Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet yarışçısı değil, ünlülerin doktoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK

Hergün Küçükyalı’daki evinden Okmeydanı’nda çalıştığı hastaneye motosikletiyle gelen Doç. Dr. Feryal İlkova, yol stresini bu şekilde yeniyor. Tam bir motosiklet tutkunu olan İlkova’nın İstanbul trafiğinde yaşadığı enteresan olaylar tabii ki var.
    Kim der ki bir doktor, hastasını tedavi etmeye kasketini takıp, motosikletinin pedalına dokunup, yüzünü rüzgarın kollarına bırakarak gelecek. Sanki bir masal gibi; ama bu masalı Memorial Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Feryal İlkova yaşıyor. Motosikletli doktor, 11 yaşından beri İstanbul yollarında her Allah’ın günü Avrupa yakasından Anadolu yakasına taşınıyor. Feryal Hanım’ın okul hayatı ile başlayan uzun yol hikayesi iş hayatı ile devam edince çareyi motosiklet kullanmakta bulmuş. Zira motosikletine binince İstanbul trafiği ile daha kolay baş edebiliyor. Ee kolay değil; tam da iş saatlerinde Küçükyalı’dan Okmeydanı’na gelmek. Neredeyse iki saatlik yolu motosikletiyle 20-25 dakikaya indirmiş durumda. İlkova, bunu yaparken de trafik kurallarını ihlal etmiyor. Aksine pürdikkat yolculuğunu tamamlıyor. Zamanla motosiklet kullanmak tam bir tutku halini almış. Çok yoğun ve stresli bir işte çalıştığı için mesaisi biter bitmez motosikletine binip kendini rüzgârın kollarına atıyor. O an yaşadığı her şeyi motosikletinin arkasında bırakıp farklı bir boyuta geçtiğine inanıyor. “Bizim halkımız trafikte özellikle bayanları çok horluyor, bundan siz de nasibinizi alıyor musunuz?” diye soruyoruz. Çok nadir olarak sıkıştırıp yol vermeme durumları ya da hız yaparak sağından ya da solundan geçtikleri oluyormuş; ancak hiç de umurunda olmadığını vurguluyor.

Motosikleti bir spor olarak yapmak da hoşuna gidiyor. Aslında hayatının her döneminde spora yer açmış. 10 yıl voleybolla uğraşmış, sörf yapıyor, tenis oynuyor, kayak kayıyor, daha ne yapsın? Yani her telden spor olayı ile ilgileniyor. İki yıldır motosiklet kullanıyor; ama bu sürede trafikte maceraları da az olmamış. Mesela; Boğaz Köprüsü’nü ilk kez geçerken kuzeyden esen rüzgarın çok şiddetli olabileceğini hiç tahmin etmemiş. Ve o an kendini ölüyor zannedip “anneciğim, anneciğim” diye bağırarak karşıya geçmiş. Ama bu olaydan da kendisine ders çıkarmayı bilmiş. Bundan sonra sürekli hava durumunu, rüzgarın yönünü takip ediyor, yetmiyor, yelkenciler sitesine girip nereden kaç şiddetinde eseceğine kadar hesap yapıyor. Düştüğü de olmuş; ama çok şükür hiç kaza geçirmemiş. Bu dikkatliliğini de, “Trafikte sadece kendime bakmam, yanımdaki, önümdeki araca da bakarım, önüme atlayacaklara dikkat ederim.” diyerek açıklıyor.

‘Doktoru motosiklete biniyor’ dedirtmem!

Ailesi uzun yol trafiğinde kaza yapma riskini düşünerek pek motosiklet kullanmasını istemiyor. Ancak İlkova, düzgün ve dikkatli olunduğu sürece araba kullanmaktan pek farklı olduğunu düşünmüyor. Motosiklet kullandığını öğrenen hastalarından da enteresan tepkiler alıyor. Hele bir tane hastasının söylediklerini hiç unutamıyor. Hastası “Ne demek benim doktorum motosiklete binermiş, ben kendime doktoru motosiklete biniyor dedirtmem. En iyisi ben size bir araba ve şoför vereyim.” demiş. Ama bu tarz tepkiler de İlkova’nın hiç umurunda olmamış.

Sevgili doktorumuz, kendisindeki bu motosiklet aşkının kaza yapmadığı müddetçe böyle sürüp gideceğine inanıyor. Allah sağlık verdiği, güç kuvvet verdiği müddetçe de rüzgarın serinliğini hep böyle yüzünde hissedecek. Ne diyelim, Allah yolunu açık etsin.

--------------------------------------------------------------------------------

Motosikletli doktordan seçmeceler

* Sabah hastaneye motosiklet ile gitmemişsem bir an önce eve gidip, üzerimi değiştirip bir yarım saat rüzgarı yüzümde hissedip dolaşıp geliyorum.

* Küresel ısınmanın olduğu çağda daha az yakıt yakıyorsun, daha az çevreyi kirletiyorsun, zamandan tasarruf sağlıyorsun.

* Sabah erken vakit yol kenarından gelirken biçilmiş taze ot kokuları burnuma geliyor. Bu da bir dinçlik veriyor, enerjimi yükseltiyor.

* Ailem motosiklet kullanmamı istemiyor aslında. Başıma gelebilecek kazalardan korkuyorlar. Onlar beni hâlâ evin önünde kullanıyorum zannediyorlar.

* Motosiklet kullanmaya başladıktan sonra daha iyi araba kullanıyorum. Çünkü motorla giderken arabaların yaptığı hataları daha iyi görüyorum.

* Motor ince ve çevik bir araç; ama bir o kadar da tehlikeli. Kaldırımdan gitmek, ters yola girmek çok dikkat istiyor. Motosikletin düzgün kullanılması lazım.

KAYNAK:http://cumaertesi.zaman.com.tr/?bl=8&hn=4810
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Aslan doktorum benim, yaşa sen...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Sabah erken vakit yol kenarından gelirken biçilmiş taze ot kokuları burnuma geliyor. Bu da bir dinçlik veriyor, enerjimi yükseltiyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    tebrikler doktor hanım bu yazıyı yurtan beye atmak lazım hata dur atayım ya nasıl olsa bana deli demişti
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    daha yok :( pek yakında honda cbr 125r olucak başlangıç napalım :)
    bu doktoru tebrik etmeli
    Bir peri her kalbi kırıldığında, bir tüy düşürürmüş kanatlarından ve tüyleri kalmadığında ölürmüş, peritozu olmadan uçamadığı gibi...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hafta sonu gazetede okumuştum gerçekten çok keyifliydi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçen gazetede okudum ve direkt aileme gösterdim
    tebrik ediyorum doktor hanımı,nazar değmesin(maşallah)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Yanlız benim anlamadığım bir yazı var.

* Motor ince ve çevik bir araç; ama bir o kadar da tehlikeli. Kaldırımdan gitmek, ters yola girmek çok dikkat istiyor. Motosikletin düzgün kullanılması lazım.
    Şimdi Bu doktor kaldırımdan gidip ters yöne mi giriyor.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

herhalde..... Gırmese bole bır yazı yazmazdı

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Motorize doktorçok güzel bi paylaşım doktorumuza da burdan saygılar helal olsun diyorumm
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Tutkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA AFRİCA TWİN
    Ülkemizde motosiklet kullanımı bütün mesleklerde bu şekilde olsa, trafikte motorun konumu farklı olur kanısındayım. Belki de vardır ama bu pek bilinmiyor anlaşılan. Herkeze kazasız sürüşler.
    YAŞASIN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ
    KAHROLSUN TRAFİK TERÖRÜ

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Çok güzel... budur işte Sevinmemek elde değil.
    Hem bayan hem de doktor bir motosiklet kullanıcısı, çok gurur verici.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

c-maximus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    İşten sonra stres atmanın en iyi yöntemini doktor hanım bulmuş.tebrik ederim.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    böyle örneklerin çoğalması gerekiyor diğer bayanlara medeni cesaret veriyor bence
    BU ALANA REKLAM ALINIR

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    En iyisini yapıyor. Ama ondaki motosiklet tutkusu kaza yapana kadar sürüp gidecekmiş. Dediğine göre....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Aaaaaa ben bu ablayı geçen bostancı köprüsünün altından geçerken gördümm
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Kutluyorum helal olsun:cat:
    Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    bende kutuluyorum o ablayı allah yolunu açık etsin umarızki kaza yapmaz

bu doktor, benim tedavi olduğum doktor...

çok genç bir ruhu vardı ama o zamanlar motor kullandığını bilmiyordum...

Motosikleti
    CBF 150
    Kim der ki bir doktor, hastasını tedavi etmeye kasketini takıp, motosikletinin pedalına dokunup, yüzünü rüzgarın kollarına bırakarak gelecek.
    burası gerçekten komik geldi bana.

ayrıca ;
    İlkova, bunu yaparken de trafik kurallarını ihlal etmiyor.
    demiş yazar
    Motor ince ve çevik bir araç; ama bir o kadar da tehlikeli. Kaldırımdan gitmek, ters yola girmek çok dikkat istiyor. Motosikletin düzgün kullanılması lazım.
    doktor da böyle demiş. Bunlar trafik kurallarını ihlal olmuyor mu acaba
    Bugün de yine arayıp tarayıp iyice, Güzel bir neden bulmak lazım.
    Yataktan kalkıp da hayata karışayım diye, Kendimi kandıracak sağlam yalanlar lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)