Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kanuni ATV 300 tanıtımı ve ATV Safari

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kanuni’den Safari Keyfi

Türkiye’nin önde gelen motor markalarından Kanuni Motor’un, 11 Mayıs Perşembe günü Ömerli’de basına yönelik düzenlediği “ATV safari turu” ile konuklar heyecan ve eğlence dolu bir gün geçirdiler.

Seçkin ATV Club’ta düzenlenen “Safari” de katılımcılar Kanuni ATV motorları ile Ömerli çevresindeki orman içi parkurda eşsiz bir doğa turu gerçekleştirdiler. Kanuni Motor’un ATV araçlarını test etme fırsatı bulan katılımcılar aynı zamanda safari için özel olarak hazırlanmış zorlu parkurlarda birbiriyle yarışmanın da heyecanını ve keyfini yaşadılar.

Kanuni Motosikletlerinin tüm gün süren etkinliğinde, ATV Safari dışında paintball yarışmalarıyla gün renklendi. Gruplara ayrılarak takımları oluşturan ve birbirleriyle yarışan basın mensupları, kurdukları stratejiler doğrultusunda, siperlerin arkasına saklanıp, yerlerde yuvarlandılar, birbirlerine boya sıkarak gerçek olmayan savaşın tadını çıkarttılar.

KANUNİ ATV 300

* Motor : 1 silindir 4 zamanlı
    * Silindir Hacmi : 292 cm3
    * Silindir Çapı ve Strok : 78x61,2 mm
    * Sıkıştırma Oranı : 8,7:1
    * Maks. Güç : 19,99 HP / 7500 d/d
    * Maks. Tork : 20,0 Nm / 6500 d/d
    * Soğutma Sistemi : Hava
    * Çalıştırma : Elektirikli
    * Ön Fren : Disk
    * Arka Fren : Disk
    * Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    * Ateşleme : CDI
    * Akü : 12V / 9 Ah
    * Ön Süspansiyon : Helezonik yaylı çift amörtisör
    * Arka Süspansiyon : Helezonik yaylı mono amortisör
    * Yakıt Tankı Kapasitesi : 12Lt
    * Ön Lastik : 22X7-10
    * Arka Lastik : 22X10-10
    * Boyutları : 1770x1170x1195
    * Ağırlığı : 193 kg
    * 100 km'de ort. yakıt maliyeti : 6lt
    * Sele Yüksekliği : 890 mm

Sabah tanıtım ve ATV safarinin yapılacağı Seçkin Atv Club'a ilk gidenler 2TeKeR'den Barkın BAYOĞLU (Testini yaptığı Kanuni Cross 250 ile geldi) ve bendik, Kuralkan Pazarlama Müdürü Said Bey'in sıcak karşılamasından sonra meydandaki masalara yerleştik ve muhabbete başladık. Genel olarak motosiklet konulu sohbetler dönerken kapıdan bir diğer motosiklet girdi, eski gazeteci diye tanıştırılan Alparslan Bey de muhabbetin devamında MT üyesi Hulk olduğunu söyledi , ondan sonra gelenler Zaman gazetesinin motosiklet yazarlarıydı, bilin bakalım bir tanesi kimdi? Tekrar bir MT'li; borty.

Bu arada kahvaltı edilir, çay, kahve, su içilirken servis de çıkagelmişti; ilk inenler yine bir MT'li Khutuck ve bir MT bireyi kabul ettiğimiz Menderes ÖZEL'di. , safari organizasyonunu böyle istila ettikten sonra, yeni gelenlerle de tanışarak kahvaltı masasında yerlerimiz aldık. Bir müddet sonra Atv'lerin başına geçmiş pist ve araçlar hakkında birkaç pratik bilgi alıyorduk . Bundan biraz daha sonra ise tura çıkacak ilk grup olarak kıyafetlerimizi almaya, çadırlardan birine doğru hareketlendik. Çadırda gerekli bilgiyi aldığımıza, alkollü...vs olmadığımıza, sorumluluklarımızı kabul ettiğimize dair belgeleri imzaladıktan sonra sırtlık-tulum-yağmurluk-elidven ve kasktan oluşan kıyafet takımlarını alan giyinmeye koyuldu, kaskı beğenmeyerek ben kendi kaskımla kaldım, ama dönüşte kaskın durumunu görünce pek de memnun değildim bu fikrimden.(Unutmadan, bir de kaskların altına takılan herkesi fırıncı çırağına çeviren boneler vardı kıyafet takımlarının içinde.)

