Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Kuralkan'dan iki dev hamle

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heralde forumda bu marka ile ilk tanışan isim benim 2002 yılında ilk aldığımda bende adını ilk defa duyuyordum ama çok güvendiğim bir arkadaşımında ısrarı ile aldım .. iyikide almışım motor hala bende takır takırda gidiyo 1 senede dökülür diyenler şaşkınlıkla hala gittiğini görünce şok oluyodur.. ilk yıllarda metro motorun elinde yedek parça yok denecek durumdaydı hayati denebilecek parçalar bile sipariş üzerine geliyordu.. buda motorun bazen aylarca yatması anlamına gelmekteydi. Allah"tan ben rodosun yakınlığı sayesinde bu hendikapı aşabilmiş şanslı bir kullanıcıydım 2004 yılında global işe eli atınca ilk olarak yedek parçaya ağırlık verince hah bu motorun şimdi önünde japonlar bile duramaz dedim .. müşteri şikayetleri aldıkça global yetkilileri ile bağlantılar kurduk hemen hemen her sorunun ivedilikle müşteri memnuniyeti ile çözüldüğünü görünce markaya olan güvenim dahada arttı forumda bir çok arkadaşa markayı gözüm kapalı tavsiye ettim ..sağlam bir motor eee yedek parçasıda bulunabiliyo ve fiyatı emsallerine oranla daha düşük ve teknoloji yüksek olunca ilk başta çekinerek yaklaşanlar bile motora ısındılar.. bu arada satış pazarlamadan tutun , satış sonrası ile global cidden işe hırsla sarıldı.. çok büyük bir riskti başta bu işe girmek .. adı bilinmeyen bir motoru tantmak kolay dı oysa ama hyosung piyasada yedek parça sıkıntısı ile kötü bir ün yapmıştı geçtiğimiz 3 yıl içinde global bu kötü imajı sildi ..

Özellikle 250 cc kategorisinde motor bakanların nerede ise ilk tercihi hep hyosung oldu işin garibi 2. eldede tutan bir motor oldu diğer 250 lilik rakipleri fiyat olarak hyodan pahalı dahi olsa 2. elde fiyatları nerede ise aynı oldu ..

bir kullanıcı olarak hyoya güvenim tam .. ama bunun nedeni globalin 3 yılda verdiği çaba ve emek ..çünki motorun metro motor tarafından satıldığı yıllarıda biliyorum..Bir kullanıcı olarak pazarda bu denli tutmuş ve önü her geçen gün hızla açılan bu motorun el değiştirmesine taraftar değilim .. bir laf verdır dere geçerken at değiştirilmez denir... her şey tam yolunda giderken distirübütörü değişmek marka üstünde olumlu etki yapmaz . Korelilerin bunu görmesi ve geren müdaheleyi yapması en iyisi olacaktır..

global yetkilisi zaten gereken yazıyı yazmış marka 2015 e kadar elimizde diye .. Kralkan parayı basıp markayı globalden alsa dahi dediklerim geçerlidir..

Motosikleti: HYOSUNG RX125
    Kan Grubu: A Rh+

Barış abi senin Hyo Kanuniye 1000 gayme tiko çalışır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    şimdi kanuni bayilerinde ustunde S&T_Kanuni yazan gt250r (kısaca ğt250r )
    Hyosung bayilerinde (globale bağlı) ustunde Hyosung yazan gt250r mi goreceğiz?

bizde alırız hyosungumuzu S&Tcileride sonraadn kaydolmu örenci muamelesi ile aramıza alırız :D
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    işte bu çok iyi bi haber çinlilere kardeş getirdi kuralkan..:D

ne zamandır Hyosungu inceliyorum. Almanyada kardeşim motor kullanıcısı veTürkiyede Global in Hyosung markası için iyi bir iş yaptığını düşünüyorüm. Fakat Kanuni bana antipatik geldi. Hep bu markayıÇin olarak algılıyorum. Yıllardır Mz markasıyla tanıyorum. Bu durumda Hyosung adı ile gelmeyecekse almaktan vazgeçtim. Olmaz ise Kawasaki nin 250 modeli gelecekmiş onu bekleyeceğim artık.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    retox: bana karşı seviyeli ve anlayışlı cevapların için teşekkürler.İşi şahsiyet mücadelesine dökmeden,gurur meselesi yapmadan forumda yazı yazmak bazu arkadaşlar için gerçekten zor.Açıkçası bu konuyla ilgili Global'den kimseyle konuşmadım,bizede bu faxtan başka bir bilgi verilmedi.Kore'de bi kankam war benim S&T'nin büyüme sorumlusu,tesadüfen adaşız onun da adı 'Ryan' ben ona bi tel aççam yılbaşından sonra,net açıklığa kavuşur...

Senden bir ricam olacak;şu bir kaç soruyu Kuralkan'dakilerle bir şekilde bağlantın olduğu varsayarak souruyorum.Onlara şu soruları sorarmısın?

Farzedelimki Koreli'ler kelek yaptı,para için Kuralkan'la böyle bir anlaşmaya girdiler.

A) Kuralkan Kanuni,müşteri potansiyelini çoğaltmak içinmidir yoksa gerçekten öylemidir bilmiyorum ancak genelde 'dinci' bir firma portresi çizmekte oluğunu herkes biliyor.Eğer olaki Hyosung'un gerek ismi değişip gerek logosu değişip bir şekilde Türkiye'de getirerek,emek sonucu yaratılmış bir marka imajına beleşe konmanın kul Hakkı yemeye girdiğini düşünmüyolar mı?Bu konuda vicdanları rahat mı?

Çünkü olaki Hyosung markası eğer metro motor dönemindeki gibi vasat bir dönemde olsaydı,kimse yüzüne bakmazdı...

b) Şu ana kadar çinden getirilen motorların üstüne Kanuni damgası basıp burada monte ederek millete 'yerli üretim' diye sattılar.Zaten bir motor nerde üretiliyorsa o ülkenin kodu motorun şasinin ilk harfini oluşturmaktadır,aynı şekide Hyosung'u da buraya yedek parça olarak ithal edip,burada etiket basıp 'yerli malı' diye millete satacaklar mı?

c)Zamanında buzdolabı tamircisine bile motosiklet servisliği veren Kanuni,bu tutumunu Hyosung üzerinde devam ettirip,bir kısmı Suzuki motoru olan Motosikletleri buzdolabı tamircilerine emanet edecek mi?

d) Global motorun satış kadrosu bir dönem Koç'a bağlı olan Fiat grubunun kemikleşmiş satış ekibinden ibaretti,Hyosung'u ilk aldıklarında izmit pistinde eğitim ve test sürüşü gibi etkinliklerde bulundular,en son konuşmalarımızda GTR 250Cup oluşması söz konusuydu.Çünkü müşteri potansiyelini incelediğimizde genelde 'bilinçli-eğitimli-dikkatli-dinamik' kullanıcılar söz konusuydu.Otomobil konusunda uzman olan ekip yetkili olduğu için motosiklete kolayca uyum sağladılar.Kanuni'nin müşteri potansiyeli'ni incelediğimizde ise genelde 'ekonomik' müşterilere hitap etme çabasındalar. Mevcut kanuni bayileriyle tamamen farklı bu iki müşteri potansiyeline nasıl hitap etmeyi düşünüyolar?

Çünkü 'ekonomik' gayeli müşteri potansiyeli '8,950 lik GTR 250 alacağına kesinlikle gidip 98-99 model leş Srad-CBR600F almayı' tercih edecektir.

Niyetim kesinlike laf sokmak değil.Uslubum mizahi olabilir retox ancak seni rencide edecek bir söz sarfettiğimi düşünmüyorum.Daha soracak sorular var ama aklıma bunlar geldi şimdilik.Bir de dediğim gibi cevapları sen vermeye çabalaman gerçekten işi inatlaşmaya döker,sana zahmet bir aracı aracılığıyla dahi olsa bunları sorabilirmisin yetkili arkadaşara?

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ryangt,
    soruların hakkında cevabı özeline attım,burada yayınlamadım.Ama isteyen olursa Copy,paste yapıp forward edersin bizahmet.burada yayınlanmasını istemedim.yeterli olmazsa devam ederiz.saygılarımla.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü 'ekonomik' gayeli müşteri potansiyeli '8,950 lik GTR 250 alacağına kesinlikle gidip 98-99 model leş Srad-CBR600F almayı' tercih edecektir.
    Süper bu yau
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada son aldığım ciddi duyumlara göre Kanuni Kawasaki için bastırıyormuş...

Renginden herhalde

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    retox: bana karşı seviyeli ve anlayışlı cevapların için teşekkürler.İşi şahsiyet mücadelesine dökmeden,gurur meselesi yapmadan forumda yazı yazmak bazu arkadaşlar için gerçekten zor.Açıkçası bu konuyla ilgili Global'den kimseyle konuşmadım,bizede bu faxtan başka bir bilgi verilmedi.Kore'de bi kankam war benim S&T'nin büyüme sorumlusu,tesadüfen adaşız onun da adı 'Ryan' ben ona bi tel aççam yılbaşından sonra,net açıklığa kavuşur...

Senden bir ricam olacak;şu bir kaç soruyu Kuralkan'dakilerle bir şekilde bağlantın olduğu varsayarak souruyorum.Onlara şu soruları sorarmısın?

Farzedelimki Koreli'ler kelek yaptı,para için Kuralkan'la böyle bir anlaşmaya girdiler.

A) Kuralkan Kanuni,müşteri potansiyelini çoğaltmak içinmidir yoksa gerçekten öylemidir bilmiyorum ancak genelde 'dinci' bir firma portresi çizmekte oluğunu herkes biliyor.Eğer olaki Hyosung'un gerek ismi değişip gerek logosu değişip bir şekilde Türkiye'de getirerek,emek sonucu yaratılmış bir marka imajına beleşe konmanın kul Hakkı yemeye girdiğini düşünmüyolar mı?Bu konuda vicdanları rahat mı?

Çünkü olaki Hyosung markası eğer metro motor dönemindeki gibi vasat bir dönemde olsaydı,kimse yüzüne bakmazdı...

b) Şu ana kadar çinden getirilen motorların üstüne Kanuni damgası basıp burada monte ederek millete 'yerli üretim' diye sattılar.Zaten bir motor nerde üretiliyorsa o ülkenin kodu motorun şasinin ilk harfini oluşturmaktadır,aynı şekide Hyosung'u da buraya yedek parça olarak ithal edip,burada etiket basıp 'yerli malı' diye millete satacaklar mı?

c)Zamanında buzdolabı tamircisine bile motosiklet servisliği veren Kanuni,bu tutumunu Hyosung üzerinde devam ettirip,bir kısmı Suzuki motoru olan Motosikletleri buzdolabı tamircilerine emanet edecek mi?

d) Global motorun satış kadrosu bir dönem Koç'a bağlı olan Fiat grubunun kemikleşmiş satış ekibinden ibaretti,Hyosung'u ilk aldıklarında izmit pistinde eğitim ve test sürüşü gibi etkinliklerde bulundular,en son konuşmalarımızda GTR 250Cup oluşması söz konusuydu.Çünkü müşteri potansiyelini incelediğimizde genelde 'bilinçli-eğitimli-dikkatli-dinamik' kullanıcılar söz konusuydu.Otomobil konusunda uzman olan ekip yetkili olduğu için motosiklete kolayca uyum sağladılar.Kanuni'nin müşteri potansiyeli'ni incelediğimizde ise genelde 'ekonomik' müşterilere hitap etme çabasındalar. Mevcut kanuni bayileriyle tamamen farklı bu iki müşteri potansiyeline nasıl hitap etmeyi düşünüyolar?

Niyetim kesinlike laf sokmak değil.Uslubum mizahi olabilir retox ancak seni rencide edecek bir söz sarfettiğimi düşünmüyorum.Daha soracak sorular var ama aklıma bunlar geldi şimdilik.Bir de dediğim gibi cevapları sen vermeye çabalaman gerçekten işi inatlaşmaya döker,sana zahmet bir aracı aracılığıyla dahi olsa bunları sorabilirmisin yetkili arkadaşara?

Meg Ryan mı ...yoksa Er Ryan mı....

abi Globalin bişeyden habarı yok...siz bayilerin nası olsun...

şu an Mazda Japonya ve ana distribütör Mermerler arasında davalar devam ediyor...Mazda biz KOÇ a verdik artık desede Türk Mahkemeleri adamı topa koyar valla...sözleşme varsa karşılıklı fesh durumu gibi özel maddeler yoksa iş uzar...öyle verdim gitti zihniyeti yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Sayın mete_han yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum. Bu hyosung Kanuni Global Motor olayında görüşleriniz nedir. Çok enterasan olaylara gebe gibi gözüküyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı sader1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın mete_han yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum. Bu hyosung Kanuni Global Motor olayında görüşleriniz nedir. Çok enterasan olaylara gebe gibi gözüküyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Bay otorite mi desem bay motoritemi

Büyük motosiklet otoritesi kısaca **motorite**metehan**

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sayın harbiturk; sayın mete_han ın ne taraf olduğunu ve görüşlerini net olarak anlamadım. O yüzden.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sayın harbiturk; sayın mete_han ın ne taraf olduğunu ve görüşlerini net olarak anlamadım. O yüzden.
    Anlamamış olman senin sorunun ( herhangibir taraf olduğunu düşünmüyorum )

Ama otorite olduğu konusunda ciddiyim hernekadar tanışmasakta

Anlamamış olman senin sorunun ( herhangibir taraf olduğunu düşünmüyorum )

Ama otorite olduğu konusunda ciddiyim hernekadar tanışmasakta
    Sayın Harbiturk; anlaşıldı. Ama yine de merak ediyorum son konu hakkındaki net düşüncelerini , hatta sizin de.

Motosikleti

sayın sader1 biraz daha aktif olarak düşüncelerimi anlayabilirsin...veri tabanında 28.12 den itibaren bulunuyorsunuz...zamanla fikirler netleşir...kafalar karışık...kimse ne olduğunu olacağını bilmiyor...Kanuni bir ivme yakalarmı Hyo ürün kalitesi ne olur hep soru işareti...ben olayı hem mizaha vuruyorum ama Hyo sahibi çok arkadaşım var...hepsinin canı sıkkın...

otorite olmak zor işler...haddimiz değil...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sayın Harbiturk; anlaşıldı. Ama yine de merak ediyorum son konu hakkındaki net düşüncelerini , hatta sizin de.
    Sayın Sader1; Konu hakkındaki düşüncelerim haber ilk çıktığında ne ise şu anda aynı değişiklik olmadı ( bu memlekette yaşayıpta bazışeyleri tahmin etmek zor değil ) Bu başlık altında konu ile alakalı yazmış olduklarımı okuma fırsatınız olduğunda nedemek istediğimi daha iyi anlamış olacaksınız. Saygılarımla..

Metehan sana söyleyecek söz bulamıyorum. Motosiklet sektörünü senden fazla takip eden 2. bir kişi göster bana

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın sader1 biraz daha aktif olarak düşüncelerimi anlayabilirsin...veri tabanında 28.12 den itibaren bulunuyorsunuz...zamanla fikirler netleşir...kafalar karışık...kimse ne olduğunu olacağını bilmiyor...Kanuni bir ivme yakalarmı Hyo ürün kalitesi ne olur hep soru işareti...ben olayı hem mizaha vuruyorum ama Hyo sahibi çok arkadaşım var...hepsinin canı sıkkın...

otorite olmak zor işler...haddimiz değil...
    Sayın mete_han; Her ne kadar yeni üye olsamda 3 yıldır forumları takib ediyorum. Ama dayanamadım. Ben de üye oldum. Bende Hyosung alacaktım. Fakat dediğiniz gibi durum çok karışık. Şimdi motoru alsam garanti yedek parça konusu ne olacak. Anladığım kadarı ile Globalin marka tescili var. Bu Kanuniyi çok zorlar. Ben bir şirkette üst düzey yöneticiyim. Bunun ne anlama geldiğini biliyorum. Kanuni' nin sitesinde ve motoron sitesinde baskı hissettim. Eski distribütöre ve bayilere karşı."Hyosung hiç bir şekilde gelmiyecek" demiş. Adamlar Hyosung üreten fabrikadan mal getirecek ama Hyosung un adını silme peşindeler. Bu Hyosung konusunda tecrübenizi yazılarınızdan biliyorum. Bugün Hyosung bayisine gittim. Kanuni aramış bayimiz ol diye Hyosungu tabelasını indir demiş. Çok ilginç şeyler oluyor. Tam motor alacak iken.

Sayın Sader1; Konu hakkındaki düşüncelerim haber ilk çıktığında ne ise şu anda aynı değişiklik olmadı ( bu memlekette yaşayıpta bazışeyleri tahmin etmek zor değil ) Bu başlık altında konu ile alakalı yazmış olduklarımı okuma fırsatınız olduğunda nedemek istediğimi daha iyi anlamış olacaksınız. Saygılarımla..

Metehan sana söyleyecek söz bulamıyorum. Motosiklet sektörünü senden fazla takip eden 2. bir kişi göster bana
    Sayın harbiturk, sizin de yazılarınızı okudum. Ne demek istediğinizi de anladım. Fakat Sayın mete_han a yazdığımı okuyunuz lütfen.

Motosikleti
    Sayın mete_han; Her ne kadar yeni üye olsamda 3 yıldır forumları takib ediyorum. Ama dayanamadım. Ben de üye oldum. Bende Hyosung alacaktım. Fakat dediğiniz gibi durum çok karışık. Şimdi motoru alsam garanti yedek parça konusu ne olacak. Anladığım kadarı ile Globalin marka tescili var. Bu Kanuniyi çok zorlar. Ben bir şirkette üst düzey yöneticiyim. Bunun ne anlama geldiğini biliyorum. Kanuni' nin sitesinde ve motoron sitesinde baskı hissettim. Eski distribütöre ve bayilere karşı."Hyosung hiç bir şekilde gelmiyecek" demiş. Adamlar Hyosung üreten fabrikadan mal getirecek ama Hyosung un adını silme peşindeler. Bu Hyosung konusunda tecrübenizi yazılarınızdan biliyorum. Bugün Hyosung bayisine gittim. Kanuni aramış bayimiz ol diye Hyosungu tabelasını indir demiş. Çok ilginç şeyler oluyor. Tam motor alacak iken.
    HYOSUNG resmi bayisi RYANGT nickli arkadaşımız bile bişey bilmiyor yani...öyle garip bir durum var ortada...iş mahkemeye taşınırsa yine marka zarar görecek...her makinanın bir kör alıcısı vardır...bence bu karanlıkta tercihlerin için beklemede kalmalısın...MART da fuar var...ne olur ne biter bilinmez piyasada...zkış vakti motoru çokda kullanabileceğinide sanmıyorum...tad vermez..o bağlamda yani...biraz sabır derim...

harbi sen varsın ...ama benden önce 1.sırada..

kanuni yi pek sevmiyorum ama bu yeni markalar umarım iyi olur

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sayın Sader1; Motosiklet tercihinizi sosyal konumunuza göre seçmek zorunda olduğunuz ve bunun sizde sıkıntı ve kararsızlık yarattığı fikrine kapıldım. Eğer bu böyle ise size tavsiye edeceğim çözüm şudurki ( kendimede bunu tavsiye ediyorum ) Kanuni veya hyosung markaları size herhangi bir + artı getirmeyecektir. Ama seçiminizi ikinciel bmw-honda-suzuki-yamaha dan yana kullandığınızda konfor ve performansı gayet iyi motorlara sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)