Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorsikletler Yolun Solundan Gidemez

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

İstanbul'da metrobüs hattı kenarındaki çelik halatların bir hafta içinde iki motosikletlinin hayatına mâl olması, yol güvenliği tartışmalarını da beraberinde getirdi. Şehir Plancıları, İstanbul'un ulaşım planı bulunmadığını, metrobüs güzergahının da plansız yapıldığını savundu. "Güvenlik açısından motorsikletler sol şeritten gitmemeli" diyen İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe'ye göreyse çelik bariyerler en azından şimdilik doğru karar.

İstanbul'daki metrobüs hattı kenarındaki çelik halatların, bir hafta içinde iki motosikletlinin hayatına mal olması dikkatleri sistemin incelenmesine çevirdi. Şehir Plancıları, İstanbul'un ulaşım planının olmadığını, metrobüs güzergahının da plansız yapıldığını belirterek "Nereden başlayıp nerede biteceği belli olmayan bir proje" eleştirisinde bulundu. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe ise Avrupa'da sorunun eğitim ve denetimle çözüldüğünü savunarak, çelik bariyerlerin en azından şimdilik doğru bir çözüm olduğunu savundu.

"Planı olmayan yola metrobüs güzergahı"

Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Erhan Demirdizen, D-100 karayolunun şehiriçi için ulaşım için doğru bir aks olmadığını söyledi. Şehirlerarası ulaşım için planlanan bir yolun zamanla şehir içinde kalmasıyla şehiriçi ulaşıma uydurulmaya çalışıldığını belirten Demirdizen, "170 kilometrelik D-100 karayolunu yeniden planlamak gerekiyor. Bunun için İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bir ulaşım planı yaptırılıyor. Planı olmayan bir yola metrobüs güzergahı konuluyor" dedi.

Metrobüs hattının nereden başlayıp nereye uzanacağının belli olmadığını, çevresiyle ve diğer ulaşım sistemleriyle uyumunun sağlanamadığını savunan Demirdizen, şunları söyledi: "Metrobüs, başı sonu belli olmayan, plansız bir proje. Sistem, Türkiye trafiğine ters, İngiliz ulaşım sistemi. D-100 karayoluyla ilgili sorunlar büyüyor. Diğer ulaşım sistemleriyle nasıl entegre olacağı belli değil."

"Motorsiklet soldan gidemez"

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe ise metrobüs güzergahında kullanılan çelik bariyerlerin "en azından şimdilik" doğru bir uygulama olduğunu savundu. Gökçe, metrobüslerin trafik akışının aksinde hareket ettiklerine dikkat çekerek, bu durumun yarattığı tehlikeye vurgu yaptı:

"Metrobüslerin kesinlikle diğer yola geçmemeleri gerekli. Bir arıza ya da kaza durumunda metrobüslerin trafiğe karışmasını engelleyecek dayanıklılıkta bariyerlere ihtiyaç duyuluyor. Metrobüs hattında uçak gemilerindeki uçakları tutan çelik halatlardan kullanıldı. Çok güçlü ve pahalılar. İki gencimizin hayatını kaybetmesine içimiz yanıyor ama halatların kullanılmaması halinde metrobüslerin trafiğe dalması durumunda yaşanabilecek felaketi düşünmek bile istemeyiz."

Avrupa ülkelerinde bu tür bariyerlere ihtiyaç duyulmadığını belirten ve bunu eğitimle ilişkilendiren Gökçe, "Eğitim ve etkin denetimle Avrupa'da bu sorun çözüldü. Orada motorsikletler yolun solundan gidemez" dedi.

MEHMET DEMİRKAYA - AJANS HABERTÜRK

Noktasına dokunulmadan alıntılanmıştır. Foto dışarıdan eklenmiştir. Highways & Autobahns / French Autoroute and Freeway

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi resime güzel yorum yapılır.

Motosikletler avrupada soldan gitmiyormuş, çözüm buymuş, bu ne peki ufo mu?

Uçakları tutan çelik halatla bariyer yapmışlarmış, hayatında kaç uçak gemisine çıktın, kaç tane uçak tutan halat gördün?

Bu bizim köşedeki nalburda bile var, bildiğin çelik halat işte, öyle esneme payı felan yok.

Yazık böyle insanları ülkemiz için değerlendiremiyoruz, halbuki fırsat versen nalburda uçak gemisi yapacak....

Ver eline mikrofonu konuşsun, artistttttt.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Eğitim diyor sonra da yolun solundan gidemez diyor...Fotoğrafta güzel kapak olmuş.Gel de bu herife kafa göz girişme...Bi de İnşaat mühendisleri odası İstanbul başkanı olacak...Gerçi ülkeyi yönetenlere bak hizaya gel, bu adam bunu demiş çok mu ? İyi motosikletliler teroristtir falan dememiş.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    GSXR-1000
    sagdanda gidemiyoruzki ! nasıl olucak.en iyisi ortadan gidelim! aaa ortadan da gidemiyoruz. en iyisi kullanmayalım.Herkes araba alsın.Otoparktan cıktıgımız gibi sokakta trafikten 3 saat bekliyelim.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    İngiltere ye gitmiştir belki?Bakmış motosikletler hep sağdan gidiyor. Çünkü kimse ona bir motosikletlinin trafikten %10 hızlı olması gerektiğini böylece sıkışmayacağını söylememiş. Sanırım adamların sollama yapmakta olduklarını bir şekilde anlayamamış. Birileri bağıl hızı anlatmalı

Motosikleti
    YBR125_09
    Gecen gün aynısı benmde başıma geldi kadının biri solda üstüme dogru kırdı önüne gectim ve sagda durması için işaret verdim.durduk..
    kadının bana söyledigi laf aynen şuydu senn sol şeritte ne işin var!
    bende direk patladım babanın yolumu diye!arkadan gelen trafik polisi olay anından hemen sonra bize dahil oldu ve kadının söyledigine sadece gülerek cevap verdi.hanfendi dedi bu yollar sizin oldugu kadar onlarında hakkı lütfen herkesin kakkına saygı gösterin...
    ondan sonra kadın söylene söylene yola devam etti
    anlatmaya calıstıgım toplumun her kesiminde bu ve buna benzer zihniyette insanların bulundugudur.önemli olan bizim onlara dogruyu ögretebilme becerimizdir.her ne kadar zor olsada...
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bugun biri soledi bole bi haber duydum die, kim o gerizakalı diye merak ediodum ogrendim smd harbi gerizekalıymıs
    true love..

Drift Religion

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Eğitim ve etkin denetimle Avrupa'da bu sorun çözüldü. Orada motorsikletler yolun solundan gidemez"
    Tercumesi:

"Benim dunyadan haberim yok. Milleti de kendim gibi saniyorum. Adam yerine koydular, soru sordular. Cevap vermis olmak icin, bilip bilmeden, iskembeden atiyorum"
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    ya levye koyulcak yer falanda yokkı bu motorlarda :D

sağ şerit sol şeritten çok çok daha tehlikeli hayret ediyorum nasıl böyle atıyorlar

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya adam doğru söylemiş niye kızıyorsunuz? Plakamız var diye kendimizi araçtan görüyoruz bide. Soldan gidemeyiz, çünkü tabakhaneye gidenler kullanıyor sol şeridi. Orta şerit hmmmm ı-ıh oda olmaz şimdi bide bizi geçmek için sollamak zorunda kalacaklar,sollarken çarparlar falan arabalar çizilir mazallah. Sağ şerit yol üzerinde zınk diye durup yolcu indirip bindiren minibüs otobuslerin şeridi. Ulan amma problem yaratıyor bizim varliğimiz bu trafikte yaaaa. Bu açıklamayı yapan İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe'nin bu mevkiye gelmesi için emeği geçen herkesin kulaklarını çınlatmayı kendime borç biliyorum.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Belli, belli işkembeden sallıyor, kimse çelik halatlara laf demiyor geri zekalı başkan, o halatları açıkta bırakıp giyotin haline getirmenize laf ediyor. Küfür edecem ağır olacak... Bi tane film vardı yeni vizyona girmişti. ordu harfinin kodlaması ile başlayıp evlat anlamına gelen bir lafla bitiyordu....

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    bu ülkede ne doğru yapılıyorki maalesef

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    hepsinin ben ya ... resmen 2.sınıf muamele yapıolar ozaman ozel mtoor serıdı yapsınlar cok işlerine gelıosa soldda tehlıkeler sagda mınıbusucler ortada makascılar eee ne kaldı geriye 2tane kanat takıp havalanalım bari !

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Şerit merit dinlemem önüme gelene kornayı çalar uzunları yakar gözüne gözüne sokarım, bide el kol hareketi yaparım nasılsa yol veriyolar :D Yalnız bazılarından aynı şekilde cvp geliyor dikkatli olun :D

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    avrupada sorun çözülmüşte, türkiyede motosiklet kullanıcıları soldan gitmeyince sorun çözülecek sanki

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    bunu bende tv de hayretler içinde kalarak dinledim,istem dışı çıkıvermiş ağzımdan o güzel filmin adı...(yukarıda arkadaş söylemiş ya ordu-evlat vs),allah bunlarıda bunlara yetki verenleride bild,iği gibi yapsın ne diyim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi resime güzel yorum yapılır.

Motosikletler avrupada sağdan gitmiyormuş, çözüm buymuş, bu ne peki ufo mu?

Uçakları tutan çelik halatla bariyer yapmışlarmış, hayatında kaç uçak gemisine çıktın, kaç tane uçak tutan halat gördün?

Bu bizim köşedeki nalburda bile var, bildiğin çelik halat işte, öyle esneme payı felan yok.

Yazık böyle insanları ülkemiz için değerlendiremiyoruz, halbuki fırsat versen nalburda uçak gemisi yapacak....

Ver eline mikrofonu konuşsun, artistttttt.
    yalnız aye kardeş sanki bu resim eds kamarasına yakalanmış bir resim gibim dikkatini cekeyim bence iyi inceleyin
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız aye kardeş sanki bu resim eds kamarasına yakalanmış bir resim gibim dikkatini cekeyim bence iyi inceleyin

başka fotolarda koyarız

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haberlerde bu şahsın beyanatını izledim,kahroldum.
    Ki bu şahıs bir meslek odası temsilcisi,akademik eğitim almış,
    Veee bilimsel düşün yeteneği kazandığı gerekçesiyle tezini vermiş,diplomasını almış bir zat.

Kendisini dikkate bile almıyorum,sadece onun adına üzülüyor ve canımı sıkıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)