Kıyafetini alıp giyen herkes araçların başına geçmiş, araçlar paylaşılmış, çalıştırılmaya başlanmıştı. Kısa bir süre sonra hareket ettik, ilk metrelerde, hatta ilk 1-2 kilometrede neredeyse adım başı duruyor, birinin sorunlarının çözülmesini bekliyorduk. Biraz sonra ise, herkesin altındakilere alışmasıyla daha rahat seyreder hale gelmiştik. Gidiş kısmında çok da bir atraksiyona girilmedi, mola verdiğimiz "Bağdat Caddesi"nde herkes pırıl pırılken, ben dayanamayıp önümün açılmasını bekleyerek hız alıp girdiğim bir çamur çukurundan dolayı çamur içindeydim. Bağdat Caddesi'nde herkesin içindeki şovmen canlanmaya başlamıştı, hız denemeleri, rampa tırmanışları, driftler denendi ve motorlar bir süre dinlenmeye bırakıldı. Bu süre toplu fotoğrafların çekilmesiyle harcandı. Dönüşe geçtiğimizde artık herkes daha kendine güvenir, daha profesyoneldi ve daha rahat sürebiliyorduk artık. Gidişte es geçtiğimiz "Domuz Çukuru"na girip orada yayıktan dökülen ayranla ferahladık biraz, yine bir fotoğraf faslının ardından (sanırım 2. gruba ayran bırakmadık ) çıkışa koyulduk ve yokuşun ilerisinde bizi bekleyen çamur havuzuyla karşılaştık, herkes zor da olsa yavaş yavaş geçti, geçenler beklenirken biz yine fotoğraf çekiyor(daha doğrusu çekiliyorduk)duk.(Alpaslan abi sağ olsun.) Bu kısımdan sonra normal yer yer engebeli ama nispeten düz bir yoldan merkeze kornalar eşliğinde döndük.

Tazyikli yıkama tabancaları yardımıyla üzerimizdeki çamurdan arınıp üzerimizdekileri çıkarınca terden altımızdaki herşeyin renk değiştirdiğini gördük. Dışarı çıkıp ufak ufak kururken aynı zamanda barbeküden çıkan yemeklerle de midelerimizi dolduruyorduk. Az sonra ben tura çıkmaya hazırlanan ikinci grubun fotoğraflarını çekerek, vedalaştım ve paintbollla devam etmesi planlanan programın devamına katılamadım.

Fotoğraflar :

Said Bey organizasyon hakkında bilgi veriyor:

Menderes ÖZEL fotoğraf çekiyor :

Khutuck kıyafetler içindeler:

Menderes ÖZEL:

Araç-gereç, kıyafet rafları:

Tulumlar:

Yedek parça çadırı:

Yoldan manzaralar:

Mola yerinde olcan138 ve Khutuck:

Çamura bulanmaya başladık:

Turdan ilginç kareler:

Ve pozlarımız:

Dönüşteki yemekten fotoğraflar:

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hem yemiş hem içmiş hemde atv safarisi yapmışsınız...İlahi olcan...kankin Fıratı aldın tabi yanına eküri olarak...çocuk iyice kızıştı motordan yana...hani mahallenin köpekleri olur...sıyrık...her geçen arabaya havlar kendini telef eder...bizim Fıratda yollara vurcak kendini...her motorun önüne atlıycak vallahi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yemekte ne vardı ..........
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Kanuni ATV sine güvenip dağlara taşlara safariye çıkılmaz...heleki evinden 100 metre öteye gidenin vay haline...kaldığın yerde bırak...

kasa plastikdir...motor çinden ithal olup UZAY ÜSSÜ nde montajlanır...sonrası malum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Pirzola, köfte, but, pilav, kızarmış domates biber, köy yoğurdu...(Utanmadan saydım, kısa keseyim bari... )

2TeKeR'den Arkın BAYOĞLU
    yanlışlık olmuş , Arkın değil Barkın BAYOĞLU

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Gayet güzel bir gündü, ATV'lerle iki saate yakın dağ tepe orman patika gezdik, arada yakaladığımız çamura daldık, CHA'dan MD'den MV'den, camianın her yerinden insanlarla muhabbet çevirdik, üzerine mangalla karnımızı doyurduk, yetmedi paintball oynadık iki saate yakın, o da yetmedi Kanuni Enduro 200 ve Cross 250 ile (ki Cross 250 Barkın Bayoğlu'nda kalan fabrika test motoruymuş) bir saat akdar dar alanda tur attım (Barkın hoca geri gelip motoru isteyince utandım ama ). Yetmedi, bir de Cross 250 maketi şeklinde çakmak hediye ettiler.

Böyle güzel bir organizasyon için Kanuni'den M.Said Orhan'a ve Volkan Şanbay'a teşekkür ederim.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Pardon, biliyorum Barkın olduğunu, başına sonuna birşeyler eklerken silmişim herhalde, az önce de onu gördüm, bu niye küçük harf diye düşünüp dikkatsizlikle başına B eklemek yerine a'yı büyüttüm

Motosikleti
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel bir gündü, ATV'lerle iki saate yakın dağ tepe orman patika gezdik, arada yakaladığımız çamura daldık, CHA'dan MD'den MV'den, camianın her yerinden insanlarla muhabbet çevirdik, üzerine mangalla karnımızı doyurduk, yetmedi paintball oynadık iki saate yakın, o da yetmedi Kanuni Enduro 200 ve Cross 250 ile (ki Cross 250 Barkın Bayoğlu'nda kalan fabrika test motoruymuş) bir saat akdar dar alanda tur attım (Barkın hoca geri gelip motoru isteyince utandım ama ). Yetmedi, bir de Cross 250 maketi şeklinde çakmak hediye ettiler.

Böyle güzel bir organizasyon için Kanuni'den M.Said Orhan'a ve Volkan Şanbay'a teşekkür ederim.
    o kadar yedin içtin...tabi teşekkür etcen ....

o poz ne abicim...hani hedefiniz akdeniz pozu...

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem yemiş hem içmiş hemde atv safarisi yapmışsınız...İlahi olcan...kankin Fıratı aldın tabi yanına eküri olarak...çocuk iyice kızıştı motordan yana...hani mahallenin köpekleri olur...sıyrık...her geçen arabaya havlar kendini telef eder...bizim Fıratda yollara vurcak kendini...her motorun önüne atlıycak vallahi...
    Valla ki zor tutuyorum kendimi, İkiTeker'in test motorundan zor indim
    o kadar yedin içtin...tabi teşekkür etcen ....
    o poz ne abicim...hani hedefiniz akdeniz pozu...
    Abi o poz senin için, hani Tekirdağ'a almadın bizi, ben de dedim ki "motor metehan'ınsa parmağın işaret ettiği dağlar bizimdir" diye

ATV'lere gelince, elimden gelen eziyeti yapmama rağmen (tam gaz-suya girme-herşeyi ezmeye çalışma-atlama-zıplama gibi), motor pek şikayet etmedi. Sadece benzin depolarının hava girişleri sorunluymuş, motor bazen stop edip çalışmıyordu.
    Kill switch konusunda da yeni şeyleröğrendim Meğer o düğme otomatik geri gitmiyormuş ne ileyim, cahil adamım, neden marş almıyor diyorum

