Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kuralkan'dan iki dev hamle

Motovento
    REKLAM ALANI
    syfodias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberi hazırlayan cinali tutup da Hyosung'un Türkiye distribütörlüğünü Kuralkan üstlendi derse kafalar karışır elbette.Bir firmaya kendi adına motor yaptırmak başka şey o firmanın Türkiye distribitörlüğünü almak başka şey.Hyosung'un Türkiye distribütörü belli zaten, Globalmotor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok bilen arkadaşlar için Hyosung, adı ile daha önce gelen motorlar artık S&T Kanuni adı ile Kuralkan Tarafından getirilecektir.Global Motor herhangi bir motor getiremeyecektir.Her Kanuni serviside Hyosung servisi ,bayiside Hyosung bayisi olamayacaktır.

Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkan kanuniden bi cacık olmas. bu işler motor satmakla olmuyor. hani servis hani garanti
    serviste var garantide kaÇ motor var kanuni gibi garanti ve servisi olan

syfodias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şayet Kanuni Hyosung'un Türkiye Distribütörlüğünü aldıysa ve servislerindeki kalitesizliği buraya yansıtırsa(eski motorum malesef kanuniydi ve servisleri oldukça amatör.)Hyosung'un durumuna üzülürüm.Kaliteyi düşüren kalite yoksunu arkadaşlar için.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi hyosung u hem globalmotor hem de kuralkan mı getirecek?
    yoksa sadece kuralkan mı getirecek?

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı
    Çok bilen arkadaşlar için Hyosung, adı ile daha önce gelen motorlar artık S&T Kanuni adı ile Kuralkan Tarafından getirilecektir.Global Motor herhangi bir motor getiremeyecektir.Her Kanuni serviside Hyosung servisi ,bayiside Hyosung bayisi olamayacaktır.
    Bugün 14:47 PM
    Çok mu az mı bilemem ama ben bu konuyu biliyorum :

Hyosung markasını Türkiye'ye sadece Global getirebilir ve getirmeye devam edecek !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

az ve yanlış biliyorsun ,Global maalesef elinde kalanları satacak ,Yeni modellerin teslim adresi Kuralkan depoları ,Garanti ve Yedek Parça işlemleri Kuralkan tarafından takip edilecek,motosikletler S&T KANUNİ adı ile KORE de aynı fabrikada üretilecektir.Bu bir stratejik ortaklıktır sıradan bir distürübütörlük değil,çünkü iki firmanın(Kanuni Ve S&T Motors) bağlı olduğu Kuralkan ve S&T Corporation motosiklet dışında başka alanlarda da faliyet gösteriyor.Bu ortaklıktan ilerde bir sürü insana iş imkanı sağlanabilir yani.

bu konudaki gelişmeyi aşağıdaki linkten okuyabilirisiniz.
    http://www.motorcycle.com/news/news3979.html

kısaca:Hyosung motor hisselerinin çoğunluğu S&T Corporation tarafından alınıp ismi S&T motors co. and LTD olarak değişmiştir.

Motosikleti
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az ve yanlış biliyorsun ,Global maalesef elinde kalanları satacak ,Yeni modellerin teslim adresi Kuralkan depoları ,Garanti ve Yedek Parça işlemleri Kuralkan tarafından takip edilecek,seninde bildiğin ama söyleyemediğin nedenden dolayı motosikletler S&T KANUNİ adı ile KORE de aynı fabrikada üretilecektir.Bu bir stratejik ortaklıktır sıradan bir distürübütörlük değil,çünkü iki firma motosiklet dışında başka alanlarda da faliyet gösteriyor.Bu ortaklıktan ilerde bir sürü insana iş imkanı sağlanabilir yani.

bu konudaki gelişmeyi aşağıdaki linkten okuyabilirisiniz.
    http://www.motorcycle.com/news/news3979.html

kısaca:Hyosung motor hisselerinin çoğunluğu S&T Corporation tarafından alınıp ismi S&T motors co. and LTD olarak değişmiştir.
    NOKTA.
    Buyrun bakalım yeni bir gizemli üye daha...

Arkadaşım burada bu forumları okuyan herkes benim kim olduğumu ve Global Motor ile hiçbir işbirliğimin olmadığını bilir. Sahip olduğum bilgiler ise Firma yöneticileri ile ilgili kişisel dostluğumdan gelir ki, zaten bu yüzden geçmişte Global ile ilgili hiçbir tartışmada taraf olan bir yorumda bulunmamışımdır.

Şimdi sana soruyorum :

1) Benim de bildiğim sebep ne imiş ?
    2) Sen bu kadar iddialı bilgileri burada verip insanları (bana göre) yanıltırken hangi sıfat ile bu forumda bulunuyorsun ya da bu bilgilere hangi sıfatla nasıl ulaşıyorsun
    3) Geçmiş yazıları merak edip okudum ve çoğunda belirli bir amacın varmış gibi bir hissiyata kapıldım. bu konuda bir açıklama getirebilir misin ?
    4) Vermiş olduğun linkte bulunan bilginin (ki ingilizcem bunu anlamaya fazla fazla yeter) Hyosung motorlarını Türkiyede kimin satacağı ile ilgisi nedir ?

Durduk yerde uzun süreli bir tartışma içerisine girmek istemem. Eğer bu sorularıma cevap vermek istersen, senden ricam lütfen öncelikle sorulara cevab vermen ve üslubu uygun biçimde koruman.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3) Geçmiş yazıları merak edip okudum ve çoğunda belirli bir amacın varmış gibi bir hissiyata kapıldım. bu konuda bir açıklama getirebilir misin ?
    Valla ben geçmiş yazılarını okumadım, sadece bu başlıktakileri okudum; ona rağmen ben de aynı hissiyata kapıldım
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Gizemli bir üye değilim modlar ve sorumlular zaten beni tanırlar,çalıştığım yeri bilirler sen merak etme .çok kasma yani.Yanlış bilgi verme sadece Global Türkiyede Hyosung satabilir ama artık Hyosung üretilmeyecek en azından Türkiye pazarı için.Ve bunun nedeni de ilerde mahkeme konusu olabileceği için burada açıklanamaz. benim çok konuşan ama az bilen arkadaşım.Uslup konusuna üzerine vazife alma sıkıntın varsa şikayet et..sadece bilmeden sallama.İstersen özelden tartışabiliriz,havan daha az olur daha az kişi bilir ama.

Motosikleti
    Gizemli bir üye değilim modlar ve sorumlular zaten beni tanırlar,çalıştığım yeri bilirler sen merak etme .çok kasma yani.Yanlış bilgi verme sadece Global Türkiyede Hyosung satabilir ama artık Hyosung üretilmeyecek en azından Türkiye pazarı için.Ve bunun nedeni de ilerde mahkeme konusu olabileceği için burada açıklanamaz. benim çok konuşan ama az bilen arkadaşım.Uslup konusuna üzerine vazife alma sıkıntın varsa şikayet et..sadece bilmeden sallama.İstersen çzelden tartışabiliriz,havan daha az olur daha az kişi bilir ama.
    Ben seviyesiz insanlar ile ne özelden ne de forumdan tartışmam.

Senin seviyenin çalıştığın firmanın da seviyesini göstermediğini umut ediyorum.

Bu seviyeye sahip bir kişinin bu yazıyı cevaplarken daha da aşağılara düşeceğinden hiç şüphem yok. Bundan sonrasını modlara havale ediyorum.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  tartışma uzarsa mesajlar silinecek bilginize
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seviyesiz insanlar ile ne özelden ne de forumdan tartışmam.

Senin seviyenin çalıştığın firmanın da seviyesini göstermediğini umut ediyorum.

Bu seviyeye sahip bir kişinin bu yazıyı cevaplarken daha da aşağılara düşeceğinden hiç şüphem yok. Bundan sonrasını modlara havale ediyorum.
    özelden dedektif kardeşim özelden.seviyemide bilen bilir,sadece muhattap olduğum insana göre değişir.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ehem konuya dönecek olursak

Çoğu kişinin kanuniden endişesi olduğu ortada

Bu da globale puan kazandırmış durumda

Tabi biri kötü olunca öteki otomatikman iyi oluyor

Aslında bu durumun asıl belirleyici unsuru satış rakamları ile alakalı

1.000 adet motor satıp 100 şıikayet alan kanuni ise
    100 adet motor satıp 20 şikayet alan global ise

Haliyle 100 kişinin konuşması 20 kişiyi bastıracak ve o 20 farkedilemeycektir.

Ben 1 kez kanuni servisine gittim ( 1 ay boyunca devamlı olaraktan telefon sayısını bilmiyorum ) Bir arızayı yaptıramadım.

Netice olark ta ikinci bir kanuni macerası yaşamak istemiyorum

Hyosung da otomatik olarak 1 müşteri kaybetmiş oldu

Bundan sonra alacak olan arkadaşlara da paylaşım adına diyeceğim odur ki Kuralkan alacaksanız servis sorunlarını göze alın keyfı olarak aracınız garantiden çıkarılıp önunuze fatura konursa şaşırmayın ( bizzat yaşadım allahtan motoru Kanuni tamir süresinde yapamadılarda fatura ellerinde patladı ) bu da bir başka tartışma konusu

MotorON Dergisi piyasa çıktığından beri arka kapağında ve iç kısımda bir sayfasında her zaman Kanuni reklamı vardır.MotorON bu kıyağı Kuralkan firmasından daha fazla reklam alabilmek için seve seve yapar.Haberin doğruluğu şüpheli

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    kuralkan hyosungun distirbutorlugunu yapacaksa bi musteri daha kaybeder... ben global motora olan olumlu yorumlara guvenerek gt250r almayı dusunuyordum.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramızda kanuni'nin maaşlı çalışanları var sanki

Global Motor,gerek vizyonu-gerek çalışan dinamik kadrosu ve gerek ticaret anlayışı ile bir önceki Hyosung distribütörünün yetersiz hizmetine rağmen çalışkan ve tüketiciyi koruyan prensibiyle Hyosung imajını düzeltmiş ve bence başarılı olmuştur. Bu başarıyı yalnızca markaya bağlayan ve parasıyla başarı satın alabileceğini düşünen birileride çok büyük bir başarı elde etmiş gibi patlayan flaşlara poz vermiş...

Tren raylarını kurup,treni yoktan var edip,odun ve kömürü atarak treni hareket eder hale getirmek çok zordur.Ancak hareket eden trene atlayıp beleşe seyahat etmek çok kolaydır.

Herkes kendine yakışanı yapar.

Global Motor'dan çıkarım mı war?Hayır birlikte çalışıyoruz ama 1 yılı bile geçmedi.Birlikte çalışmaya neden başladık?Başarılı bir firma olduğunu ve yatırım yapılmaya değer bir kuruluş olduğunu düşündüğümüz için.Gerek Hyosung kullanıcıları,gerek çalışanları için olumlu gözlemler yapıldıki çalışmaya karar verdik. Bu gözlemleri sadece Global için mi yapılır?Hayır. Gerek Beldeyama,gerek Honda Türkiye,gerek çalıştığımız Suzuki,gerek Z-Moto veyahut motomax - asya motor - mondial vs. vs. hepsinin müşterisini ne ölçüde memnun ettiği ortada. Şahsen Honda ve Hyosung dışında müşteri memnuniyetine önem veren başka firma tanımıyorum..

ryangt
    inan bana tek ben varım ,başka firma çalışanları daha fazla... ayrıca özel bir görevim olsaydı mesaj sayım 40 da kalmazdı değilmi?Bu arada distirübütör firma ile üretici firma arasındaki ilişkileri ancak sana Globalin anlattıkları kadar bilebilirsin.sana katılıyorum Global burada bayiilerine iyi hizmet vermiş olabilir ama taahüte girdiği Üreticifirmaya olan taahhütlerinin nekadarını yerine getirdiğini,yada aralarındaki sorunları anladığım kadarı ile bayiisi yada servisi olduğun Global Motorun sana anlattıkları kadar bilebilirsin.Buda sağlıklı ve doğru yorum yapmanı engelleyebilir tek taraftan gelen bilgiler ve tahmin ile yorum yapmamaya çalış.Sonuçta Hyosung markasının satış hakkı Globaldedir,ama Türkiyede bu marka adı ile yeni ürün gelmeyecektir.S&T Kanuni adı ile aynı ürünler gelecektir.Bu Global Kötü bundan oldu demek değildir,aksine Global Değerlbir firmadır ama olanlar üretici firma ile arasındadır ve siz iki tarafı duymadan tek taraflı sağlıklı yorum yapamazsınız ve burda Kanuni parayı bastı aldı da diyemezsiniz.Burada cevap vermeye değer bir kaç yazan insan dan biri olduğun için sana cevap yazdım uzamaması için cevabını özelden atabilirsin.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maalesef bi kez daha kendini ispat ediyor ki:motor alacaksan ve kiymetli paran varsa dört japondan -hatta honda dan- şaşmayacaksın.
    bu değişikliğin nasıl bir sonuç vereceğini en iyi zaman gösterektir.umarım hyosung alan arkadaşlarımız zararlı çıkmazlar.
    güzel bakan , güzel görür.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    @retox70
    Sen Kanuni'de mi çalışıyorsun?
    Hayır eğer Kanuni'de çalışıyorsan, soracaklarım var.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    aslında herkez kafasına göre yazmış burda ama şu önemli noktayı kaçırmışsınız... kuralkana ucuza kalite katmaya çalışıyo... birleşilen firmalar markalar yabana atılcak bi marka değil hyosung türkiyede sanırım honda yamaha gibi markalarla kafa kafaya giden bir marka gerisini söylemeye açıklamaya gerek yok görünen köy kılavuz istemez TEŞEKKÜRLER KURALKAN..!!!

ryangt
    inan bana tek ben varım ,başka firma çalışanları daha fazla... ayrıca özel bir görevim olsaydı mesaj sayım 40 da kalmazdı değilmi?Bu arada distirübütör firma ile üretici firma arasındaki ilişkileri ancak sana Globalin anlattıkları kadar bilebilirsin.sana katılıyorum Global burada bayiilerine iyi hizmet vermiş olabilir ama taahüte girdiği Üreticifirmaya olan taahhütlerinin nekadarını yerine getirdiğini,yada aralarındaki sorunları anladığım kadarı ile bayiisi yada servisi olduğun Global Motorun sana anlattıkları kadar bilebilirsin.Buda sağlıklı ve doğru yorum yapmanı engelleyebilir tek taraftan gelen bilgiler ve tahmin ile yorum yapmamaya çalış.Sonuçta Hyosung markasının satış hakkı Globaldedir,ama Türkiyede bu marka adı ile yeni ürün gelmeyecektir.S&T Kanuni adı ile aynı ürünler gelecektir.Bu Global Kötü bundan oldu demek değildir,aksine Global Değerlbir firmadır ama olanlar üretici firma ile arasındadır ve siz iki tarafı duymadan tek taraflı sağlıklı yorum yapamazsınız ve burda Kanuni parayı bastı aldı da diyemezsiniz.Burada cevap vermeye değer bir kaç yazan insan dan biri olduğun için sana cevap yazdım uzamaması için cevabını özelden atabilirsin.

Dostum sana katılıyorum ben bunları 1 sene önceden biliyodum ama tabi sadece sohbet esnasında konuşulmuştu Global motor daki arkadaşlarla ciddiye almamıştım ... Ve bu şekil sanırım Hyosung saha çok satılır....

ryangt 'da yüklenme bence... oda fikrini sölüyo..
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)