Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasksız Motosiklet Kullananlar Mahkemeye Veriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok abartılı buldum. kask takmayı alışkanlık haline getirmeliyiz ama takmayıncada mahkemeye cıkmak bana göre saçmalık. para cezası yeterli diye düşünüyorum. saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    tabikide hocam yaa yeterli tabişkide para cezası

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takma mecburiyeti olmayan gelişmiş bir ülke yok. Herhangi bir eyalette yok.
    Bu yanlış aktarılmış.

Sanırım kaskın takılış amacını da yanlış anlamışız.
    Kask sadece kendini korumak amacıyla takılmıyor.
    Evet sonuçta kendini de koruyorsun.
    Fakat, toplumun sana verdiği emeği, belki değerli bir insan olarak topluma sağlayacağın faydayı, belki toplumu yönetecek ve ileriye götürecek olan çocuklarını koruyorsun.
    Başına bir şey gelirse, bu toplumun büyük çoğunluğunun bulamadığı, sağlığın için harcanacak ilaç parasını, seni kurtarmak için, harcanacak bunca emeği, arkandan ağlayacak olan, anneni, babanı, sevdiklerini koruyorsun.

Belki sen sevdiğine ver diye, senin için açan bir çiçeği, başbaşayken sizin için şakıyan bir kuşun şarkısını,gelecek mutlu günlerin umudunu koruyorsun.

Sen kafana o kaskı taktığın zaman, benim binlerce kilometre uzağında olduğum, canım ülkemin, belki de gelecek aydınlık günlerini koruyorsun....

Anlatacak başka hikayen varsa,
    seve seve dinlemeye hazırım.....
    tebrik ederim gerçekten sadece kafa koruması için değil, ülkemiz ekonomisi, ailemiz, sevdiklerimiz vede geleceğimiz için neden takılması gerektiğini anlatan mükemmel bir yazı.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    as t1
    hadi kafayı kurtardık gerikalan yerimiz ne olucak kol bacak kırılmaları

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    İşte budur!

Bu uygulamayı yurdun dört bir köşesinde görmek istiyorum!

Ta ki kask takmadan kontak çevirmeyen bir ülke haline gelinceye kadar...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kanuni elite 100
    ne takcam yha uzaylılar gibi gorunuyom

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    ben kask takmıyordum yakın bi yere giderken ama tepkinin büyük olduğunu anladım bundan sonra takarım

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Ben ortasokuldayken kaza sonrası motorcuyu tabuta koyup kaldırdılar. Yolu trafiğe açmak için de temizlik işçileri süpürge ve su ile beyin parçalarını süpürdüler.Hala rüyama girer.Kimseye kabus gördürmemek için kask takmak gereklidir. Demekki kask sadece kişinin kendisi için değil başkaları için de gerekliymiş.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı firarci yasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne takcam yha uzaylılar gibi gorunuyom
    Ne var! Benzerlik için gurur duymak lazım, mahlukların insanoğullarından daha gelişmiş bir medeniyete sahip olduğu kesin, kasksız yaya olarak bile dolaşmıyorlar.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Adam bıçaklasan 2000 YTL ceza alıyorsun. Kasksız motor surunce 600 YTL. Birinde başkasının hayatına kasdediyorsun birinde kendi hayatına. İkisi arasındaki fark 1400 YTL ülkemizde. Anlayan anlasın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kanuni elite 100
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam bıçaklasan 2000 YTL ceza alıyorsun. Kasksız motor surunce 600 YTL. Birinde başkasının hayatına kasdediyorsun birinde kendi hayatına. İkisi arasındaki fark 1400 YTL ülkemizde. Anlayan anlasın...
    ben anlamadım bi daha anlatırmısın hocam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hukuk kurallarının zayıf oldugu ülkemizde kasksız dolaşana 5 YTL ceza versen yeter. O kadar çok eksiklik var ki ülkemizde motoru kasksız sürmek belki en son değineceğimiz konu bence. Şimdi de anlamadıysan sende sorun var demekki..

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    bence o kadarda üzerine gidilmemeli isteyen takar isteyen takmaz yani

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    bu duyarlılıgın en yakın zamanda ıstanbuldada uygulanması dıleklerımle.bırde bosuna laf gergınlıgı yapmasak cok super olucak.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı achille adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu duyarlılıgın en yakın zamanda ıstanbuldada uygulanması dıleklerımle.bırde bosuna laf gergınlıgı yapmasak cok super olucak.
    valla yani bi kask muhabbeti üzerine bu kadardamı tartışılır kask takmıyorum diyen arkadaşın tercihidir ama böyle bi uygulama gelirsede eyvallah kasksız gördümmü yazar sana cezayı mahkemeyede çıkarsın kanun böyleyse

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    Bana Göre Kask Takmak Motorla Bütünleşmektir Trafik Ve Yolda Can Güvenliğidir Onun Için Kaskin Hayati önemini Unutmayalim Bence Kasksiz Motor Kullanmak Intahara Davetiye çikarmaktir
    Lütfen Arkadaşlar Kaskinizin Bilincini Taşiyin Herkese Selam Hayirli Bayramlar

Bana Göre Kask Takmak Motorla Bütünleşmektir Trafik Ve Yolda Can Güvenliğidir Onun Için Kaskin Hayati önemini Unutmayalim Bence Kasksiz Motor Kullanmak Intihara Davetiye çikarmaktir
    Lütfen Arkadaşlar Kaskinizin Bilincini Taşiyin Herkese Selam Hayirli Bayramlar

Motosikleti
    şimdi yok
    dostum oncelıkle paylasım ıcın tesekkurler.. bencede en guzelını yapıyor polısler abıcım.ya adamlar hayatımızı zorla korumak ıcın butur onlemler alıyorlar bu cok dusundurucu ya allahım ya yok anlamıyorum abıcım hayatımızı bızden fazla dusunen lere helal olsun yakısır
    ALLAH YÜRÜ YA KULUM DEDİ MOTORUMU SATTIM :salut::queen::flower::sunny:::unsure::::whip::::146::

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demekki ben BİTTİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM.
    çok kötü bi alışkanlığım.......itiraf köşeside açmalıyız bence

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''

mahkeme bile çözemez ki..

Bence mahkemeye sevk de yeterli değil, malum bizde adalet de herşey gibi yalama ve gecikince kıymeti kalmıyor.Kişi çenesi kırık veya kafatası çatlamış,
    yerde yatarken devlet 112 ile müdahele etmem diyor mu,yada bunun kaskı
    yokmuş ne hali varsa görsün dediğini duydunuz mu.
    Bence takmamakta israrlı olup üstüne üstlük yılışan ve soytarılık yaapanların
    kafatası patlayıp,beyni akmış kişilerin otopsisine birkaç kez zorunlu sokulmaları lazım ,zira onlar görmedikleri şeye inanmazlar.
    Kollarında çiçek saksısı sandıkları sürece de ikiteker camiasına hep kötü birer
    örnek olmaya devam edecekler.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Evet - kasksız dolaşanları, hatta tüm trafik suçlularını birer gece büyük hastanelerin acilinde mecburi görev vermek lazım. Gelenleri görünce pişman olacaklardır.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)