Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan'ın korkusu: Sıra bana geldi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Habertürk’te Balçiçek Pamir’in sunduğu Söz Sende programına konuk olan 2007 Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 3 kardeş yola çıktıklarını ancak sadece kendisinin kaldığını belirtti.

"İlk olarak Türkiye’de Sofuoğlu kardeşler olarak tanındık. Şimdi artık tek Sofuoğlu kaldım. Kendi kendime derken bile içimde burukluk oluyor" diyen Kenan Sofuoğlu, ağabeyi Bahattin’i 2002 yılında karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpması sonucunda, diğer ağabeyi Sinan Sofuoğlu’nu ise 1,5 ay önce bir antrenman sırasında kaybetmişti.

1999 depreminde ailesi ile birlikte ölümle burun buruna geldiğini ve bulundukları apatmanın yarısından fazlasının yaşamını yitirdiğini anlatan Kenan Sofuoğlu, "6 kişi olarak bir aileden kurtulmamız mucizeydi. Hayatta nerede ne çıkacağı karşına belli olmuyor " dedi.

Motosiklet yarışçılarında bir ölüm korkusunun olmadığını ifade eden Sofuoğlu, ancak ağabeyinin ölümünden sonra içine bir korku düştüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Benim için o sıkıntı şu anda başladı. Nedeni çok normaldir, çünkü ağabeyim çok kısa bir süre önce vefat etti. Ailede de tek erkek çocuk kaldığım için annem ile babamın korkusu daha da arttı. Benim içimde şu anda böyle bir korku var. Bu normal bir korkudur, daha çok taze olduğu için."

Babasının devam etmesi yönünde çok kararlı davrandığını anlatan Kenan Sofuoğlu, bu dünyada ailesinden daha değerli bir şeyin olmadığını ve onların istemesi durumunda mesleğini bırakabileceğini sözlerine ekledi.

Televizyon Gazetesi
    Hasan..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N

Kenan'ın korkusu: Sıra bana geldi

Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu,
    bu spora 3 kardeş birlikte başladıklarını ancak
    iki ağabeyinin öldüğünü belirterek,
    "Benim içime de korku düştü" diye konuştu.

Habertürk’te Balçiçek Pamir’in sunduğu Söz Sende programına konuk olan 2007 Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 3 kardeş yola çıktıklarını ancak sadece kendisinin kaldığını belirtti.

"İlk olarak Türkiye’de Sofuoğlu kardeşler olarak tanındık. Şimdi artık tek Sofuoğlu kaldım. Kendi kendime derken bile içimde burukluk oluyor" diyen Kenan Sofuoğlu, ağabeyi Bahattin’i 2002 yılında karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpması sonucunda, diğer ağabeyi Sinan Sofuoğlu’nu ise 1,5 ay önce bir antrenman sırasında kaybetmişti.

1999 depreminde ailesi ile birlikte ölümle burun buruna geldiğini ve bulundukları apatmanın yarısından fazlasının yaşamını yitirdiğini anlatan Kenan Sofuoğlu, "6 kişi olarak bir aileden kurtulmamız mucizeydi. Hayatta nerede ne çıkacağı karşına belli olmuyor " dedi.

Motosiklet yarışçılarında bir ölüm korkusunun olmadığını ifade eden Sofuoğlu, ancak ağabeyinin ölümünden sonra içine bir korku düştüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Benim için o sıkıntı şu anda başladı. Nedeni çok normaldir, çünkü ağabeyim çok kısa bir süre önce vefat etti. Ailede de tek erkek çocuk kaldığım için annem ile babamın korkusu daha da arttı. Benim içimde şu anda böyle bir korku var. Bu normal bir korkudur, daha çok taze olduğu için."

Babasının devam etmesi yönünde çok kararlı davrandığını anlatan Kenan Sofuoğlu, bu dünyada ailesinden daha değerli bir şeyin olmadığını ve onların istemesi durumunda mesleğini bırakabileceğini sözlerine ekledi.
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bıraksa haklıdır... onun yerinde olsam aynı korkuyu bende yaşardım...

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Kesinlikle devam etmesi lazım.bu sporu yapan ve kaza yapmalarına rağmen devam eden,bir kez bile kaza yapmadan devam eden bir sürü sporcu var.Onları örnek almalı.Bulunduğu durum itibarı ile etkilenmemişmidir.evet etkilenmiştir.buna katılıyorum.profesyonelliğin gereğini yapması lazım.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Tabiki bunları düşünmesi gayet normal.Bi çok insana göre çok daha dirayetli bile duruyor aslında.Allah yolunu açık etsin.Sevenlerinden ayırmasın

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    SIRA diye birşey yoktur
    Amma sen Kenan Kardeşimiz, eğer ruh yapını bu müthiş konsantrasyon isteyen yarışa uygun göremiyorsan, Sen Kendin, aklımda şüphelerim var diyorsan...,
    Bize pasta yemek düşer, sen bizim dünya şampiyonumuzsun,sen bizim en hızlımızsın gıpta ile baktığımız. Tercihin ne olursa olsun kazanan Anan Olacaktır ellerinden öptüğümüz Bir tarafta ''dünya şampiyonu oğlum'' diyebilecektir, diğer tarafta '' Tek kuzum bana bıraktı kaderini-kendini, sağolsun..''

Burada en önemli şey bence, Kenan kardeşimizin sağ sağlim bir şampiyon olmasıdır Aklında sorularla, çelişkilerle, bu konsantrasyon bozucu etkilerle elbette başarması sadece sürpriz olur

Kenan Kardeşimiz,
    Allah her türlü yolunu açık etsin, başın sağolsun, anana babana kuvvet versin Allah
    Poturdak

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ecel eger kapında ise zaten mesleki anlamda tasalanmana gerek yok.
    Diger uhrevi işler konusunda acele etmekten baska.
    Yürü kenan ustadım. Sen takdir-i ilahi den öte gecemezsin. Korkunun ecele faydası yok maalesef.
    Sen mesleginde yaptıgın işte en iyisi olmaktan baska birşey yapmamalısın. O Akl-i selim baba var iken arkanda sen hiç endişelenme.
    Allah bir şeyi eğer bir kulu isterse ona ( isteyen icin iyide olsa kotu de olsa cok istedigi ve istedigi sey icin ugras sarfettigini gordugunde ) verirmiş.
    Sende az emek harcamadın. Baba da az terlerini dokmedi sizin sponsorlugunuz icin.
    Simdi vakit o zirveye cıkma vaktidir. Boyle endişelerle harcayacak ne bir zamanın var nede bir meşkalen..
    Yolun acık olsun üstadım. Allah ölümün bile hayırlısını versin.
    İnsallah butun girdigin işlerde basarılı olursun..
    Amin...
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürü kenan ustadım. Sen takdir-i ilahi den öte gecemezsin. Korkunun ecele faydası yok maalesef.
    Sen mesleginde yaptıgın işte en iyisi olmaktan baska birşey yapmamalısın. O Akl-i selim baba var iken arkanda sen hiç endişelenme.
    Allah bir şeyi eğer bir kulu isterse ona ( isteyen icin iyide olsa kotu de olsa cok istedigi ve istedigi sey icin ugras sarfettigini gordugunde ) verirmiş.
    Sende az emek harcamadın. Baba da az terlerini dokmedi sizin sponsorlugunuz icin.
    Simdi vakit o zirveye cıkma vaktidir. Boyle endişelerle harcayacak ne bir zamanın var nede bir meşkalen..
    Amin...
    Cerrahi Kardeşim ne güzel açıklamış
    Mesleğine, hedeflerine, melekene kilitlen kardeşim. elinden geleni yap, kader zaten hak ettiğimizi verecektir
    Poturdak

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kenan'ım allah başarılarını daim eylesin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Allah uzun ömürler versin ..

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Kenan kardeşim sen bizim gönlümüzün şampiyonusun
    senı pistlerde görmekten mutluluk duymaktayız
    2007 senesinde dünyaya ismini altın harflerle yazdırdın
    bu değilki bir başka senelerde olmayacak
    şimdiki ruh halini kımse bilemez ne düşünür neler yaparsın kestırmekzor
    senın vereceğin herkarar benım için birşey farkettırmez sen benım için herzaman hayranlık duyduğum bir karakter bir şahsıyetsin,sporcu kımlığının yanında yüreği sağlam bir arkadassın,
    senı ve ailenı tanımak muhteşem bir duygu
    Rahmetli Sinan kardeşimide tadıdım sayende sen yokken Türkiyede hep Sinanla konuştum . hep sen vardın sohpetlerde
    Hayatım boyunca Sinan kardeşim i hiç unutmayacağım harbi delikanlı arkadaştı.Senın yerin çok farklı kenan kardeşim ,
    hayatınla ilgili herne karar verirsen ver saygı duyarım senın arkadaşın hayranın olarak ,
    Ama birgün yıne pistlerde fırtınalar estireceğinin umudu hep içimde
    yanlız olsanda uzaklarda
    kerdeşim sanın için Allah a evuç açıp dua etmekten başka birşey yapamıyorum
    Allah senın ve o muhteşem iyi ailenın hep yanında olsun
    ALLAH SENINLE YAR VE YARDIMCIN OLSUN
    KENAN SOFUOĞLU

SAYGILARIMLA KENAN SARUHAN

Motosikleti
    ASYA 19 A
    turan her seyı anlatmış nedese haklı cocuk

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Allah tarafından başımıza ne zaman ne geleceğini hiçbirimiz bilemeyiz.2,5 ay önce büyük bi kaza atlattım ama Allah'a şükür bişeyim yoktu.Atlattığım bu kaza sayesinde hayata dair birçok şey öğrendim hayatta en çok sevdiğim,biricik motorum kullanılmaz haldeydi ama umutsuzluğa kapılmadım,açık bi kapı aradım ve sonunda Allah'ıma bin şükür olsun ki aradan geçen bu süre içerisinde,insanlara,hayata ve hayatta karşımıza çıkabilecek her türlü sınavlara karşı direnebilmeyi,sabrı ve Allah'ın insana verdiği en müthiş direnme gücünü farkettim.Şuanda motorum tekrar benimle ve öğrendiğim çoğu şey tecrübe olarak yanıma kar kaldı.
    Hedeflerinden asla şaşma Kenan ağabeyciğim.Ecelin ne zaman,nerde kapımızı çalacağını yüce Allah'tan başka kimse bilemez.Hep arkandayız inşaallah.Sen yeter ki hedeflerine koşmaya devam et
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Gazeteciler yine klasik muamelelerini yapmışlar.Kenan'ın ağzından "sıra bana geldi, korkuyorum" gibi birşey çıkmamış dikkat ederseniz...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    yolun açık olsun kenan
    seninle yaşayacagımız daha çok başarı var Allahın izni ile
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Allah yardımcın olsun Kenan kardeşim, senin için herşeyin hayırlısı neyse o olsun..

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    elbette bu korkuları yaşamakta çok haklı... ben değil kardeşim arkadaşım NECDET GÜL vefat ettikten sonra kendime gelemedim.. Hala binemiyorum motora... Sonuçta aldığı her kararda sevgili KENAN la birlikteyiz.. Yarışları bıraksa bile bugüne kadar yaşattığı mutlulukları hep anılarımızda saklayacağız..
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin...
    arkadaşımız çok güzel açıklamış...

frdndl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam haklı yaww yasık wallaa bizde onun yerinde olsak bizde korkardık
    şahsen ben yerine koydum kendimi töwbe ederdim heralde
    sen kal aşk ben giderim buralardan

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    kader...bızı kımbılılır nerde yakalayacak??hergun birsürü motosıklet kazası ve malesef ölüm duyuyoruz onlarda bizim kardesimiz onları okurken bende düşünmüyor değilim sıra banadamı gelıyor dıye...ama biz korumalarımızı takalım ve dıkkat edelım gerısı artık bızden cıkıyor...herkesın yolu acık olsun tabı kenan ında...
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)