Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benzin fiyatlarına ÖTV artışı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151Rs

Benzin fiyatlarında ÖTV artışı
    Maliye Bakanlığı, akaryakıtta 1 Temmuz'dan itibaren uygulanmak üzere ÖTV tutarlarını güncelledi.

Kurşunsuz benzinlerde ve motorinde yukarıya doğru küçük miktarlarda oynama yapıldı. Kurşunlu benzinler, biyodizel ve fuel-oil özel tüketim vergisi ise sabit kaldı.

1 Temmuz’dan itibaren uygulanacak özel tüketim vergisi tutarlarına ilişkin olarak Maliye Bakanlığı önerisi üzerine hazırlanan Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; 95 oktan kurşunsuz benzinin litresinden alınan özel tüketim vergisi 1,4765 YTL’den 1,4915 YTL’ye yükseldi. 98 oktan kurşunsuz benzin litre başına özel tüketim vergisi 1,5985 YTL’den 1,6135 YTL’ye çıktı. Kurşunlu normal ve kurşunlu süper benzinlerde tutar 1,4800 YTL olarak sabit kaldı.

Kükürt oranı yüzde 0,05’i geçmeyen motorinlerde tutar 0,9945 YTL’den 1,0045 YTL’ye çıktı. Kükürt oranı yüzde 0,05’i geçen ancak yüzde 0,2’yi geçmeyenlerde tutar 0,9245 YTL’den 0,9345 YTL’ye çıktı. Kükürt oranı yüzde 0,2’yi geçen motorinlerde daha önce 0,9245 YTL olarak uygulanan tutar 0,9345 YTL olarak uygulanacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmaz bu kadar yaaaaaaaaa olmazzzzzzzzzzzzzz

yakıcam bu motoru andım olsun yaa
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    olacak inşallah
    bu ne arkadaş ya, yahu 1 değil 2 değil
    bide adamın biri konuşuyo
    "son iki yılda %6 kar sağladık" diye
    sağlarsın tabi ben ve biz ve siz ....
    hasbinallah
    [B][I]Dediklerim bazen ters gelir, olabilir hayat herkeze ders verir[/I][/B] ::exclaim:

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    bu halk eşşek oldukça semer vuran çok olur...

Motosikleti
    AGUSTA
    ahhal başımızdan tayyip baba yı ve unakıtanı eksik etmesin onlar olmasa türkiye batacak

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Bela okumayı sevmem ama allah belalarını versin bu sefer gerçekten içim rahat bunu sölerken.Bu vergi falan diil arkadaşlar resmen hırsızlık halkın cebindeki parayı haksız yere çalmak.En buyuk hırsız bu hükümet görüyosunuz işte.Zaten dunyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz daha hala yakıta ötv koyuyorlar.

ÖTV ne demek ya bana bırı bunu açıklayabılırmı özel tuketim vergisi ne demek yaa.Yakıt olmadan bu sanayi çağında herşey durur.Yakıt kullanmakta özel tuketıme gırermı kardeşim böle mantık sınırlarını zorlayan bişi olabılırmı.Bunların mantığına göre yakıtla çalışan herşeye bınmekde otomatık olarak özel tuketıme gırıyor.İETT ye de bınsen özel tuketıme gırıyor.otobuslerde yakıtla gıdıyor cunku.Adamların sapıkça bır yaklasımı var.Özel tuketım vergısını almasalar 1,5-2 lıra arası akaryakıt satılacak.Bunun sonu yok ama artık dur deme zamanı geldi.Sivil toplum kuruluşları nerde hiçbirini göremiyorum varlık sebepleri böle durumlarda müdahil olmak ama yoklar piyasada.onlarda birilerinin maşasımı oluyolar yoksa bu pıyasada.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bela okumayı sevmem ama allah belalarını versin bu sefer gerçekten içim rahat bunu sölerken.Bu vergi falan diil arkadaşlar resmen hırsızlık halkın cebindeki parayı haksız yere çalmak.En buyuk hırsız bu hükümet görüyosunuz işte.Zaten dunyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz daha hala yakıta ötv koyuyorlar.

ÖTV ne demek ya bana bırı bunu açıklayabılırmı özel tuketim vergisi ne demek yaa.Yakıt olmadan bu sanayi çağında herşey durur.Yakıt kullanmakta özel tuketıme gırermı kardeşim böle mantık sınırlarını zorlayan bişi olabılırmı.Bunların mantığına göre yakıtla çalışan herşeye bınmekde otomatık olarak özel tuketıme gırıyor.İETT ye de bınsen özel tuketıme gırıyor.otobuslerde yakıtla gıdıyor cunku.Adamların sapıkça bır yaklasımı var.Özel tuketım vergısını almasalar 1,5-2 lıra arası akaryakıt satılacak.Bunun sonu yok ama artık dur deme zamanı geldi.Sivil toplum kuruluşları nerde hiçbirini göremiyorum varlık sebepleri böle durumlarda müdahil olmak ama yoklar piyasada.onlarda birilerinin maşasımı oluyolar yoksa bu pıyasada.
    Sivil toplum örgütlerine mutlaka beleş akaryakıt veriyorladır ses çıkartmasınlar diye.....Allah hepsinide bildiği gibi yapsın ama dilerimki Türk halkını bu FAHİŞ fiyat politikasına laik görenleri dünyadaki cehennemde cayır cayır yaksın bizde görelim kısa zamanda....haklıysak halk olarak yansınlar hemde yedi sülalesiyle birlikte istisnasız.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    YUUUUUUUUUUHHHH !!! Daha ne diyeyim ki ? bir kaç gün önce haberlerde izledim, kamyon şöförleri, çifçiler falan, yanılmıyorsam Fransa'da, şehrin sokaklarında müthiş bir eylem koymuşlar, yolları kapatmışlar. Eğer bizler böyle susarsak, yakında "motosiklet.net" olacak "bisiklet.net" veya "yaya.net"

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    nasıl bir ardamarı var bunlarda hala çatlamıyor. yeter artık.zaten en fazla vergiyi ödüyoruz akaryakıtta.
    bu vergi artışı görünüşte küçük göründüğüne aldanmayın arkadaşlar. bir de bunu üstüne % 18 kdv geliyor.
    vergi toplama konusunda beceriksiz yöneticiler en kolay vergi alacakları sektörleri boğuyorlar.
    isyan edilmedikçe daha çok vergi girer bize.

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    ben böle devletin.............................. fakat hata bizdede var sesimizi çıkarmıyoruz.bir ayaklanma olsa herşey değişir ama böe giderse Lt 5 ytl bile olur
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gece gündüz yuholasakta ohalasakta durum bu....Allah hepsinden razı olsun......

şunu yuvarlak hesap 5 yapıverin ayıp küsüratlarla uğraşmak.....vatandaşın kafası karışıyo kazığı tam çakmak lazım.....

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Arkadaşlar olay sadece otomobil kullananları etkıleyen bir durum diill.Bu ülkenin tarımınıda baltalıyorlar bu ÖTV+KDV cart curt vergileri diye.Niye demeyin sakın,traktor,biçerdöver,nakliye ıvır zıvır hepsi akaryakıt fiyatlarına bağlı.Bu fiyatlar ne kadar yukselırse tarım üreticileri hiçbişi kazanamaz hale geliyor.Şimdi sorarım bu ülkenin buğdayını,mercimegini,pirincini,bulgurunu üreten üreticiden niye ÖTV alıyorlar varmı böyle sapkın bir yaklaşım tarzı.Adam üretmek için tüketiyor bu özel tüketim olabilirmi sizce ya.Dunyanın heryerınde hukumetler uretıcısıne bedava mazot verır bizde uretıcımız ÖTV ödüyor.Bu ne yaman çelişkidir.Sonrada vay uretım yok vay ıthalat fırladı cari açık cart curt.Sen akaryakıt fiyatlarından aldığın haksız haraçları alma gör bak bakalım piyasa nasıl canlanıyor.Hem tarım hem sanayımız daha hızlı yol alır böylece.

Neyse arkadaşlar çok doluyum bu ÖTV mevzuunda.Dunyanın en zengın petrol yataklarının dıbınde olupta dunyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz dıyorum başkada bişi demiyorum yorumuda size bırakıyorum.

Motosikleti
    AGUSTA
    12 eylüldeki gibi bir gecede asker gelcek her kes pılını pırtısını toplayıp gidecek asker yönetse walla daha iyi birde diyorlarki 50 sene geri gideriz iki dönemdir nereye gelebildikki devletin gelir kaynağı halk köprüye bindir elk suya bindir vergiye bindir bindir babam bindir
    '' zamanın birinde padişahın biri bir şehire bir tane kadı görevlendiriyor şimdiki sıfatıyla vali diyelim
    kadı herşeye vergi alıyor konuştun vergi yürüdün vergi sordun vergi durdun vergi her şey vergi halkın arasından görevlendirilen biri padişahın huzuruna çıkar ve anlatmaya başlar sayın padişahım sizin görevlendirdiğiniz kadıdan butün halk şikayetçi durumu olduğu gibi anlatır .
    padişah biraz düşünür ve söyler
    yaaaa aslında o kadı benden çok korkar nasıl böyle bir şey yapabilir anlayamadım der .
    halkın görevlendirdiği ve huzuruna çıkan vatandaşta şöyle der
    sayın padişahım bize sizden korkan bir kadı değil allahtan korkan bir kadı istiyoruz der yaaa işte böyle arkadaşlar

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ben 1 fıçı benzin aldım eve koydum git gide zamlanıyor

Motosikleti
    AGUSTA
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 fıçı benzin aldım eve koydum git gide zamlanıyor
    bu gün bende doldurdum depomu yazık oldu bana

Motosikleti
    -
    Lanet olsun arkadaş....................

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lanet olsun.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Lanet olsun benim icimdeki su vergi sevgisine Vergi manyagi yaptilar bizi sonunda
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sadece ÖTV ile kalmıyor tabii KDV ÖTV nin üzerine gelince dahada bir acıtıyor.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    diyecek birşey yok ben bunlara küfür edip bela okumaktan bıktım onlar zam yapmaktan bıkmadılar biz koyun oldukça ses çıkarmadıkça dahada devam bu artış bakıyorlar ses çıkaran yok biraz daha zam yapalım nasılsa kimse birşey demez diyorlar gines rekoruna girmek için 5000 motor gelicek deniyor bence onu boşverin o 5000 motor benzin zammı için bir araya gelse daha hayırlı bir iş olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)