Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet sürücüsünü ezmek için trafikte kovaladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tuzla'da trafikte motosikletli ile tartışan servis minibüsünün şoförü, akan trafikte aracını ters istikamete çevirerek motosiklet sürücüsünü ezmeye çalıştı.

İstanbul Tuzla'da Aydınlı Yolu Caddesi'nde Ramazan Torun idaresindeki motosiklet, cadde üzerinde seyir halindeyken, iddiaya göre sürücüsü henüz öğrenilemeyen servis minibüsü tarafından sıkıştırıldı. Motosiklet sürücüsü Ramazan Torun, korna ile defalarca uyarmasına rağmen minibüs şoförü tehlikeli manevrasını sürdürdü.

Motosiklet sürücü Ramazan Torun ile servis şoförü arasındaki bu tehlikeli yolculuk, kırmızı ışıkta araçların durması ile tartışmaya döndü. Motosiklet sürücüsü Ramazan Torun'un minibüsün aynasını kapatması üzerine servis şoförü bir anda akmaya başlayan trafikte direksiyonu çevirerek hareket etti. Motosikletlinin ezilmemek için kaçışı ve servis sürücüsünün aracı ile kovalaması güvenlik kamerasına yansıdı.

Torun, "2 Ağustos tarihinde trafikte evime ilerlerken bir servis sürücüsü beni sıkıştırdı. Kornayla uyardım. Biraz ileride 50-100 metre sonra tekrar benim önüme kırdı. Bariyerlere sıkıştırdı beni. Hem de kornayı bastı. Bu sefer önümden gitti. Sonrasında ışıklarda durduğunda yanında uyarmak için gittim. Benim canımı tehlikeye attığını söyledim. Sonrasında bana kenardan gitmemi söyledi küçük olduğum için. Ben aynı haklara sahip olduğum için şeritten gitmek istediğimi söyledim. Ondan sonra biraz hakaret içerikli sözler kullandı" dedi.

Bunun üzerine sinirlenerek servis aracının aynasını kapattığını belirten Ramazan Torun, "Aynasını kapattıktan sonra aracı üzerime kırdı. Bana çarpmaması için ben karşı şeride geçtim. Orada zaten görüntülerde de mevcut. Kendisini kenara çağırıyorum. Polis çağıracağımı söylüyorum. Onun üzerine adam aracıyla üzerime çıkmaya çalışıyor. Birkaç kez geri geri manevra yaparak ve sözlü olarak seni ezeceğim, öldüreceğim diyor. Böyle manevralar yaptı.

Zaten yol tek yönlü bir yol. Terse dönüyor. Sonrasında ben tekrar aracın plakasını alıp şikayetçi olmak için arkasından gittim. Videoya çekerken beni fark etti. Tekrar beni yolda birkaç kez sıkıştırdı. Ondan sonra ben zaten kendi canımı kurtarmak için olay yerinden uzaklaştım. Konuyla alakalı savcılığa suç duyurusunda bulundum" diye konuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Bir benzerini de Zafer Akçay hocanın bir videosunda izlemiştim: Motosikletli bir arkadaş, bir başka araçla yine tartışma yaşıyor, bu araç sonra motorun dibine kadar gelip bilerek ona çarpıyor ve motorcuyu deviriyordu.

Yani psikopatlarla, ruh hastalarıyla dolu bir memleket burası. Tank kullansan, trafikte ancak güvende hissedersin kendini herhalde.

Her şeyiyle iğreniyorum artık kendi ülkemden, cehalet denen şeyin kurbanı olduk.

Çocuklarım olmasa bir dakika daha durmayacağım burda, ömrümün geri kalanını "insanca" yaşayabileceğim başka bir ülkeye kapağı atmaya çalışacağım. :(
    espresso, Taypan, Smlgndz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir benzerini de Zafer Akçay hocanın bir videosunda izlemiştim: Motosikletli bir arkadaş, bir başka araçla yine tartışma yaşıyor, bu araç sonra motorun dibine kadar gelip bilerek ona çarpıyor ve motorcuyu deviriyordu.

Yani psikopatlarla, ruh hastalarıyla dolu bir memleket burası. Tank kullansan, trafikte ancak güvende hissedersin kendini herhalde.

Her şeyiyle iğreniyorum artık kendi ülkemden, cehalet denen şeyin kurbanı olduk.

Çocuklarım olmasa bir dakika daha durmayacağım burda, ömrümün geri kalanını "insanca" yaşayabileceğim başka bir ülkeye kapağı atmaya çalışacağım. :(
    Çocukların için kapağı atmaya çalışsan? En azından onlar kurtulur.
    Ben de buralarda durasım yok ama yaşlandık artık bizden geçti derken gidersem çocuklar rahat etsin diye giderim herhalde.
    Thracian ve Voltaren bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Cahille cahil olma der eskiler. Hakkını yedir, sopanı ye otur gibi degil ama..

Karsındaki öküz belli ki, "hakaret etti aynasını kapattım" .. Ulan yasın 20, anan var baban var sevdiklerin var. Gece vakti pisligin birine atarlanıyorsun ..

Ormanda ayı görsen , sana omuz atsa güreşir misin ? Güçle alakalı degil, ayı diyorum bak..
    AzÇok, Smlgndz, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    O.Ç biliyor ezse bile doğru düzgün ceza almayacağını, rahat rahat adamı ezmeye çalışıyor. Tuzlada yok mu bu o.ç nu sakat bırakacak babayiğit? Bu ülkede emanetsiz trafiğe çıkılmaz. Allah korusun bu gibi bi olay başımıza gelirse havaya 2 tane sıksak it gibi kaçar bu soyunu, sopunu s..tiğimin.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Benim dikkat çekmek istediğim nokta şehir içinde karşımıza çıkabilecek tehlikeler, arkadaş canını kurtarmak için karşı şeride kaçıyor karşıdan yol zaten benim diye 100le basan biri olsa, telefona bakan olsa çarpacak belki de öldürecek arkadaşı.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahille cahil olma der eskiler.
    Doğru bir sözdür. Yerine getirebilmek için en azından cahil olmamak lazım. O kadar yazıyoruz. Bir sorun yaşadığınızda trafikte tartışma yapmaya çalışırsanız işler iyiye gitmez diye. Aynasını alırımcılar, çok pis dalarımcılar cahil değil mi? İlkokul çocuğu zihinsel yapısıyla Türkiye trafiğinde motosiklet kullanmaya kalkanın başı beladan kurtulmaz. Hareket çekecem derken canından olanları ne çabuk unuttuk. Türkiye'de sabıkalıların en çok çalıştırıldığı iş kolu araştırılsa birinci sırayı şoförler alır. Hadi buyurun, muhabbetiniz bol olsun.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bir sözdür. Yerine getirebilmek için en azından cahil olmamak lazım. O kadar yazıyoruz. Bir sorun yaşadığınızda trafikte tartışma yapmaya çalışırsanız işler iyiye gitmez diye. Aynasını alırımcılar, çok pis dalarımcılar cahil değil mi? İlkokul çocuğu zihinsel yapısıyla Türkiye trafiğinde motosiklet kullanmaya kalkanın başı beladan kurtulmaz. Hareket çekecem derken canından olanları ne çabuk unuttuk. Türkiye'de sabıkalıların en çok çalıştırıldığı iş kolu araştırılsa birinci sırayı şoförler alır. Hadi buyurun, muhabbetiniz bol olsun.
    Sevgili dostum,

Aynı dogrultuda dusunuyoruz. Dikkat cekmek istedigim sey, cahilligin sonu yok her zaman senden daha cok "kaybedecek seyi olmayan" birileri cıkabilir karsına.

Ben burada ayıya degil , genc arkadasın beden diliyle üstelemesine kızıyorum. Olayın A'sını B'sini kimse bilemez. Haberde önümüze ne verdilerse onu yorumluyoruz.
    PsychOnur, AzÇok, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    cezalar gerçekten çok hafif. adam ezmeyi göze alıyo ve sonuçlarından korkmuyo.

ama bizde ayna kapatırsak tahrik etmiş oluyoruz.

adam zaten saygılı olsa dikkat ederdi darlamazdı motorcu arkadaşı

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Beyaz minibüsü süren canlıya(...) insanlar canlarını mı emanet ediyorlar servis ile ulaşımlarını sağlarken ? Aynen motorsiklet tehlikeli canım siz 4 tekere binin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet piskopata baglamıs yok artık.

bence 2 tarafıda dinlemek lazım

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yahu bırakın bu ayakları trafikte millete salça olup zıvanadan çıkarın sonra beni ezmeye kalktı diye mağduru oynayın.

Adamın sağından geç taciz et, sataş, duran trafikte aynasını kapat sonra kafana göre videoyu kes, biç; artislik tavan yapmış.

Koy görüntüleri kesmeden, biçmeden baştan sona gel ondan sonra konuşalım.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Cahilin terbiyesi dayakla olur. Ezilme tehlikesinden sıyrıldıktan sonra minibüs şoförüne atılacak temiz bir dayak (yaklaşık bir ay kadar çalışamamasına sebep olacak dozda) şoförün geri kalan hayatı boyunca motosikletlere 100 m'den fazla yaklaşmamasını sağlayacaktır.

Ciddiyim, espri yapmıyorum.

Minibüs şoförlerine olan nefretimizi bir kenara bırakıp olaya diğer pencereden bakarsak, motorcu tayfasının yollarda yaptığı gözü kara ve aptalca sürüşler beni de deli ediyor. Nedir bu telaşını kardeşim ? Böyle bir durum varsa adam sinirlenmekte haklıdır ancak üzerine araç sürerek kovalaması sonuçta yine onu haksız yapar. İnsanda risk algısı olmaması tamamen cahillikle ilgili bir şeydir ve bu da bizde bolca var.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bırakın bu ayakları trafikte millete salça olup zıvanadan çıkarın sonra beni ezmeye kalktı diye mağduru oynayın.

Adamın sağından geç taciz et, sataş, duran trafikte aynasını kapat sonra kafana göre videoyu kes, biç; artislik tavan yapmış.

Abi sana hakaret edeni otobüsle ezmeye çalışıyor musun?
    Açıkçası kapımı açmaya çalışsa ya da saldırsa arabayla üzerinden geçerim herhangi bir motorcunun. Ama küfür etse bile öldürmeye çalışmanın neresi orantılı? Karşı şeritten gelen arabalar çarpsaydı o motorcu ölecekti. Her küfür edeni öldürüyor musunuz anlamıyorum. Bir de trafik ya. Plakası var işte, ne yaptıysa git şikayetçi ol.

Bir de 0 çizerek birbirlerinin etrafında dönüyorlar biri ezmek diğeri ezilmemek için. Şaka gibi ya.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim de aklımdan ilk o geçti..Bayağı bir montajlama var..
    Adam zıvanadan çıkmış demekki..
    Bu tür tartışmalardan uzak durmakta fayda var...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Araba kullanmasını bile bilmem ama turizm sektöründe,aslında daha öce hafriyat firmalarında ve sonrasında turizm taşımacılığında
    operasyoncu olarak yıllarca çalıştım.
    Yani bu şöför milletinin çapını iyi bilirim.. Ben bazen yüzlerine söylerdim;" Siz şöförler fabrikadan çıkma ürünlersiniz"
    diye..Hatta bir ara çok sinirli anımda, "Ülkedeki bütün şöförleri sıraya dizip, kurşuna dizmeli" dediğimde hepsi birden
    üzerime yürümeye çalışmışlardı, operasyoncu olduğum için geri basmak zorunda kaldılar..

Şöförlerin yüzde yirmisi insandır.

Artık o meslekde değilim. Hayatımın kabusuydu zaten!! 2007 yılında en sağlam şöförle sezan sonu boş Otobüsle İzmir'e
    gidip akşam üstü Pamukkale otobüsü ile tekrar Marmaris'e dönmüştüm. Ve o zamandan günümüze kadar(15 yıl) otobüse binmedim.
    Kışın soğuğunda karlı havada(Muğlanın meşhur soğuğu) Marmaris'den Muğla'ya (60km) hasta ziyaretine iki kere motorla gittim geldim.
    Kafayı mı yedin sen" dediklerinde; "Motora binerim şehirler arası minibüse dahi binmem" demişdim.

Yaşadıklarımı, gördüklerimi burada anlatmam mümkün değil.. Keşke, çok anlatılan mola yerlerindeki kokteyl ile kalsa iş!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)