Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avrasya Tüneli motosiklet geçiş ücreti belli oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Avrasya Tüneli'ni 1 Mayıs'tan itibaren motosikletliler de kullanmaya başladı.

Motosikletlerin tek yön geçişi 05.00-23.59 saatlerindeki gündüz tarifesinde 20,7 lira, 00.00-04.59 saatlerindeki gece tarifesinde ise 10,35 lira olarak ücretlendirildi.

Sürücüler, serbest gişe sistemi bulunan Avrasya Tüneli'nden HGS hesaplarıyla ödemelerini yapabiliyor.

Motosikletler için alınan bu karar, sadece Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki motosiklet tanımında belirtilen sınıf taşıtlarını kapsıyor. Bu tanımın dışında kalan elektrikli bisiklet, bisiklet, scooter, moped ve mobilet gibi taşıtların tünelden geçmesine ise izin verilmeyecek.

Otomobil, minibüs ile motosiklet dışındaki araçların tünelden geçmesi durumunda ve trafik kurallarına aykırı hareketlerde Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen cezai işlem uygulamaları devam edecek.

"Sıkıntılı geçişlerin stresi azaldı"
    Uygulamanın başladığı 30 Nisan'ı 1 Mayıs'a bağlayan gece Avrasya Tüneli'nden ilk geçişi yapan "Huns.mc.turkey Motosiklet Kulübü" üyeleri oldu.

Kulüp üyesi Ersin Yonar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uygulamadan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Yonar, kötü ve rüzgarlı havalarda 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'nden geçmenin çok zor olduğunu dile getirerek "Bu durum, motorcuları yoruyor, kazaya bile sebep olabiliyordu. Avrasya Tüneli'nin açılmasına çok sevindik. Sıkıntılı geçişlerin stresi azaldı. Kulüp üyemiz Okan Ay'ın önerisi üzerine Avrasya Tüneli'nin girişinde saat 23.30'da toplandık. 1 Mayıs saat 00.00'da tünelden geçiş yaparak tüneli iki yönlü kullandık." dedi.

Anadolu Ajansı Fotoğraf Haberleri Editör Yardımcısı Erhan Sevenler ise motosikletiyle Avrasya Tüneli'nden ilk kez geçtiğini ve çok keyif aldığını belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Ben bir önceki konuda 1 Mayısa dikkat etmediğim için, 30 Nisan öğlen geçerek 90 lira ödedim.. Bu kadar para ödedikten sonra ilk şu motosikletliler geçti cümlesini kimseye yedimem. İlk ben geçtim, itibarda tasarruf olmaz. Fakirler de gece gezmişler işte..
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sanki birileri beyaz renkli popomuzu çengelle tavana asmış da gelen geçen devlet görevlileri tövbe estağfurullah dokunmadan geçmiyor gibi.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki birileri beyaz renkli popomuzu çengelle tavana asmış da gelen geçen devlet görevlileri tövbe estağfurullah dokunmadan geçmiyor gibi.

Diyecek bir şey bulamadım sen küfrettim say.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)