatını kaybedenlerin ardından topiklerde taziyelere katılıp Allah rahmet eylesin bu mudur hakkımıza düşen... ve hiç katılmadığım motor sevdası yüzünden hayatını kaybeden insanların arkasından baş sağlığı dileme mesajları çok kötü sinirlerimi bozuluyor. hayır kızdığım baş sağlığı dileme meselesi değil elimizden gelenin sadece taziyelerde bulunmakmı??? Bu durumda geriye kalan bu ülkede diğer arkadaşların uğradığı akibete kolunun bacağının kafasının koptuğu gibi sıranı beklemek, yada motoru bırakmak.
    uzun zamandır bu ülkede bu yollarda motor kullanma konusunda zaten kendimle didişip duruyorum. eşimin aklına ve gönlüne'de motor sevdasını ben düşürdüm. şimdi ikimizinde ayrı ayrı motorları var ne heveslerle motorumu aldım ne aşkla ne sevdayla kaskımı seçtim en ince detayına kadar koruma malzemelerimi tamamladım. oysa şimdi motorları satalım diye eşimi ikna etmeye çalışıyorum. çok üzgünüm arkadaşlar çok üzgün... hafta başından beri canımdan can çekiliyor

[..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bir ilçede büyüdüm 15 yaşıma kadar bisiklete sonrasındada birçok motora sürekli bindim.Universiteye başladığımda araç aldım sonra sattım.Şimdi motor almak istiyorum fakat son zamanlarda okuduğum olaylarla birlikte çok canım acıdı.Daha bir sene önce yakın bir arkadaşım yeni aldığı r6 ile ara sokakta normal hızla seyir ederken aniden yan yoldan çıkan arabaya yandan vurup aracın üzerinden uçup vefat etti.Nur içinde yatsın.İzmir trafiğinde araç kullanırken gerçekten araçlara ve motorlara çok kızıyorum.Altımda normal binek arabanın 1.5 katı uzunluğunda bir amerikan olmasına rağmen murat ve türevi araçlar o aracı bile sıkıştırmaya çalışıyordu.Bir senede hafif 2 tane kaza yaptım.İkisindede hiçbir suçum yoktu.Murat gibi bir araba ile bir amerikanı sıkıştırmanın mantığı ne olabilir.Sonuçta bende insanım sıkıştırılma durumunda hata yapabilir ve önüme çıkan aracı ikiye bölebilirdim.Fakat motorla tam tersi oluyor sıkıştırılma v.b durumlarda hata yaptığınızda siz zarar görüyorsunuz.Kimse üzerine alınmasın ama trafikte çokta odun motorcu var.Büyük motor kullananlar daha bilinçli fakat küçük motor kullananlar kesinlikle trafikte her araya girmeye çalışıyorlar.Chopper alıp yoluma devam edeceğim.Motoru dikkatli kullandığımızda limitler dahilinde kötü şeyleri düşünmeye gerek yok diye düşünüyorum gerisi kısmet birazda şans.Ne zaman limitleri zorlasak kaza yapma şansımız oldukça artıyor.Bu yazıyı çok üzgün yazıyorum fakat altımızdakininde bir araç olduğunu unutmayalım.Trafikte şeridin yanından değil ortasından gitmeye çalışalım ki yanımıza araç giremesin.Herkesin yolu açık olsun...

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Toplumumuzda maalesef bilinç eksikliği var. Ben bu konuda yıllarca uğraşıyorum. Motosiklet Günlüğü adında bir Televizyon Programı oluşturmak için. Sunucusu Hazır, formatı hazır, ama ilgilenen ne bir yapımcı şirket var nede televizyon. Haklılar tabii ban brad pitt filan değilim. Jenifer Lopez gibi hatun olsam tüm kapılar bana açılırdı. Hatta çamurdan bir hatun olsaydım bile... işte akılları uçkura çalışan, avantadan parayı nasıl kaparım diye kafa yoranlar, bilmam kim kiminle şey ediyor diye kovalayan (?) gazeteciler, Yemekteyiz ciler, yüzünden, Bizler sesimizi duyuramayız. Söylem değil eylem lazım... Ölen rahmetli arkadaşlarımıza vahlanacağımıza başka arkadaşlarımız ölmesin diye varlığımızı Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre ifade etmemiz gerekmiyor mu? Motosiklet alıyorsun servisleriyle sorun yaşıyorsun... Ben minibüsümün dört tekerini ve direksiyon kutusunu yürür aksamını 138 liraya yaptırıyorum. Ama motosikletimin tamiri 400 Lira... Çin malı motosikletler dökülüyor. Motosikletleri düşünmeyen hatta otomobilleri bile düşünmeyen yol bilincinden yoksun belediyelerimiz ve Orda ne iş yaptıkları belli olmayan fen işleri çalışanları ne yapar ? sallayıp başlarını alırlar maaşlarını... Böyle bir ülkede o zaman bizlerde bir şeyler yapmalıyız. En azından başka arkadaşlarımız ölmesin diye ... Motorlarımıza siyah kurdele bağlayabiliriz. Toplu sürüşler yapabiliriz. Tüm illerdeki Motosiklet tutkunu arkdaşalar ayni anda aynı saatte uyarı sürüşü yaparsa medyanında ister istemez dikkati çekilir. Konuyla ilgili gündem yaratmalıyız. Bence...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Umarım bu yazıyı , Biz motor severler gibi , Yetkililerde Okur...
    Yazı için Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler