Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Diyanetspor'da

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    doğan yayın'a bakarsak laiklik elden gitmişti bile zaten BBRR abimiz ve coq abimiz gereken cevabı vermişler tebrikler keşke herkes sizin gibi düşünse
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elestirilerin b...ku çikmadan once bir açiklama yapayim.
    Yoksa topigin gidisati Kenan'i uzecek bir yöne dogru gidecek anladigim kadariyla.

Gazeteci transfer kelimesi kullanmis ama isin asli oyle degil.
    Sanirim Kenan TMF den lisans çikartacak.
    Lisans alabilmeniz için bir kulubun sporcusu olmaniz gerekiyor.
    Yani Kenan'in lisansinin uzerinde Diyanet Spor yazacak.
    Mevzu budur.
    Bir gonul birligidir.
    Diyanetin maddi konuda Kenan'a bir destegi olabilecegini zannetmiyorum.
    Keske de olsa.
    Ama nerde o gunler.

Elimizde baska Kenan yok arkadaslar.
    Bu nedenle ister Papa'nin spor kulubunde yarissin, ister Budha'nin, destek olacagiz.
    Açıklama gayet yeterli....
    Ama şunu sorarım... Başka klüpmü yok?... Şimdi diyanetspor çatısı altında ne kadar geliştirebilirki kendini?.....
    İşallah bir zorlama zora koşma yoktur....
    Ne biçim bir ülke olduk hala anlayabilmiş değilim.... Ne alakası var diyanet işleri ile sporun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklama gayet yeterli....
    Ama şunu sorarım... Başka klüpmü yok?... Şimdi diyanetspor çatısı altında ne kadar geliştirebilirki kendini?.....
    İşallah bir zorlama zora koşma yoktur....
    Ne biçim bir ülke olduk hala anlayabilmiş değilim.... Ne alakası var diyanet işleri ile sporun....
    Diyanetteki hocalarımız hiç spor yapmayacak mı koşar, ip atlar... gerisini sen bul

yazıları okudum ve üzüldüm yorum yapmayim dedim ama tutamıyorum kendimi

kenanın kendini diyanetsporda geliştirmek gibi bir amacı yok zaten diyanetinde buna yardımcı olcak kaynağı yok
    en güzelini yapmış elin gavur klubüne üye olmaktansa hiçbir işe yaramayacak olsa da bu daha iyi

o saçma sapan atıp tutan arkadaşlarda kenan SOFUoğlunun tırnağı olsunlarda görelim sonra istedikleri klübe üye olsunlar bizde destekleyelim

kimsenin manevi yargılarını sorgulamak size düşmez!!!
    :bestmt:

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Misal: Çaykur (Rize'li olduğum için bildiğim konudan örnek)
    Devlet eliyle çay üretimi yapan bir kuruluşun sporla ilgisi ne alakaysa -ki taraftar olsun olmasın herkesin topladığı çaydan Çaykur Rizespor için vergi kesilir- Diyanet'inde sporla alakası o işte..
    Sonuçta devletin bir kurumu ve bizim vergilerimizle ayakta. vergilerimin Sofuoğlu'nun yararına da harcanacak olması güzel...
    "gitti laiklik"çilik oynayanlara hatırlatalım. Diyanet Atatürk'ün kurduğu bir kurumdur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misal: Çaykur (Rize'li olduğum için bildiğim konudan örnek)
    Devlet eliyle çay üretimi yapan bir kuruluşun sporla ilgisi ne alakaysa -ki taraftar olsun olmasın herkesin topladığı çaydan Çaykur Rizespor için vergi kesilir- Diyanet'inde sporla alakası o işte..
    misalleri arttırmak mümkün

hatırlayanınız çkacaktır 1. basket liginde darülaceze takımı vardı

o normal bu değil....nerde ise süperlig belediyeler sponsorluğu ile dönüyo tek istisnası 3 büyükler ..gerisi tamamen belediye destekli..

içinizde hiç bina yapı ruhsatı işyeri ruhsatı falan alan yokmu.. mecburi bağış istenmedimi belediyelerin spor klüplerine sizden hiç ...

peki ya vakıf takımlarına ne demeli...yanılmıyosam bayan veleybol takımarından biride vakıf takımı tam emin değilim ama... her türlü giderleri vergiden düşülür..

yani bu saydıklarımın hepsi normal bumu anormal
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaslar spor yararlidir.
    Papazlar, imamlar, hahamlar spor yapamaz diye bir kural yok.
    Hah su soruyu adam gibi sorani anlarim.
    "Kardesim Diyanetin gorevi spor yaptirmakmidir?"
    Bu hakli bir soru olur.
    Ama soru isi kutuplasmaya goturecek sekilde soruldumu insanlar kendi deger yargilarina gore taraf tutmaya baslarlar.
    Bu da bolunmeyi getirir.
    Biz burada motosiklet camiasini bir araya getirmeye çalisirken, basit konulara takilmanin bir manasi yok.
    Lutfen yorumlarinizi karsi tarafi suçlayacak sekilde yapmayin.
    Bu bize zarar verir.
    Ucu Kenan'a dokunacak sekilde olumsuz yorumlar ise Turk sporuna zarar verir.
    Ulem 100 senede bir tane motosiklet yarisçisi çikmis içimizden.
    Hatta onu bile becerememisiz, elin gevuru dediginiz adamlar sahip çikmis.
    Simdi çikmis basarilarindan kendimize pay çikariyoruz.
    Sanki adama bir kurusluk faydamiz olmus gibi.
    Onu da golgelemenin bir geregi yok.

Diyanet spor kulubu kurdu diye Laiklik elden gitmez merak etmeyin.
    Laikligi boyle basit ayrintilara yedirmeyiz.
    Bu gunler hassas gunlerdir.
    Saniyorum sIkIntI burdan kaynaklaniyor birazda.
    Rahat olun.
    Kim ne yapmaya çalisirsa çalissin.
    Ne bu Cumhuriyete bir zarar verebilir.
    Ne de bu ulke insaninin dinine.

Hele Kenan'in yanina bir tane daha Kenan koyalim.
    En kral elestiriyi ben yapmazsam, papaz spor kulubune kaptan olacam.

Yeterki çiksin içinizden baska Kenanlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıları okudum ve üzüldüm yorum yapmayim dedim ama tutamıyorum kendimi

kenanın kendini diyanetsporda geliştirmek gibi bir amacı yok zaten diyanetinde buna yardımcı olcak kaynağı yok
    en güzelini yapmış elin gavur klubüne üye olmaktansa hiçbir işe yaramayacak olsa da bu daha iyi

o saçma sapan atıp tutan arkadaşlarda kenan SOFUoğlunun tırnağı olsunlarda görelim sonra istedikleri klübe üye olsunlar bizde destekleyelim

kimsenin manevi yargılarını sorgulamak size düşmez!!!
    Kenan ın tercihine söz demedim ki.... .... Bunu açıklamakta tutamadım kendmi.... Bir daha okuyabilirsin...

Diyanetspor ..... Kelime manasıyla da ilginç.
    Neyse..Konu bizi aşar.... Büyüklerimiz en iyisini bilir... Niye kendimi ortaya atıp tepki toplayayım ki dimi....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyla ilgili yorumum yok. Fakat haberi ilk duyduğumda makara sanmıştım.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan manevi dünyası zengin bir insan anladığım kadarıyla.Böyle bir teklif gelmiş, kırmamış.Yeni kurulan bir spor klübünün tanınması için elçilik yapmış olacak böylece.Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi durum itibariyle Kenan'ın bu kararının başka türlü anlaşılması kaçınılmaz oluyor malesef.Ancak motosiklet camiası olarak bu siyasi meselelerin içine çekmek isteyeceğimiz son insan Kenan olmalı.

100 yılda bir tane Dünya Şampiyonu çıkmış içimizden,o adamı da birbirimizi yemek adına malzeme yapmayalım.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

olaylara siyasi paranoyadan bakmaya alışmış toplum bireylerinin yazmış oldukları mesajlar beni şaşırtmadı

nee diyanetmiii ovvv dinmii amannn ne diyosunn öcüüü hurafeee tukakaa ülke elden gidiyorr abooo farkındamısın bittik çarşaf geldi İran olduk biz kaç kişiyiz

ama yahu benim ödediğim vergilerle neye sponsor oluyor bakim o Diyanet Efendi bu ayrı mevzu

düşünsene bu adamlar para harcıyorlar ama harcadıkları şey BÜTÇE adı altında bizim paramız

hepside MEMUR atanmış memur

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok şaşırmadım şaşıranların yorumlarına, bir arada Kenan neden şampanya patlatmıyor içmiyor diye yerenler olmuştu.

"spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim."
    M.K.Atatürk
    Sanırım Kenan her yarıştan sonra barlarda klüplerde boy gösterse, tv de mankenlerle gözümüzün içine sokulsa, şampanya banyosu yapsa bazılarımız onunla daha fazla gurur duyacak!!!
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Diyanet spor mantigina karsi degilim sadece olayin dinsel boyuta cekilmesinden endiseliyim o kadar. Spor bu baska bir sey degil lutfen kimse karistirmasin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şaşırmadım şaşıranların yorumlarına, bir arada Kenan neden şampanya patlatmıyor içmiyor diye yerenler olmuştu.

Sanırım Kenan her yarıştan sonra barlarda klüplerde boy gösterse, tv de mankenlerle gözümüzün içine sokulsa, şampanya banyosu yapsa bazılarımız onunla daha fazla gurur duyacak!!!

Çok güzel. Aynen katılıyorum. Allah yolunu açık etsin. Kendi ülkesinde müslüman bi insan olarak doğal birşey. Hangi dinden olursanız olun yeterki dininizide unumayın inkar etmeyin. bu adamda iknar etmiyorsa ne mutlu ona. Diyanetsporun maksadı destek değil, kenan diyanetspora destek vermiş bence burda.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Şampanya patlatmamasıyla ahlak, din, namus kavramlarını niye karıştırdınız anlamadım.Motor sporlarında şampanya patlatmak bir sevinç ifadesidir ve gelenek haline gelmiştir.Kenan ağabeyinin anısına patlatmadığını daha önce söyledi.

Kişisel fikrimi sorarsanız 70 milyonu temsil eden bir sporcu yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına yarış sonrası seromonilerde artık gelenek haline gelmiş bu hadiseye iştirak etmelidir.Ama Kenan'ın neden şampanya patlatmadığını yukarda yazdım, mazereti yeterince açık bence.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence güzel bir girişimde bulunmuş.tebrik ediyorum kendisini..
    spor dünyasında onun gibi az sayıda ahlaklı sporcu var.Dindar bir insan ve böyle yaşamak istiyor.Seçimi de kendisine ait,herkesin saygı duyması gerekir..
    Meslek gereği bir çok sporcu tanıyorum Kenan'ın tırnağı olamazlar.
    Özellikle Türk spor dünyasına bir bakın bakalım.Spor kulübü başkanlarını görüyoruz.Seviyesiz,küfürbaz,rant peşinde ve göz göre göre insanları birbirlerine kışkırtıp ölmelerine neden olan,sporun temel felsefesini dinametleyen insanların peşinden mi gitmek iyi acaba?
    Diyanetspor'da en azından bunlara örnek olur fena mı? Bardakoğlu'nu da böyle bir girişiminden dolayı ayrıca tebrik ediyorum.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sofuoğlu'nun Diyanet-Spora üye olmasını eleştirirken, gidip Fener Rum Patrikhanesi veya başka bir dini/dine alakalı bir kurum için yarışsın demiyoruz. Saplantılı filan değilim fakat Diyanetspor için yarışmasından hoşlanmadım. Ne de Budist bir mabed için yarışmasını isterdim. Herhangi bir dinin himayesi altında olmayan, sırf spor için spor yapan bir kulüp/kurum/kuruluş olsaydı keşke. Ha öyle bir kuruluş yoksa bilemem. Örneğin Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde motorsporları alt-dalı olarak yer alıyordur ya da almıyordur. Bu konuda bilgim yok. Spor için spor. Saf spor, sırf spor... Başka birşeylerin reklamı için değil. Diyanetspor için yarışmasının gayet tabi siyasi imlemleri var -bunu kabullenmek gerek; zira Kenan'ın Diyanet için ya da örneğin Rossi'nin Katolik Kilisesi için yarışması, Çaykur ya da Marlboro için yarışmakla bir değil. O kadar basit değil.. Hepimiz farkındayız bunun sanırım.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elestirilerin b...ku çikmadan once bir açiklama yapayim.
    Yoksa topigin gidisati Kenan'i uzecek bir yöne dogru gidecek anladigim kadariyla.

Gazeteci transfer kelimesi kullanmis ama isin asli oyle degil.
    Sanirim Kenan TMF den lisans çikartacak.
    Lisans alabilmeniz için bir kulubun sporcusu olmaniz gerekiyor.
    Yani Kenan'in lisansinin uzerinde Diyanet Spor yazacak.
    Mevzu budur.
    Bir gonul birligidir.
    Diyanetin maddi konuda Kenan'a bir destegi olabilecegini zannetmiyorum.
    Keske de olsa.
    Ama nerde o gunler.

Elimizde baska Kenan yok arkadaslar.
    Bu nedenle ister Papa'nin spor kulubunde yarissin, ister Budha'nin, destek olacagiz.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    diyanet için yarışmıyor zaten.
    motosikletinin üstünde diyaneti ifade eden bir tanıtım yok.
    lisansı tmf'den çıkacak büyük ihtimalle ve baglı oldugu kulüp diyanetspor olacak bu habere gore.

kenan sadece meslegi oldugu için ve yaşamını sürdürebilmek için yarışıyordur.
    bunun dışında kenan türkiye için yarışıyor kenan adapazarı için yarışıyor kenan yurt dışında bayragımızı dalgalandırmalı gibi soylemelerin hepsi siyasettir.
    yani yaşamınızı sürdürmenizin dışında yaptıgınız her hareket siyasettir, politikadır. içtiginiz sigaradan tavlamaya çalıştıgınız kızlara kadar...

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Diyanetspor - Real Madrid maçı yarın akşam samanyolu ekranlarında....
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler