Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın sürücü düz yolda giden motosikletliyi çarpıp öldürüyordu

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir olayı 2012 yılında yaşamıştım. Doblo benzeri bir minivan kasıtlı olarak üzerime sürmüştü.
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...hj-3810-a.html
    Plakadan arac sahibinin adres, telefon, mail bütün iletişim bilgileri bulunmuştu. Olayı yazdığım motosiklet forumlarının üyeleri araç sahibi şirketi telefon yağmuruna tutmuştu.
    Bu olayda bilgilerini merak ettiğim kişi motora çarpan kadın değil. Şimdi doblo almak için malum siteye bakasım geldi
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir çakarı var diye trafik kurallarından muaf olduğunu sananlardan, iki dobloculardan kaçarım. Tuğra varsa duble kaçarım.

Not: Atatürk imzalılar da bunların bir tık daha iyisi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen arkadan böyle dengesiz bir şekilde gelenler oluyordur, size de denk geliyordur. Bu yüzden ön kontrol dışında her daim arka kontrolü yapmak şart. Diyeceksiniz ki ulan ben önüme mi bakayım, arkayı mı kollayayım. Vallahi bu yaşanan olay gibi bir hadiseye karışmamak için yapmak zorundayız diyorum dostlar. Bu şekilde arkayı kollayarak birkaç olumsuzluğu engellemişliğim vardır.
    Mr.wind, espresso, xtrafrozen ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadın senin bindiğin dobloya sürtüp kaçsaydı, içinde ki "kadına hürmet" duygun aynı şekilde tecelli edecekmiydi acaba. Suçun ve suçlunun cinsiyeti olmaz. Ülkede bi kadına şiddete hayır furyası aldı gidiyor, pozitif ayrımcılık yapayım derken adaletsizlik yapılıyor, insana şiddete hayır dense tüm sorun çözülecek. Amaç o değil ,amaç millet bizi alışverişte görsün,
    Yolda şortlu kız çocuğu görünce ereksiye olan ,evde karısını kızını döven dallamalar yolda tanımadığı kadına şevkat kelebeği kesiliyor acaba ekmek çıkarmı diye
    Mr.wind, tommygun, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Canımız bu kadın gibilerin elinde resmen, adama vurdu çok şükür ki ucuz atlatıldı, peki kontrolü kaybedip düşseydi motosiklet sürücücü ne olacaktı? O kadın asla durmayacak, arkasına dahi bakmadan basıp gidecekti, böylesine bir olayda çevredekilerin tepkisi de çok garip olmuş, motosiklet sürücüsüne iyi misin bir şeyin var mı, hastaneye gidelim vb gibi sorular sorulması gerekirken yaşananlara bakın. Trafik kültürünün rezil halde olan bir ülkede yaşıyoruz. Size başımızdan geçen bir olayı anlatayım, kuzenimle mayorka adasının etrafını dört günde konaklamalar yaparak bisiklet ile turlamıştık, ikinci gün cala figuera - port de pollenca arasında pedal basıyorduk, herhangi bir araç karışmadı kazaya, kuzenim bir anda ön tekerini yoldan 10cm kadar düşük olan bankete kaptırdı ve bir tam takla atıp düştü, kask korumamız vardı,ben de arkasından zor da olsa çarpmadan durabildim, o an yolda olayı gören otuz civarında araba kenara çekip durdu yanımıza gelip yardımcı olmak istediler, hastaneye gidelim ambulans çağıralım dediler, öyle hassas insanlar ki resmen orada hayat durdu herkes bize odaklandı, kuzenim kendisini iyi hissettiğini söyledi teşekkür ettik hepsine tura devam etmiştik.
    Mr.wind, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda şortlu kız çocuğu görünce ereksiye olan ,evde karısını kızını döven dallamalar yolda tanımadığı kadına şevkat kelebeği kesiliyor acaba ekmek çıkarmı diye
    Daha guzel ifade edilemezdi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben kadının yanlışlıkla (beceriksizlikten) çarptığına ve acil bir durumunun olduğuna inanıyorum. Tabi ki kenara çekip özür dilemesi gerekirdi ancak belki durumun aciliyetinden dolayı çarpmayı fark etmesine rağmen umursamayıp durmadı. Hatta ben çarptığı şeyin motosiklet olduğunu bile anlamadığına eminim.

Doblocu ayı burada en çok kızdığım kişi oldu. Tipik bugün bu ülkenin bu durumda olmasına sebep olan insanlardan birisi. Hem Doblolu hem cahil, hem küfürbaz, tam bir dayaklık.

Şikayet edilirse bir şey çıkacağını sanmıyorum, burası (şu an için) o doblcuların ülkesi...
    espresso, DickName ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Aynısı başıma gelse tepki vermeden kadını durana kadar takip ederdim galiba. Kadın durduktan sonra önde ve yanda duran amsalak lavuklar tam katil olmalık. motorcu arkadaşa Allah sabır selamet versin. Canım ülkemiz davaristanda Kadını ayrı Çomar erkeği ayrı çomar. Annem hasta mı ne diyor galiba kadın. Annesinin hasta olması başkalarının canına kast etme yetkisi veriyor galiba. Ne olduğu önemli değil trafikte o şekilde gitmek cinayete teşebbüstür.

Motosikleti
    HONDA CBF600
    Motosiklet kullanan arkadaşa büyük geçmiş olsun. Yaşananlar çok üzücü. Son tahlilde sinirlerine yenik düşmeyip mantıklı karar verip o beyni boş insanların yanından ayrılması en mantıklı karardı. Umarım gerekli kişiler gerekli cezaları alır. Olay her gün kullandığım güzergah üzerinde olmuş plakaları aklıma yazdım olaki karşılaşırsak 2 çift lafım olur kendilerine. Her gören 2 çift laf etse belki biraz farkında olurlar. Umarım kimse böyle olaylarla karşı karşıya kalmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kadının yanlışlıkla (beceriksizlikten) çarptığına ve acil bir durumunun olduğuna inanıyorum. Tabi ki kenara çekip özür dilemesi gerekirdi ancak belki durumun aciliyetinden dolayı çarpmayı fark etmesine rağmen umursamayıp durmadı. Hatta ben çarptığı şeyin motosiklet olduğunu bile anlamadığına eminim.

Doblocu ayı burada en çok kızdığım kişi oldu. Tipik bugün bu ülkenin bu durumda olmasına sebep olan insanlardan birisi. Hem Doblolu hem cahil, hem küfürbaz, tam bir dayaklık.

Şikayet edilirse bir şey çıkacağını sanmıyorum, burası (şu an için) o doblcuların ülkesi...

kadının acil durumunu birşeyi değiştirmez. kendi problemi. her aciliyeti olana anlayıs göstereceksek yandık , memlekette acil işi olmayan ınsan yok zaten.

(saglık konusu haric)
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bugüne kadar hayatımda böyle bir şey demedim, ama Doblo'cuyu toplanıp dövmekle ilgili bir organizasyon olursa haber verim lütfen.
    Mr.wind bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşına bu dediklerimi iletin.
    Birincisi kesinlikle eğitim almalı. Biz motor üzerinde her gün olmasa bile 3 günde bir bu makas atanlarla aynı yolda karşılaşıyoruz. Yol benim şerit benim farketmiyor. Önemli olan sana çarpmadan önlem alabilmek. Bu trafikte hayat kurtarıyor. Arabayı aynadan gördüğünde kendini daha sağa atmalı. Şeridi değiştirmeyecekse şeridin soluna doğru konumlanıp beyaz arabanı kör noktasında kalmayarak devam etmeli.
    İkincisi motor sürerken sakin olmalı. Haklı olduğu durumlarda haksız duruma düşüyor. Kaza olduğunda %100 siz haklı olsanız bile önemli olan yaşamak.
    üçüncüsü kadın acelem var diyor. Kadını konuşturmuyor. Sakin kalsa belki bu olay bu kadar büyümeyecek. o sonradan küfür edenleri bulup hepsine tazminat davası açsın. çarpmadan bir şey olmaz ama bu küfürlerden sıfır motor parası tazminat alır.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde arkayı kollayarak birkaç olumsuzluğu engellemişliğim vardır.
    Kollamak her zaman iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Yalnız kafama takılan bir şey var. Acaba o "bağyan" bu işin sonunda o doblocu "ağbiye" verdi mi?
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Aciliyeti sağlık olsa ne olacak.Annesi kalp krizi geçirse bile yolda başka birinin hayatını riske atamaz.
    espresso ve tusumoto bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşına bu dediklerimi iletin.
    Birincisi kesinlikle eğitim almalı. Biz motor üzerinde her gün olmasa bile 3 günde bir bu makas atanlarla aynı yolda karşılaşıyoruz. Yol benim şerit benim farketmiyor. Önemli olan sana çarpmadan önlem alabilmek. Bu trafikte hayat kurtarıyor. Arabayı aynadan gördüğünde kendini daha sağa atmalı. Şeridi değiştirmeyecekse şeridin soluna doğru konumlanıp beyaz arabanı kör noktasında kalmayarak devam etmeli.
    İkincisi motor sürerken sakin olmalı. Haklı olduğu durumlarda haksız duruma düşüyor. Kaza olduğunda %100 siz haklı olsanız bile önemli olan yaşamak.
    üçüncüsü kadın acelem var diyor. Kadını konuşturmuyor. Sakin kalsa belki bu olay bu kadar büyümeyecek. o sonradan küfür edenleri bulup hepsine tazminat davası açsın. çarpmadan bir şey olmaz ama bu küfürlerden sıfır motor parası tazminat alır.
    9-10 yildir motosiklet ile istanbul trafiginde kendisi. onun oncesinde de bisiklet gecmisi var. Aslinda iyi, dikkatli ve tecrubeli bir surucudur.

Ayna kontrolunu ihmal etmis evet. Arkadan o sekilde gelen bir yaratigin farkedilmemesi gercekten zor is.

kaza aninda uzun zamandir gorusmek istedigi birisi ile gorusmeye gidiyordu, onun heyecani ile anlik dalginlik yasadi sanirim.

Ote yandan araba suren herkes, carpan mahluğun tecrubesiz olmadigini anlar. carptiktan sonra yol almasina bakin.

Amaci kesinlikle bizimkine sifir gecmekti. Arkadam o hizla gelirken sagdakini gormemek imkansiz.

Yani carpmasa bile, bilincli bir sekilde bizimkinin seridini ihlal ediyor, teget gecmeye calisarak bizimkini tehlikeye atiyor.

carptiginin farkinda olmama ihtimali yuzde 0. mumkun degil yapmayin arkadaslar.
    espresso ve tusumoto bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendimize de eleştirel gözle bakabilmeliyiz. Hayati bir tehlike atlatılmış olabilir. Bir motosiklet sürücüsü soğukkanlılığını koruyabilmelidir. Aksi halde videoda görülenlerin çok daha fazlası olabilir. Daha önce yaşanan örnekleri biliyoruz. Arkadaş soğukkanlılığını koruyamamış. Bu hata. Bu tür durumlarda elde video kaydı varken herhangi bir diyalog kurmak gereksiz. Diyaloğun hangi tonda olacağını konuşmak bile gereksiz. Çünkü, diyalog gereksiz. Otomobil sürücüsü ağır hatalı. Çünkü, bir sürücünün hayatını tehlikeye atmış. Daha önce başıma benzer olay gelmişti. Doğruca karakolun yolunu tutmuştum. Görevli polis çok ilgili biriydi. Bir şeyler araştırıp 2 yıla kadar hapis cezası olan bir suç olduğunu söylemişti. Sürücünün peşinden gidip ne yapacağız. Maddi hasarlı kazada bile herkes kendine göre tutanağı doldurup imzalayıp gidiyor. Kazalarda olay yerinde hangi tarafın haklı-haksız olduğunun tartışılmayacağını bilmeyen insan sayısı az değil. Bir de söylendiği gibi ayna kontrolü özellikle büyük şehir trafiğinde hayati bir önem taşıyor. Kazada en çok dikkatimi çeken Doblo sürücüsü oldu. Adam ağır karaktersiz.
    espresso ve motorstorm bunu beğendiler.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Şu duruma bak ne kadar acı bir tablo.Kimsenin adaletten beklentisi kalmamış halk adaleti kendisi sağlamaya çalışıyor.Sonrada mafyalar onlar bunlar nasıl çıkıyor diyorlar işte tek sebebi bu...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9-10 yildir motosiklet ile istanbul trafiginde kendisi. onun oncesinde de bisiklet gecmisi var. Aslinda iyi, dikkatli ve tecrubeli bir surucudur.

Ayna kontrolunu ihmal etmis evet. Arkadan o sekilde gelen bir yaratigin farkedilmemesi gercekten zor is.

kaza aninda uzun zamandir gorusmek istedigi birisi ile gorusmeye gidiyordu, onun heyecani ile anlik dalginlik yasadi sanirim.

Ote yandan araba suren herkes, carpan mahluğun tecrubesiz olmadigini anlar. carptiktan sonra yol almasina bakin.

Amaci kesinlikle bizimkine sifir gecmekti. Arkadam o hizla gelirken sagdakini gormemek imkansiz.

Yani carpmasa bile, bilincli bir sekilde bizimkinin seridini ihlal ediyor, teget gecmeye calisarak bizimkini tehlikeye atiyor.

carptiginin farkinda olmama ihtimali yuzde 0. mumkun degil yapmayin arkadaslar.
    Umarım arkadaşın davasında dönmez de karı neyse doblocuya hakettiği cezayı aldırtır. Eğer davasından dönerse ben onun suratına ... Umarım iletirsin bu mesajımı
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Neyse ki kamera varmış eğer kamera olmasaydı kanıtlayana kadar uğraşır dururdu.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Adam ölümden döndü ötekilerde bayan bayan diye kadının yanında garibime erkekleşiyorlar,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)