Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Rüzgarın Kızı'ndan Motosiklet Tutkunlarına Uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motosiklet ve motor sporlarına hayranlığından dolayı "Rüzgarın kızı" olarak bilinen ünlü oyuncu Ayşe Şule Bilgiç, motosikletin karizma ile eşdeğer olmadığını belirterek, "Sürücüler, motosiklet kullanmayı küçük cc'lik motosikletlerle öğrenmeli öncelikle. Bunun yanında mutlaka kask takmaya ve kıyafetlere özen gösterilmeli. Trafikte de bilinçli davranılmalı" uyarısında bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Motosikletli Çalışma Grubu tarafından organize edilen "Motor Kazalarının Önlenmesi Sempozyumu"nda motosiklet sürücülerinin kazalar konusunda hassas davranmaları gerektiği vurgulandı. Eski milli basketbolcu Efe Aydan'ın yönettiği sempozyum, motosiklet tutkunlarından yoğun ilgi gördü. Alanlarında öncü isimlerin kazaların önlenmesine yönelik fikirlerini sunduğu sempozyumda, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Yusuf Avan, ülkemizdeki trafik kazalarında gençlerin yoğun rol oynadığını söyledi. Karayollarında can ve mal kaybına neden olan kazalarının 'kader' olarak görüldüğünü dile getiren Avan, motosiklet meraklılarının trafikte bilinçli davranmaları gerektiğini vurguladı.

Sempozyuma katılan ünlü oyuncu Ayşe Şule Bilgiç ise, motosiklet ve motor sporlarına tutkun olduğunu söyleyerek, "Ben rüzgar hastası bir insanım. Yaklaşık 7 yıldır motosikletle yoğun olarak ilgileniyorum. Motosiklet kullanmayı, deneme yanılma yöntemiyle öğrendim. Türkiye'nin en cahil sürücüsüydüm diyebilirim açıkçası. Çok kaza geçirdim. Çünkü ilk zamanlarda kask bile takmam gerektiğini bilmiyordum" dedi.

Motosikletin her geçen gün kadınlar arasında da yaygın olarak kullanılmaya başlandığını dile getiren Bilgiç, "Trafikte motosiklet kullanan kadınlar her geçen gün artıyor. Bu da beni çok sevindiriyor. Aynı zamanda diğer araçların sürücüleri motosiklet kullanan kadınları trafikte sıkıştırmıyor, aksine bize yol veriyorlar. Trafikte pek çok kez beni tebrik eden insanlara rastladım örneğin. Bu da güzel bir durum" diye konuştu.

Motosikletin 'karizma' ile eşdeğer görülmemesi gerektiğini söyleyen Ayşe Şule Bilgiç, motosiklet kullanımının bireysel çaba gerektirdiğini bildirdi. Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyelerde de bulunan Bilgiç, "Sürücüler, motosiklet kullanmayı küçük cc'lik motosikletlerle öğrenmeli öncelikle. Bunun yanında mutlaka kask takmaya ve kıyafetlere özen gösterilmeli. Trafikte de bilinçli davranılmalı" dedi. Motosiklet tutkunlarına hitap eden "2 Teker" adlı bir dergi yayımladıklarını sözlerine ekleyen ünlü oyuncu, yakında yeni bir projeyle sevenlerinin karşısına çıkacağını müjdeledi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    itiraflar , ilk defa ben bilirim şeklinde bir beyanını görmüyorum , yanılmışım demekki

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ben hala sevmiyorum kendisini ama söyledikleri doğru.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kim bu kadina motorcu camiasinda sozcu olma hakkini verdi onu anlamiyorum. Bu kadar hatali bir konusma metnini biz istemiyoruz sitemizde gormek. Farkindamisiniz surekli negatif elestiri alan biri ve neden israrla halen camiada onder gibi gosteriyor kendini?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi ki motosiklet kullanma kişiye karizma vermez..
    Ama bu bir gerçektirki motosiklet kullanan biri diğer araç
    sürücüleri tarafından önemsenmeyen ve tehlikeli sürücüler olarak
    görülüyor..
    Bu düşüncede bizlerinde payı büyük...
    Trafikte kasksız ve korumasız yol alınması en büyük eksikliğimiz..

Arkadaşlarıma bir deney yapmalarını önermek isteyeceğim fakat biraz
    tehlikeli olabilir..Ama en azından kaskın ve korumanın ne kadar önemli
    olduğunu kavrama açısından size bri fikir verecektir..

Şöyleki;

Motosikletimize binin ve kask+korumalarınızı takın..5 dakika yollarda gezin..
    Size yayalar ve sürücüler saygı gösterecek ve bilinçli hareket edeceklerdir..

