Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rauf GERZ Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Hapis cezası yetrli değil. Bilinçli olarak kurallara riayet etmemekten dolayı ömür boyunca araç kullanması yasaklanmalı. Tamam bu bir kaza, tasarlayarak cana kıyma değil ama bir anlık dalgınlık veya görmeme de değil. Düpedüz birkaç kilometre daha gitmemek için her şeyi göze alıp kural hatası yapıyor, bir daha tekrarlamayacağı ne malum? Oradaki motosiklet değilde bir kamyon olsaydı şimdi o hayatta olmayacaktı. Canını yitirenin günahı neydi?

Lanet olsun böyle sorumsuz ve sürekli kendi çıkarını her şeyin üstünde tutan yaratıklara!
    oialdemir, espresso ve maktama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şanslıysanız(!) bu mahlukatın sınavda yakalanmayanlarına trafikte denk gelebilirsiniz.

Denizli’de ehliyet sınavında kıyafetlerine yerleştirdikleri düzenekle
    dışarıda bulunan arkadaşlarıyla irtibat kurup kopya çektiği belirlenen 4 şüpheli,
    78 adet cihaz ve malzeme ile beraber kıskıvrak yakalandı.

Denizli'de Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı'nda başarı sağlamak için, giysileri ve vücutları üzerine yerleştirdikleri düzenek aracılığı ile kopya çekmeye çalışan şüpheliler, gözetmenlere yakalandı. İhbar üzerine bölgeye gelen görevliler, kulaklık vasıtasıyla sınav salonu dışında bulunan şüphelilerle birlikte sınavda kopya çektiği tespit edilen toplam 4 kişiyi yakaladı. Vücutlarına yerleştirdikleri wifi cihazı ve giysilerinin üzerine yerleştirdikleri kamera ile yakalanan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

78 adet cihaz ve malzeme ele geçirildi

Yakalanan şüpheliler üzerinde yapılan aramalarda, 17 adet bağlantı kablosu, 14 adet pil, 15 adet kamera ve kamera aparatı, 5 adet kablosuz ağ, 6 adet kulaklık, 6 adet GPS cihazı, 7 adet kopya çekmek için kullanılan kumaş parçası, 6 adet düğme, cımbız gibi suçta kullanılan malzeme, 2 adet cep telefonu ve sim kartları olmak üzere toplam 78 adet cihaz ve malzeme ele geçirildi.

Yakalanan (4) şüpheli şahsın daha önceden aynı suçtan çok sayıda suç kaydının olduğu tespit edildi. Yakalanan şüpheliler hakkında “6114 Sayılı Ölçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldı.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yazık. Bunları hep hesap ederek daha ne kadar devam edebileceğiz? Otomobillin kırdığı yere bak!

FSM Köprüsü, Şile çıkışında, Buyaka AVM önünde böyle çok tehlikeli bir çıkış var. Tepeüstü- Ümraniye'ye, Meydan AVM'ye giden çıkış. Orası pek tehlikeli. Hem geriden Ümraniye tarafından gelenler, hem FSM'den gelip Şile'ye gitmek için yoncadan üste çıkanlar, hem FSM'ye giderken Şile Yolu- Tepeüstü'ne gitmek için yukarı çıkanlar... hepsi o 300-400 metrelik 4 şeritli alanda bir araya geliyorlar. Benim sık yaptığım gibi, FSM'ye gidiş yönünde gelip, Şile Yolu'na gitmek isterseniz, en sağ şeritten bu tehlikeli alana katılıp, soldan Şile'ye devam eden 3 şerite geçmek durumundasınız. Ama asla ve asla sağdan ikinci hatta 3. şeritte olmanız güvende olduğunuz anlamına gelmiyor. En sol şeritten, 4. şeritten, en sağa, tam 3 şerit ve beyaz çizgili katılım alanının keserek sapanlar oluyor. Tamamen giden trafiğe yanlayıp, 3 şeridi 90 derece keserek girenleri gördüm. Oradan her geçişimde ecel terleri döküyorum. Sola yanaşırken soldan gelebilecekleri kollarken, tam tersine en sağdan bir anda Şile yönüne, sola gitmek için bu sefer sağdan gelip de sizi sıkıştırabiliyorlar. Ve asla ve asla sizi görmüyorlar çünkü zaten telefona, bir taraftaki aynalarına, dikiz aynasına veya yukarıdaki tabelalara bakıyor oluyorlar. Yavaşlıyorum, kontrol ediyorum ama yavaş gitmek de riskli, bir tarafa 1 sn'den fazla bakmak da riskli. Bunun gibi nice bölge var. Çok dikkat etmek lazım çok. Ve hep uyanık olmak.
    Orası acayip bir yer.İkeaya girecek olan bile orta şeritten en sağa geçmesi gerekiyor.Bazen ben bile bildiğim halde İkeaya
    dönecekken sapağı kaçırdığım oluyor.

