Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Avrasya tüneli motosiklet kullanımına açılıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vortexten kasıt köprüden geçerken kürünün ortasındayken rüzgarda yukarı aşağı dalgalanmasımı kast ediliyor.Ben tünelden geçerken pek hissetmedim. Gerçi tünelden geçerken durmadığımız içinde hissetmemiş olabilirim.
    Yok köprünün yaşadığı doğal salınım, yukarı aşşağı zıplayıp duruyor dediğin gibi.

Vortex çekincesi tünelin iki tarafı da tünelin kendisinden yukarıda olduğu için hava akımı nedeniyle oluşan küççük rüzgar patlamaları diyelim. Arabaların hissetmeyeceği ancak motorcuyu devirebilecek vortexler oluşabildiği fikri var. Hoş ben google'da biraz bakındım doğru düzgün bir şey de bulamadım ama arama kısmında da sıkıntı olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Vortexten kasıt köprüden geçerken kürünün ortasındayken rüzgarda yukarı aşağı dalgalanmasımı kast ediliyor.Ben tünelden geçerken pek hissetmedim. Gerçi tünelden geçerken durmadığımız içinde hissetmemiş olabilirim.
    Tünelin ortasında durunca da böyle birşey hissedilmez ki köprü gibi iki kule arasında asılı havada durmuyor deniz tabanına gömülü sabit..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Vortex ile dikey salinim birbirine karistirilmis. Vortex yatay bir cizgi etrafinda olusan donel akim, dikey salinim ise yatay bir cizinin herhangi bir noktasinin dikey eksende hareket etmesi.

Vortex etkisi icin en buyuk ornek, buyuk ucaklarin motorlarinin olusturdugu ve arkadaki kucuk ucaklari etkiledikleri durumlar. Bu sebeple havalimanlarinda ayni pistten art arda kalkislarda; buyuk ucaklarla (heavy kodlu ucuslar), sonra kalkis yapacak ucaklar arasinda daha uzun mesafe birakiliyor. Cunku vortex etkisi ile arkadaki ucagin ucus dinamikleri bozuluyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Vortekin ne olduğunu biliyorumda burada gerçekten kelime anlamındamı kullanılmış diye tereddüt ettim.
    Yoksa F16 ile 4 lü kol kalkışı yapacağımız zaman konumlanmayı rüzgar diyelimki soldan esiyor.1.numara sağ kulvara 2 numara sol kulvar geriye 3 yine sağ kulvar 2 nin gerisine 4 sol kulvar 3 ün gerisine.
    Burada amaç hem simule edilmiş vortex etkisinden kurtulmak hemde öndeki uçağın nozulundan çıkan sıcak hava bizim motorun hava alığına denk gelirse bizim motorun performansı düşer kalkarken F16 yığılabiliryor.Ve numaralar arası 15 20 saniye veriyoruz genelde.

Yada ne bileyim KC135 in arkasında yakıt ikmali yaparken o vortex adamı canından bezdiriyor bom un altında durmaya çalışırken.

berk_cglr bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Vortekin ne olduğunu biliyorumda burada gerçekten kelime anlamındamı kullanılmış diye tereddüt ettim.
    Yoksa F16 ile 4 lü kol kalkışı yapacağımız zaman konumlanmayı rüzgar diyelimki soldan esiyor.1.numara sağ kulvara 2 numara sol kulvar geriye 3 yine sağ kulvar 2 nin gerisine 4 sol kulvar 3 ün gerisine.
    Burada amaç hem simule edilmiş vortex etkisinden kurtulmak hemde öndeki uçağın nozulundan çıkan sıcak hava bizim motorun hava alığına denk gelirse bizim motorun performansı düşer kalkarken F16 yığılabiliryor.Ve numaralar arası 15 20 saniye veriyoruz genelde.

Yada ne bileyim KC135 in arkasında yakıt ikmali yaparken o vortex adamı canından bezdiriyor bom un altında durmaya çalışırken.

KC135R gibi devasa 4 motora sahip bir ucagin arkasinda minnak bir F16 ile kalmak hos degil tabii

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet kelime anlamında kullanıldı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)