Birde kasksız ve korumasız motosiklete binip trafiğe giriş yapın...
    Yaya ve sürücüler sizi önemsemeyecek ve üstünüze üstünüze geleceklerdir..
    Tabi bunu denemek tehlikelidir..Siz yinede Kask + Koruma kullanın..Varsın ne süşünürlerse
    düşünsünler..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Ben bu hanımefendiden uyarı filan istemiyorum.Kendimi biliyorsam dikkat ederim.Bide süpriz konuşmacımı oldu bu sempozyumda.?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kendini motörsiklet federasyonu başkanı zannetmeye başlamış......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    niye kızıyosunuzki anlamadım? bir motosiklet sever olarak düşüncelerini paylaşmış bizimle o kadar

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şöyleki;

Motosikletimize binin ve kask+korumalarınızı takın..5 dakika yollarda gezin..
    Size yayalar ve sürücüler saygı gösterecek ve bilinçli hareket edeceklerdir..

Birde kasksız ve korumasız motosiklete binip trafiğe giriş yapın...
    Yaya ve sürücüler sizi önemsemeyecek ve üstünüze üstünüze geleceklerdir..
    Tabi bunu denemek tehlikelidir..Siz yinede Kask + Koruma kullanın..Varsın ne süşünürlerse
    düşünsünler..
    aynen bende böyle düşünüyorum abi

abi kabul etmeliyiz ki trafikte bize karşı tehlikeyi yalnızca otomobil minibüs otobüs vb. dört tekerliler yaratmıyo bizimde yarı yarıya etkimiz var önce kendi korumamızı tamamlayıp gözümüzü dört açıp trafiğe çıkmalıyız biz daha kendimiz bilinçli değiliz sonra tabi kazalar olur.motosiklet karizma aracı değildir ama kaç kişi böyle düşünüyo?bence adam karizma için ferrari alamaz en ucuzundan bir racing alıp bunu fazlasıyla yapacağını düşünüyo evet doğru yapıyo da ülkemizde racing motorlar küçük büyük herkesin ilgisini çekiyo bu normal çünkü güzeller.ama alan kişi bunu alınca bitiyo sanıyo nasıl ki otomobil kullanırken ehliyet kemeri takmak saçma geliyosa(sözüm meclisten dışarı)en basitinden kaskta öyle geliyo ne yazık ki bizim milletimize.aslında bilmiyolar ki kask bile tek başına işe yaramıyo.önce kendimiz bilinçli olmamız gerekiyo bence Ayşe Şule ablamız da bunun için bir motosiklet aşığı olarak çalışıyo.onu sevmeyebilirsiniz okumayabilirsiniz ama karşıtmış gibi yazmanız çok saçma.daha iyisini yapabilirseniz siz yapın biz de sizi dinleyelim.türkiyede federasyonun yapmadıklarını yapıyo ben kendisini çok beğeniyorum her zaman da desteklerim en azından birşeyler yapmaya çalışıyo doğru veya yanlış bu göreceli bir kavram bence durup biraz düşünmek gerekiyo BİZ NE YAPIYORUZ?BİZ BİLİNÇLENMEK BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN NE YAPTIK?
    :bestmt:

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kabul etmeliyiz ki trafikte bize karşı tehlikeyi yalnızca otomobil minibüs otobüs vb. dört tekerliler yaratmıyo bizimde yarı yarıya etkimiz var önce kendi korumamızı tamamlayıp gözümüzü dört açıp trafiğe çıkmalıyız biz daha kendimiz bilinçli değiliz sonra tabi kazalar olur.motosiklet karizma aracı değildir ama kaç kişi böyle düşünüyo?bence adam karizma için ferrari alamaz en ucuzundan bir racing alıp bunu fazlasıyla yapacağını düşünüyo evet doğru yapıyo da ülkemizde racing motorlar küçük büyük herkesin ilgisini çekiyo bu normal çünkü güzeller.ama alan kişi bunu alınca bitiyo sanıyo nasıl ki otomobil kullanırken ehliyet kemeri takmak saçma geliyosa(sözüm meclisten dışarı)en basitinden kaskta öyle geliyo ne yazık ki bizim milletimize.aslında bilmiyolar ki kask bile tek başına işe yaramıyo.önce kendimiz bilinçli olmamız gerekiyo bence Ayşe Şule ablamız da bunun için bir motosiklet aşığı olarak çalışıyo.onu sevmeyebilirsiniz okumayabilirsiniz ama karşıtmış gibi yazmanız çok saçma.daha iyisini yapabilirseniz siz yapın biz de sizi dinleyelim.türkiyede federasyonun yapmadıklarını yapıyo ben kendisini çok beğeniyorum her zaman da desteklerim en azından birşeyler yapmaya çalışıyo doğru veya yanlış bu göreceli bir kavram bence durup biraz düşünmek gerekiyo BİZ NE YAPIYORUZ?BİZ BİLİNÇLENMEK BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN NE YAPTIK?

+1erkeklerin yapamadıgını bi bayan yapıyor .....

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    bence kötüleyecek bişey yok sonuçta motosikletle uğraşıyor,motorculara trafikte dikkat edilmesi gerektiğinden bahsediyor yanlış bişey yok yani

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bu hatunu sevmiyorum demiş olanlardan birisi olarak cevap verme ihtiyacı hissetim.
    Kimse kötü birşey yaptıgını idda etmedi aksine faydalı konulara değiniyor. Fakat yazılarını takip ettiğim kadarı ile tüm motor dünyasının sesi , temsilcisi ilan etmiş gibi bir tavrı var kendisinin ayrıca 7 yıldır motosiklet ile ilgilenen biri gibi değil 7 göbektir motosiklet ile içiçe olan bir ailenin son varisi havası var. Aramızda kendisinden onlarca kat daha fazla bilgiye ve tecrubeye sahip olan birsuru büyüğümüz var burada.
    Özetle sadece olumlu elektrik almadığımızı söyleyeyim yazılarından. ( Almak zorunda değilsin zaten ne konuşuyosun 2 saattir diyenler bu yazım sizin için değildi okumayın es geçin)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Aramızda kendisinden onlarca kat daha fazla bilgiye ve tecrubeye sahip olan birsuru büyüğümüz var burada.
    Bekliyoruz o zaman o büyüklerimiz de Hürriyette yazar olsun...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekliyoruz o zaman o büyüklerimiz de Hürriyette yazar olsun...
    Bu ülkede herkes hak ettiği yerde inan onlar da olurlar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    AŞB hangi seviyede olursa olsun yazdıkları yanlış şeyler değil.

Ülkemizin ihtiyacı olan şey bilginin paylaşılmasıdır.
    Bilgi hangi seviyede olursa olsun paylaşılmadıkça cehalete bir faydası da olmayacaktır.

AŞB en azından bunu yapıyor.
    Bildiklerini paylaşıyor.
    Bir diğer konu da o yazmaya başladıktan sonra motosikletler medyada yer almaya başladı.

Yani elinde bir güç var ve bunu motosiklet sevgisi için kullanıyor.
    Bu bile onu takdir etmemiz için yeterli bir sebeptir.

Bir konu hakkında bilgisi olan bir insan bunu paylaşmıyorsa o bilginin toplum için ne değeri vardır ki?

Bunların dışında AŞB'nin ekibi çok sağlam motosikletçilerden oluşmuştur.
    Mekanikten sürüşe kadar her detayın uzmanları yanındadır.
    Yani yazdıkların da sadece kendi görüşlerine değil, bu konunun uzmanlarının görüşlerine de yer verir.

Zaten hemen her yazısı forumumuzda da yayınlanıyor.
    İtiraz edilecek noktalara gerek duyulursa bu konuların uzmanı olan arkadaşlar görüşlerini belirtirler.

AŞB ve motosiklet yazan herkes, bizim sesimizdir.
    Onları bu işten soğutmak yerine, daha fazla destek olup, sayılarının artmasına çaba göstermek daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Kişisel olarak sempatik ya da antipatik bulduğunuz birileri olabilir. Bu son derece insani, son derece normal ve kabul edilebilir bir olgudur.
    Ama biri size bir şey öğretiyorsa, o insana karşı olan duygularınız arka planda kalmalı....

Yazdıklarımı kimse üstüne alınmasın. Eleştirmek için yazmadım.
    Kendi görüşlerimi belirtmek istedim sadece.
    (benim çekindiğim konu, AŞB nin erkek egemen bir toplumda bir bayan olarak öğretici konumunda bulunmasının mı çekememezliğe yol açtığı konusudur.İnşallah böyle değildir.)

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    ayşe şule nin motosiklet dünyasının temsilcisi gibi davrandığını düşünmüyorum tam tersine kendisinin motosiklet camiasına bi şeyler verebilmek için çabalayan biri olarak görüyorum. yayın yönetmeni olduğu dergiyi her ay alıyorum ve zevkle okuyorum , keşke onun gibi cesur bayanlar daha çok olsada motosiklet üzerinde gördüğümüz bayan sayısı artsa , ha beğenmeyen okumaz o ayrı mesele ...

Motosikleti
    600cc
    coq ve Silentscream ile ayni fikirdeyim.

Ayse Sule'yi sevmeyebilirsiniz bu hakkiniz. ama bu basliktaki elestirileri gorunce "daha bizi coook ezerler bu trafikte" diyesim geliyor. onun ne gazetede ne de dergisinde yazdiklarindan bir tek cumle hatirlamiyorum motorculara zarar verecek (iki yayini da kacirmam genelde).

destekciniz olmasa "kimse bizi savunmuyor" dersiniz. destekciniz olunca "o kim ki TMF baskani gibi konusuyor" diyorsunuz. begenmiyorsaniz okumazsiniz olur biter, golge etmeyin yeter.

ingilizce motosiklet dergilerini turkcelestirmek yerine elini tasin altina koyup bir seyler ortaya cikarmaya calisan birine destek vermeyeceksiniz hic olmazsa saygi gosterin.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AŞB hangi seviyede olursa olsun yazdıkları yanlış şeyler değil.

Ülkemizin ihtiyacı olan şey bilginin paylaşılmasıdır.
    Bilgi hangi seviyede olursa olsun paylaşılmadıkça cehalete bir faydası da olmayacaktır.

AŞB en azından bunu yapıyor.
    Bildiklerini paylaşıyor.
    Bir diğer konu da o yazmaya başladıktan sonra motosikletler medyada yer almaya başladı.

Yani elinde bir güç var ve bunu motosiklet sevgisi için kullanıyor.
    Bu bile onu takdir etmemiz için yeterli bir sebeptir.

Bir konu hakkında bilgisi olan bir insan bunu paylaşmıyorsa o bilginin toplum için ne değeri vardır ki?

Bunların dışında AŞB'nin ekibi çok sağlam motosikletçilerden oluşmuştur.
    Mekanikten sürüşe kadar her detayın uzmanları yanındadır.
    Yani yazdıkların da sadece kendi görüşlerine değil, bu konunun uzmanlarının görüşlerine de yer verir.

Zaten hemen her yazısı forumumuzda da yayınlanıyor.
    İtiraz edilecek noktalara gerek duyulursa bu konuların uzmanı olan arkadaşlar görüşlerini belirtirler.

AŞB ve motosiklet yazan herkes, bizim sesimizdir.
    Onları bu işten soğutmak yerine, daha fazla destek olup, sayılarının artmasına çaba göstermek daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Kişisel olarak sempatik ya da antipatik bulduğunuz birileri olabilir. Bu son derece insani, son derece normal ve kabul edilebilir bir olgudur.
    Ama biri size bir şey öğretiyorsa, o insana karşı olan duygularınız arka planda kalmalı....

Yazdıklarımı kimse üstüne alınmasın. Eleştirmek için yazmadım.
    Kendi görüşlerimi belirtmek istedim sadece.
    (benim çekindiğim konu, AŞB nin erkek egemen bir toplumda bir bayan olarak öğretici konumunda bulunmasının mı çekememezliğe yol açtığı konusudur.İnşallah böyle değildir.)
    Hocam.... Hocam diyorum çünkü yazdıklarından birşeyler alabiliyorum..Faydalanıyorum...

AŞB. ne zaman öğretici konumuna terfi etti orasını anlayabilmiş değilim.... Kaldıki bir kez olsun motor üstünde ne resimle ne de başka bir yayın organıyla göremedim daha....

Varmı hiç trafikte motosiklete binerken AŞB ye rastlayan?.....

Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq ve Silentscream ile ayni fikirdeyim.

Ayse Sule'yi sevmeyebilirsiniz bu hakkiniz. ama bu basliktaki elestirileri gorunce "daha bizi coook ezerler bu trafikte" diyesim geliyor. onun ne gazetede ne de dergisinde yazdiklarindan bir tek cumle hatirlamiyorum motorculara zarar verecek (iki yayini da kacirmam genelde).

destekciniz olmasa "kimse bizi savunmuyor" dersiniz. destekciniz olunca "o kim ki TMF baskani gibi konusuyor" diyorsunuz. begenmiyorsaniz okumazsiniz olur biter, golge etmeyin yeter.

ingilizce motosiklet dergilerini turkcelestirmek yerine elini tasin altina koyup bir seyler ortaya cikarmaya calisan birine destek vermeyeceksiniz hic olmazsa saygi gosterin.
    Sen daha öyle düşünmeye devam et..Bak ben sana saygı duyuyorum... Düşüncene de....

Şunu da unutma kimse kimseye zorla saygı duyacak diye bir şey yok...

Yazılacak çok şey var aslında ama?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mr 250 destro

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    AŞB lütfen fuara motosikletle gel, arabayla değil.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler