Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasksız Motosiklet Kullananlar Mahkemeye Veriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    aprilia leo 150
    kask takmayı inatla ret eden yurdum insanını kurallara riayet ettirmenin tek yolu ceza kesmek...

ne yapsın emniyet mensupları... o kadar yazılıp , anlatılıyor takan yok....

zaten devlet mercilerinin en iyi yaptığı şeylerden biriside ceza kesip soğutmak, bıktırmak değil mi? en azından bu sefer iyi bir amaç için kullanımışlar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Lütfen kasksız gezerken gelip bana çarpmayın,ölümlü kazaya karışmaktan aylarca hapis yatmak istemiyorum.Haaa sizin hayatınız mı ? önemi yok nasılsa,beni ilgilendirmez ölmeniz.

Yeni yasaya göre trafik kazalarında meydana gelen ölümler taksirli suç kapsamına alındığından,bana arkadan çarpıp ölseniz sorumlu oluyorum.
    Yani sizin kasksız kafanız yüzünden hapis yatıyorum.
    Aman benden uzak durun özgürlük yanlısı arkadaş,sizin özgürlüğünüz benim özgürlüğümü her an alabilir.

NE YAZIK Kİ SİZİN HAYATINIZDAN BİZEDE HESAP SORULABİLİYOR.........
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

pokermon78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN 400
    Amaç; hazineye para girsin.Müdürün çokta umrundaydı kask takmış takmamış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hikayeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerikada bazı vilayetlerde kask takma mecburiyeti yok..
    özgürlüklerin savunuldugu dünyada
    benimde kask takmama özgürlügüm olmalı
    can benim degil mi kardeşim ister takarım ister takmam kime ne??

buarada bi anımı da anlatayım
    istanbuldan motorlarla akdeniz ege sahilleri gezisi yapacaktık ilk olarak antalyaya gelmiştik baktık ki antalyanın 40 derece sıcagında biz den başka kask takan yok damgalı eşşek gibi antalya sokaklarında geziyorduk resmen kafamız kaynayan kazana dönmüştü..
    ben de ne yaptım kask ı sevabına garibanın birine hediye ettim ve işkence bitti..oohh bee dedim
    bazı arkadaşlar diyecek ki ya kaza yapıp başına bişey gelseydi cevap veriyorum
    gelirse gelir kardeşim sanane sananeeeeeeeeeeee
    Sen geldiğin yere yani dağlara çık kardeş orda kask takılmıyor

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Kendi hayatini ve kaskin icine girecek seyi dusunmedigin cok belli fakat belki de senin hatandan dolayi olan bir kazada bulunan araba surucusu bos yere olumlu kazaya karismis olmayacak mi?

Ben araba surerken kasksiz sacma sapan hareketlerle yanimdan gecen motor suruculerine cok gicik oluyorum (kendim kasksiz hic cikmam), cunku senin hatan olmasa da birinin hayatina son vermek cok korkunc birsey...

yorumun için teşekkür ederim bi yukarda yazan arkadaşa bak bi de senin yazdıklarına agzından bal damlıyor hakkaten seni tebrik ediyorum az daha beni ikna edecektin

Evet, “kask” motosiklet sürücüsünün güvenliği için önemlidir. Ama sadece kendi güvenliği için. Bazı ülkelerde bu nedenle zorunlu olmaktan çıkartılıyor. Fazla uzağa gitmeye gerek yok, Kıbrıs'ta 250 cc ye kadar kask takılmaz, mecburiyet yok. Vardı ama 40 derece sıcaklıkta bunalan sürücü kaza yapmasın diye mecburiyet kalktı. Zaten bu nedenle biz de ülkemizde yaz boyunca kask takmayan motosikletli polisleri çokca görebiliyoruz

bu yazı harleyci sitesinden alınmıştır..

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    amerikada bazı vilayetlerde kask takma mecburiyeti yok..
    özgürlüklerin savunuldugu dünyada
    benimde kask takmama özgürlügüm olmalı
    can benim degil mi kardeşim ister takarım ister takmam kime ne??

buarada bi anımı da anlatayım
    istanbuldan motorlarla akdeniz ege sahilleri gezisi yapacaktık ilk olarak antalyaya gelmiştik baktık ki antalyanın 40 derece sıcagında biz den başka kask takan yok damgalı eşşek gibi antalya sokaklarında geziyorduk resmen kafamız kaynayan kazana dönmüştü..
    ben de ne yaptım kask ı sevabına garibanın birine hediye ettim ve işkence bitti..oohh bee dedim
    bazı arkadaşlar diyecek ki ya kaza yapıp başına bişey gelseydi cevap veriyorum
    gelirse gelir kardeşim sanane sananeeeeeeeeeeee
    Arkadaşım kask takmıyor olman bir hata ancak bunu burada özgürlük,can benim canım naralarıyla yazman daha büyük bir hata.Burada bu işe yeni başlayan arkadaşlara kötü bir örnek oluşturuyorsun.Ayrıca Allah(C.C)korusun herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa ömür boyu vicdan azabı çektirmeye hakkın yok.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    "ihtiyar" çok güzel bir noktaya değinmiş insanın hak ve özgürlüklerinin sınırı diğer insanların hak ve özgürlükleriyle çeliştiği noktaya kadardır. bireylerin ve grupların bir toplum olarak yaşaması adına uyması gereken kurallar vardır. siz buna ister örf ister adet ister hukuk kuralları diyin ki bunlar aslında bir arada yaşama kurallarıdır. bu noktada gocunacak birşey görmüyorum. kıssadan hisse kask takalım arkadaşlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...yapıştırma die plakama ceza yazdı bakalım değişiyomu o plaka boyayla görsünler...plakada bu; çokta abes bişi değil gayet okunur ve sade...
    O zaman herkes istediği harf ve sayılardan oluşan bir plaka yapmaz mı? Plakayı dadece bir yer yapmalı o da kanuni olmalı. Plaka rakam ve harfleriyle oynamak aklıma pek güzel şeyler getirmiyor. Amaç okunup okunmaması değil.

Denizli polisini tebrik etmek isteyenler için bir e-mail adresi: tavas@denizli.pol.tr

Kask takmamayı kullanıcaya bırakamayız. Nasıl bir lisede "Sınavlar kalksın mı?" referandumu yapılsa %99 öğrenciler kalksın diyecek işte bu da bilinçsiz motorcunun eline bırakılacak bir konu değildir. Lisede sınavlar kalkınca lise çok eğlenceli geçecektir ama bilinçsiz öğrenci gerçek hayata ulaşınca herkesten geri kalacaktır. İşte bilinçsiz adam kasksız motosiklet kullanırken adam yaralanacak veya ölecek, bu arada benim cebimden çıkan SSK, Bağkur paralarım onun kişisel hatasını kapatmaya harcanacaktır.

Bunun dışında İHTİYAR benden önce davranmış. hikayeci, senin gibi kasksız gezen kişilere sesleniyorum. Sakın bir arabayla çarpışma, eğer çarpışırsan da sakın yaralanma, sakın sakat kalma veya sakın ölme. Oluşacak vicdan hesabını geç, kasksız adamın ailesi mutlaka maddi ve manevi tazminat davası ve devlet de ceza davası açacaktır.

Bravoo! İşte budur. Başka türlü akıllanacağı yok milletin.
    Balki demoktarik değil gibi ama unutmayalım demokrasi eğitimli insanların anlayıp uygulayabileceği bir sistemdir.

Motosikleti
    -
    Çok yerinde bir yaptırım.

Motosikleti
    Şu an için Bianchi Dakar
    Aslında bir Denizli'li olarak (hatta Tavas) diyebilirim ki.Bunun tek sebebi 4 yıldır herkesin motosikletli olmaya başlamasından kaynaklanan YOLMA ARZUSU!.
    Burası öyle bir yerdir ki günü geçmiş yemekler hayır diye kimsesizlere dağıtılır gururla.
    Aslında sizin canınızı zerre düşündüklerini de sanmıyorum.Evet dendiği gibi böyle bir yasak olmamalı insanlar özgürce dolaşabilmeliler, sigarı da yasaklayın o zaman
    Bana gelince Benim bisikletim olmasına rağmen kasksız çıkmam sigara da içmem.İçene de karışmam.Ama soracak olursanız ki fikrimi bence:

KESİNLİKLE KASK TAKMALISINIZ!Zira acilde çalışan doktor bir kankam var bana anlattı kask takanla takmayanın, emniyet kemeri kullanan ile kullanmayanın farkını uzun uzun.Tek kelimeyle DEHŞET verici.

2sene önce de Denizli'de emniyet kemeri takmamak cezaya tabii idi.Gene belediye'ye para lazım ne olacak?

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denizli polisini tebrik etmek isteyenler için bir e-mail adresi: tavas@denizli.pol.tr
    Bir tebrik epostası attım, umarım İstanbul'da bu sert kontrollerden nasibini alır, kask kafalıların nesli azalır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    kask zorunlu olsa ne olur olmasa ne içinde buzdolabı köpügü olan kaskları kullansan ne kullanmasan ne adam zaten ucuz çin motoruna biniyor 500 dolar para veripte nolanmı takacak zorunlu olması iyi olmus fakat kazalarda karpuz gibi ayrılan bu kasklar gerçekten tehlikenin ta kendisi.

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman herkes istediği harf ve sayılardan oluşan bir plaka yapmaz mı? Plakayı dadece bir yer yapmalı o da kanuni olmalı. Plaka rakam ve harfleriyle oynamak aklıma pek güzel şeyler getirmiyor. Amaç okunup okunmaması değil.
    konuştuğumuz konu başka.ben kafama göre sevdiğim rakamlardan plaka oluşturdum demiyorum plakamın yazısı boyanın üstüne yapıştırma diyorum vede çokta artistik bişey olup okunmucak düzeyde değil...ayrıca ek bilgi olarak bu yapıştırmaların 2 çeşidi var biri kolayca çıkabilir biride daha kaliteli olup kazınarak çıkabilen...yeterince açıklayıcı olmuştur umarım ne kadar caydırıcı olup olmadığının bu cezanın
    B rh +(pozitif)

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    arkadaşım saygı sınırlarını aşma
    yok hikayeymiş yok kaskın içi dolu boş bu tür muahbbetlere girme
    fikrin neyse onu belirt medeni ol
    ben senin gibi sonradan görme degilim fakülte mezunu egitimli biriyim neyin ne oldugunu iyi bilirim
    dostum sen fazla okumuşsun galiba ona buna okudum diye çamur atmakla olmaz.ben bakkala bile giderken bile kaskımı takarım.
    sana kasksız gezmeler...
    facebook(Fazer Tutkunları)

ben motor almak istiyorum tüm arkadaslara duyrulur fikirlerinize ihtiyacım var
    SKYGO-200 cc' motor cross. 2, el temiz motor .
    2,250.ytl. istedi sizce nasıl fikirlerinizi bekliyorum hepinize hayrlı ramazanlar

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    çok güzel bir uygulama. keşke her yerde yapılsa. Sürücüler bari polis korkusuna bilinçlenirler

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afrazya-55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor almak istiyorum tüm arkadaslara duyrulur fikirlerinize ihtiyacım var
    SKYGO-200 cc' motor cross. 2, el temiz motor .
    2,250.ytl. istedi sizce nasıl fikirlerinizi bekliyorum hepinize hayrlı ramazanlar
    Hoşgeldin arkadaşım.Forum başlığı altında tanışma başlığı var.Oradan bi konu açıp hem tanışmış hemde yardım almış olursun.

Sebep ne olursa olsun kuralları uygulamak emniyetin asli görevidir.Bu görev uygulandı diyede alınmamak lazım.Polisin eline sağlık keşke İstanbul'dada böyle olsa ve karpuz gibi gezen arkadaşlara 52ytl'yi yapıştırsalar.Bu bile caydırıcı olur.Bu cezaları ödeyip hala kasksız gezicem diyenlerede yolu açık olsun demekten başka bişey kalmıyor.İnşallah kaza yapmazlar.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özellikle nazilli gibi yerlerde muhakkak yapılması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    yalandır kimse uğraşmaz kask için memlekette gasp oluyor millet birbirini öldürüyor bişi olmuyor iyi kötü kıçı kırık bir kask takmadık diye mahkemeye kimsenin vermesi hakkı yoktur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)