Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Mühendisleri Güvenlik Ödülü Aldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Mühendisleri Araç Güvenliğinde Elde Edilen İlerlemeler için Güvenlik Ödülü Aldı

Bu yıl Lyon, Fransa'da düzenlenen 20. Uluslararası Araçlarda Artırılmış Güvenlik (ESV) Teknik Konferansı'nda, Honda'nın iki geliştirme mühendisi Birleşik Devletler tarafından verilen “Güvenlik Mühendisliğinde Mükemmellik” ödülünü almaya layık görüldü. Honda motosiklet mühendisi Satoshi Lijima, motosiklet çarpma güvenliği ile ilgili araştırma ve yeni motosiklet güvenlik aygıtları geliştirme konularında sürdürdüğü 30 yılı aşkın çabalarından ve bu çabalarının sonucunda geliştirilen motosikletler için özel Honda hava yastığı sisteminden ötürü ödülle onurlandırıldı. Douglas C. Longhitano ise, otomobil güvenliği, özellikle de yayaların korunması alanındaki katkıları ile ödüle layık görülmüştür.

“Güvenlik Mühendisliğinde Mükemmellik” isimli bu prestijli ödül, iki yılda bir Amerika Birleşik Devletleri'nin Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından araç güvenliği teknolojisi alanındaki olağanüstü katkı ve çabalar için verilmektedir.

Kaynak: Honda e-Bülten 2007
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    zaten yıllardır ne kadar Honda Yamaha modellerini birbiriyle kıyaslasam hep Yamaha'da agresiflik,sertlik,güç ve çekicilik ön plandayken Honda'nın bu özelliklerin yanı sıra güvenliğe daha fazla önem verdiği ve aynı sınıf motosikletlerini Yamaha'ya nazaran biraz daha uysal tasarladığını gözlemlemekteydim...yani kısacası böyle bir ödül benim için sürpriz olmadı...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bülent in dediği gibi sürpriz olmadı ;)
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    her zaman demişimdir..HONDA hayat ondadır diye.
    facebook(Fazer Tutkunları)

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    tebrikler hondaya kalite güvenlik hepsi hondada honda hayat onda demeleri bundan dolayı herhalde
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Honda güvenlik şirketi mi kurmuş?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    allah rahmet eylesin ne diyek :(
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç şaşırmadım bence de hak ediyorlar zaten...Syriana arkadaşın dediği gibi yamaha da gösteriş güç hakimken hondanın motosikletleri daha uysal daha efendi daha oturaklı, haliyle daha güvenli motosikletler...en baba motosikletler...baba büyüksün...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    H---o---n---d---a
    SÖze Gerek Yok
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    motosikletin güvenlisimi olur arkadaşlar yapmayın tutkunuyuz biniyoruz işte..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bülent in dediği gibi sürpriz olmadı ;)
    Bülent derken kankan Syrıanamı...ya tubiş bak nişanlısı takip ediyor...adıyla hitap etme abi mabi de bak sonra volume olmasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Binilen aracin guvenlik sistemleri ile donatilmis olmasi surucunun kendisini emniyette hissetmesini saglar. Hayat & hayatlar kurtarir. Bu konuda calisma yuruten, mesai harcayan kisiler bence onemli ve saygi duyulacak bir is yapiyorlar. Honda firmasi ve muhendislerinin cabalari takdire sayan.

motosikletin güvenlis olur sürüs güvenligi denilen bisi var sonucta. muhendislik projeler bunlar. HONDA biraz daha yumusak bi makine bazi motosikletlere ragmen, sahsen YAMAHA tercihimdir. (Atina dost gibi bakacaksin düsman gibi bineceksin) iste YAMAHA düsman gibi binelesi bir makine.

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Mühendisleri Araç Güvenliğinde Elde Edilen İlerlemeler için Güvenlik Ödülü Aldı

Bu yıl Lyon, Fransa'da düzenlenen 20. Uluslararası Araçlarda Artırılmış Güvenlik (ESV) Teknik Konferansı'nda, Honda'nın iki geliştirme mühendisi Birleşik Devletler tarafından verilen “Güvenlik Mühendisliğinde Mükemmellik” ödülünü almaya layık görüldü. Honda motosiklet mühendisi Satoshi Lijima, motosiklet çarpma güvenliği ile ilgili araştırma ve yeni motosiklet güvenlik aygıtları geliştirme konularında sürdürdüğü 30 yılı aşkın çabalarından ve bu çabalarının sonucunda geliştirilen motosikletler için özel Honda hava yastığı sisteminden ötürü ödülle onurlandırıldı. Douglas C. Longhitano ise, otomobil güvenliği, özellikle de yayaların korunması alanındaki katkıları ile ödüle layık görülmüştür.

“Güvenlik Mühendisliğinde Mükemmellik” isimli bu prestijli ödül, iki yılda bir Amerika Birleşik Devletleri'nin Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından araç güvenliği teknolojisi alanındaki olağanüstü katkı ve çabalar için verilmektedir.

Kaynak: Honda e-Bülten 2007

sen bırak onu bunuda...Yalova feribotunda bi test motoru gördüm...cbf 150 siyah...galiba cıbırını yine aldılar tamire...artık sıfırını verseler diyorum...noldu hayrola...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

hondayı kutlarım
    honda yamaha hangisi derseniz yinede yamaha derim çünkü insanı kışkırtıcı bir görünümü var

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bülent derken kankan Syrıanamı...ya tubiş bak nişanlısı takip ediyor...adıyla hitap etme abi mabi de bak sonra volume olmasın...
    Ne alakası var abi Takip etmeyi bırak benim sevgilim üye bu siteye ve senin şu mesajın bizim kavga sebebimizdir.. Neden bunu yazma gereği duydun ki, ne gerek var.. Bişey mi dedim.. Takipteyse ne olmuş, sanki canım cicim dedim, siz bana neler söylüyosunuz Okan var dikkat edin diyor muyum ? Hem o nişanlısı yanındayken benimle msn de konuşuyor, sen yorma güzel kafanı... Artı kanka olmayı nerden çıkardın ki, sadece arkadaşız.. Kankalık neyimizi gördün ?

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    dokunmayın Tubişime....

Kankaysa kankadır...
    Sakıncası yoktur...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ne alakası var abi Takip etmeyi bırak benim sevgilim üye bu siteye ve senin şu mesajın bizim kavga sebebimizdir.. Neden bunu yazma gereği duydun ki, ne gerek var.. Bişey mi dedim.. Takipteyse ne olmuş, sanki canım cicim dedim, siz bana neler söylüyosunuz Okan var dikkat edin diyor muyum ? Hem o nişanlısı yanındayken benimle msn de konuşuyor, sen yorma güzel kafanı... Artı kanka olmayı nerden çıkardın ki, sadece arkadaşız.. Kankalık neyimizi gördün ?
    Yürü be tuğba kim tutar seni

metehan bu satırlardan sonra birşey diyebilecek mi acep.

bu arada metehan ufak bir hatırlatma yıl 2007 ve burası Türkiye,İran degil. Arkdaşlıklar dostluklar kankalıklar;(). Böyle samimi ilişkileri kıskanıp sorun çıkaracak sevgili hiç olmasın daha iyi. Sevğide en önemli şey karşılıklı güvendir. Güven olmazsa hiçbirşey olmaz.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ne varsa meslektaşlarım da var sanırım

Motosikleti
    ya tubiş sende bi hassas oldun...asabi bişey oldun ya...ben takılıyom...seni kızdırmak için işte...sende harbiden kızıyon ya...

aslında seni feminizmle kızdırıyodum ama bu seferki biraz sert oldu...kusura bakma aplacım ya...eşşekliğime ver...hadi affet beni...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)