Bu ehliyet sınavına böyle düzenekle girenleri çok duymaya başladım.Sınavımı zorlaştırdılar bizim milletin IQ sumu düştü protein alamamaktan anlamıyorum.Niye böyle bir düzeneğe ihtiyaç duyuyorlar.
    Gerçi şuda var psikoteknik testine girdiğimde girenlerin ortalama %80 ni kalıyordu ama bir şekilde yardımcı oluyorlar bir kaç başlıktan yetersiz görünene psikolok onay vermiyor başka bir pisikolok 50 tl fazla ücret alıp onaylıyordu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bu ehliyet sınavına böyle düzenekle girenleri çok duymaya başladım.Sınavımı zorlaştırdılar bizim milletin IQ sumu düştü protein alamamaktan anlamıyorum.Niye böyle bir düzeneğe ihtiyaç duyuyorlar.
    Gerçi şuda var psikoteknik testine girdiğimde girenlerin ortalama %80 ni kalıyordu ama bir şekilde yardımcı oluyorlar bir kaç başlıktan yetersiz görünene psikolok onay vermiyor başka bir pisikolok 50 tl fazla ücret alıp onaylıyordu.
    İddia ediyorum bugün ehliyeti olanların hepsini hem bilgi hem de psikoteknik olarak gerçekten olması gerekene göre nesnel olarak değerlendirebilseler %80'i trafiğe geri dönemez. (Cömert davrandım, içimden asıl geçen ancak %10'unun dönebileceği...)

Proteini geçtim, vitaminsiz diyorum; halimizden belli zaten...
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O alet edavatı sınavda gizlice kullanmak, sınav sorularını cevaplamaktan daha zor. Demek ki sorun IQ'da değil, başka yerlerde. Bizim milletin ahlâkı düştü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM JET 14
    Yine bi yolda nasıl araba kullanılacağını bilmeyen katil arabacı, hiç bir günahı suçu olmayan normal hız sınırlarında seyir halinde olan motorsiklet kullanıcısını ölüme götürdü. Mekanı cennet olsun bu bariyer işini acil çözmeleri lazım ama daha motorsiklet kültürü olmayan memlekette bu tarz işlerin hemen yapılmasını beklemek bir umut işte.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Her iki sürücü de hatalı bence.
    Araba zaten belli de, neden motosklet sürücüsü de hatalı?
    Çünkü, görünmez olduğunu unutmuş, hızı yüksek, yol ayrımında temkinsiz...
    Şimdi diyecekler ki, hayır haklı.
    Peki, haklı bir ölü artık!
    Şimdi oldu mu?
    Arkadaşlar, haklı olsanız bile yol verin, yavaşlayıın, hareket çekmeyin, gözünüzü yoldan ayırmayın .
    DickName, espresso ve nadrov bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dün akşam arabada Kafa radyo dinliyordum .Vefat eden arkadaş Rauf Gerz Nihattan sonra çıkıyormuş Sırası gelmişken diye bir program yapıyorlardı Oğuz Atayla.İsim hafızam çok iyi değildir.Dün akşam Oğuz Atay bahsedince program yaptığı arakdaşından ben bu ikiliyi çok dinlemişliğim var.Çok enerjik neşe dolu biriydi.Tekrar Allah rahhmet eylesin.Mekanı cennet olsun.
    tommygun ve haluk23 bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Umarım "kasten adam öldürme" gibi bir suç şiddeti ile yargılanır. Bu tip suçlar kesinlikle "caydırıcı" nitelikte cezalandırılmalı.
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Allah rahmet eylesin. Zamanında Hürriyet ve galiba Akşam'daki yazılarıyla motosiklete başlamamda çok etkisi olmuştu. Mekanı cennet olsun.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah rahmet eylesin..

Şimdi bu ölüme sebep olana sorsalar motor birden çıktı der.. Adam kaç şerit birden değiştirmiş.. Ehliyetine el konması gerek
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanslıysanız(!) bu mahlukatın sınavda yakalanmayanlarına trafikte denk gelebilirsiniz.
    bu olayda amaç ehliyet sınavı değil diğer sınavlarda ne kadaar yakalanabilir onu test etmek bence.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İddia ediyorum bugün ehliyeti olanların hepsini hem bilgi hem de psikoteknik olarak gerçekten olması gerekene göre nesnel olarak değerlendirebilseler %80'i trafiğe geri dönemez. (Cömert davrandım, içimden asıl geçen ancak %10'unun dönebileceği...)

Proteini geçtim, vitaminsiz diyorum; halimizden belli zaten...
    Haklısınız, bizde Trafik Eğitimi "Sıfır". Ne kurslarda öğretiliyor, ne sınavlarda soruluyor. Kızım İngiltere'de ehliyet almak için başvurdu, bizdeki gibi zorunlu kurs falan yok, isteyen giriyor sınava fakat geçme oranı % 40 imiş.Her kes özel ders alıyor yetkili kişilerden. Öyle şeyler öğretiyorlar ki ağzım açık dinliyorum, bildiğin artık çok bilinmeyenli denklem kadar ayrıntısına giriyorlar, hele kavşaklar, döner kavşaklar, öyle kurallar var ki otur haftalarca çalış, o kadar ayrıntısı var ve yapamayanı yallah !! Hiç acıma yok. Boşa değil, adamlarla aramızda kapanmayacak bir gelişmişlik farkı var, onlar sürekli ileri gidiyor, biz eski halimizi bırak yüz yıl geriye nasıl gideriz onun çabasındayız. Yazık.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, bizde Trafik Eğitimi "Sıfır". Ne kurslarda öğretiliyor, ne sınavlarda soruluyor. Kızım İngiltere'de ehliyet almak için başvurdu, bizdeki gibi zorunlu kurs falan yok, isteyen giriyor sınava fakat geçme oranı % 40 imiş.Her kes özel ders alıyor yetkili kişilerden. Öyle şeyler öğretiyorlar ki ağzım açık dinliyorum, bildiğin artık çok bilinmeyenli denklem kadar ayrıntısına giriyorlar, hele kavşaklar, döner kavşaklar, öyle kurallar var ki otur haftalarca çalış, o kadar ayrıntısı var ve yapamayanı yallah !! Hiç acıma yok. Boşa değil, adamlarla aramızda kapanmayacak bir gelişmişlik farkı var, onlar sürekli ileri gidiyor, biz eski halimizi bırak yüz yıl geriye nasıl gideriz onun çabasındayız. Yazık.
    Burada ( İZMİR)Motosiklet ehliyet imtihanında çok ilginç şeyler yaşanıyor.. Sınav şöyle oluyor..
    Milli eğitim yetkilisi midir artık kim bilmiyorum , arabanın ön koltuğuna kuruluyor , yola çıkarken 3-4 motor aynı anda önünden hareket ediyor.. Sonrasında uzun bir parkur yapıyorlar.. Ama motorlular parkuru arabadan 20 dakika önce başlangıç yerine geliyor..
    Çok yetenekli Milli eğitim yetkililerimiz var.. Bunlarla övünüyorum..Adamın sürüşünü 50 metre görünce hemen trafiğe yeterli olup olmadığını anlıyorlar..
    Şimdi bu eğitim sisteminden hayır beklemek..
    Sahra çölünde ağzımızı yukarıya açıp adriana lima nın düşmesini beklemek gibi bişey..
    drtayfun bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu akşam, Basın Expres bitimi, Atatürk Hava Limanı Öncesinde , sefaköy ayrımı sonrasında, sağa viyadük çıkışı. Sonrası E5 Yenibosnaya çıkıyor.

Ben arabamla ilerliyorum. Sefaköy-Avcılar çıkışını geçtim. Sağda, viyadüğe çıkış şeridindeyim. Önümde bir paketçi var. Geçmeyeyim, sıkıştırmayayım dedim.

Tam viyadüğe girerken paketçi sola sinyal vererek Atatürk Hava Limanına gitme kararı verdi.

O an refleksle baktım arkadan hızlıca bir Doblo geliyor. Kaynak yapıp viyadüğe girecek. Fakat motoru görmüyor. Hemen sola sinyal verip, motorluyuda ürkütmeden sola kırdım.
    Doblo bir fren ve korna yaptı.

Motorlu kurtardı ve hava limanı yönüne devam etti.
    Dobloya elimle motoru gösterdim. O zaman kornayı kesti. Yanımdan geçerken şoförün yüzü, minnet, korku velhasıl her tür duyguyla kaplı şekilde teşekkür ediyordu.

Paketçinin kurtulma şansı sıfırdı. Bariyerlere sıkışıp büyük ihtimal ölürdü.

Ben nasıl böyle ani bir karar verip Doblo'nun viyadüğe girişini engelledime gelirsek,

Motorluyu zaten kimse sıkıştırmasın bende sıkıştırmayayım diye uzaktan takip ediyordum. Aniden yön değiştirince birden aklıma,
    Bu ve birçok başlıkta gördüğümüz viyadüğü kaçırma videoları geldi. Anlık birşey. Saniyenin 10 da 1 i gibi bir anda zihninden geçiveriyor insanın.

Umarım o paketçi arkadaş yaptığı hatanın farkındadır.
    Doblo sürücüsü dersini almış gibi görünüyordu.
    tommygun, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yazık. Bunları hep hesap ederek daha ne kadar devam edebileceğiz? Otomobillin kırdığı yere bak!

FSM Köprüsü, Şile çıkışında, Buyaka AVM önünde böyle çok tehlikeli bir çıkış var. Tepeüstü- Ümraniye'ye, Meydan AVM'ye giden çıkış. Orası pek tehlikeli. Hem geriden Ümraniye tarafından gelenler, hem FSM'den gelip Şile'ye gitmek için yoncadan üste çıkanlar, hem FSM'ye giderken Şile Yolu- Tepeüstü'ne gitmek için yukarı çıkanlar... hepsi o 300-400 metrelik 4 şeritli alanda bir araya geliyorlar. Benim sık yaptığım gibi, FSM'ye gidiş yönünde gelip, Şile Yolu'na gitmek isterseniz, en sağ şeritten bu tehlikeli alana katılıp, soldan Şile'ye devam eden 3 şerite geçmek durumundasınız. Ama asla ve asla sağdan ikinci hatta 3. şeritte olmanız güvende olduğunuz anlamına gelmiyor. En sol şeritten, 4. şeritten, en sağa, tam 3 şerit ve beyaz çizgili katılım alanının keserek sapanlar oluyor. Tamamen giden trafiğe yanlayıp, 3 şeridi 90 derece keserek girenleri gördüm. Oradan her geçişimde ecel terleri döküyorum. Sola yanaşırken soldan gelebilecekleri kollarken, tam tersine en sağdan bir anda Şile yönüne, sola gitmek için bu sefer sağdan gelip de sizi sıkıştırabiliyorlar. Ve asla ve asla sizi görmüyorlar çünkü zaten telefona, bir taraftaki aynalarına, dikiz aynasına veya yukarıdaki tabelalara bakıyor oluyorlar. Yavaşlıyorum, kontrol ediyorum ama yavaş gitmek de riskli, bir tarafa 1 sn'den fazla bakmak da riskli. Bunun gibi nice bölge var. Çok dikkat etmek lazım çok. Ve hep uyanık olmak.
    Ben daha önce bu forumda yazdım. Ümraniye berbat virajlara sahip bence ve tamamıyla ucube dönüşlere sahip olduğunu düşünüyorum. Kimler nasıl tasarlamış anlamak güç.

Dışında hep söylüyorum. Motosiklete binince, kendim dışımdaki herkesi aptal kabul ediyorum ben ve öyle sürüyorum hayatta kalmak için..

Ne yazık ki eğitimin dışında arabalara '"böyle geçemezsin" sistemi gelmedikçe yaşanacaktır.

Ayrıca çok kez yazıldı forumda, yol ayrımlarında yavaşlayın, böyle şeyler yaşanabiliyor diye. Siz dikkat edin.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler