Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motorsikletler Yolun Solundan Gidemez

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ahhh ahhh...... neler demek istiyorumda nalet olsun diyorum ....
    baştaki bu kafalarla bizim kafamızı daha çok almak istedikleri belli herşeyin ucuzuna kaçalım bakalım pahalıdan alıyormuş gösterip..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yok yaa.bırakın abılerım boyle ınsanlar oldugu surece daha cok yanar bızım canımız.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kör topal bir zihniyet gene

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Ağzı bozmamak mümkün değil ya neyse... Motorlu taşıt kapsamına giren diğer tüm araçlar gibi motosikletlerde istedikleri şeridi kullanabilirler ve diğer bütün motorlu taşıt sürücüleride buna saygı göstermek zorundadır. Ayrıca bahse konu uygulamanın dünyada bir eşi daha var mı bilmiyorum... Ama bildiğim otoban delisi Almanyada sadece ve sadece beton bariyer kullanıldığı! Ne levha ne de tel olarak çelik malzeme kullanılmadığı... Ama boşuna konuşuyoruz kesin o çelik telleri üreten ya da ithal eden yukardan birilerinin yakın akrabasıdır... Allah yardımcımız olsun! Söyleyecek başka ne var ki?
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    cbr125ti, ninja250r oldu
    motosikletler vergi vermiyor zaten, muayeneye de girmiyor. köprüden geçerken tonluk otomobiller kadar da ücret ödemiyor.

şu motosikletler, otomobiller ve yollar olmasa trafiği ne güzel idare edecekler...

Lucifercod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM
    Alıntı ermandem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletler vergi vermiyor zaten, muayeneye de girmiyor. köprüden geçerken tonluk otomobiller kadar da ücret ödemiyor.

şu motosikletler, otomobiller ve yollar olmasa trafiği ne güzel idare edecekler...
    Tebrikler çok doğru

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercumesi:

"Benim dunyadan haberim yok. Milleti de kendim gibi saniyorum. Adam yerine koydular, soru sordular. Cevap vermis olmak icin, bilip bilmeden, iskembeden atiyorum"
    +1triLyon...

adam yerine koyduLar soru sorduLar bende denyo denyo konusuyorum demektense bunu soyLemesi daha mi karizmatik yapti bu abiyi..
    Acimasiz ve sert cooL bi durus yaratmis akLinca bir muhendis gozuyLe bakmis oLaya insaLLah bir cocugu oLur ve motosikLet tutkunu oLur o zaman gorurum bu cooL tavri..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı StoneOfDeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya levye koyulcak yer falanda yokkı bu motorlarda :D
    işte bu yüzden herzaman tam koruma giymek gerek
    sağolsun korumalı eldivenler çok işe yarıyor
    bir de dikkat etmek gerekiyor
    botlar çok kaygan
    her an ayağınız kayıp kafanızda kask varken karşınızdakine istemeden de olsa kafa teması yapabiliyorsunuz

ne de çok hazımsız insan varmış ya memlekette
    soda satışlarının artmasına şaşırmamak lazım
    sol şeritte ne işin varmış!!!
    ne biçim bir zihniyettir bu
    Allahım akıl fikir ver bunlara

cümleten kazasız belasız sürüşler

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben daha sağlam bi çözüm buldum hepimizin kafasına sıksınlar bali bölece dürüst olmuş olurlar daha çokk nekadar avantamız var ona bakyolar yazık ki bu adamları buralara getirenlere oy veriyolar yazık

Motosikleti
    en dandik motor motorsuzlukdan daha eyidir :))
    Alıntı reiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha sağlam bi çözüm buldum hepimizin kafasına sıksınlar bali bölece dürüst olmuş olurlar daha çokk nekadar avantamız var ona bakyolar yazık ki bu adamları buralara getirenlere oy veriyolar yazık
    haklısın kardeşim ve hatta büyük şehir belediyesi çalışıyor diyolar bu mu ?çalışmak bu şehirde motorculara asla gereken hassasiyet gösterilmiyor halen tam oturmuş bi şekilde park yerimiz yok
    Bu sene benim olsun

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Celik Telli bariyerlerin yerinde olduğunu savunan İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe'ye bir deyimi hatırlatmak istiyorum. "Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp". Hele de bir meslek odasının başına getirilmiş bir insan ise çok ayıp.
    Kendisine MT'net sayfalarında resimli olarak yayınlanan örnekleri incelemesini öneriyorum. Bu örnekler çeşitli doğu ve batı ülkelerindeki uygulamarı gösteriyor. Hiçbirinde bizdeki gibi çelik halat yok. Hepsi de bize göre daha güvenli uygulamalar. Sayın Cemal Gökçe bunları bir incelesin. Ufkunu biraz genişletir. Saçma sapan uygulamaların da savunuculuğunu yapmaz.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Metrobüs otobüsü trafiğe dalarsa felaket mi olurmuş? İyi de binlerce körüklü otobüs yıllardır trafiğin kalbinde değil mi? Onlar faciaya sebep olmuyor da kendi bomboş şeridinden giden metorbüsbüsü mü çelik halatla dizginleniyor?

Hem ne demek metrobüs Allah aşkına? MEtro dediğin yerin altından gider. Akıl, izan, trafik, fizik kurallarını kendilerine göre çarpıttıkları gibi dili de çarpıtıyorlar. Metrobüsmüş! Ha, bir de hafif metro vardı, değil mi? Allah'ın tramvayı İstanbul'a gelince hafif metro oluyordu!

Bize de metrosiklet şeridi falan ayırsalar bari.
    J şimdi asker

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Geri dönüşüm yapılan lastik ve plastiklerle çok çok ucuza üretilecek plastik kaplamalarla bu telleri ve direkleri örtmek akıllarına gelmiyorda, hala saçma sapan mazeretlerle haklı çıkmaya çalışıyorlar.

Madem en güvenlisi bu halatlar (ki hiç sanmıyorum, kopmasa bile metrobüsün yan yola geçmesini engelleyemez) bırakın kalsın ama bizleri koruyacak basit ve ucuz önlemleri hayata geçirin.

Oğlunun motoru olsa böyle şeyler olurmuydu ??
    Moto Guzzi'liyim Moto Guzzi'lisin Moto Guzzi'li Moto Guzzi'liyiz Moto Guzzi'siniz Moto Guzzi'liler

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    motosiklet ve otomobil istedigi şeritten gider..

40 ton yüklü tırmı lem bu..sol şeritden gidemesin..

ne yanii simdi bi racıng hep sag şeritten mi gitmek zorunda..

manyak galıba bu adam
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten sırf bu sag serit sol serit davası ıcın grenajlı, kalıplı bastınmıda gıtmesını bılen racing tarzı motor almayı dusunuyorum...yok sagdan gıdemezmıssın aslında en ıyısı 3 tekerleklı motorsıkletlerden alıcan yanlarınada celık zırh takıcan uzerıne kıranlara gırıcen sagdan soldan dagılana kadar gecırıcen bak bırdaha kırabılıyolarmı motorsıkletlılerın ustune.
    İmzamı, ben imzamı burlara değil yollara atarım...

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Sanırım , motor münübüsün altına girdikden sonra münübüs tamponu ile bariyer ayagı arasında motor sürücüsünün gövdesi sıkışıp darbe yemiş. o iz sürücünün kaskının münübüs tamponunda bıraktığı iz. Tampon ilebariyer dikmesi makas oluşturmuş.
    Allah rahmet eylesin.

http://fotogaleri.haberler.com/kafal...luet/resim-16/

Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halatları gösteren bulabildiğim en net foto bunlardı, ancak bir göz yanılsaması var sanırım.. Fotoğrafların kullanıldığı haber zaten bununla ilgiliymiş..

http://fotogaleri.haberler.com/kafal...rengiz-siluet/

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe bilirkişi olarak çıkartıldığı programda bir şey bilmediğini gayet net ortaya koymuştur. Bir defa motosiklet bir araçtır. Vergisi verilir. Ehliyeti alınır. Dünya üzerinde tur atılır. Sen nasıl kalkıp da motosiklet soldan gidemez sağdan gider dersin? Sen arabayı nasıl kullanıyorsun acaba ben onu merak ediyorum. Bilgisiz bilir kişi.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    Ne sağ şerit nede sol şerit hiç bir yolda hayat güvenliğimiz yok ne kadar dikkatli kullanırsan kullan arabası veya 4 tekeri olanlar bizi taşıttan saymıyor nasıl olsa durur diyerek istedikleri gibi önümüze kırıp solluyolar trafikde normal araç dışında kamyoncular,minübüscüler,taksiciler bu araçlar önünüze geldiği zaman heran herşey olabilir allah yardımcımız olsun.. eğitimli dediğimiz adamların yapmış oldukları açıklamaya bakınca gerizekalıdan bi farkları yok.
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    Gelde bozma ağzını abicim ya..İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçenin evini bilen varmıdır acaba..Sabah kalkıp o takmaması gereken kravatı taktığında adam olan (adam olduğunu sanan) aracıyla elbet solda gider..Önünde mi gitsek..evet evet önünde gitsek hatta uzunları yaktığında daha da yavaşlasak ne de olsa soldan gidemeyiz yasak..Belki vurur bizede..Neyse ya bu adamın nesine yorum yapıyoruz ki arkadaşlar..Sütçünün çocuğu işte..

Yahu bi kere minibüs-taksi-iett (hele iett) korkmuyo bizden ya..Dikkatimi çekiyo bazen arabayla giderken uzunları yaktığımızda adam önümüzden sağ sola dönemiyor;korkuyo çünkü..Kazada kendisinede birşeyler olur diye..Motorda öyle mi anasını satiyim..Adamın umrunda değil ki..4 tekerler bu kadar bencil işte..Hepsi için söylüyorum (babam bile dahil)
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)