Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006 yılının en iyi satış rakamını yakalayan motosikleti BMW R 1200 GS

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    R 1200 GS ve R 1200 GS Adventure modelleri, Motorcycle Industry Association tarafından açıklanan resmi rakamlara göre İngiltere'deki 2.277 adetlik toplam satışı ile en çok satılan motosiklet oldu.

Yakın bir zamana kadar BMW'nin 'GS' model motosikleti, çoğunlukla gezginler ve çöl yarışçıları tarafından kullanılan niş bir model olarak düşünülüyordu. Ancak, 1980 yılında piyasaya dönüşünü R 80 G/S ile yapan efsanevi "Gelande Strasse" (yol/arazi); birbirinin aynısı olan modellerin arasından sıyrılarak ana model üreticileri arasına girmiş, yola özel süspansiyonu, ergonomik kullanımı ve sağladığı sürekli konfor ile yüksek güvenlik kriterleri, yeterli bakımın yapılmadığı yollar ve trafik sıkışıklığının hakim olduğu gerçek yol şartlarında gereken hassasiyeti sağlamıştır.

2004 yılı Mart ayında piyasa sunulan R 1200 GS, şirketin dinamik yol tutuşu ve motor gücü önemli oranda artırılmış ve daha hafif motosiklet üretme felsefesinin BMW Motorrad tarafından desteklendiği ilk 'yeni jenerasyon' motosikletidir. Aynı yıl içerisinde en çok satan model olmuş ve aralarında MCN Best Trailie (MCN En İyi Trailie), International Bike of the Year (Uluslararası Yılın Motosikleti) ve International Design Excellence Award (Uluslararası Kusursuz Tasarım Ödülü) bulunduğu birçok ödülü kazanmıştır.

Üretildiği ilk yılda Adventure Sport kategorisindeki en yakın rakibinden 1.200 adet farkla sadece İngiltere'de 2.000 adet satılmıştır. Yeni R 1200 GS Adventure modelinin Birmingham'da Uluslararası Motosiklet ve Scooter Fuarı'ndaki dünya lansmanından bir gün sonra da 2005 yılı MCN Best All-Rounder ödülünü kazanmıştır.

Mart ayının ortalarında basına tanıtılan ve iki hafta sonra satışa sunulan 809 GS Adventure modeli 2006 yılının geri kalan kısmında satıldığı gibi, 2007 yılı için bundan çok daha fazla sipariş almıştır. Geçen yıl satışı gerçekleştirilen R 1200 GS modeli, 1468 adetlik satışla aynı motor ve yürüyen aksama sahip olduğu her iki modelin toplam satış rakamını yakalamış ve 2006 yılında rakiplerinden daha çok satılmıştır.

BMW Motorrad İngiltere Pazarlama Müdürü Tony Jakeman, bu satış başarısı için şu yorumda bulunmuştur: "Düşük sigorta primlerine ve ikinci elde yüksek satış değerine sahip BMW GS'ye sahip olmanın keyfini çıkaran ve avantajlarından faydalanan motosiklet sürücülerinin artmasından oldukça memnunuz. 2005 yılında yaklaşık 2000 adet R 1200 GS satılmış, Adventure modelinin piyasaya sunulması ile potansiyel standart motosiklet alıcıları, tercihlerini uzun mesafe macera tutkunlarının tercihi olan bu motosikletten yana kullanmıştır.

"Ancak, mükemmel yol tutuşu ve yüksek tork değerine sahip motor özellikleri ile dünyanın en iyisi olan her iki model de şehir içi trafik kullanıcıları, sportif sürücüler ve uzun mesafe tutkunları için daima en iyiyi sunmaktadır. Bir taraftan en yakın rakibimizin 600 birim daha az satış yaptığı Adventure Sport kategorisinde zirveye oturmanın gururunu taşırken, diğer taraftan İngiltere'deki toplam GS satış grafiğimizin artışından da memnuniyet duyuyoruz. Şu kadarını söylemek yeterli olacaktır ki, bayi ağımızın hedefi 2007 yılında da satış başarısını devam ettirmektir."

Kaynak: BMW Türkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Pro görmesin

Sağol Erhan abi. Eline sağlık

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Adam alamadı gitti valla....İçine oturur şimdi...Keşke koymasaydınız...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    motor sanki zincirlenmiş ama beni tutmayın ben gidecem diyor harika bi alet ama $$$$$$$$$$$$$$$$$paraçi paraçi
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    En çok satılan motosikletin 1200lük bir dev, hem de BMW olması ilgi çekici. Türkiye şartlarında biz mi milletçe çok fakiriz, yoksa vergiler mi sırtımıza fena binmiş merak ettim doğrusu.
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro görmesin
    Çok geç

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    birileri bu topigi görürse akli dengesinin yerinden oynayacagı kesinn

böyle bir motorun ülkemizde en az satanlar arasında olduguna eminim. buda işin üzücü tarafı

ekonomi ekonomi ekonomi!!!

anaa geç kaldık gördüü

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro görmesin
    Ben TA alırım ama o hala BMW in resimlerine bakar
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemize iş için gelen yabancılarla motosikletler konusunda sohbetlerimiz geçiyor bir çoğunun favorisi BMW touring modelleri...Dikkat ediyorum eski kurt motorcularda BMW ye ayrı bir sempati duyuyorlar.
    Yaz başında alttaki sarı F 800 S incelemiştik makinede zincir yerine kayış aktarma kullanılmış indirimle beraber 16000 ytl etiketi vardı şimdi 22000 ytl
    BMW sınıflandırmasıyla F Enduro 1200 GS Adventure 39,900 YTL 1200 GS 36,200 YTL etikete sahip oldukça gerçekten bizlerde sadece sempati duymakla kalabiliyoruz...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    1200GS'in eski modeli olan 1150GS'i piyasada uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Arada ağırlık farkı var yalnız 20-30 kg kadar. Biraz iri yapılı biri olsam düşünmeden alacağım bir motor
    Onur Yollarda

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski şampiyon pist yarışçısı ve rallici Nejat Avcının F 1150 GS yorumlarını okumanızı tavsiye ederim...
    http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/...umartesi6.html
    Yunuslarda görevli bir Polis arkadaşımın yorumudur(1150 GS)...(Bu motosikletle benim giremeyeceğim gidemeyeceğim yol yok istediğin kadar hor kullan)

netbecks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    İstanbul'daki gibi 1200 GS vereceklerini bilsem Trafik polisi olurdum

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Basliga baktim kesin dedim Pro yazmistir Fanatik BMW tutkunu olarak. Haklida cimisim. Darisi seveninin basina ne diyim herkez BMW sahibi oluyor bir Pro olamadi . Motor Enduroda bir numara buna suphe yok cok agir testlere tabi tutuluyor Japonlara gore bir adim onde BMW su anda.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ya bmw olsun taştan olsun her ne kadar 1200gs leri sevmesemde (bana çok iri gelio) f650 gsye hayranım aşığım seviorum evlenmek istiorum ama babası olcak borusan başlık parası die tutturuo kısaca ya aşkımı kalbime gömcem yada kaçırcam o olcak
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    bu makinayı ilk alanla bi resim çektircem
    BU ALANA REKLAM ALINIR

Motosikleti
    Honda VFR 800 ABS
    pro,
    Yıllar evvel bir amirim bana demişti ki" neden çok hızlı terfi etmek istiyorsun.Bu kadar çabuk müdür yada idareci olursan koşacak kulvarın kalmaz."Şimdi düşünüyorum da doğru söylemiş.
    Senin için de geçerli, bu kadar çabuk 1200 GS e sahip olursan 3-5 yıl sonra neye bineceksin.?)

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    3 yıl sonra 2010 model 1200GS'e, 5 yıl sonra da 2012 model 1200GS'e bineceğim abi
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl sonra 2010 model 1200GS'e, 5 yıl sonra da 2012 model 1200GS'e bineceğim abi

Bmw virüsü pronun kanına girmiş...Umarım salgın diildir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    super alet ya
    CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR.
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    muhtesem ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler