Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Kullanıcıları için müjdeli haber !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    bu iş asla kullanıcının yararına sonuclanmayacak oyle yada boyle, en sağlıklısı tek hyosung tek global di, o da kuralkanın bu seviyeli iş ahlakı anlayısı yuzunden kalmadı.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    dostum amatör olduğun ve başkalarının sana söylediği şeylerle ,kulaktan dolma bilgilerle yazdığın belli, nedenini sana söyleyeyim senin Hyosung un kaç adet sattığını öğrenmen için Globale sormana gerek yokBilgi edinme yasası gereği bu bilgileri devlet kurumlarından alabilirsin.bunu herkes alabilir sır değil ki bu?Kalkınma planı da olsa almayı taahhüt edeceğin bir miktar vardır ve bu komik bir rakam olamazBenim sana sorduğum şeylerin cevabı bu yukarıdaki yazdıkların değilki? ne taahhüt ettiler ve nekadarını gerçekleştirdiler.ve lütfen bu olayın sonucunu açgözlülükle açıklamaya kalkma yukarıda siyahla yazdığım olayı doğruluyor olursunsatışların ne olacağını bilmem ama az olmaz çünkü daha çok kullancıya ulaşacak.Birde bakkal dükkanı benzetmesi yapmışsın ,Bakkal değil tabi Koca bir üretici firma yıllık doyurucu hedef vereceksin oda üretim planlaması yapacak ,ve o hedefi tamamlayacaksın Ülkere bisküvi siparişi vermiyosun
    söylermisin banastkanuni kaç adet motor satmak için taahüt verdi. Madem bunu sorguluyorsun açıklamak zorundasın eğer açıklamazsan kendinle çatışacaksın.

Bak ben kaç adet satıldığını biliyorum bu konuda için rahat olsun bunu bizim sitedeki her kullanıcı da üç aşağı beş yukarı bilir. Öncelikle karşındaki kişiyi ciddiye almayı öğrenmelisin ben senin karşında müşterin değilim onu ancak müşterilerine söylersin bu kadar konuştuğuma göre neyin kaç tane satıldığını nereden öğreneceğimizide biliyoruz salak değiliz oyüzden burayı okuyan insanlara boş yazı okutmayalım.

Stkanuni alana buzdolabı bedava kampanyaları yakında çıkar karşımıza hiç şaşırmam. Antalyadaki bayii toplantısından haberimiz de vardı. Çok komiksiniz Hyosung markasının stkanuni olarak lanse etmişsiniz dergilerde de photoshop valla helal olsun kanuniye

birde motoron u çok seviyordun ya lütfen herkes google a "motoron gt250r testi yazıp 2. linke tıklasın

aynen aktarıyorum

Soluk bir taklit !!!
    ARON
    05-03-2007, 03:21 AM
    Arkadaslar bu sabah bir gazete bayisine motoron adlı bir dergi aldım belli bir zamandır takip ettiğim bir dergi aslında içerik olarak hosuma giden bir dergiydi.derginin kapağını incelerken hyosung gt 650r ın resmini gördüm bir test sürüşü ve acıklaması varmıs acıkcası hyosung hayranı olduğumdan cok hosuma gitti bu tanıtım hemen sayfaları cevirdim ve tatlı sapsarı hyosung gt650r cıktı karsıma uzun bir metin yazılmıs vay dedim baya ayrıntı var heralde hemen okumaya koyuldum fakat okudukca sanki bunun bir tanıtım veya acıklama değilde kücümseme olduğunu algılamaya basladım araya katılmıs birkac göstermelik güzel söz dısında geriye kalan bütün yazılanlar hyosung hakkında pek olumlu seyler yansıtmıyordu bu nasıl bir tanıtım dedim :x yazılanlar hyosung hakkında bilgi sahibi olmayan birine kötü intiba bırakıcak cinstendi birden baslığa dikkat etmediğimi farkettim olay baslıkta bitmiş zaten SOLUK BİR TAKLİT yazının genelindede bunun anlatılması beni gercekten sinirlendirdi bir yayının bu sekilde düsüncesizce ve saygısızca hazırlanması cok yanlıs bunu sizlerlede paylasmayı düsündüm. Ama arkadaslar ne motormus bu hyosung ne kadar cok cekemeyeni varya:cool:

denmiş pekiiii şimdi sana soruyorum soluk bir taklit olan hyosung şimdi karbon kağıdı ile kopyalanacak veeeee sen motoron dergisinin yine arkasında olacakmısın (bence olacak çünkü motoron ters çevirip diyecek ki "İşte Yerli Malı Yurdun Malı Performans canavarı süper alet globalden sonra kanuni ile şahlandı) yok tam tersi olursa motoron tarafsız olduğunu gösterir yine eski yazdığı yazıları korursa ki insan yazdığının arkasında olmak zorundadır yoksa ben onun meslek anlayışından şüphe ederim ozamanda Soluk Taklit Karbon Kağıdı ile Çoğaltıldı başlığı verecektir.

ozamansa motoronu sevecekmisin bakalım.... İnanılmaz merak ediyorum ne cevap vereceğine inan 5 sn de bir sayfayı güncellicem. (bu arada ben SADECE MARKAMI korumak istiyorum ama sen konuları çok farklı yerlere çekiyosun ben bunların hiçbirini yazmak istemezdim ama buna mecbur kalıyorum)

AYRICA SENDEN HALEN KANUNİ DE HANGİ POZİSYONDA OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

beyler yanılmayın......

beyler yanılmayın herkes bılıp bilmeden konuşuyor .. ben antalya da yaşıyorum burdakı durumları benden daha iyi kim bilir bende ays motor dan motor aldım ordakı arkadaşlar bu işi profosyonel yapıyor ve kesınıkle kanunı toplantısına hysong motor vermedıler ben bizzat yerinde konuştum.. hyosung motor getirmeye ve satmaya devam edecek. Ben gönül rahatlıgı ile binmeye devam edecem . üstelik hem gt250 r aldım hemde gv650 ikisinden de menunum hem aldıgım bayıden hemde global dan . gerisi boş bizler bugun motora binmeye başlamadık .. neyin ne oldugunu iyi bılıyoruz bu ay 28. senemi dolduruyorum motorsikletin üstünde darısı sizlerin başına..

Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuninin Antalya'daki bayiler toplantısı bitti. Net olarak ST Kanuni markasıyla satılacağını söylemişler. Toplantıdaki globalin getirdiği motorlarla teşhir etmişler bayilere. Motorları globalin antalya bayisi ays motordan tedarik edilmiş. Muhtemelen Global elindeki 2007 model motorları kendi bayileri vasıtası ile pazarlıyacak busene.
    beyler yanılmayın herkes bılıp bilmeden konuşuyor .. ben antalya da yaşıyorum burdakı durumları benden daha iyi kim bilir bende ays motor dan motor aldım ordakı arkadaşlar bu işi profosyonel yapıyor ve kesınıkle kanunı toplantısına hysong motor vermedıler ben bizzat yerinde konuştum.. hyosung motor getirmeye ve satmaya devam edecek. Ben gönül rahatlıgı ile binmeye devam edecem . üstelik hem gt250 r aldım hemde gv650 ikisinden de menunum hem aldıgım bayıden hemde global dan . gerisi boş bizler bugun motora binmeye başlamadık .. neyin ne oldugunu iyi bılıyoruz bu ay 28. senemi dolduruyorum motorsikletin üstünde darısı sizlerin başına..

Ays Motordan Tüm Arkadaşlara

Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuninin Antalya'daki bayiler toplantısı bitti. Net olarak ST Kanuni markasıyla satılacağını söylemişler. Toplantıdaki globalin getirdiği motorlarla teşhir etmişler bayilere. Motorları globalin antalya bayisi ays motordan tedarik edilmiş. Muhtemelen Global elindeki 2007 model motorları kendi bayileri vasıtası ile pazarlıyacak busene.
    AYS MOTOR ANTALYA sahibi olarak eençetin rumuzlu arkadaşın yazısını okuyunca inanın şok oldum . öncelikle ays motor olarak biz kanuninin bayi toplantısına hiçbir şekilde direk veya aracılı olarak hiçbir motor vermedik , bizler yani insan olanlar bir sözü söylerken düşünmek ve yalan yanlış birşeyleri olmuş gibi insanlara söylememek gerektiğini biliriz. bizi tanıyanlar özü sözü doğru insanlar olduğumuzu bilirler.şimdi bende çıkıp bir firma veya birisi hakkında bir iftira atsam yakışırmı . eençetin arkadaşım bizim telefonumuz heryerde var bukadar emin nasıl yazabildin bir duyum aldıysan en azından bize sorabilirdin ve doğrusunu öğrenirdin. biz bu motorları verseydik verdik diyecek kadar dürüst ve güçlü firmayız.bu yazınızda bizle ilgili kısmı kesin yazdığınız için hukuksal olarak size dava hakkımız vardır, dikkat edin eğer düzeltme yazısı yazmazsanız size üzülerekde olsa tazminat davası açabiliriz . LÜTFEN EMİN OLMADIĞINIZ BİRŞEYLERİ EMİN GİBİ YAZMAYIN ÇOOK AYIP .

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trasherÇıka çıka bu cevapmı çıktı Ben niye açıklayacağım anlamıyorum siz değilmisiniz Globalin hiç bir sorunu yoktu bu değişiklik süpriz oldu diyen?Bende sana açılım yapıyorum bu soruları sordunuzmu diye?ben sana sorduğum soruların cevaplarını zaten biliyorum kardeşim sen merak etme?Ama sen bilmiyorsun.Ben sana taahhüt ett,ğ, miktarı soruyorum sen bana 3 yılda sattığı adeti söylüyorsunsenin karıştırdışın bir şey var ben senin gibi birileri tarafından yönlendirilmiyorum,dolayısı ile Motoronu veya kanuni yi savunmak gibi bir misyonum yok .Bana sorarsan ben Honda danbaşka motor almam.Sadece 500 cc üzerinde 250.000 km den fazla yaptım Honda da hiç sorun yaşamadım.bahsettiğin model testinide ben okumştum yabancı test pilotu tarafından yazılmış bir testti.bana bilmediğim şeyler söyle kardeşim yazdıkların ,çok düşünüp bir yerlerden aklınca çıkarttıkların beni şaşırtmıyor çoğunu biliyorum zaten.Dediğim gibi ben bu işin içindeyim biraz daha bilgilen saygı duyarım.

Bu arada büyük harflerle yazmışsın kim olduğumu soruyorsun bende sana diyorumki hiç yapmadığın şeyi yap ,yani yeni bir şeyler Öğrenmek için etrafa sor .beni tanıyan tanır.sende tanıyorsundur da tirübüne oynuyorsun.Ben en azından dürüstüm buradaki çoğu insan gibi nerede çalıştığımı saklamıyorum.

NOT: sallayan arkadaşlar bilsinki AYS Motordan herhangi bir motor gelmemiştir.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Olay Global-Kuralkan,Hyosung-Kanuni ekseninden çıkıp kişiselleştiriliyor yavaş yavaş. (hiç gerek yok arkadaşlar)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trasherÇıka çıka bu cevapmı çıktı Ben niye açıklayacağım anlamıyorum siz değilmisiniz Globalin hiç bir sorunu yoktu bu değişiklik süpriz oldu diyen?Bende sana açılım yapıyorum bu soruları sordunuzmu diye?ben sana sorduğum soruların cevaplarını zaten biliyorum kardeşim sen merak etme?Ama sen bilmiyorsun.Ben sana taahhüt ett,ğ, miktarı soruyorum sen bana 3 yılda sattığı adeti söylüyorsunsenin karıştırdışın bir şey var ben senin gibi birileri tarafından yönlendirilmiyorum,dolayısı ile Motoronu veya kanuni yi savunmak gibi bir misyonum yok .Bana sorarsan ben Honda danbaşka motor almam.Sadece 500 cc üzerinde 250.000 km den fazla yaptım Honda da hiç sorun yaşamadım.bahsettiğin model testinide ben okumştum yabancı test pilotu tarafından yazılmış bir testti.bana bilmediğim şeyler söyle kardeşim yazdıkların ,çok düşünüp bir yerlerden aklınca çıkarttıkların beni şaşırtmıyor çoğunu biliyorum zaten.Dediğim gibi ben bu işin içindeyim biraz daha bilgilen saygı duyarım.

Bu arada büyük harflerle yazmışsın kim olduğumu soruyorsun bende sana diyorumki hiç yapmadığın şeyi yap ,yani yeni bir şeyler Öğrenmek için etrafa sor .beni tanıyan tanır.sende tanıyorsundur da tirübüne oynuyorsun.Ben en azından dürüstüm buradaki çoğu insan gibi nerede çalıştığımı saklamıyorum.

NOT: sallayan arkadaşlar bilsinki AYS Motordan herhangi bir motor gelmemiştir.

1-Senden bilgi edinme hakkımı kullanarak STkanuni nin kaç adet motor taahüt ettiğini öğrenmek istiyorum burda bütün forum şahit ama veremiyorsun neden?

2-İnatla kim olduğunu öğrenmek istiyorum hiçbir cevap vermiyorsun yahu sen kimsin ki kime neyi soriim senin hakkında tez mi yazcam da araştırma yapiim burdasın işte kanunide çalıştığını biliyorum ama pozisyonunu bilmiyorum neye göre konuştuğunu bilmiyorum kanuni adına değil kendi adıma konşuyorum diyorsun bi dediğin bi dediğini tutmuyor

3-Sen eğer bir kanuni çalışanıysan kanuniyi savunma misyonun neden yok çalıştığın firmayı nasıl savunmazsın ayrıca zaten savunuyorsunda hemde at gözlüğü kullanarak...

4- Bu sitede istatistiklerinizi paylaşın şu kadar satmayı taahüt ettik dermisin bana diyemezsin Globaldeki bildiğin rakamları yaz da görelim nekadar satmış % ver bana birşey söylüyorsan isbat edeceksin...

5-Seninle saygı çerçevesinde konuşmaya çalışıyorduk ama yine sinirlenince saygısızlığın doruklarına ulaştın ama insanlar görüyor komik duruma düşüyorsun bence daha fazla seviyeni düşürme...

6- Burada benim hakkımda yalan yanlış söylenmiş bir adet post bul ben mt nin en büyük toplatısına gelip özür dileyeceğim ama haksız çıkarsan da sen özür dileyecekmisin hodri meydan hadi bakalım insanları bu şekilde itham edemezsin yalancı diyemezsin...

7-Benim nerede çalıştığımı herkes biliyor ama sen araştır demiyorum bak ben söylüyorum (burayı editliyorum zaten görmüşsündür istersen ö.m atabilirim) olmadı ben dahilim ara istersen inanamazsın sen....

Senle bu şekil bir mesajlaşma yoluna bir daha girmeyeceğim gerçekten ben bu yaptıklarına söylediklerine çok şaşırdım

Global Motor Aş ye de 2 çift sözüm olacak ben burda global motor dan çok hyosungu korudum çünkü bu markaya inandım eğer onlar bu kadar arkasında olsaydı bu marka bugün buralarda çin malı firmasına verilmeye çalışılmazdı.

Herkes şapkasını önüne koymalı ben artık çok bunaldım ve çok yıprandım daha fzla konuşmak istemiyorum LÜTFEN TOPİC KİTLENSİN AMA SİLİNMESİN...

[COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık çok yazık. Bu didişmenin Kanuni'ye bir fayda sağlayacağına inanmıyorum. Keşke böyle yapacaklarına , bir türk firması olarak teknoloji transferi yapsalardı ve kendi dizaynlarını yaparak gerçekten kaliteli bir motor üretselerdi. O zaman Türk sanayisinin kazancı olurdu ve bu tartışmalar da olmazdı. Herkes ayakta alkışlardı. Ama onlar son yıllardaki külhanbeyi modasına uyarak , ben yaptım olacak anlayışıyla kolaya kaçmşılar.

Kanuni'yi kesinlikle haklı bulmuyorum.

Açıkçası bu durum (hiç haketmedikleri halde) diğer markaların işine yarayacak.
    retox70.....işin özü yukarıdaki gibidir..ben bir hyosung kullanıcısı olarak motorumu satıp kanuni nin yukarıda yazılan tarzda bir oluşum çerçevesinde ürettiği motorları almaya hazırım..!!

hepimiz Türkiye' nin ekmeğini yiyoruz..ülkemiz kazansın neden istemeyelim..

sadece motoru hyosung olduğu için bu gelişmelere tepkili insanlar var zannediyorsanız inanın yanılgıya düşersiniz..

sorun mekanik sorun veya mevcut distribütör firmanın başarısızlığı konusu değil..
    sorun taşın altına el koymak yerine, birinin elinin üstündeki taşa basmaktır..

ama tartışmak boşuna..büyük büyük amcalar büyük büyük kararlar vermişler zaten, sonuçlarına da katlanacaklar..katlanacağız malesef..
    bu ülkenin vahşi batı olup olmadığını göreceğiz..

ilginç tespit zeka pırıltıları ve bilgi gösteren yorum bulmak zor bu topikte ,tebrikler...,bu arada Motorlardaki problemler anlaşma için imzaya geldiğinde S&T yöneticisine soruldu kendisi bizimle benzer pazar olan İspanyada böyle problemler olmadığını belirtti,ve iki ülke arasındaki servis kalite farkına dikkat çekti..

Bu motor somununa kadar buradamı montaj ediliyor yoksa sadece ayna, gidon, tel gibi şeylerimi montaja giriyor. Motorun en ufak parçasına kadar burda toplanıyosa bir servis kalitesizliğinden bahsetmek mümkün ama sadece aynasını gidonu yanlış taktı diye krank kolu sorunu çıkarıyorsa bilemem
    İspanya Avrupa birliği üyesi bu adamlara kötü mal verirsek biyerimize sokarlar bunları kaktır gitsin Türkiyeye nasıl olsa bişey çıkmaz mantığındalarmı yoksa?

Kimin ne getirdiğinde yada getirmediğinde kim haklı kim haksız gibi konularda işim olmaz. Paramızı verip gönül bağladığımız motosikletlerin istisnalar dışında sağlam ve sorunsuz olmasını istiyorum. Husqvarnaların fiyatlarını dörtgözle bekliyorum.

trasher gergin gördüm seni....bırak gitsinoluruna bırak en fazla motorunu satıcan forumun ismini değiştircen

Longinus teşekkürler,yaklaşımınız güzel.Bu tarz yaklaşımla aynı fikirde olmasakda anlaşabiliriz herzaman

Yolcu 07 Servis kalite farkı derken bakım kalitesinden bahsetti zannedersem,oradada olayın doğruluğu tartışılır zaten.Bu arada husqvarna ve diğer S&T Kanuni ile ilgili fiyat konusunda bir bilgim yok.
    Bu topic benim açıdan kapandı herkese saygılar.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    hangisini yazayım ki :-)

S&T KANUNİ hakkında

oncelikle sunu belırteyim bir cok yorumu okudum uzerınde kanunı yazan motosıklet alıp almamak kısısel tercihtir bunu saygıyla karsılamak gerek. ama su bilgileri vererek yorumculara katkı saglamak isterim.

