Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Kuralkan'dan iki dev hamle

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Kolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motosikletlerin ikinci el değeri de düşecektir gibi.. satıp yeni motor mu düşünmeli acaba? funclub sitesi de göçük. bu tür olaylar kafa karıştırıyor böyle işte
    hah işte benim bir önceki sayfada bahsettiğim kaygı tam da buydu
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    satılık gv250 15000 kmrede başlığı açsam buraya uyarmı işin şakası bi yana hep beraber göreceğiz sonucu,hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı Kolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    funclub sitesi de göçük.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Kolt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işin acayip tarafı ben motosikletimi seviyorum. (sorunsuz kullanıyorum iki senedir) bu haberleri duymadan satmayı aklımdan geçirmemiştim, haberleri duyunca ilerde ne olur ne biter diye düşünmemek elde değil..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    PRO naptın yaptın allem ettin kallem ettin Erhanıda bağladın msnde benim topiğin yine ırzına geçtin...bence kendi topiğinin başlığını değiştirmelisin...hamle mamle falan okunmaz...ilgi çekmesi için okunması için benim başlığı kullanmana izin veriyorum...

bu arada HYOCULARA bi espirik yapıyom ben bu ara...

tüm Hyo 2.ellere TİKO 2500 GAYME ÇALIŞIR....eee kanunı oldu artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

2500 e anca cbf-150 alınır herhalde

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alınan son bilgilere göre Kuralkan'ın bu atağı karşısında sessiz kalamayan Uğur Mondial grup, Honda ile bağlantıya geçti.

Yapılan anlaşmalar sonunda Türkiye'de ki Honda'ların Mondial olarak isimlendirilmesi kararlaştırıldı (ikinci eldekiler içinde geçerli bir kural,ısrar edenin motoruna el koyulacak )

AA(Atmaca ajansı)

Yav şaka maka moralim bozuldu biraz. Gelişmeleri merak ediyorum!

Servis noktasını bilmiyorum ama motorların farklı isimle gelmesi noktasına takıldım.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka tabi; database error hatası alınıyor siteden, mysql sorgulama yapamıyormuş

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    arkadaşler bu kadar bir markaya fanatik düşmanlık olmaz.nedir sizin bu kanuni kompleksiniz anlamadım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Global Motor resmi sitesinde bir açıklama yapmış ;

Değerli kullanıcılarımız,değerli motorseverler;

Son günlerde bir sektör dergisinde yayınlanan haber ve röportajlara konu olan Hyosung motosikletlerinin bundan böyle Global Motor yerine başka bir firma tarafından temsil edileceği yolundaki deklerasyonlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmek gereğini duyuyoruz.

Öncelikle şu noktaya dikkat çekmek isteriz; Global Motorun Hyosung distribütörlüğünü aldığı 2005 yılına kadar bu markanın gerek imaj,gerek satış potansiyeli ve satış sonrası hizmetleri olarak mevcut durumunun içler acısı hali hepinizin malumuydu. Hiçbir firma Türkiye temsilciliği için talepde bulunmamaktaydı.

Şirketimiz, üstelik sektörün en zor döneme girdiği süreçde maddi ve manevi olağanüstü fedakarlıkları göğüslemiş,ciddi ve profesyonel faaliyetlerin uygulanması, doğru iş ortaklarımızın seçilmesi ve bunun sonucundaki talepleriniz ile markayı hak ettiği konuma getirmiştir.

Markaya hep birlikte kattığımız değerin tüm sektör tarafından teyid edilmesini müteakip, pek çok kuruluşun gözü de markamıza çevrilmeye başlanmış ve bu yolda çeşitli senaryoların uygulandığı bir sürece girilmiştir. Bu konu ile ilgili şirketimizin kesinlikle bir mutabakatı,rızası ya da herhangi bir açık ya da gizli anlaşması bulunmamaktadır. Konu,tarafımızdan uluslararası hukuk dahil olmak üzere her platformda incelenmekte, ayrıca ana firma ile görüşmeler sürdürülmektedir.

Öncelikle, HYOSUNG markasının Türkiyedeki resmi tek temsilcisi Global Motor A.Ş. olup, 2015 yılına kadar da öyle kalacaktır. Zaten bu yüzden marka konusunda duyum ve açıklamalara konu olan zorunluluk hasıl olmuş, ürünlerin sadece Türkiye pazarı için ismi değiştirilmeye çalışılmıştır. Bununla ilgili haklarımıza istinaden birçok hukuki yaptırım ve taleplerimiz olabileceği son derece açıktır.

Aynı zaman da orijinal markanın by-pass edilerek yaratılan fason ürünlere yaklaşımların olumsuz sonuçlarını da gözardı etmemek gerektiğine inanıyoruz.

Değerli dostlarımız; elimizde olmayan sebeplerden ve rızamız,bilgimiz haricinde yaşanan bu gelişmelerden üzüntü duymakta,bununla birlikte gereğini yapmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biraz zaman alabilecek olsa da telafisini sağlayacağımız konusunda inancımız tamdır.

Sonuç olarak, Hyosung markalı ürünlerin firmamızın yetkilendirdiği noktalar tarafından temsil edilmeye devam edeceğini, satılmış olanlar ile birlikte satılmakta olan tüm stokların ve bundan sonra gelecek Hyosung markalı ürünlerin de her türlü sorumluluk ve satış sonrası yükümlülüklerine tarafımızdan en iyi şekilde sahip çıkılacağını belirtiriz.

Saygılarımızla

Global Motor A.Ş.
    Gn.Md.
    Ayhan Turhan
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Hyosung'u seçerken diğer alternetifleri ile karşılaştırdım, diğerlerinden üstün olduğunu gördüğüm için almaya karar verdim. Servis ya da yedek parça konusunda (Ankara'da) hiçbir sorun çıkmadı. Çıksa da normaldir, Honda ya da Yamaha gibi büyük firmalarda bile bie parça için 1 ay bekleyen arkadaşlarım oldu.
    Kanuni konusunda hiçbir önyargım yok, ama gerek bu forumda gerekse takip ettiğim diğer forumlarda okuduklarımda servis konusunda sıkıntıları olduğunu gördüm.
    Hyo'mu satacaktım ama vazgeçtim

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Bu habere çok üzüldüm.
    .....................
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mu az mı bilemem ama ben bu konuyu biliyorum :

Hyosung markasını Türkiye'ye sadece Global getirebilir ve getirmeye devam edecek !
    Ledo abi senin GV650 ye 5000 gayme tiko çalışır...kanuni sonucta...ederi anca bu 2.el...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Global Motor resmi sitesinde bir açıklama yapmış ;

Değerli kullanıcılarımız,değerli motorseverler;

Son günlerde bir sektör dergisinde yayınlanan haber ve röportajlara konu olan Hyosung motosikletlerinin bundan böyle Global Motor yerine başka bir firma tarafından temsil edileceği yolundaki deklerasyonlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmek gereğini duyuyoruz.

Öncelikle şu noktaya dikkat çekmek isteriz; Global Motorun Hyosung distribütörlüğünü aldığı 2005 yılına kadar bu markanın gerek imaj,gerek satış potansiyeli ve satış sonrası hizmetleri olarak mevcut durumunun içler acısı hali hepinizin malumuydu. Hiçbir firma Türkiye temsilciliği için talepde bulunmamaktaydı.

Şirketimiz, üstelik sektörün en zor döneme girdiği süreçde maddi ve manevi olağanüstü fedakarlıkları göğüslemiş,ciddi ve profesyonel faaliyetlerin uygulanması, doğru iş ortaklarımızın seçilmesi ve bunun sonucundaki talepleriniz ile markayı hak ettiği konuma getirmiştir.

Markaya hep birlikte kattığımız değerin tüm sektör tarafından teyid edilmesini müteakip, pek çok kuruluşun gözü de markamıza çevrilmeye başlanmış ve bu yolda çeşitli senaryoların uygulandığı bir sürece girilmiştir. Bu konu ile ilgili şirketimizin kesinlikle bir mutabakatı,rızası ya da herhangi bir açık ya da gizli anlaşması bulunmamaktadır. Konu,tarafımızdan uluslararası hukuk dahil olmak üzere her platformda incelenmekte, ayrıca ana firma ile görüşmeler sürdürülmektedir.

Öncelikle, HYOSUNG markasının Türkiyedeki resmi tek temsilcisi Global Motor A.Ş. olup, 2015 yılına kadar da öyle kalacaktır. Zaten bu yüzden marka konusunda duyum ve açıklamalara konu olan zorunluluk hasıl olmuş, ürünlerin sadece Türkiye pazarı için ismi değiştirilmeye çalışılmıştır. Bununla ilgili haklarımıza istinaden birçok hukuki yaptırım ve taleplerimiz olabileceği son derece açıktır.

Aynı zaman da orijinal markanın by-pass edilerek yaratılan fason ürünlere yaklaşımların olumsuz sonuçlarını da gözardı etmemek gerektiğine inanıyoruz.

Değerli dostlarımız; elimizde olmayan sebeplerden ve rızamız,bilgimiz haricinde yaşanan bu gelişmelerden üzüntü duymakta,bununla birlikte gereğini yapmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biraz zaman alabilecek olsa da telafisini sağlayacağımız konusunda inancımız tamdır.

Sonuç olarak, Hyosung markalı ürünlerin firmamızın yetkilendirdiği noktalar tarafından temsil edilmeye devam edeceğini, satılmış olanlar ile birlikte satılmakta olan tüm stokların ve bundan sonra gelecek Hyosung markalı ürünlerin de her türlü sorumluluk ve satış sonrası yükümlülüklerine tarafımızdan en iyi şekilde sahip çıkılacağını belirtiriz.

Saygılarımızla

Global Motor A.Ş.
    Gn.Md.
    Ayhan Turhan

Daha öncede konunun araştırıldığını ve nasıl bir olay döndüğünün anlamaya çalışıldığını ifade etmiştim bu açıklama zamanında ve yerinde olmuş..

Bu durumda bu haberin doğruluğundan şüphe duymamak elde değil...(ki ben gerçek olmadığını başka bi işlerin döndüğünü düşünüyorum)

HyosungFanClub sitesi şuan server değişimi yüzünden kapatılmıştır enkısa zamanda hayata geçirilecektir....
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heralde forumda bu marka ile ilk tanışan isim benim 2002 yılında ilk aldığımda bende adını ilk defa duyuyordum ama çok güvendiğim bir arkadaşımında ısrarı ile aldım .. iyikide almışım motor hala bende takır takırda gidiyo 1 senede dökülür diyenler şaşkınlıkla hala gittiğini görünce şok oluyodur.. ilk yıllarda metro motorun elinde yedek parça yok denecek durumdaydı hayati denebilecek parçalar bile sipariş üzerine geliyordu.. buda motorun bazen aylarca yatması anlamına gelmekteydi. Allah"tan ben rodosun yakınlığı sayesinde bu hendikapı aşabilmiş şanslı bir kullanıcıydım 2004 yılında global işe eli atınca ilk olarak yedek parçaya ağırlık verince hah bu motorun şimdi önünde japonlar bile duramaz dedim .. müşteri şikayetleri aldıkça global yetkilileri ile bağlantılar kurduk hemen hemen her sorunun ivedilikle müşteri memnuniyeti ile çözüldüğünü görünce markaya olan güvenim dahada arttı forumda bir çok arkadaşa markayı gözüm kapalı tavsiye ettim ..sağlam bir motor eee yedek parçasıda bulunabiliyo ve fiyatı emsallerine oranla daha düşük ve teknoloji yüksek olunca ilk başta çekinerek yaklaşanlar bile motora ısındılar.. bu arada satış pazarlamadan tutun , satış sonrası ile global cidden işe hırsla sarıldı.. çok büyük bir riskti başta bu işe girmek .. adı bilinmeyen bir motoru tantmak kolay dı oysa ama hyosung piyasada yedek parça sıkıntısı ile kötü bir ün yapmıştı geçtiğimiz 3 yıl içinde global bu kötü imajı sildi ..

Özellikle 250 cc kategorisinde motor bakanların nerede ise ilk tercihi hep hyosung oldu işin garibi 2. eldede tutan bir motor oldu diğer 250 lilik rakipleri fiyat olarak hyodan pahalı dahi olsa 2. elde fiyatları nerede ise aynı oldu ..

bir kullanıcı olarak hyoya güvenim tam .. ama bunun nedeni globalin 3 yılda verdiği çaba ve emek ..çünki motorun metro motor tarafından satıldığı yıllarıda biliyorum..Bir kullanıcı olarak pazarda bu denli tutmuş ve önü her geçen gün hızla açılan bu motorun el değiştirmesine taraftar değilim .. bir laf verdır dere geçerken at değiştirilmez denir... her şey tam yolunda giderken distirübütörü değişmek marka üstünde olumlu etki yapmaz . Korelilerin bunu görmesi ve geren müdaheleyi yapması en iyisi olacaktır..

global yetkilisi zaten gereken yazıyı yazmış marka 2015 e kadar elimizde diye .. Kralkan parayı basıp markayı globalden alsa dahi dediklerim geçerlidir..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi haberin doğruluğundan şüphe edeceksiniz ki?Globalin açıklamasında bu topiği yalanlayan bir açıklama yokki.Hyosung markasının tek yetkilisi Global dir.Ama Türkiye için üretilecek modeller S&T Kanuni adında olacaktır.Fabrika aynı,montaj hattı aynı,üretici firma aynı nasıl fason bu?Bu konuda fazla bilgim yok ama İngilterede de Opel Marka taşıtlar Wauxall diye bir isimle çıkmaktadır.Ama araçlar aynıdır Opeldir.Bu demek değildir ki Türkiye ye yeni model yani 2008 model Hyosung gelmeyecek,bununda yolları olabilir.Ama üretici firmadan değil.

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok da özel bir konu olmadığı için buraya taşımamda sorun yok sanırım:

Şimdi "motor üreticisidir, yedek parça değil" demişsiniz. Motosikleti oluşturan herbir parça ayrı ayrı bakıldığında yedek parça değil midir? Bu durumda Honda da Kanuni gibi sadece montaj mı yapıyor?
    Honda konusunda yorum yapamam çünkü başka bir firma çalışanı olduğumu belirttim daha önce..Bu nedenle özelden attım ama yanlış yapmışım tecrübeli ve bu tarz tartışmaların özel yapılması gerektiğini düşünemeyen bir yönetici ile tartışamam bu konularıAma size verebilecek çok güzel cevaplarım var,cevaplarım bitmedi aslında,ama bunların yeri özeldendir,bunlar iki tarafıda korur ve gereksiz cevapları ve konunun dahada sapmasını engeller,gereksiz dava süreçlerinide engeller tecrübeme güvenin.En iyi bilgi için Sanayi Bakanlığından açıklama alabilirisiniz.Üretici neye denir .Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    ben de satış-servis-parça konusunda Antalya'da hiçbir aksilikle karşılaşmadım..
    motorumdan da çok memnunum..
    Global'den bu açıklamayı bekliyordum zaten..bir miktar gecikmiş de olsa yine de rahatlatıcı..

diğer markanın sahibi arkadaşlar alınmasınlar..
    ama eğer bi gidişhattan memnunsanız, ortaya çıkan bi değişiklik ve belirsizlik ortamı normal olarak huzursuzluk yaratır..
    yorumların temelinde genellikle bu sıkıntı yatıyor..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu işin adı HÜLLE

eskiler buna böyle diyor

Şimdilerde biz buna kitabına uydurma diyoruz

Şöyleki Hyo nun bir anlaşması var

Kanuninin de daha güzel bir teklifi

Bu durumda devreye S&T adı giriyor

Mal aynı mal ama isim S&T_KANUNİ

Motor aynı motor ama hyo değil

Varmı başka kafanıza takılan bişii
    Ben dediydim kitabına uyduracaklar diyede inanmadıydınız

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Mal aynı mal olduktan sonra kimin satığı adının ne olduğu onemli değil onemli olan globalin yetkilendirdiği servislerdemi baktıracaz motoru yoksa bisikletçilerdemi?
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    hyosung olsun tastan olsun kanuni manuni almam
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)