Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Kullanıcıları için müjdeli haber !

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazmadan edemeyeceğim:sevgili bir garip yolcu ,benim gibi potansiyel bir alıcı olarak sanırım bu yazıları okuyan çok arkadaşımız vardır.
    açıkçası kanuni adını ilk duyduğumda "gitti gül gibi hyo" dedim. umarım zaman sizi haklı çıkaracaktır, ve bizde iyi ki kanuni varmış diyebiliriz.
    fakat yine de gönülden global motora bağlı arkadaşlara da hak vermeden geçemeyiz. bu durumda bekleyip gelişmeleri izlemek en doğru karar gibi görünüyor.
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hangisini yazayım ki :-)
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazmadan edemeyeceğim:sevgili bir garip yolcu ,benim gibi potansiyel bir alıcı olarak sanırım bu yazıları okuyan çok arkadaşımız vardır.
    açıkçası kanuni adını ilk duyduğumda "gitti gül gibi hyo" dedim. umarım zaman sizi haklı çıkaracaktır, ve bizde iyi ki kanuni varmış diyebiliriz.
    fakat yine de gönülden global motora bağlı arkadaşlara da hak vermeden geçemeyiz. bu durumda bekleyip gelişmeleri izlemek en doğru karar gibi görünüyor.
    Sayın fedos
    pesınen haklı olabılırsınız.son paragraftakı gorusunuze katılıyorum.ıyıkı varmıs veya yokmus demenız ıcın en dogru kararı vermıssınız.bekledıgımız, forma yazılanalara ,cevaplarımızda bu nıtelıktedır.gonulden baglıgı cok ıyı bılırım ve globale baglı arkadaslarıda anlıyorum.dedıgınız gıbı zaman en ıyı ılac.unutulmamalıkı bızde gelısmelerın yansımasını sabırsızlıkla beklerız.

unutmadan sunu eklıyım.global gonul bagı olanalara bu dedıklerımız cıktıgında su tavır olmamalı '' ya bız demsıtık nasılmıs '' tavrı demek ıstedıgım.sadece bunlar olduktan sonra ısın zorlugu baslıyacaktır kuralkan ıcın.memnun etmek onemlı ama memnunıyetın devamı dahada onemlı sızler acısından.en azından kullanıcılar bunu sureklı takıp edıp ısteyeceklerdır ve haklarıdırda

global ve gonul baglıklıarına biz ,bızım gonul bagımıza hosgorunuze tesekkur ederım.
    saygılarımla

Motosikleti
    S&T KANUNİ FİYAT

simdilik bu modellerın fiyatı var. syg ( kucuk yanılmalar olabılır )

GV 250 7.465 YTL
    GV 650 15.627 YTL ( su sogutmalı )
    GV 650 15.855 YTL ( su sogutmalı )

GT 250 7.611 YTL
    GT 650 8.693 YTL
    GT 250R 8.784 YTL su sogutmalı
    GT 650R 14.617 YTL su sogutmalı
    GT 650RW/D 15.105 YTL su sogutmalı
    [B][COLOR="Red"]BiR MotoSikletiM BiLe YoK... [/COLOR][/B]:pr: İkinci emre kadar yasaklandı. [B][COLOR="Black"]İkinci emirde hiç gelmeyecek[/COLOR][/B]:salut:[B][U][COLOR="Blue"]Ama benim cok motosikletim var[/COLOR][/U][/B] :queen::cat::rendeer::cherry:SaDeCe MotoSikleT KullanmaK yassahhhhh....:farao:ww.arkasmotor.com

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Arkadaşlar dergilerde reklamlar çıkmaya başladı öyle yada böyle kanuni bu savaşı kazandı galiba.global motorun açıklamaları şimdilik fos çıktı ama belki hala uğraşıyorlardır ve yakın bi zamanda sonuçlanır.şimdi bizim sorunumuz hyosung markasının kanuni ile özdeşleşecek olması.sanayiye bakıma gittiğimiz zaman dallamanın birinin gelip aaaa abi bu ne ya hoyosong haaa biliyom ben bunu aynısından kanuni de çıkarmış geçenlerde bizim falanca abi aldı bunlardan felaket gidiyo ama çin demi yaramaz abi yaa gibi ve buna benzer bir çok sohbetle muhatap olacak olmamız ve yıllardır verdiğimiz hyosung çin değildir kaliteli motordur savaşını kaybetmemiz olacaktır.Ayrıca kaliteden ,kanuninin kalite seviyesini yükselteceğinden bahsedilmiş yükseltse yükseltse ne kadar yükseltir hadi kanuni yükseltti bisiklet tamirciliğinden gelme servislerin mantığı nasıl yükselecek?Hadi onlarda değişti diyelim...(yarın dünya yıkılıyor deyin daha çabuk inanırım) deposunda kanuni yazan bi motora kim bu kadar para saymak ister.üstelik orjinali hyosung adı altında ve hemen hemen aynı fiyatlara satılırken?Kanuni kaliteyi seviyesini yükseltir o zaman alınır demek çok saçma olur bence kanuni honda getirse deposunda kanuni yazdımı alınmaz bu bi gerçektir arkadaşlar.tata nın mercedes kalitesinde otomobil ürettiğini düşünün tatamı alırsınız mercedesmi? Kimse kimseyi kandırmasın hyosungun satış patlaması bu açgözlü tüccarların iştahını kabarttı bastılar parayı aldılar markayı.Öteki getirdikleri italyan markası var onada yazsalarya depoya kanuni diye sıkar biraz yirmi kusur milyara imkanı yok satamazlar biliyorlar nah yazarlar.Global bu hyosung markasını getirmeye devam etsin fiyatları da rekabetci tutsun kim gidip st kanuni alıyor görürüz alan arkadaşında anlından öperiz ne diyelim zevk onun para onun mantık onun

Ayrıca kanuninin kullanıcı porföyü belli kanuninin neden alındığı belli kısıtlı bütçeyle motosiklet almak isteyen kullanıcı alanına giren bi marka. bilmiyorum her şeyi zaman gösterecek de ben açıkcası çok merak ediyorum depoda st kanuni gibi çok komik bi marka yazan motora kim o kadar para sayacak bekleyelim görelim koreliler Türkiye pazarında cbf250 ybr250 ninja250 derbi125 mito125 gibi başlangıç sınıfındaki motorların önünü açtılar hepsi bu .satış istatistiklerinden bayi-servis ağından kanuniyi büyük kaliteli firma sandılar galiba...

Motosikleti
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dergilerde reklamlar çıkmaya başladı öyle yada böyle kanuni bu savaşı kazandı galiba.global motorun açıklamaları şimdilik fos çıktı ama belki hala uğraşıyorlardır ve yakın bi zamanda sonuçlanır.şimdi bizim sorunumuz hyosung markasının kanuni ile özdeşleşecek olması.sanayiye bakıma gittiğimiz zaman dallamanın birinin gelip aaaa abi bu ne ya hoyosong haaa biliyom ben bunu aynısından kanuni de çıkarmış geçenlerde bizim falanca abi aldı bunlardan felaket gidiyo ama çin demi yaramaz abi yaa gibi ve buna benzer bir çok sohbetle muhatap olacak olmamız ve yıllardır verdiğimiz hyosung çin değildir kaliteli motordur savaşını kaybetmemiz olacaktır.Ayrıca kaliteden ,kanuninin kalite seviyesini yükselteceğinden bahsedilmiş yükseltse yükseltse ne kadar yükseltir hadi kanuni yükseltti bisiklet tamirciliğinden gelme servislerin mantığı nasıl yükselecek?Hadi onlarda değişti diyelim...(yarın dünya yıkılıyor deyin daha çabuk inanırım) deposunda kanuni yazan bi motora kim bu kadar para saymak ister.üstelik orjinali hyosung adı altında ve hemen hemen aynı fiyatlara satılırken?Kanuni kaliteyi seviyesini yükseltir o zaman alınır demek çok saçma olur bence kanuni honda getirse deposunda kanuni yazdımı alınmaz bu bi gerçektir arkadaşlar.tata nın mercedes kalitesinde otomobil ürettiğini düşünün tatamı alırsınız mercedesmi? Kimse kimseyi kandırmasın hyosungun satış patlaması bu açgözlü tüccarların iştahını kabarttı bastılar parayı aldılar markayı.Öteki getirdikleri italyan markası var onada yazsalarya depoya kanuni diye sıkar biraz yirmi kusur milyara imkanı yok satamazlar biliyorlar nah yazarlar.Global bu hyosung markasını getirmeye devam etsin fiyatları da rekabetci tutsun kim gidip st kanuni alıyor görürüz alan arkadaşında anlından öperiz ne diyelim zevk onun para onun mantık onun
    fazlaca pesin hukumlu olmayın.gecmıs sayfalarda tazılanları bir defa okuyun eger okumssanız iyi tahlil edin.evet tercih meselesi zevk meslesi. ama peşin hukumle vurun abalıta demektense zaman tanımanız gerekmezmi? hemen hemen aynı degil enjeksiyonlu modeller var.

servis diger konularda onceki sayfalarda detaylar var. bu iste eleştirniz kadar kanuni başarıncada takdirinizi yazmanızı takip edecem. göreceli kavramlaraysa ne siz nede ben yorum yapamayız.fiyat rekabeti olur ve olsunda karlı cıkan siz olursunuz.unutmayınki 5 ay yedek parca bekleyen hyo var. yedek parca ihtiyacınız global 5 ay bekletince siz hyo nuz icin kanuni den parca isterseniz ve bu parcayıda alacagınızı bile bile bu kadar katı ve on yargılı olmayın.

zamanla hak vereceginiz gunlerde formda takdirlerinizi yazacağınızı dusunuyorum. az sabredin ve cokta agresif olmayın yapıcı olmaktan zarar gelmez.syg
    [B][COLOR="Red"]BiR MotoSikletiM BiLe YoK... [/COLOR][/B]:pr: İkinci emre kadar yasaklandı. [B][COLOR="Black"]İkinci emirde hiç gelmeyecek[/COLOR][/B]:salut:[B][U][COLOR="Blue"]Ama benim cok motosikletim var[/COLOR][/U][/B] :queen::cat::rendeer::cherry:SaDeCe MotoSikleT KullanmaK yassahhhhh....:farao:ww.arkasmotor.com

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Ön yargılı değilim kanuniyi biliyorum mz nin ne hale geldiğini biliyorum.Kaldıki global 2015 yılına kadar hyosung markasının yani st kanuninin orjinalinin tek yetkili firmasıdır.Yedek parça problemim olmaz sen canını sıkma ayrıca olsa bile kuralkandan st kanuni yazan bi parça almayacağım ki hyosung yazan bi parça alacağım yağ filtremin üstünde hyosung ganune part yazacak bilmem anlatabildimmi? Ayrıca globalin açıklamasına göre hyosung gelmeye devam edecek eeee bu koreliler kanuniye enjeksiyonlu motosiklet verip globale karburatörlü mü verecek siz kendiniz inanıyormusunuz buna? Beş aydır parça bekleyen hyosung mu yanlışın var bence ben onu 5 yıl diye duydum bi önceki yazımdada dediğim gibi kanuni honda yapsa bence alınmaz her markanın bi imajı vardır bunu için takdir etmemi beklemeni tavsiye etmem allah korusun ağaç olursun beklemekten şaka bi yana rekabet tabiki olacak ve bu rekabetten tüketici karlı çıkacak ancak ben ve benim gibi hyosung kullanan birçok kişi bu durumdan rahatsızdır bizmkiyle aynı tipte olan bi motosiklet ve üstünde kanuni yazıyor kabullenemediğimiz asıl nokta budur.

Motosikleti
    Ön yargılı değilim kanuniyi biliyorum mz nin ne hale geldiğini biliyorum.Kaldıki global 2015 yılına kadar hyosung markasının yani st kanuninin orjinalinin tek yetkili firmasıdır.Yedek parça problemim olmaz sen canını sıkma ayrıca olsa bile kuralkandan st kanuni yazan bi parça almayacağım ki hyosung yazan bi parça alacağım yağ filtremin üstünde hyosung ganune part yazacak bilmem anlatabildimmi? Ayrıca globalin açıklamasına göre hyosung gelmeye devam edecek eeee bu koreliler kanuniye enjeksiyonlu motosiklet verip globale karburatörlü mü verecek siz kendiniz inanıyormusunuz buna? Beş aydır parça bekleyen hyosung mu yanlışın var bence ben onu 5 yıl diye duydum bi önceki yazımdada dediğim gibi kanuni honda yapsa bence alınmaz her markanın bi imajı vardır bunu için takdir etmemi beklemeni tavsiye etmem allah korusun ağaç olursun beklemekten şaka bi yana rekabet tabiki olacak ve bu rekabetten tüketici karlı çıkacak ancak ben ve benim gibi hyosung kullanan birçok kişi bu durumdan rahatsızdır bizmkiyle aynı tipte olan bi motosiklet ve üstünde kanuni yazıyor kabullenemediğimiz asıl nokta budur.
    :-) globalın dıstrıbutorlugune dıyecek yok.sonuc olarak bu soyledıklerınıze ve yanılacagınıza ınanıyorum. buyuk lokma ye buyuk laf etme dıye bır atasozu var.evet karb modellerı global enjeksıyonu st kanunı getırecek.cok ıddalı ve buyuk laf etmemek ıcın hyo getırmeyecekler demıyorum.hazırlıklı olun.

siz gelecegine inanmıyorsunuz biz ise inanmaktan ote geleceğini (( belkide form yazmakla mesgul olurken geldıgını )) soylerız. sizin takdirnizi almak icin ağaç olacak zaman kalmayacak ancak gelişmeler olumlu oldugu halde bunu hazmedeyıp yınede takdırınız gecıkırse ınatla ona bır sey dıyemem.

benim canım sıkkın degil sizde canınızı sıkmayın rahat olun daha iyi gunler sizi bekliyor ister uzerınde hyo ıster st kanunı yazsın.ustelik ben sizden daha rahatım cunku her zaman bu konudakı gelısmelerı sız formdan takıp ederken ben yasayarak ve anında ogrenıyorum. bu kadarda fark olsun dımı ?

ama demedi demeyin BUYUK LOKMA YIYIN AMA BUYUK LAF ETMEYIN. ayrıca yedek parca bekleyen hyolardan 2 adedının resımlerını servıste mısıl mısıl uyur halıyle gecebılırım.

siz uzulmeyın ınat etmezsenız takdırınızı alacaz almasakta hak etmıs olacaz sız takdırı ınatla vermemıs olacaksınız.

duygusal olarak motorunuz uzerındekı hyo baglılıgınızıda anlıyorum.fıkrınızın degısecegını tahmın ederım.syg

(( bir gun filitrenizi globaldende aldıgınızda st kanunı yazabılır demedı demeyın ))

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaslar burda çok önemli bir nokta dikkatimi çekti;

bir_garip_yolcu nikli arkadasımız bu foruma daha yeni üye olmuş, hoşgeldin diyorum, üye oluşundan bugüne 16 adet mesaj yazmış ve bu 16 adet mesajın tamamı Hyosung ve S&T Kanuni ile ilgili olan başlıklara yazılmış.

Yapılan yorumları dikkatli okuyunca yapılan yorumlarım son derece bilgili, prosyonel bir ağızdan ve tamamının S&T Kanuni lehine yazılan yazılar olduğunu fark ettim.

Acaba ben kendisine sorsam Kanuni de mi çalışıyorsunuz diye? Cevap ne olurdu merak ediyorum doğrusu!!! (Ön yargılı isem özür dilerim ama bu firmada çalışmak suç değil tabiki, sadece bilmek istedim)

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    nasılsın bir garip yolcu işlerim dolaysıyla fazla giremedim foruma.gene buralarda savas halinde gordum seni bu tur motorsiklet forum sayfalarını sürekli takip et bence senin servis bolgenden öte türkiye geneli kanuni musteri memnuniyetini buralardan daha iyi takip edebilirsin.belkide onlara yardımcıda olabilirsin sonra marka ile ilgili kotu dusunce olmaz musteride.

servis konusunda once kanuni kendi motorlarını düzeltsin sonra hysong için eğitimler elemeler falan filan yapsın.(sozum meclisten dısarı)

Motosikleti

:-))

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar burda çok önemli bir nokta dikkatimi çekti;

bir_garip_yolcu nikli arkadasımız bu foruma daha yeni üye olmuş, hoşgeldin diyorum, üye oluşundan bugüne 16 adet mesaj yazmış ve bu 16 adet mesajın tamamı Hyosung ve S&T Kanuni ile ilgili olan başlıklara yazılmış.

Yapılan yorumları dikkatli okuyunca yapılan yorumlarım son derece bilgili, prosyonel bir ağızdan ve tamamının S&T Kanuni lehine yazılan yazılar olduğunu fark ettim.

Acaba ben kendisine sorsam Kanuni de mi çalışıyorsunuz diye? Cevap ne olurdu merak ediyorum doğrusu!!! (Ön yargılı isem özür dilerim ama bu firmada çalışmak suç değil tabiki, sadece bilmek istedim)
    evet yeni üye oldum.sebebide tamamen tesaduf ve form takıp eden bir yapım ve zamanımda yoktu ama formda gordumkı bilen ve yetkılı agızlardan cıkan yorum yok bu anlamda katkı saglamak ıstedım.form yazmamın en onelı sebebıde taraftar olmak degıl tek taraflı on yargıları ortadan kaldırmaktı amacım. ıtıraf edeyımkı bır savasa gırecegımı tahmın etmemıstım:-)) olsun en azından olabıleceklerı veya olanaları ıcınden bırınınde aktraması gerektı.

gecmıste hatalar olmustur marka bazında bunu kabullenmekle beraber gelısmeye acık olmak ve ımajı duzeltemeye calısanlarıda gormezden gelmek olmaz. herkesın ve her fırmanın bır sansa ıhtıyacı vardır.helekı ulkemızden bır fırmaysa. unutulmamalıdırkı bır sans gun gelecek herkese lazım olacaktır.

yazınızda on yargı gormedım.forma ılk hosgeldın dıyen sızede tesekkur ederım.
    amac tek taraflı yargının olmaması bu formdada demeokratık hakkını kullanan dıger katılımcılardan farkım yoktur.

yazılarım kanunı lehıne dogrudur ılgı alanım meslegım ve konumum geregı gordugum gercek ve yapılanlardan dolayı boylede olmalı. ancak kanunı calısanı degılım. kı sizde suc olmadıgını yazmıssınız kı ek olarak ta calısanı olanlarda kendı adına tıpkı globalı savunanlar gıbı haklı olabılırler. sorunuz ayıbı yok ama cevap sızı tamın etmedıyse detaylı acıklamadanda kacmam.

sunuda eklıyım markayı kotu gunlere getırenler sahıplerı olmadıgı gıbı calısanlarıda degıldır.sadece secım hatasıyla tuketıcıye karsı hızmet vermesı beklenen kısılerın art nıyetıdır. buda temızlık asamasın ama sıze yansıması halıyle zaman alacak. on yargı olmadıkca fıkırlere acık oldugunuzu tahmın ederım.yada ben oyle hıssettım.

umarım sorunuza verdıgım cevap tatmın edıcı olmustur.tesekkur ederım.
    ek olarak,vaktim yok olsa dger konu baslıklarınıda takıp ederdım.

Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsın bir garip yolcu işlerim dolaysıyla fazla giremedim foruma.gene buralarda savas halinde gordum seni bu tur motorsiklet forum sayfalarını sürekli takip et bence senin servis bolgenden öte türkiye geneli kanuni musteri memnuniyetini buralardan daha iyi takip edebilirsin.belkide onlara yardımcıda olabilirsin sonra marka ile ilgili kotu dusunce olmaz musteride.

servis konusunda once kanuni kendi motorlarını düzeltsin sonra hysong için eğitimler elemeler falan filan yapsın.(sozum meclisten dısarı)
    tesekurler iyim spawmen saol. savas demeyelım suna fıkır teatısı uygunmu. bu formları takıp etmeye aslında zamanım yok ıslerde haylı yogun.kanunı musterı veya potansıyel musterılerın sıkıntılarını duyarsam elımden gelenı yaparım suphen olmasın.

bılme gerek yetkılılerde bu formları takıp edıyor veya burdakı goruslerın ulasmasını saglıyorlar. bu nedenle memnunıyet artar zamanla.

duzeltmeler konusuda daha oncedemıstım bıraz sabırla degısen sadece motor ve servısler olmayacak daha ıyısı gelecektır.evet yapsınlar yapsınlarkı bu ve burdakıler sorunları sız ve sızın gıbı her seyın ıyısıne layık ınsalar mutlu olsun.

dıp not: formdakı omrumde cok uzun degıl bunlar sıze yansıyıncada ben sadece mısafırınız olurum bır cay ısmarlarsın artık dımı :-))
    syg

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    "formdakı omrumde cok uzun degıl" dediğin için zaten ben burayı takip et dedim.bırakma biziii kanunin haysong konusunda yapacakları konusnda onyargılarımız olsada (ki bu onyargı gelen tecrübelerden kaynaklanıyor ve bu onyargının yıklıması için kanunin en azndan avrupa capında belki dile gelmesi gerekiyorki bizim onyargılarımız yıkılsın ve sana cay ısamarlıyabilelim ama ben sana herzman bi kahve ısmarlarım) forumlarda boyle duzgun konusmasını bilen insanlar bulmak kolay değil.

Motosikleti

tesekkur spawmen

Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "formdakı omrumde cok uzun degıl" dediğin için zaten ben burayı takip et dedim.bırakma biziii kanunin haysong konusunda yapacakları konusnda onyargılarımız olsada (ki bu onyargı gelen tecrübelerden kaynaklanıyor ve bu onyargının yıklıması için kanunin en azndan avrupa capında belki dile gelmesi gerekiyorki bizim onyargılarımız yıkılsın ve sana cay ısamarlıyabilelim ama ben sana herzman bi kahve ısmarlarım) forumlarda boyle duzgun konusmasını bilen insanlar bulmak kolay değil.
    omrumun uzun degıldekı kastım her sey yolunca gırıncedır.sizin gibi hos sohbet dostları bırakmak olmaz.ne zamankı on yargılar bıter (( sımdılık hak verıyorum sıze )) o zamanda daha ıyı nasıl oluru konusuruz.

kahve teklıfındende seref duyarım.fırsat buldukca ıslerden (( odemelerden :-)) sızınle sohbet etmekten zevk duyarım. bellimi olur belki 2008 mart ayındakı fuarda kahve ıcmek nasıp olur.

ev sahıbı olarakta ben ısmarlarım..sendekı kahve alacagımıda bakye sayarız

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    bir garip yolcu ;öncelikle kanuni ile alakalı biri olduğun için markanı savunmanı normal buluyorum gelipte buraya kanuni alınmaz bu para bu motorlara verilmez demenide beklemiyorum zaten.Her malın mutlaka alıcısı vardır fakat bu kural gerçekleri değiştirmez.Biraz önce yazdığım mesajda " eee korelilerin kanuniye enjeksiyonlu motor verip globale karbüratörlü motor mu verecekler siz inanıyormusunuz buna" derken sizin hani farklı olacak bizimkiler enjeksiyonlu olacak dediniz ya ona istinaden yazdım bunu yani globalde artık enjeksiyonlu olanları getirecektir(haa st global için ayrı bir üretim tesisi kurduysa ve alın size karbüratörlü başka yok size dediyse o ayrı) yani tek fark sizinkinde st kanuni globalde hyosung yazacaktır...Kesinkikle yanlış anlaşılma olmasın başarı her zaman taktir toplar ben başarılı olduğu halde kötülemeyi asla sevmem bunun savaşını 2 yıldır veriyoruz biz zaten malum markaların bizim motosikletlerin rakiplerini kullanan sürücülerine karşı...
    Tamam siz işin içinde olarak her şeyi daha iyi takip ediyor olabilirsiniz ama teorikle pratik her zaman tutmaz bunuda göz ardı etmeyin derim.sanayide bisikletciden dönme servislerinize arada bir uğrayın fakat yanlız bulunduğunuz ildeki değil Türkiye geneline bi uğrayın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız...Siz bana 2 adet hyosung un fotosunu çekin onlar yatsın uyusun orda rahatını bozmayalım ben size binlerce kanuninin yatan hatta allahın rahmetine kavuşmuş fotolarını çekeyim tabi vaktim ve makinemin hafızası yeterse...Siz buralarda yenisiniz öyle koltukta oturmayla olmuyor bu işler malumunuz. buralarda bişeyler yazıp bize kanuniyi anlatacağıza biraz vaktinizi kanuni ile ilgili topiclere harcayın görün kullanıcıların halini
    Bakın biz hyosung kullanıcıları olarak(arkadaşlarımın sıkıntılarını bildiğim için böyle konuşuyorum affola...) bu motosikletleri alırken fiyat kalite performans tip unsurlarının sınıfında en iyisi olduğu için rakipleri olarak geçen ybr 250 cbf 250 derbi125 mito125 ve türevlerini direk sildik.Sildik çünkü bizim marka adı altında atılacak kazıklara verecek paramız yoktu.Çooooook yazıldı çizildi rakiplerin atmadığı iftira kalmadı biz direndik hyosung fan clup de bi alie gibi olduk çin diyenlere ısrarla kore dedik sınıfının en güçlüsü dedik sorunsuz dedik motosiklet almaya kararveren çok kişiye yardımcı olduk onlarıda hyosung ailesine kattık.Şimdi forumları bi takip edin bakalım 2005 yılından beri hyosungla ilgili neler yazılmış çizilmiş görüşler nasıl değişmiş bunu sadece biz başarmadık tabi bizim her zaman arkamızda duran global motorla başardık şimdi gelmişsiniz biz bu markayı bağladık bundan sonra kanuni olarak çıkacak diyorsunuz.Yaa siz önce elinizdeki motorlu taşıtlara (motosiklet demiyorum dikkat lütfen!!!) sahip çıkın gevşeyen vidalara masaj koltuğu gibi titreyen motorlu araçlarınıza bi çare bulun.kalite temelden başlar bi binanın temelini sağlam yapmazsan üst katları birinci sınıf malzemeyle yapsan ne olur ve ben sana diyorum ki siz hondanın deposuna kanuni yazsanız ne olur???
    Biz motosikletlerimizden o kadar memnunuz ki onun üstünde kendimizi o kadar iyi hissediyoruzki sınıfında orta karar bi motosiklet olmasına rağmen büyüteceğimiz zaman 650 serisini düşünüyorduk aynı paraya daha güçlülerini alabilecek olmamıza rağmen.Şimdi Forumları bida dikkatli okumaya davet ediyorum sizi kaç kişi daha bunu düşünüyor? Niye ? aynı motosikletten kanuni yazanıda var artık yani ne diyeyim imaj yerlerde ama bunu değiştirmekte sizin elinizde tabi buda ayrı konu...
    Bulunduğum yerde bir tane st kanuni yazan hyosung taklidi gördüğüm an motorumu elden çıkaracağım için gün gelirde yedek parça üretirseniz bunu artık sağdan soldan duyarız yani şuna emin olun ben ve birçok arkadaşım st kanuniye binmeyecek ve yedek parçalarınızı kullanmayacak artık yeni müşteri portföyünüzle mutlu mesut geçinirsiniz inşallah...
    Yazıma burada son veriyorum artık çok gerekmedikçe cevap da yazmayacağım aslında cevap yazacak bişey de yok herşey ortada benim için yöneticilerin yetkililerin lafları değil halkın söyledikleri daha önemli kimsede bana kanuniyi savunmasın taki burada kanuni kullanan 100 kişiden 95 i süper diyene kadar inşallah derdimi anlatabilmişimdir.Bi ek daha global binlerce motosiklet sattı 2-3 tanesi serviste yatıyormuş 5-10 tanesinin parçası geç gelmiş 5-10 tanesiyle müşteri temsilcisi ilgilenmemiş geçin bunları booooşşş geri kalan binlerce motosiklet den niye bahsedilmiyor?Benim bulunduğum yerde hyosung servisi yok bakın bidaha söylüyorum hyosung servisi yok en yakın 40 km uzakta ben oraya gitmek istemiyorum bir telefon la hatta bazen telefon bile açmadan sadece faksla parça siparişimi veriyorum ertesi gün elimde parçalar demek istediğim o yatan motosikletlerin bulunduğu servislerle sahiplerinede bi bakmak lazım bilmem anlatabildim mi...
    Son olarak sözlerimi bir kaç atasözüyle bitiriyorum
    -aynası iştir kişinin lafa bakılmaz
    -lafla peynir ekmek gemisi yürümez
    -yapılanlar yapılacakların teminatıdır
    eee hadi kalın sağlıcakla...

Motosikleti
    tebrıkler cok efor sarf etmıssınız saygıyla karsılıyorum. koltuk oturmak dedınız altı ustu bır motosıklet aldınız bu kadar tecrube kazanıp uzmanlastınız takdır ederım mademkı hyo ılk zaman kotuydu mucadele ettınız ve kazandınızda neden bu kadar keskınsınız st kanunıde aynısı yapabılır. yazınızı koltukta bos oturmayan bırı olarak ıyıcene detaylı olarak ınceleyıp dıkkate almasınızda bos vaktımde uzun uzun yazarım.ama kısa kısa yazmadanda edemeyecem.

cok ıyı hızmet aldıgınız ılınızde servıs olmayısından bellı.cın malı degıl dıye yırtınız kendınızı haklı gordunuzde neden bızım yırtınmamız hos goruyle karsılamazsınız.

global bınlerce motor satmadı detaylı yazıda sıze rakamları verırım.bınlerce motor satsaydı korelılerde globalı satmazdı. ayrıca su an 240.000 kanunı var cenaze resmı cok olacaktır 700 motorda 50 tane yatıyorsa yuzde vurun bakalım 240.000 adette kac tane yatması gerek.

kusmeyın mutlu olun ayagınıza kadar servıs gelecek mutlu olmak varken cocuk yapısıyla kusmeyı tercıh etmeyın.

ayrıca motosıklet sektorunde koltuktamıyım yoksa sız uyruken bız nasıl calısıyoruz bılmeden yargılamayın. aldıgınız rısk 1 motor yasadıgınız 2005 tarıhlı baslangıc burda oyle ınsanlar varkı tecrube bılgı bırıkımle sızı gecer saygı gosterın. st alın demem. ama bu kadar hyo ıcın mucadelenız varsa gecmıs yıllarda baskasının mucadelesıne saygı duyun.

aynası ıstır kısının lafına bakılmaz dogru sız globalın lafına bakın hangısı dogru bekleyın.kımse kanunıyı savunmasın= sızde zamanında hyo savunmayın deseydıler alınırıdınız cunku bır motora para verdınız haklı oldugunuzu sanarsınız.

sk kanunı yazan motoru goreceksınız kızmayın cocuk gıbıde kusmeyın oyuncagınızıda satmayın demek ısterdım ama sız pıre ıcın yorgan yakan yapıdasınız. bu yapınızla marka vermıyorum buyuk motorlarda memnun olamazsınız oyuncagı alınmıs yapıyla onlarada kusersınız.

bulundugunuz yerde st gormeye hazır ve hazımkar olun.bır adım onde olmak ıcın verdıgımız emekler var teorısde mevcuttur lafla peynır gemısını yuruturken bır baskasına bunu hıtap etmeyın.ayrıca markası ısmını yazdıgınız motorlarada '' adı altında kazıklar demek sıze yakısmadı'' marka tercıh etmezsınız almazsınızda ama bu sıze bu gıbı yorumları yapma hakkınıda vermez.

sımdı cok uzatmadan cevap yazıp yazmamakta en dogal hakkınız sız okumazsanızda bu forma yazmıssanız eger okuyucuların bu konuda yorumları takıp etme hakkı varıdr.verecegım cevap sıze degıl okuyucuların sızın yoruma karsılık benım fıkırlerım oldugunu belırtırım.

ayrıca bu formda yenı olmak bu sektorde yenı olmak anlamıda gelmez bellımı olur belkıde babanızla yasıt ve zevklerımız aynıdır.

gercek ne bılıyormusunuz. KISKANIYORSUNUZ.

hyo elınızden alınıyor sanıp bır fırma hakkında kesın vurun abalıya dıyorsunuz. sız boyle dusundukce

ST KANUNI YOLLARDA OLACAK-KARB VEYA ENJEKSIYONLUSU AMA DAHA IDDIALI LAFLAR ETMEYECEM ZAMANI GELINCE BURDAN YAZARIM.

globalsız kalırsanız sızın gıbı dusunen musterılerı sanırım dunya markalarıda potfoyunde gormeyecek gormek ıstemeyecek.

halıyle rakıp olabılırısınız baska marka tecıhınızde olbılır gayet normal.gonul sızınde mahcubıyetınızı gorerek st kanunı kullanıcısı veya hızmet edılecek hyo kullanıcısı olmanızı dıler.

2005 hyo secerek yasadıklarınızı hatırlatarak bunları st kanunıyle bır daha yasamayacagınızı soylerım (( tabı motor almazsanız otomatıkmen yasamaz ama kıskanarak ızlersınız ))

yogun ısımın arasında bıle sıze tam manalı cevap yazdım sanırım.meslegınızı bılmıyorum ama sız garajda motorunuz uyurken sızde aslı ısınızle ugrasırken bız sadece motosıkletle ugrasıyoruz.

ANLADINIZ SIZ BUNU
    SYG

NOT: koltukta otorumakla ıtham etıgınız ben.. sıze cok ozel ıstatıstık rakamlar (( sadece kanunı degıl tum markalarda )) yazabılırıdım. cok ozel bılgıler (( motor satıs sayısı,arıza sayısı,arıza cozum sayısı,hedef satıs rakamları (( global ıcın )) dıger marka satıs adetlerı,kanuı satısları,arıza sayıları,yedek parca temınlerı,garantı sısıtemlerı v.b )) ama sanırım bız koltukta degılde sahada bunları yasraken sız ekran basında bu bılgılerı ogrenmeyı hak etmedıgınız ıcın yazmıyorum.

bu arada formda tartısmayı kişiselleştirmeden devam etmek adına her ne kadar binlerce sattı dedıysenız sıze bigi vermeyecegimi soyledimsede ucundan accık kucuk bir istatistik bilgi vereyim. copy edecö ilgili dosyadan inşallah iyi cıkar ekrana.kısısel bılgılerınızden malı musavır oldugunuzu gordum (( idare edin bu yasımla ılk kez form takıp ederım gec fark ettım meslegınızı matemetıgınız kuvetlıdır emınım.

konu : 2006 satıs adetleri
    ilgili: sayın 345 iddiasına TUIK kayıtlarıyla

(( ıstersenız tum marka ve rakamlarıda verebılırım )) her ne kadar sız defter muhasebeyle ugrasırken bız bos duruyor ve koltukta oturuyoruzya.
    HYOSUNG 386 TURKIYE GENELI SATIS RAKAMI
    ANKARA SATIS 46 ADET
    ANTALYA 17 ADET
    İSTANBUL 202 ADET
    İZMİR 22 ADET
    MUGLA 12 ADET

bir kaç ornek yazdım plakalı motorsıkletler sayısıdır.

evet dogru dedınız bu ısler koltuklarda oturmakla olmuyor.
    ıslerınızde basarılar dılerım
    syg

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Zorla tahrik edip cevap yazdırıyorsunuz siz kimsiniz ya il önce bunu bi bilelim benim derdim hyosungla globalle değil kanuni ile bilmiyorum anlatamıyormuyum anlamıyormusunuz? kanuni nedir bu kadar iyi bir firmaydınızda niye bugüne kadar kullanıcılarınız hep ağladı bana memnun olan bir şahıs gösterin...neyse uzatmıyacağım sadece cevap hakkı doğan yerlere cevap verceğim...
    Altı üstü bir motor dediğiniz bizim yaşam biçimimiz buradan bile bu olaya hangi mantıkla yanaştığınızı açıkca görüyorum ve aklı selim çok kişide gördü allah sizden razı olsun...
    Tabiki globalin yaptığını kanunide yapabilir ama global hyosungla doğdu aradaki fark burada dünyada imaj denilen çok önemli bi kavram vardır tabi siz işin bu kısmıyla pek ilgilenmiyo olabilirsiniz ucuz mal gariban halkımın kısıtlı bütcesinden bi parçada ben nasipleneyim mantığı...başarılıda oldunuz aslında şimdi diyeceksin ki ya kardeşim hem ucuz hem kaliteli nasıl yapalım? sana haklısın diyemiyeceğim kusura bakma çünkü sizinle aynı fiyata satılan kymco yapıyor sizin yaptığınız direk para kazanma zihniyeti kusura bakmayın halkın memnuniyeti sizin umrunuzda değil.umrunuzda olsa bile biz bunu göremedik yıllardır...
    yazılarımı inatla anlayark okumamakta ısrarcısınız anlaşılan ilimde demedim bulunduğum yerde dedim yani ilçede.yani ben servis olmamasından şikayetçi değilim olmadığı halde hizmet bana geliyormu?geliyor konu kapanmıştır madem...Buradaki sizin servisinizide biliyorum inanın siz bilmek ve görmek istemezsiniz...yani ne diyeyim başka?...
    Global binlerce motor sattı efendim burdaki binlerceyi 900-800 bin algıladıysanız orası sizin sorununuz...Koreliler globali satmış olsaydı siz şu anda bu motorları hyosung olarak getirebilirdiniz var sayki sattı niye sattı ticaret bu parayı basan düdüğü çalar...
    Evet bi mal ne kadar çoksa sorunlu olma olasılığı da o kadar yüksektir de... de si var işte kanuni kullananlar anladı ne demek istediğimi...240000 motorlu aracın 700 ü mü çok komiksiniz çooookkk...
    Niye küseyim ki küsecek ne var çok komik bi laf yani servis ayağıma kadar geliyor haa ben almayayım alanada mani olmayayım bakın size bi önerim var sorunlardan ve servislerinizden psikolojisi bozulan kullanıcılarınıza 2 yıl sınırsız psikolojik destek hizmeti verseniz kalite için alın size ilk adım
    Motosiklet tecrübem 2005 yılında başlamıyor kullandığım makine 250cc diye yanılgıya düştünüz heralde neyse kimseye bilgimi kanıtlamak zorunda değilim zaten...Sizin bir mücadeleniz yokki saygı duyayım paranız var hazıra kondunuz hatta bunu başka bi firmayı zor duruma sokarak yaptınız ticarette ahlak denilen bi konuda var tabi her şey para kazanmak değil takdir edersiniz...
    Aynası iştir kişinin lafına bakılmaz çok güzel bi söz ben globalin lafına bakmadım zaten işine baktım ki burada bukadar vakit harcıyorum şimdi...Hyosung u savunmayın diyen çok kişi çıktı biz hiç alınmadık haklı olduğumuzu kanıtladık...
    Evet gün gelir göreceğim st kanuni marka motosikleti alana hayırlı olsun inşallah çinden alıp yerli üretim diye inandırmaya çalıştığınız motosiklet kullanıcılarına yaptığınız gibi servis eziyeti çektirmezsiniz...
    Bir mal hakettiği fiyatın üstünde satılıyorsa buna fahiş fiyat denir.Halk arasındada kazık denir bana neyin yakışıp yakışmayacağınıda bırakın kendim karar vereyim...
    Forumda yeni olmak babamla yaşıt olmak dedmle arkadaş olmak önemli değil keşke 15 yaşında tüyü bitmemiş çocuk olsaydınızda sabahtan beri nedemek istediğimi savunduğunuz markayı yada firmayı kullanıcı portföyünüzü servislerinizi daha iyi idrak edebilseydiniz.Önceki yazımda bi kaç soru sordum politikacı gibi bırakın laf salatasını bu herkesde var yıllardan beri bu motorlar azer bülbül gibi titriyor vidaları dökülüyor şasesi kırılıyor benzin depoları titreşimden deliniyor bir tanesinin benzin göstergesi doğru çalışmıyor çok iyi markaydınızda hyosungu hak ettiği yere globalden daha iyi taşıyacaksınız da niye bu sorunlara çare bulmadınız niye servisleriniz bir iki bakımdan sonra bunlar böyle,alırken bana mı sordun kardeşim gibi laflarla sorunları çözdüler?
    Kimi kıskanacağım neyi kıskanacağım güldürme lütfen komik oluyorsun kıskanacak bi kanunimi kaldı? Hyosung benim babamın malı değil neyi elimden alıyorsun?
    İşte bi markayı temsil eden arkadaş daha müşteri portföyünden haberi olmayan gelmiş burada bana kendince haklı bişeyler anlatmaya çalışıyor.Dünyanın önde gelen firmaları benim gibi daha doğrusu benim gibi demeyeyim çünkü ben fanatik değilim marka fanatizmi yaratmaya çalışırlar çalışırlarki kemikleşmiş bir müşteri mutlaka ellerinde bulunsun bu konuyla biraz bilgi al gel istersen...
    Motosikletim 2005 değil 2007 modeldir ve bi sorun yaşamadım yaşayacağımıda pek sanmıyorum.Tabi sizin getirecekleriniz birbir kopyası olduğu için haliyle sizde pek yaşamzsınız heralde...Bize(bize diyorum çünkü yine arkadaşlar adına söylüyorum bu cümlemi)2005 yılından beri yaşadıklarımızı st kanuni ile yaşamayacağımızı söylemişsiniz yaw siz önce asıl adınız olan kanuni marka motorlu araçların sorunlarını giderin lütfen sizin bi işinizde politikamı nedir çözemedim...aynası iştir kişinin lafına bakılmaz diye işte bunun için söyledim sizin yıllardır işinizi gördük lafına ne bakıcam gülüyorum sadece...
    Mali müşavirim aynı zamanda şirketime bağlı optik işletmem var malumunuz işlerim çok daha yoğun benim için motosiklet bi zevk hayat bağı yaşam biçimi onun için emin olun motorlarla en az sizin kadar haşırneşirim ve sizin gibi alttarafı bir motor diyecek kadar da soğukkanlı değilim ayrıca ticari bi kaygım da yok.Sırf motor binebilmek için bu soğuk ta bu yağmurda haftanın 2-3 günü yazlığa gidip geliyorum akşamları yatmak için...Bilmem anlatabildim mi?
    Asıl işiniz motosiklet olduğu için motorlarınız beyaz eşya satıcılarında mobilya satıcılarında hatta kasaplarda(bunu bi gazetede okumuştum onun yalancısıyım) satılıyor.Sizin asıl işiniz ticaret SİZDE BUNU ANLADINIZ...
    İnşallah dediğiniz gibi olur herşey güzel olur ama ben kanuniye binmem.Haa % 100 yerli olursunuz imajınızda düzelir japon markalarla aynı fiyat bile olsanız tercihim siz olursunuz sonuçta ulusun parası ulusa kalsın derim.Ama bu durumda malesef BUNUDA ANLADINIZ SİZ...saygılarımla kırıcı olduysam afola...

Motosikleti

sadece baslık

yazınız sadece baslıgını okudum ve ceavp yazma geregı duymuyorum.tahrıkte etmıyorum cevabınızı kendıme degıl forma bılgı amaclı kabul ederım.

satıs rakamlarını verdım.detayları ıyı okuyun. ayrıca altı ustu motorunuz derken sadece sahsınızı kaste ettım.sız benı ve benım gıbılerı kucuk gorererk koltukta oturmakla olmuyor dersenız alacagınız cevapta bu olur.

sız st kanunı alın dmıyorum. sımdılık cevap bu cunku uslubunuz fıkır teatısını asarak amacından cıkmaya sebep ne sız nede benım gıbı sevıyleı kıslere yakıs almayacak yonlere gıtmemesı adına yorumu formdakı okuyucaların takdırıne bırakıyorum.

syg

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Siz bana yada başkasına 1 liradan 50.000 ytl ye kadar kullandığı motorun değeri hiç önemli değil gerçek bir motorcuya tekrar ediyorum MOTORCUYA altıüstü bir motor almışsınız diyemezsiniz...Kimseyi küçük görmem yapım değildir beni tanısaydınız bu kelimenizden utanırdınız ama ortada bir gerçek varki koltukta oturmakla olmuyor her meslekte bu böyle sadece sizde değil.
    Haklısınız konu sapmaya başladı size TİCARET hyatınızda başarılar dilerim.aslında almam diye bişey yok ama önce paramın karşılığını her yönden haketmeniz lazım bide yerli üretim sözde değil özde olması lazım siz önce dediklerinizi fiili hayatta tutturun ben kafamı iki elimin arasına alıp düşünmesinide bilirim Yanıldığım yerde özür dilemesinide bilirim.Herkese saygılarımla gözlerinizi yorduk biraz affola...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Sevgii bir garip yocu. Belli ki bu işi baya yakın ve uzman gözüyle takip etmişsiniz, veya direkt içindesiniz. benim sorum ise yönde olacak. Kuralkan ithalatını Global'in yapmış olduğu bir motosikletin garantisini de devir alacak mı? Nisan ayı itibari ile motosikletin kusuru sebebi ile meydana gelen arızada ücretsiz (Hyosung veya S&T markalı) yedek parçayı Kanuni temin edebilecek mi? Bu konuda ki düşünceleriniz nedir?

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Durun ben de karışayım,

Şahsi fikirlerimdir.

Kanuni kullanıcısıyım, motosikletimi seviyorum, fiyatına göre güzel, gösterişli vs vs. yedek parçasını bulabiliyorum, listesi var kazık yemiyorum. Gavur malı muamelesi yapmıyorum, kaldırabileceği kapasite belli ona göre davranıyorum, şimdilik aramızda sorun yok. Hyosung'u çok beğeniyorum, bir sonraki tercihim bu modelden yana olur, adı farketmez ST kanuni , hyosung önemli değil. Eğer, Türkiyede üretilir, üzerine Kanuni damgası vurulursa gurur duyarım, hatta tartıştığınız iki marka anlaşır, Türkiyede üretim yapar, dışarıya da ihraç ederse oh oh! ne güzel olur.

Başka bir sitede birisi hyosung a verip veriştiriyordu 58 günde krank mili gelmemiş, feci bir durum. Düşünün iki model girdi, Hyosung ve St Kanuni, birinin parçası 10 lira birinin ki 7 lira, markam değişmeyecek diye 10 liralık olanı mı takarsınız? Hayır, ben bile 14 liralık km teli ile uğraşmaktansa 5 liraya uydurma taktırdım.

Ortada anlaşmalar vardır, hukuki kurallar vardır firmalar kendi aralarında çözümlerler. Biz kullanıcıların bundan ne zararı ne karı olur onu düşünelim.

Bana kaliteli, ucuz ve en iyi hizmeti veren marka ve firma en iyidir.

Bir zamanlar ülkeye japon motorları girdiğinde millet japon motorlarla uğraşanlara gülüyormuş, kanuni 4800 sıfırı 2500 ikinci eli, hyosun 8 bin küsür, 5000 lere kadar ikinci eli, kalite ve fiyat dengesi oluştuğunda bu tüketicinin zararı mıdır? Cep telefonu alırız 500 liraya satarız 250 liraya. Sıfır otomobil alırsın, 20 liraya satmaya gidersin 14 lira. Sıfır ile ikinci el mutlaka farklı olacak.
    Lakin bir araç çok tutulur kendini kanıtlarsa fiyatı da ona göre değişir.
    Bugün Tofaş ın parçalarını gittiğiniz hemen hemen her yerde bulursunuz, Niye kullandığımız motosikletlerde böyle olmasın? Elin hintlisi 150 cc hint motorunu, yedek parçalarla suzukiye çeviriyor,
    ben neden ucuz parça yolu ile motoruma modifiye yapamayım?

Sözün özü; Türkiyede üretilse, yedek parçası her zaman bulunsa, hatta dışarıya ihraç edilse, biz de kaliteli ve ucuz motosikletlere binsek kötü mü olur?

Kuralkan ve Global Motor duy sesimi, güçlerinizi birleştirin Voltran ı oluşturun!

Saygılar.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti

cevap

Siz bana yada başkasına 1 liradan 50.000 ytl ye kadar kullandığı motorun değeri hiç önemli değil gerçek bir motorcuya tekrar ediyorum MOTORCUYA altıüstü bir motor almışsınız diyemezsiniz...Kimseyi küçük görmem yapım değildir beni tanısaydınız bu kelimenizden utanırdınız ama ortada bir gerçek varki koltukta oturmakla olmuyor her meslekte bu böyle sadece sizde değil.
    Haklısınız konu sapmaya başladı size TİCARET hyatınızda başarılar dilerim.aslında almam diye bişey yok ama önce paramın karşılığını her yönden haketmeniz lazım bide yerli üretim sözde değil özde olması lazım siz önce dediklerinizi fiili hayatta tutturun ben kafamı iki elimin arasına alıp düşünmesinide bilirim Yanıldığım yerde özür dilemesinide bilirim.Herkese saygılarımla gözlerinizi yorduk biraz affola...
    saat 15:26 sıze bır cevap yazdım.bu cevapta yazınızı detaylı okuyup sonra yazıyım dedım ama kısa kısada degınmeden gecemedım. sızde agresıf bır sekılde ceavp verdınız. ısım geregı cıkmak zorunda kaldım ve donustede dateylı yazarım dedım. su an baglandıgımda son yazınızı gordum.

ortak bır noktada ayn fıkırı paylasmasakta son yazdıklarınızla dusunduklerımı yazmayıp sıze katıldıgımı ayrıca bu yazdıklarımızın fılen gerceklesene kadar sabredecegınızı anlamakla memnun oldum. bu yapılacak olanlarla bunları hak edıp etmeyecegımıze yıne sızler karar vereceksınız.

ama ben yınede sızın yazdıklarınızı musaıt bır zamanda kısısel kısımlarını gormeyerek teknık konularda ıznınızle bır cevap yollayacagım.

az evvel yazılanlarda sahısınıza veya genel anlamda olan cumlelerde bır hatam var ıse bende sızden ozur dılerım.amacım kıslıgınızı yargılamak asla olamaz banada dusmez. kıssellestırmeden teknık cevaplamalarımı yazdıgımda hosgorunuzle degerlendırcegınızı umarak saygılarımı sunarım.

Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgii bir garip yocu. Belli ki bu işi baya yakın ve uzman gözüyle takip etmişsiniz, veya direkt içindesiniz. benim sorum ise yönde olacak. Kuralkan ithalatını Global'in yapmış olduğu bir motosikletin garantisini de devir alacak mı? Nisan ayı itibari ile motosikletin kusuru sebebi ile meydana gelen arızada ücretsiz (Hyosung veya S&T markalı) yedek parçayı Kanuni temin edebilecek mi? Bu konuda ki düşünceleriniz nedir?
    mutevazı davranmak genel huyumdur. işimi iyi yapmayı hedeflerım. aksaklıkları baglı bulundugum fırmada olsa elestırmekten kacınmam. bu sebepledirki yasadıgım ilde musterı memnunıyetı ve pazar payım artmakta ama bu henuz ulasımıs hedefler olmamakla daha ıyısıne caba sarf ederım.

kuralkan S&T KANUNI ve hyo servıs hızmetı verecektır. yedek parca destegıde. olması gereken kuralkanın globalınde sattıgı motorlara garantı destegı vermesıdır. ancak sızde hak veırısınızkı her ne kadar ıcınde olsamda fırmalar arası sozlesme sartlarını bılme sansım yok. ogrenme sansım vardır. bu konuda bılgı alır almaz sıze aktarırım.

kısısel gorusum ıse bu konuda affınıza sıgınarak uzman gozuyle dıyım oncekı motorlarada garantı hızmetı verılmelıdır. bu kısısel fıkrımdır bunu goz ardı etmeyın. zamanla bu sorunuzda cevap bulacaktır.

yedek parcalar S&T KANUNI tarafından temın edılecek bılgım mevcuttur. garantı kısmıysa sırketlerın kuralkan-globalın sozlesme sartlaıyla vucut bulcak uygulama hepımız tarafından gorulucek.kısısel fıkrımde yazılı zaten umarım garanrıler devır alınır tum hızmetler tek elden verılır.gonlumde bu konuda kuralkandan yana olmasını dogal karıslarsınız.

planlamalarda yerlı uratımde mevcuttur. daha oncekı yazımda renault 1971 ornek vermıstım. bu asamalar gecılınce yerlı uretım hedefıde vardır. ama unutmayınızkı bır scooter veya 150 cc motosıklet bıle tahmınen 2000-2500 adet parcadan ımal edılmektedır. bu uretm ıcın sadece kuralkan degıl uretım dusunen tum fırmalar ıcın gecerlı olan zaman ıhtıyac vardır.

sorularınıza cevap verebıldıysem ne mutlu bana..syg

Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durun ben de karışayım,

Şahsi fikirlerimdir.

Kanuni kullanıcısıyım, motosikletimi seviyorum, fiyatına göre güzel, gösterişli vs vs. yedek parçasını bulabiliyorum, listesi var kazık yemiyorum. Gavur malı muamelesi yapmıyorum, kaldırabileceği kapasite belli ona göre davranıyorum, şimdilik aramızda sorun yok. Hyosung'u çok beğeniyorum, bir sonraki tercihim bu modelden yana olur, adı farketmez ST kanuni , hyosung önemli değil. Eğer, Türkiyede üretilir, üzerine Kanuni damgası vurulursa gurur duyarım, hatta tartıştığınız iki marka anlaşır, Türkiyede üretim yapar, dışarıya da ihraç ederse oh oh! ne güzel olur.

Başka bir sitede birisi hyosung a verip veriştiriyordu 58 günde krank mili gelmemiş, feci bir durum. Düşünün iki model girdi, Hyosung ve St Kanuni, birinin parçası 10 lira birinin ki 7 lira, markam değişmeyecek diye 10 liralık olanı mı takarsınız? Hayır, ben bile 14 liralık km teli ile uğraşmaktansa 5 liraya uydurma taktırdım.

Ortada anlaşmalar vardır, hukuki kurallar vardır firmalar kendi aralarında çözümlerler. Biz kullanıcıların bundan ne zararı ne karı olur onu düşünelim.

Bana kaliteli, ucuz ve en iyi hizmeti veren marka ve firma en iyidir.

Bir zamanlar ülkeye japon motorları girdiğinde millet japon motorlarla uğraşanlara gülüyormuş, kanuni 4800 sıfırı 2500 ikinci eli, hyosun 8 bin küsür, 5000 lere kadar ikinci eli, kalite ve fiyat dengesi oluştuğunda bu tüketicinin zararı mıdır? Cep telefonu alırız 500 liraya satarız 250 liraya. Sıfır otomobil alırsın, 20 liraya satmaya gidersin 14 lira. Sıfır ile ikinci el mutlaka farklı olacak.
    Lakin bir araç çok tutulur kendini kanıtlarsa fiyatı da ona göre değişir.
    Bugün Tofaş ın parçalarını gittiğiniz hemen hemen her yerde bulursunuz, Niye kullandığımız motosikletlerde böyle olmasın? Elin hintlisi 150 cc hint motorunu, yedek parçalarla suzukiye çeviriyor,
    ben neden ucuz parça yolu ile motoruma modifiye yapamayım?

Sözün özü; Türkiyede üretilse, yedek parçası her zaman bulunsa, hatta dışarıya ihraç edilse, biz de kaliteli ve ucuz motosikletlere binsek kötü mü olur?

Kuralkan ve Global Motor duy sesimi, güçlerinizi birleştirin Voltran ı oluşturun!

Saygılar.
    yapıcı fıkır ve goruslerınıze katılıyorum. memnunıyetınızı ve sızı memnun edenelerın buna devam etmesını temennı edıyorum. uretım konusunda ıse evet, neden turkıye de olmasın neden bır tuk fırması bu konuda one cıkmasın eksıgımız yok zamanla olacaktır. yeterkı dusmanlık degıl elestırı olsun yapıcı olsun gerektıgınde takdır gerektıgınde ıse elestırı olsun.

bu gelısmeler ulkemızde, vatandaslarımızda her seyıyle en ıyısıne layıktır.

syg

Sayın 345

ıstedıgınız Cevapları Bılgılerınıze Yolladım.

Syg

S&T KANUNİ FİYAT

simdilik bu modellerın fiyatı var. syg ( kucuk yanılmalar olabılır )

GV 250 7.465 YTL
    GV 650 15.627 YTL ( su sogutmalı )
    GV 650 15.855 YTL ( su sogutmalı )

GT 250 7.611 YTL
    GT 650 8.693 YTL ( aceleyle yanlıs yazmısım 13.100 YTL )
    GT 250R 8.784 YTL su sogutmalı
    GT 650R 14.617 YTL su sogutmalı
    GT 650RW/D 15.105 YTL su sogutmalı

form ızleyıcelrı kusura bakmayın kucuk bır hata yapmısım duzeltme hakkımızı kullanalım.

S&T KANUNİ RESMİ PEREKANDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ

GT250 Naked 7 611 YTL
    GT650 Naked 13 100 YTL

GT250R Racing 8 785 YTL
    GT650R Racing 14 618 YTL
    GT650R W/D Racing 15 105 YTL

GV250 Cruiser 7 465 YTL
    GV650 Cruiser 15 627 YTL
    GV650 TTC Cruiser 15 855 YTL

RX125SM Super Moto 5 744 YTL

RT125D Enduro 5 451 YTL
    RX125D Cross 5 539 YTL

MS3250 Maxi Scooter 7 265 YTL

TE450S Sport 13 115 YTL

OTV-KDV DAHIL PLAKA HARIC FIYATLAR.
    ARZU EDEN KATILIMCILAR HUSQVARNA ŞISTESINIDE YAZABILIRIZ.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)