Motosikleti
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o poz senin için, hani Tekirdağ'a almadın bizi, ben de dedim ki "motor metehan'ınsa parmağın işaret ettiği dağlar bizimdir" diye

kanka valla güzel espiri...lafıda araya sıkıştırdın...ama acıtmadı...

yahu modlar uyuyormu...Kanuni topiği geyiğe döndü...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    Kanuni ATV sine güvenip dağlara taşlara safariye çıkılmaz...heleki evinden 100 metre öteye gidenin vay haline...kaldığın yerde bırak...

kasa plastikdir...motor çinden ithal olup UZAY ÜSSÜ nde montajlanır...sonrası malum...
    Ben ve gördüğüm kadarıyla oradaki herkes elinden geldiğince eziyet etti aletlere, bolca drift, kalkışların çoğunu tam gazla yapanlar, tümseklerden umursamadan geçenler doluydu, en azından tur sırasında gayet sağlam, gayet dayanıklıydı makineler.

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve gördüğüm kadarıyla oradaki herkes elinden geldiğince eziyet etti aletlere, bolca drift, kalkışların çoğunu tam gazla yapanlar, tümseklerden umursamadan geçenler doluydu, en azından tur sırasında gayet sağlam, gayet dayanıklıydı makineler.
    kanka 2.turda dağılır makina...bana güven...

Kanuni görürsen kaç...yemek görürsen otur...

http://www.youtube.com/watch?v=4KxWm...elated&search=

fıratım şunu dinle rahatla...relax dostum...seninde 22.yüzyılda motorun olacak...için rahat olsun...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay be yemek cidden iyiymiş
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Said Bey organizasyon hakkında bilgi veriyor:

]

Said Bey diyor ki..."arkidişleerrr sizlere yidirdik içirdik...şimdi civap verin bakem...nassı bilirsiniz Kanuniyi..."

haydi hep beraberr...

iyiii bilirikkk...

Khutuck..."Benim bazı çekincelerim var ürünle ilgili..."

Said Bey..."kusss len hemen yediklerini... haram olsun size emeklerimiz...o kadar para bağladık bu tanıtıma...yıkılın karşımdan mezarcılar...

kanka 2.turda dağılır makina...bana güven...
    Kanuni görürsen kaç...yemek görürsen otur...
    Kanuni nin bir atv sinide ben kullandım
    Gayet sağlam makinalar
    Nedir bu düşmanlık anlamadım

Motosikleti
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet sağlam makinalar
    Sen bakma, kıskandı o, bana çamur atamıyor ATV'ye atıyor

Motosikleti
    ürün ortada...Kanuni kendi ürünlerini tasarlamaz...alır monte eder ve başını ağrıtır...hangi modele el atarsan at...problem aynı...ürün kalitesi düşük...yerli ürün diye destekmi verelim...bu marka ne üretirse üretsin notu belli...wındy 125...tıger250...vs incelemen yeterli...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet sağlam makinalar
    Arada yapar böyle şeyler.....

Güzel gün geçirmişiniz kutucuk....Sevindim senin adına.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Mete abi, nasıl bu kadar sabit fikirli oluyorsun bir marka hakkında, anlamak zor gerçekten...
    Bugün birkaç hafta içinde ikisini de test etmiş Barkın'ın söyledikleri şöyleydi: ...geçen ayki test motoru Racer'dı, güzel yanları varmış ama genel olarak beğenmemiş, oysa şu an kullandığı Cross 250'den beklediğinin çok çok üstünde bir verim alıyormuş ve kalitesinden oldukça memnunmuş.
    Honda motorlarına bakınca da CBF150'nin zayıf taraflarını körü körüne bağlı olmayan sahipleri dışında sayanlar var mesela, ama tutup da bütün Honda'ya mal etmiyoruz tabii bunu...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler