Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motorsikletler Yolun Solundan Gidemez

Motovento
    REKLAM ALANI

beni en sinir eden az ileride trafik sıkışmış illa benden yol istiyor yol veriyorum ,10 saniye sonra trafikten durmak zorunda kalıyor .yanından geçerken dil çıkarıyorum 7.ay mahsülüne ama kask yüzünden göremiyor. bazende sağ şeritten giderken önüme geçmek için yırtınıyor tam beni geçmişken yine önüme kırıp kavşaktan dönüyor az sabır etsene akraba evliliğinin talihsiz mahsülü iki sefer beni tehlikeye attın eline geçen artı zamanı!fren yapınca kaybettin evropa olsak bunu yapamazdın heralde
    en güvenli şerit yine sol şerit emniyet şeridi kadar emniyetsiz şerit yok arkadaşlar dikkat bana çok zor anlar yaşattı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metrobüs otobüsü trafiğe dalarsa felaket mi olurmuş? İyi de binlerce körüklü otobüs yıllardır trafiğin kalbinde değil mi? Onlar faciaya sebep olmuyor da kendi bomboş şeridinden giden metorbüsbüsü mü çelik halatla dizginleniyor?

Hem ne demek metrobüs Allah aşkına? MEtro dediğin yerin altından gider. Akıl, izan, trafik, fizik kurallarını kendilerine göre çarpıttıkları gibi dili de çarpıtıyorlar. Metrobüsmüş! Ha, bir de hafif metro vardı, değil mi? Allah'ın tramvayı İstanbul'a gelince hafif metro oluyordu!

Bize de metrosiklet şeridi falan ayırsalar bari.
    ufak bir düzeltme
    metro demek, kendine ait ayrılmış yolda gitmek demek
    yerin altı yada üstü değil,
    hafif metro yer üstünde ağırmetro yer altında yada yer üstünde köprüler üstünde
    tramvay ise kendine ait raylar üzerinde ama yolu diğer araçlar ile paylaşarak

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    mühendis demek analitiği yüksek insan demektir ama bu arkadaştan olsa olsa kaldırım mühendisi olur

Motosiklet ölümlerinin perde arkası
    Ahmet Çelik yazdı.
    29 Ocak 2009 Perşembe, 15:10

Geçen hafta peşpeşe gelen iki motosiklet kazasıyla sarsıldık. Motosiklet kullanıcıları yol kenarlarındaki bariyerlere çarparak feci şekilde hayatlarını kaybettiler. Yaklaşık beş-altı yıldır hızla artan motosiklet kullanıcıları, kazaları da beraberinde getirdi. Bunda bilinçsiz motosiklet kullanıcıları olduğu kadar, otomobil kullanıcılarının da bilinçsizliği söz konusuydu. Zaman içinde hem motosiklet kullanıcıları hem de otomobil sürücüleri az da olsa bilinçlendiler ve trafikteki kazalar biraz olsun azaldı. Ancak bu konuda asıl önemli sorun yol kenarındaki tel bariyerler. Avrupa’da ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde bu tel bariyerler güvenlik nedenleriyle kaldırıldı. Motosiklet kullanıcıları düşünülerek yapılan bu uygulama da yoldan düşerek kayan motosiklet kullanıcısı düşünerek bariyer sistemine geçildi. İşte bizdeki feci şekilde ölümle sonuçlanan kazaların asıl nedeni yol kenarındaki çelik tel bariyerler. Kaza anında yola savrulan motosiklet kullanıcıları için bu çelik teller adeta giyotinden farksız hale gelebiliyor. Şimdi Anadolu yakasında yapılan Metrobüs çalışmalarında yine bu tel bariyerler kullanılıyor. Yetkililerin motosiklet kazalarını ve bu feci ölümleri gözününe alarak bu tel bariyer sisteminden vazgeçmlesi onun yerine daha sağlıklı bir bariyer sistemine geçilmesi gerekiyor.

PAZAR GÜNÜ MİTİNG VAR!
    Konuyla ilgili olarak Motosikletli Kuryeler derneği bir miting düzenliyor. Basın duyurusu aynen şöyle:

MOTOSİKLETLİ KURYELER DERNEĞİ BASIN DUYURUSU

22.01.2009 ve 25.01.2009 tarihleri arasında meydana gelen iki korkunç motosiklet kazasında feci şekilde hayatını kaybeden iki genç kardeşimizin ölümleri Motosikletli kuryeler Derneği olarak bizi ve bütün motosiklet camiasını derinden üzmüştür.Bu iki kazanın kaza sebepleri ayrı olsa da ölüm şekilleri aynı olması ve her iki ölüme de oto yollarda hayat kurtarma amacı ile yapılan bariyerlerin aslında hayat kurtarmadığı ve ölümlere sebep olduğunu görüyoruz ve otoyol bariyerlerinin daha emniyetli hale getirilerek ölüm risklerini minimum hale indirilmesini istiyoruz. Bunun dışında trafikteki araç sürücülerinin motosikletleri fark etmesini ve o motosikletinde üzerinde bir can olduğunu o canı bekleyen başka canlarda olduğunu hatırlatmak o canın ve onu bekleyen canların yanmamasını isteyerek araç sürücülerinin motosikletleri fark etmesini ve motosikleti ‘de bir araç gibi görerek yeri geldiğinde yol vermeleri gerektiğini bildirmek amacı ile sesimizi duyura bilmek için 01.02.2009 Pazar günü Saat: 13.00’da Zeytinburnu Kazlı Çeşme meydanında bütün motorcuları bekliyoruz.
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    yok ya avrupada soldan gitmek yasakmis, o zaman almanyadada insanlar salak cahil akilsiz trafik canavari soldan gidenler demek boyle ki sadece cemal gokce bilirkisi.

bu nasil bi savunma ya nasil bir ulkedeyiz arkadasim ya!
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Diyelim sol şeridi kullanmadıkta orta şeritte giderken bir aracın çarpması sonucu metrobus bariyerlerine sürüklendik bu sefer de e5 i kullanmasınlar diye bir yaklaşımda mı bulunacaklar? Türkiye de bu işler genelde böyle yürür çözüm bulmak yerine yasaklar veya engellemeler konulur
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Avrupada bazı ülkeleri seyehat imkanım oldu.Yayalar bisikletliler ve motosikletliler trafikte mutlak öncelikteler.Motosikletliler kurallara uymak şartıyla yolun her yanındandan gidiyor.Gözümle gördüğüme mi inanayım, yoksa bu heriflere mi inanayım

CaptainBlack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway 150 almaya niyetli ama önce ehliyet.
    Hani bu metrobüsler çok süper aletlerdi hatta öyleki bilgisayar yardımıyla sürücüsü olmadan bile güzergahında ilerleyebilip duraklarda durabileceklerdi. Ne oldu da bu araçlar birden yola fırlar oldular ve bunu engellemek için saçma sapan giyotinleri yola koydular. Madem korkuyorsun yola fırlar bu araç kazaya sebep olur diye zaten ayırdığın metrobüs yolunun iki yanına 1 er mt lik beton duvar çek bak bakalım aşabiliyormu o duvarı ha diyorsun pahalı geliyo giyotin daha pratik. O zaman diyecek laf yoktur

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    güzel bir yazı ve açıklama yapmış demek isterdim ancak son anda batırmış.
    kendi ihtisas alanı dışına çıkması ve trafik kurallarından bahsetmesi çok mantıksız ve gülünç olmuş.
    evet bu karayolu standart dışı ve plansız. şu hali ile herhangi bir üstgeçitten bakınca ne kadar yamuk yumuk bir yol olduğunu anlıyorsunuz.

Motosikleti
    Salcano sm250
    İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe'ye ; !!

Senden ve senin gibi geri kafalılardan kaldırım mühendisi bile olmaz! hiç bişey olmaz..
    Kendi oğlu ölseydi eminim metrobüsü bile kaldırırlardı, arkadaşlarımızın ölümüne sebebiyet veren geri kafalıların Allah binbir türlü belasını versin hep sizin o süper zekanız yüzünden Türkiye bu hale geldi..
    Bide yabancı ülkelerde eğitim söz konusuymuş eee demekki burda eğitim yok !
    vermiyosunuzda ondan
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    yaaa yaaa, hazarfen ahmet celebi'nin kafasini kesen de ayni zihniyetti iste... gitmediler, gidemediler hep oralarda bir yerdeler.. hep soz sahibiler ve hep de soyleyecek adam akilli bi sozleri, bir fikirleri yok... varsa yoksa zirvalama, sacmalama... ooofff ooooooofffff!
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi resime güzel yorum yapılır.

Motosikletler avrupada soldan gitmiyormuş, çözüm buymuş, bu ne peki ufo mu?

Uçakları tutan çelik halatla bariyer yapmışlarmış, hayatında kaç uçak gemisine çıktın, kaç tane uçak tutan halat gördün?

Bu bizim köşedeki nalburda bile var, bildiğin çelik halat işte, öyle esneme payı felan yok.

Yazık böyle insanları ülkemiz için değerlendiremiyoruz, halbuki fırsat versen nalburda uçak gemisi yapacak....

Ver eline mikrofonu konuşsun, artistttttt.
    dünyanın hiç bir yerinde motosiklet soldan gidemez diye bi kural yok zaten geçiş üstünlüğüde her zaman önde gelir

su ana kadar yazılanları esefle kınıyorum !!!!

bu baslık altında yazı yazan motorcuları kast edıyorum. hepsini kınıyorum. bilip bilmeden konuşuyorlar !!!!!!!!!!

bır suru sey yazmıssınız ve hıcbırının " temelı " yok !!!!!

ben tanıyorum bu "düttürü odacıyı " ve gittim, gördüm. adamda tüm istanbul'un yollarının sol şeritlerinin tapusu var. resmen yazıyor tapuda :
    Şehr-i İstanbul Sol Şerit Tapusu, diye .

babacığından miras kalmış.

ve üşenmedim, gene de sordum , " babanın malı mı ? " diye ; "evet babamın tapulu malı " dedi.

eee, bize de susmak düştü tabii kapı gibi tapuyu görünce. boşu boşuna yazmayın yani. adamın söylediklerinin temeli varmış

düttürü odacıya selam (!) , yola devam arkadaşlar...

not : muhterem trasher, " bu adamdan anca kaldırım mühendisi olur" fikrini bir kez gözden geçir istersen, çünkü bu adamın yapacağı kaldırımlara mayın döşenmiştir, çelik halat yerine dikenli tel kullanılmıştır ve bunlara rağmen, kaza yapıp da sağ kalan bir motorcu olursa, oda yönetiminin tutacağı eli silahlı görevliler anında kaska bir kurşunla işi "teknik" yönden bitireceklerdir. bu adamdan kanımca adam olmaz.

Motosikleti
    Salcano sm250
    Alıntı yuzucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu baslık altında yazı yazan motorcuları kast edıyorum. hepsini kınıyorum. bilip bilmeden konuşuyorlar !!!!!!!!!!

bır suru sey yazmıssınız ve hıcbırının " temelı " yok !!!!!

ben tanıyorum bu "düttürü odacıyı " ve gittim, gördüm. adamda tüm istanbul'un yollarının sol şeritlerinin tapusu var. resmen yazıyor tapuda :
    Şehr-i İstanbul Sol Şerit Tapusu, diye .

babacığından miras kalmış.

ve üşenmedim, gene de sordum , " babanın malı mı ? " diye ; "evet babamın tapulu malı " dedi.

eee, bize de susmak düştü tabii kapı gibi tapuyu görünce. boşu boşuna yazmayın yani. adamın söylediklerinin temeli varmış

düttürü odacıya selam (!) , yola devam arkadaşlar...
    o tapuyu alırım.... tekrar iade ederim ona
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)