2005-06 yıllarında kanuni pazar kaybına ugramıstır bu dogru. 2007 yılındaysa pazar payında kendı kategorısınde bırıncı oldugu unutulmamalıdır.unutmadan bu bilgiler resmi kaynak ve icinde oldugumdan birinci eldendir eklemesinide yapıyım.

gelelim s&t kanuni konusuna. kuralkan bu motosıkletklerı bılerek ve 20 yıllık sektor tecrubesını kullanarak almıstır.gecmıs yıllarda hyosung markanın kalıtelı olmasına ragmen dıstrubotorlerden kaynaklı sorunlar yasarayarak bu duruma gelmıstır. bu gorusmelerde sadece hyosung degıl dıger unlu markalarlada gorusludugunu ılk gunden berı ıcınden bırı olarak bılmekteyım. karar s&t kanunıye verılmısse hyosung kullanıcıları menfatınedır.

servıs konusuna gelınce kuralkan servıslerı buyuk bolumu 250 cc ustu motor tecrubelerı vardır. bu konuda rahat olunuz zamanla haklı cıkılacagını her kes gorecektır.bir yorumda kanunı 50 adet fazla satamaz ve zara eder goruslerıne saygıyla karsılayıp sunu eklemek ısterım.ulkemızde bayı agında en yaygın ve tecrubelı bayiler bu fırmada.ve bu bayılerın bır cogu s&t kanunı ıcın sımdıden hazırlıklar yapar.ve hedeflerdekı rakamlarda 50 lerde degıl yaklasık 15 kat uzerındedır.

mart ayında gelecek motorları sayısı sınırlı bayılerde goreceksınız. bır hukuk savası olacagıda kesın ancak bır cok fırma aynı urunu farklı adlar altında pazara sunabılır pazar pazyını arttırmak ıcın.

global motorda kuralkanda mutlaka bu arastırmaları cok ıyı yapmıstır. bunda hukuk acısından kayben global kazanan kanunı olmayacagı gıbı bana gore her ıkı fırmada ıslevıne kendı markalarıyla devam edecektır.

kuralkan hyosung bayılerını arayıp arastırma yaptıgı ıse dogru olabılır bunu bayıyı kullanmak degıl o bolgedekı bayılıklerle ılgılı arastırma ve satıs bılgılerını almak olarak yorumlamak gerekır. sımdı bazı yorumcular kuralkancı olarak algılayacaktır.tabıkı oyle bı etıket ve sınıfa tabıyım.yorumlarda bır taraf olmanın sakıncası yoktur.fıkırlerı belırtmek ve ılerleyen zamanda farkı gordugunuzde sızlerde hak vereceksınız.

ayrıca bır taahutten bahsedılıyor.kanunı kac adet taahut etti? bakın bır dıstrıbutorluk alıyorsanız mutlaka adet hedeflerı verılmesı gerekmektedır.adetsız bır dıstrıbutorluk anlasması sız olsanız yaparmısınız.halıyle dıstrubutorluk ve bayılıklerde bu bır kuraldır.global motorda bu anlasmayı yaparken mutlaka korelılere adet taahudu yapmıstır.onemlı olan bu dıstrubutorlukte ılerıkı yıllara devamlılık saglamaktır.

bayıler toplantısında sunum yapıldıgı dogrudur. motorların ıse her ne kadar tanımasamada ays motorla ılgısı yoktur. ayrıca hyosung marka veya s&t marka 1000 cc kadar turkıyede ılerkı yıllarda uretım planlamaları oldugunuda sıze belrıtıyım. sanırım bu fıkırlerı antalyada yasamakla degıl bızzat bu konulara vakıf olamakla ve bıre bır yasamakla oldugunuda soylemelıyım. bayıler ıse sadece kanunı bayılerınden secılmeyecek.hyosung marka motorların satıs ve servısını saglayabılecek bayılerın ıcınden ozenle secılecegını ve sartların ıse cok agır olacagınıda soyleyebılırım.

gelecekte ne olacak sorusuna su cevap olabılır. s&t kanunı marka bazında satıslarına baslayacak.global motorda ısım hakkınıda aldıgı sekılde satısını yapacaktır. sonuc daha ıyı hızmet ve fıyatta rekabetle kullanıcılar karlı cıkacaktır. bu yazım forumdakı arkadaslara bılgı amaclıdır.yazılacak sorular cevaplanmayacagı gıbı bıraz sabır ve zamanla bu fıkırerın dogrulu anlasılacaktır. s&t kanunıye aldıgı karardan dolayı kutlar.bundan sonrakı sektordekı calısmalarından dolayı global motorla bırlıkte basarılar dılerım saygılarımla

son olarak unutugum bır ek ıse fıyatla ne olacak konusunda. tum kullanıcılar sunu soylemek ısterım kı bekledıgınız fıyatlar su ankı dıstrıbutorden daha uygun daha cazip ve daha uygun olacagını biliyorum ama fiyatları acıklamak gıbı bır luksum yok.

Alıntı bir_garip_yolcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle sunu belırteyim bir cok yorumu okudum uzerınde kanunı yazan motosıklet alıp almamak kısısel tercihtir bunu saygıyla karsılamak gerek. ama su bilgileri vererek yorumculara katkı saglamak isterim.

2005-06 yıllarında kanuni pazar kaybına ugramıstır bu dogru. 2007 yılındaysa pazar payında kendı kategorısınde bırıncı oldugu unutulmamalıdır.unutmadan bu bilgiler resmi kaynak ve icinde oldugumdan birinci eldendir eklemesinide yapıyım.

gelelim s&t kanuni konusuna. kuralkan bu motosıkletklerı bılerek ve 20 yıllık sektor tecrubesını kullanarak almıstır.gecmıs yıllarda hyosung markanın kalıtelı olmasına ragmen dıstrubotorlerden kaynaklı sorunlar yasarayarak bu duruma gelmıstır. bu gorusmelerde sadece hyosung degıl dıger unlu markalarlada gorusludugunu ılk gunden berı ıcınden bırı olarak bılmekteyım. karar s&t kanunıye verılmısse hyosung kullanıcıları menfatınedır.

servıs konusuna gelınce kuralkan servıslerı buyuk bolumu 250 cc ustu motor tecrubelerı vardır. bu konuda rahat olunuz zamanla haklı cıkılacagını her kes gorecektır.bir yorumda kanunı 50 adet fazla satamaz ve zara eder goruslerıne saygıyla karsılayıp sunu eklemek ısterım.ulkemızde bayı agında en yaygın ve tecrubelı bayiler bu fırmada.ve bu bayılerın bır cogu s&t kanunı ıcın sımdıden hazırlıklar yapar.ve hedeflerdekı rakamlarda 50 lerde degıl yaklasık 15 kat uzerındedır.

mart ayında gelecek motorları sayısı sınırlı bayılerde goreceksınız. bır hukuk savası olacagıda kesın ancak bır cok fırma aynı urunu farklı adlar altında pazara sunabılır pazar pazyını arttırmak ıcın.

global motorda kuralkanda mutlaka bu arastırmaları cok ıyı yapmıstır. bunda hukuk acısından kayben global kazanan kanunı olmayacagı gıbı bana gore her ıkı fırmada ıslevıne kendı markalarıyla devam edecektır.

kuralkan hyosung bayılerını arayıp arastırma yaptıgı ıse dogru olabılır bunu bayıyı kullanmak degıl o bolgedekı bayılıklerle ılgılı arastırma ve satıs bılgılerını almak olarak yorumlamak gerekır. sımdı bazı yorumcular kuralkancı olarak algılayacaktır.tabıkı oyle bı etıket ve sınıfa tabıyım.yorumlarda bır taraf olmanın sakıncası yoktur.fıkırlerı belırtmek ve ılerleyen zamanda farkı gordugunuzde sızlerde hak vereceksınız.

ayrıca bır taahutten bahsedılıyor.kanunı kac adet taahut etti? bakın bır dıstrıbutorluk alıyorsanız mutlaka adet hedeflerı verılmesı gerekmektedır.adetsız bır dıstrıbutorluk anlasması sız olsanız yaparmısınız.halıyle dıstrubutorluk ve bayılıklerde bu bır kuraldır.global motorda bu anlasmayı yaparken mutlaka korelılere adet taahudu yapmıstır.onemlı olan bu dıstrubutorlukte ılerıkı yıllara devamlılık saglamaktır.

bayıler toplantısında sunum yapıldıgı dogrudur. motorların ıse her ne kadar tanımasamada ays motorla ılgısı yoktur. ayrıca hyosung marka veya s&t marka 1000 cc kadar turkıyede ılerkı yıllarda uretım planlamaları oldugunuda sıze belrıtıyım. sanırım bu fıkırlerı antalyada yasamakla degıl bızzat bu konulara vakıf olamakla ve bıre bır yasamakla oldugunuda soylemelıyım. bayıler ıse sadece kanunı bayılerınden secılmeyecek.hyosung marka motorların satıs ve servısını saglayabılecek bayılerın ıcınden ozenle secılecegını ve sartların ıse cok agır olacagınıda soyleyebılırım.

gelecekte ne olacak sorusuna su cevap olabılır. s&t kanunı marka bazında satıslarına baslayacak.global motorda ısım hakkınıda aldıgı sekılde satısını yapacaktır. sonuc daha ıyı hızmet ve fıyatta rekabetle kullanıcılar karlı cıkacaktır. bu yazım forumdakı arkadaslara bılgı amaclıdır.yazılacak sorular cevaplanmayacagı gıbı bıraz sabır ve zamanla bu fıkırerın dogrulu anlasılacaktır. s&t kanunıye aldıgı karardan dolayı kutlar.bundan sonrakı sektordekı calısmalarından dolayı global motorla bırlıkte basarılar dılerım saygılarımla

son olarak unutugum bır ek ıse fıyatla ne olacak konusunda. tum kullanıcılar sunu soylemek ısterım kı bekledıgınız fıyatlar su ankı dıstrıbutorden daha uygun daha cazip ve daha uygun olacagını biliyorum ama fiyatları acıklamak gıbı bır luksum yok.
    nokta ....................................

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    nokta ....................................
    sizin "."nızdan değilde resmi ağızdan yada trasherdan gelecek cevap için bol bol sayfayı yenileyecez sanırım.

Hukuk savaşında yinede S&T_Kanuni çok iyi araştırmış olsada HAKSIZ çıkmalı. İş ve Ticaret ahlakı denen birşey var. Çok istiyorsa mevcut distirbütor firmayı saf dışı bırakmalı, anlaşmayı fes etmeye zorlamalı vb. (hani bunları yapacak potansiyeli gördüm kuralkanda). Ama direk zaten mevcut bir resmi distirbutor varken araya girmek bence Adil ve Uygun bir davranış değil.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

Motosikleti

ticareti ogretenler ADİLMİ ??

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin "."nızdan değilde resmi ağızdan yada trasherdan gelecek cevap için bol bol sayfayı yenileyecez sanırım.

Hukuk savaşında yinede S&T_Kanuni çok iyi araştırmış olsada HAKSIZ çıkmalı. İş ve Ticaret ahlakı denen birşey var. Çok istiyorsa mevcut distirbütor firmayı saf dışı bırakmalı, anlaşmayı fes etmeye zorlamalı vb. (hani bunları yapacak potansiyeli gördüm kuralkanda). Ama direk zaten mevcut bir resmi distirbutor varken araya girmek bence Adil ve Uygun bir davranış değil.
    Sizce, KOÇ cok mu adil bir holding? Aynı buzdolabını aynı ilde daha çok satmak için Arçelik bayilerine rakip 4 firma markaylada daha çıkmadımı ? bu markalarla kendi bayilerini rekabete yoneltmiyormu? bu adil oluyorda insanların sesi çıkmıyor. Aynı klimayı çinden kompresoru getirip bir markayla,( arçelik,beko,altus ) ayrıca demir dokum ilede çinden aynı klimayı komple getırıyorsa bu adılse farkı gormek gerek. o zaman kıa ve hyundaı korede aynı ıkı fırma burda ıkı dıstrıbutor var veya opel-gm-chevrolet aynı urun aynı arac marka farklı.Sizce ne kadar doğru. Aslında kullanıcı gozuyle bakrasanız haklı olabılırsınız. Birde sanayıcı ve bunlara baglı kuruluslar gozuyle bakarsanız hak verecegınızden eminim. Burdakı amaç sadece PAZAR PAYI arttırmak. Tıpkı korelılerın kuralkanla turkıyede yenı markayla gırmesı gıbı.

Bunu yazmam ne kadar doğru bilemem ama çok özel şu bilgiyi aktarayım. Çok begendiğiniz benimde beğendiğim iki japon bir amerikalı ünlü üç markada kurlkanla anlaşma zemını aradılar. BU ticaret eğer bu gün kore yerine meşhur amerikalı marka olsaydı ne dıyecektınız? merak ederim.

Ayrıca dune kadar USAŞ bir parça üretemezken amerikalı ucak firmalarıyla yapılan anlasmalar sayesınde nerdeyse ülkemizde kendi uçagımızı üretecez. Direnir çalışırsak neden olmasın. Turk malı bir ucakla seyehat cok zevklı olacagı kanatindeyim.

Tedirgin olmanızı haklı karsılayarak ULUSAL sanıyıcılerımıze ve elini taşın altına koyanlara destek olalım yanlıslarını hatırlatıp başarılı olmaları için gerekli sabrı gosterelim.

İsterdimki anlasma sağlanan marka üç buyuk markadan biri olsun. Ama unutmayınkı onlarda bir donem gorusmelere ortaklıga sıcak baktılar.

İş bu sebeple ulusal firmalarla farklı markalarda anlasma yapan diğer sektorlerdeki firmalar adaletsizse kuralkanda adaletsiz. Ama holdıngler haklıysa kuralkanıda suclamayalım. Bu tıp anlasamaları yapan diger sektorlerede destek verelim.

Eksiklerini iletelim,eleştirlerimiz iyi olması için yapalım ve yapıcı olmayı dusunerek sonucları zamana bırakalım. Sonuc kotuyse kaybeden kuralkan olur turkıye olur sonuc ıyı ıse kazanan ben ve sız kullanıcılar olur aynı zamanda turkıye kazanır. BU YAZDIKLARIMIZI ARKADASIMIZ YARI RESMI AĞIZLA ALGILASIN. Saygılarımla

Motosikleti
    600cc
    Kuralkan'la baglantisi olanlarin onlari desteklemesini anliyorum sonucta cepleri dolacak, ama geriye kalanlarin saydigi hicbir aciklamada kabul edebilecegim bir mantik bulabilmis degilim.

diyelim ki cok sevdiginiz bir araba olan Subaru Impreza'yi aldiniz. zevkle kullaniyorsunuz. bir gun Turk firmasi cikiyor, distributoru bypass edip Subaru'ya gidip diyor ki:
    "bundan sonra ulkede Subari Impreza satilmasin, bana ver arabalari, ben ustune Salih Superriza yazip saticam"

siz simdi bunu "rekabet geregi, herkes yapiyor, baskalari da onerdi" diyip kabul edecek misiniz?? hatta gelin Subaru yazisini silin, Salih yazdirin daha iyi degil mi??

oyle bir sunuluyor ki goren de motorlarin uretimi Turkiye'ye kayacak, sanayi kalkinacak sanacak. geciniz efendim geciniz.

bin neden saysaniz, bu ahlakdisi hareketi, Hyosung sahiplerine maddi ve manevi zarar veren bu olayi kabul ettiremezsiniz. sirf ithalati Kuralkan yapip Global'in kazancini cebe indirecek diye ben bu SACMALIGI kabullenemiyorum. belki Kuralkan'in istedigi gibi artik sadece ST motor satilacak, ama Turkiye'de bu motorlar satildigi surece de varolacak guzel sayida dusman kazanmis olacak. hayirli olsun!
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan'la baglantisi olanlarin onlari desteklemesini anliyorum, ama geriye kalanlarin saydigi hicbir aciklamada kabul edebilecegim bir mantik bulabilmis degilim.

diyelim ki cok sevdiginiz bir araba olan Subaru Impreza'yi aldiniz. zevkle kullaniyorsunuz. bir gun Turk firmasi cikiyor, distributoru bypass edip Subaru'ya gidip diyor ki:
    "bundan sonra ulkede Subari Impreza satilmasin, bana ver arabalari, ben ustune Salih Superriza yazip saticam"

siz simdi bunu "rekabet geregi, herkes yapiyor, baskalari da onerdi" diyip kabul edecek misiniz?? hatta gelin Subaru yazisini silin, Salih yazdirin daha iyi degil mi??

oyle bir sunuluyor ki goren de motorlarin uretimi Turkiye'ye kayacak, sanayi kalkinacak sanacak. geciniz efendim geciniz.

bin neden saysaniz, bu ahlakdisi hareketi, Hyosung sahiplerine maddi ve manevi zarar veren bu olayi kabul ettiremezsiniz.

:-)) öncelikle benzetme ve espiri harika tebrikler. bu sadece etiket degil stratejik ve ileriye doğru bir üretim planlama. tıpkı tofas ve fiat misali. ama bu gorusu savunurkende eğer bu sadece ilerki zamanlarda etiket değişikliği olacaksa bende siznle hem fikirim. sahsen bunları kuralkan'a bile iletildi. keskin olamamak gerek. sadece etikette kalırsa size katılıyoru. Salih Superriza espiriniz gercekten cok tuttum.tbrk

Motosikleti
    600cc
    Alıntı bir_garip_yolcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :-)) öncelikle benzetme ve espiri harika tebrikler. bu sadece etiket degil stratejik ve ileriye doğru bir üretim planlama. tıpkı tofas ve fiat misali. ama bu gorusu savunurkende eğer bu sadece ilerki zamanlarda etiket değişikliği olacaksa bende siznle hem fikirim. sahsen bunları kuralkan'a bile iletildi. keskin olamamak gerek. sadece etikette kalırsa size katılıyoru. Salih Superriza espiriniz gercekten cok tuttum.tbrk
    tesekkurler. eger Kuralkan'dan kacis yoksa, hic olmazsa ulkede uretim yapmalarini isterim. su anda kullandigim motorun degeri yariya dusmek uzere, beni keskinlestiren sey bu.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Motosikleti

.-))

Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler. eger Kuralkan'dan kacis yoksa, hic olmazsa ulkede uretim yapmalarini isterim. su anda kullandigim motorun degeri yariya dusmek uzere, beni keskinlestiren sey bu.
    malesef kacıs yok. hep birlikte eksikleri elestirelim.işlerini iyi yapsınlar.mujdede vereyim arada 1000 cc üretim var sırada. ama uzun zaman alacak planmada..bunu yaparlarsa sizde fikrinizi değiştirirsiniz.

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hukuk savaşı falan olmayacak,
    Resmi dist.Kuralkan,hala Resmi Dist. varken diyorsunuz.S&T motors un sitesine bakın resmi dist kim görün.Sen adamın yıllarca emek verdiği markayı Türkiyede adına tescil ettir başkası satamaz de ,sonrada buradaki başka başka birileri bize etik ten adaletten,ahlaktan bahsetsin Asıl komedi bu?
    bu arada motorunuzun fiyatı yarı yarıya düşmeyecek başkalarının oluşturduğu pazara düşmeyin.Motorunuzuda satmayın.Ben Honda kullanıcısıyım ama hyodan bir super moto alabilirim.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    benim anlamadığın şey çinden motor getirip üstüne honda yamaha yazanlara kimse ses çıkartmıyor yerli bir marka tırnağını kaşısa yeri göğü birbirine katıyorlar.bence koç gibi bir firma her türlü olanağı fabrikasıda varken burda ürettiği arabalara niye yerli bir marka koymuyor bunu düşünmek lazım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)