Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geleceğin Şampiyonu Minikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Hezarfen Havaalanı Parkuru'nda yapılan Türkiye Motokros Şampiyonası'nın birinci ayağında, 50 cc sınıfında yarışan minik sporcular büyük ilgi gördü. Minik yarışcıların mücadelesinde birinci olan 7 yaşındaki Asrın Rodi Pak ile ikinci sırayı elde eden 6,5 yaşındaki Emircan Şenkalaycı'nın anneleri motohaber.com'a konuştu.

Türkiye Motokros Şampiyonası’nda yarışan oğlu Asrın Rodi Pak’ı yalnız bırakmayan Gülten Pak (45), oğlunun motokrosa 4,5 yaşında başlayarak Türkiye’nin en küçük motokroscusu olduğunu söylüyor. Şampiyonada birinciliği ve ikinciliği bulunan minik sporcunun bu sene de şampiyonluk için mücadele edeceğini vurgulayan anne Pak, Hezarfen’deki antrenman sırasında şunları anlattı:

“Şampiyonada yarışan endurocu ve motokroscu eşim Mümtaz Pak ile oğluma destek
    olmak için buradayım. Ben de motor kullanıyorum. Zaten Asrın Rodi, benim eğitimim sırasında motosiklete merak sardı. Motora binmesine engel olmadık çünkü annesi de babası da motor kullanıyor. İleride motorun anahtarını gizlice alıp 19. yüzyıl yanlış yerlerde motosiklet kullanacağına, bu konuda her şeyi doğru şekilde öğrensin istedik.
    İyi ki de ona engel olmamışız, şimdi çok memnunuz.

OĞLUM MOTOKROSA BAŞLAYINCA ÇOK DEĞİŞTİ

Herkes çocuğuma çok tehlikeli bir spor yaptırdığımı düşünüp beni uçuk bir anne olarak
    değerlendiriyor. Ben öyle düşünmüyorum çünkü bisiklete trafiğin içinde korumasız biniliyor. Oysa burada toprak bir parkur var ve yarışçıların Robocop gibi her tarafında koruması var. Burada yarışan çocuklar caddelerde hız meraklısı olmuyor. Enerjilerini burada boşaltıyorlar. Asrın Rodi’nin boyu motosiklet kullanmaya başladıktan sonra 8 ay içinde 16 santimetre uzadı. Ayrıca bu sporun kişiliğinde çok olumlu etkileri oldu. ‘Ben bu kadar zor bir şeyi. Yapabiliyorsam her konuda başarılı olabilirim’ mantığı gelişti. Onun için bu sporu bütün ailelere tavsiye ediyorum.

NASIL DÜŞTÜĞÜNE BAKIP YANINA BİLE GİTMİYORUM

Yarış sırasında oğlumu izlerken heyecanlanmamam mümkün değil, çünkü adrenalini yüksek bir spor yapıyor. Ancak düştüğü noktada düşüş şekline bakıyorum. Endişe edilmeyecek bir düşüş şekli varsa zaten yanına bile gitmiyorum. Bilinmeyen şeyler korku yaratır. Oğlum, bildiğimiz bir şeyi yaptığı için korkmuyorum.

YARIŞÇILARA DUA EDİYORUM
    Hezarfen’de antrenman yapan Emircan Şenkalaycı’ya yardımcı olan anne Suna Şenkalaycı (47) ise küçük oğlunun motokros tutkusuyla ilgili şunları söyledi:
    “Emircan’ın motosiklete ilgisi dedesinden kaynaklanıyor. Motosiklet tutkusu dededen
    babaya, babadan oğla, oğuldan da kardeşe geçti. Maslak’ta motosiklet mağazamız ve
    servisimiz var. Emircan daha büyük oğlum Şakir Şenkalaycı’ya özendi. Yarış
    sırasında heyecanlanıp endişeleniyorum ama artık alıştım sayılır. 20 senedir ailece
    bu camianın içindeyiz. Yarış sırasında sadece oğullarıma değil, motorcuların hepsine

KAYNAK: http://www.motohaber.com
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    ne deyim helal olsun. böyle aileleri kutlamak lazım. bisiklet örneğinde ise sonuna kadar haklı. sokakta korumasız bisiklete binmekten ise toprak zeminde böyle düşük ccli motorlara korumalı olarak binmek daha güvenli.ayrıca cocugun öz güveninede olumlu etkileri olması bunların yanında bir artı oluyor.

bu arada 2030 yılı dakar şampıyonlarıda belli oldu. şimdiden kendilerini tebrik ediyorum( 5 yaşında krosa başlayan çocuk şampıyon olmayacakta kim olacak)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Vay be helal olsun Tatlıses gibi bizim annemiz cross mu aldı, şampiyon olalım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be helal olsun Tatlıses gibi bizim annemiz cross mu aldı, şampiyon olalım
    kankü sana krosun kralını alsalar yine şampıyon olmazsın. çünkü sen pis bi scootercisin

tör törr törr

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hadi ordan hıh

Bu haber www.motohaber.com'un özel haberi. Haberde, Asrın Rodi Pak ve Emircan Şenkalaycı'nın anneleri motohaber.com'a konuştu yazıyor, şöyle konuştu diye değiştirmeyi de ihmal etmemişsiniz...

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarışı izledim, çok güzeldi, çok keyif aldım

evt haber motohaber'in, link vererek paylaşsanız... burdan okudum mutlu oldum haberin kaynağını bilmem MT'ye ziyaretime engel olmaz ki...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Erhan ın gözünden kaçmazdı aslında, çamur at izi kalsın mantığı ile mi hareket ediyorsun korayozturk52...

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Haberi siteye atarken kaynağı yazmayı unuttum. Konuyu açtıktan hemen sonra aklıma geldi ama ne fayda. Daha önce haberlere konu açtıysanız bilirsiniz konuyu açar açmaz yayınlanmıyor editlendikten sonra yayınlanıyor. Onun içinde konu onaylanıp açılana kadar bir zaman geçiyor. Bu nedenle düzenlemeyi yapamadım. Ve bu zaman içerisinde nete giremediğimden kaynağı ekleyemedim. Bunun için öncelikle Motohaber.com dan ve sizlerden ÖZÜR DİLERİM
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    ileride benim çocuklarım da böle olur inşallah
    süper ya

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    tam benim kafadan insanlar...
    eğer ki ileride; cinsiyeti hiç farketmez nasip olurda çocuğum olursa öyle bi yetiştircem ki tüm usta motorculara hatta motor ustalarına bile ustalık öğretecek düzeye gelmelerini sağlamayı amaçlıyorum
    sizin gibi ailelere de çok teşekkür etmek istiyorum...çocuklar elmas madeni gibidir,işlenmesi zordur ama tavına geldiği zaman da kolay kolay kırılmazlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)