Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

1 Kasım 2021 Honda Güncel Fiyat Listesi (ZAM)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

Honda Türkiye motosiklet fiyatlarına 2021 Kasım ayı itibariyle zam yaptı. Güncel fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz.

İşte 1 Kasım 2021 Honda Motosiklet Fiyatları

https://cdn2.honda.com.tr/assets/fil...5749358134.pdf

TosunPasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Türkiye motosiklet fiyatlarına 1 Kasım 2021 itibariyle zam yaptı. Güncel fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz:

https://cdn2.honda.com.tr/assets/fil...5749358134.pdf

http://<a href="https://www.hizlires...gy.png</a></a>

http://<a href="https://www.hizlires...pt.png</a></a>
    ya ezio senden bişey rica edeceğim.Bu guncel fiyat listeleri başlıklarına bir onceki ayı da link olarak eklesen cok iyi olur.
    Şimdi africa ya ne kadar zam gelmiş goremiyorum.

Boylece ay ay geçmişe gitmek hiç problem olmayacak

Guncel fiyat listeleri senden soruluyor o bakımdan sey ettim
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ezio senden bişey rica edeceğim.Bu guncel fiyat listeleri başlıklarına bir onceki ayı da link olarak eklesen cok iyi olur.
    Şimdi africa ya ne kadar zam gelmiş goremiyorum.

Boylece ay ay geçmişe gitmek hiç problem olmayacak

Guncel fiyat listeleri senden soruluyor o bakımdan sey ettim

Buyur Hırbocum, bir önceki zam listesini link olarak atıyorum buraya: http://www.motosiklet.net/forum/moto...stesi-zam.html

Afrika 6300 TL zam yemiş bir ayda. 2.25 asgari ücrete eş değer. Asıl bomba NC 750 X DCT'de. 8100 TL zamlandı ve piyasada hala motor yok. Fırsatçı galericiler saplamaya devam ediyor..
    Hırbonen ve espresso bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Buyur Hırbocum, bir önceki zam listesini link olarak atıyorum buraya: http://www.motosiklet.net/forum/moto...stesi-zam.html

Afrika 6300 TL zam yemiş bir ayda. 2.25 asgari ücrete eş değer. Asıl bomba NC 750 X DCT'de. 8100 TL zamlandı ve piyasada hala motor yok. Fırsatçı galericiler saplamaya devam ediyor..
    Nc alemin krali oldugu icin zamlardan da aslan payini aliyor
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alemim kralı NC olamaz, o gitsin sahilde kumla oynasın Bu paraya gider 2. el 2020 Tracer 900 alırım, krallar kralı olurum
    nicknamer ve espresso bunu beğendiler.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alemim kralı NC olamaz, o gitsin sahilde kumla oynasın Bu paraya gider 2. el 2020 Tracer 900 alırım, krallar kralı olurum
    Nedir bu NC'nin olayı anlamadım gitti. Git desek gitmiyor dur desek durmuyor az yakıyor desek o da değil bastın mı cayır cayır da yakıyor. Benim 500R bundan az yakıyordu ve hemen hemen aynı gidiyor. Arkaya çanta taksan zaten CB500F ile aynı konforu verir ama 2 katı fiyatı var. Tip desen o da yok tabii kişiye göre değişir. Bi R25'cileri bi NC'cileri çözdüğüm gün kurban kesecem.
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    aynısını yazmaya gelmiştim. Geçen yıl Doğu Batı'da 82.xxx TL'ye "stokta yok beklemelisiniz" dedikleri için almadığım motosiklet. Hayır 1 yılda naptı da bu kadar zamlandı? Gerçekten ekonomik sebepler bir kenara bırakılırsa bu artışı anlamak çok güç.
    espresso bunu beğendi.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu NC'nin olayı anlamadım gitti. Git desek gitmiyor dur desek durmuyor az yakıyor desek o da değil bastın mı cayır cayır da yakıyor. Benim 500R bundan az yakıyordu ve hemen hemen aynı gidiyor. Arkaya çanta taksan zaten CB500F ile aynı konforu verir ama 2 katı fiyatı var. Tip desen o da yok tabii kişiye göre değişir. Bi R25'cileri bi NC'cileri çözdüğüm gün kurban kesecem.
    Daha önce de yazdim,

Nc nin hakki min 70hp olmasi lazim.

Jazz 1.5Ls(120hp) blogunun uyarlamasi oldugu icin alinan max guc bu sekilde,

Hee,harita ve sıkıştirmayla oynasalar,bu sefer devir bandi yukarilara gidecek bu da alt devirlerde isteksizlik ve yuksek yakit tuketimi olacak.

Fren konusunda ise,o cüsseye öne dual disc kaliper şart.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    git demek neyse de harbiden durmuyor. o nasıl fren. frene basıyorsun, "bastım mı ya" diye sorduruyor insana. suzuki'de de bazı modeller böyle. Mt09'da bir fren var mükemmel yapmışlar ama nc'de şaşırtan bir detay gerçekten. bloğu demir döküm gibi yapıyorlar o yüzden hızlanmıyor desem tamam ama aynı şekilde frene basınca da o ağırlık etkisini göstermeli diye düşünüyorum. sanki ya birşeyler eksik yada tam performansında değil. 3 ayrı nc denedim hepsi aynıydı hatta en son TMF eğitmeninin NC'sini de deneyince söyledim artık. sadece "NC de o aradığın fren yok, haklısın" diyebildi.

Eski bir R25'ci olarak yazmaya geldim. Gerçekten 250 cc kategorisinde R25 kadar şekil şukul şukela 2.bir motosiklet yok. O kafa tasarımı insana kendini sport hissettiriyor. Ta ki keyiflenip "bi kitap alayım yanıma da kafede içerken okurum ya" diyip "aa çanta yok, takılırsa şeklim bozulur. Ne yapıcaz" diye sorana kadar. Kitap okumuyorsanız sorun kalmıyor. Zaten bunu yapmıyorsanız R25 sürücü değiştirir çok uzun sürmez.
    espresso bunu beğendi.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Kesinlikle doğru tesbit,çok haklısınız,

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şimdi yalan yok her ikisini de kullanmış biri olarak CB500F'ten hallice iyi gidiyor NC, o kadar da hakkını yemeyelim. 150km/s'te benim CB500F artık tamam derken NC daha yeni başladık modunda oluyordu ve o hızda çok çok daha konforlu gidiyordu. Ama CB500F de şehir içinde kıvraklığıyla NC'nin eline veriyor. O yüzden bugün gelse NC yerine CB500X alırım mesela. Senede 3-4 sefer uzun yol yapıyorum, %90 şehir içi kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısını yazmaya gelmiştim. Geçen yıl Doğu Batı'da 82.xxx TL'ye "stokta yok beklemelisiniz" dedikleri için almadığım motosiklet. Hayır 1 yılda naptı da bu kadar zamlandı? Gerçekten ekonomik sebepler bir kenara bırakılırsa bu artışı anlamak çok güç.
    2017 Aralık'ta NC'yi çaldırdım, 2018 Mart'ta (3,5 sene önce) 33.500₺ diyorlardı NC'ye, pahalı bulup almamıştım. Keşke alsaymışım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de yazdim,

Nc nin hakki min 70hp olmasi lazim.

Jazz 1.5Ls(120hp) blogunun uyarlamasi oldugu icin alinan max guc bu sekilde,

Hee,harita ve sıkıştirmayla oynasalar,bu sefer devir bandi yukarilara gidecek bu da alt devirlerde isteksizlik ve yuksek yakit tuketimi olacak.

Fren konusunda ise,o cüsseye öne dual disc kaliper şart.
    Üstadım durmuyor diyorlar da gayet duruyor NC. Biri opsiyonel iki mühim şart var:

1. İyi lastik olacak,
    2. (Opsiyonel) Ön amortisör yayları motorun cüssesine göre zayıf, sertleştirilmeleri gerekiyor. Sertleşince daha iyi tutuyor frenler - bendeki tecrübe bu şekildeydi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yalan yok her ikisini de kullanmış biri olarak CB500F'ten hallice iyi gidiyor NC, o kadar da hakkını yemeyelim. 150km/s'te benim CB500F artık tamam derken NC daha yeni başladık modunda oluyordu ve o hızda çok çok daha konforlu gidiyordu. Ama CB500F de şehir içinde kıvraklığıyla NC'nin eline veriyor. O yüzden bugün gelse NC yerine CB500X alırım mesela. Senede 3-4 sefer uzun yol yapıyorum, %90 şehir içi kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

2017 Aralık'ta NC'yi çaldırdım, 2018 Mart'ta (3,5 sene önce) 33.500₺ diyorlardı NC'ye, pahalı bulup almamıştım. Keşke alsaymışım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Üstadım durmuyor diyorlar da gayet duruyor NC. Biri opsiyonel iki mühim şart var:

1. İyi lastik olacak,
    2. (Opsiyonel) Ön amortisör yayları motorun cüssesine göre zayıf, sertleştirilmeleri gerekiyor. Sertleşince daha iyi tutuyor frenler - bendeki tecrübe bu şekildeydi.
    Hocam yanlişim varsa düzelt,yakindan inceledigim kadariyla,

Cb500F ile nc750 nin ön maşa lari birebir ayni gibi.

Iki motor arasinda ortalama 30kg yürur agirlik farki var.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle doğru tesbit,çok haklısınız,
    Haklı olmasının sebepleri nelerdir Bluewaycim? Kral olmasının argümanlarını önümüze serer misin az yakması dışında?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlişim varsa düzelt,yakindan inceledigim kadariyla,

Cb500F ile nc750 nin ön maşa lari birebir ayni gibi.

Iki motor arasinda ortalama 30kg yürur agirlik farki var.
    Haklısın levend84 üstadım, maşaların gövdesi aynı. Sadece içteki "spacer"lar, yaylar ve (çok büyük ihtimalle) valf ayarları farklı. Ben yağ viskozitesi, yay ve "airgap" miktarını Hyperpro tavsiyesine göre değiştirmiştim, ayrıca mesnette de 1cm yukarı kaydırmıştık. Manyak fark etti.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)

1. İyi lastik olacak,
    Ya da şöyle izah edeyim muhtemelen CB500F'in naked olmasından kaynaklı 150 de tamam deme durumu olabilir, 500R'a arkaya topcase koyduğunda sırıtmasa "bence" ivme, yüksek hızlardaki konfor açısından çok bir farkı olmayacak. Tork farkı açısından da oynasa oynasa 5 saniye oynar. 180 civarı hızlarda bile rüzgar öyle ahım şahım etkilemiyor. Yani nerdeyse non-stop İstanbul Ankara yaptım of aman ne rüzgar yedik, belim koptu falan dertlerim olmadı. Asıl bahsetmek istediğim şu, motoru kötülemek istemiyorum bu arada, aralarında 50k fiyat farkı oluşturacak ne var? Onu merak ediyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Haklısın levend84 üstadım, maşaların gövdesi aynı. Sadece içteki "spacer"lar, yaylar ve (çok büyük ihtimalle) valf ayarları farklı. Ben yağ viskozitesi, yay ve "airgap" miktarını Hyperpro tavsiyesine göre değiştirmiştim, ayrıca mesnette de 1cm yukarı kaydırmıştık. Manyak fark etti.
    Bu arada geçen Motoface'te CB500F'in de yağlarını değiştirttim; bunun da viskozitesini 10'dan 15'e çıkarttı Eyüp Usta, airgap'i de artırdı bir de preload'ı dipledi, güzel oldu CB500F. Ben sonradan preload'ı bir birim gevşettim (static sag falan iyiydi de kullanımı çok rahatsızdı), şu anda ön arka uyumu, konfor ve stabilite şu anda 10 numara. (Tabi ki CB500F'in tasarım sınırları içerisinde kalmak koşuluyla...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Ya da şöyle izah edeyim muhtemelen CB500F'in naked olmasından kaynaklı 150 de tamam deme durumu olabilir, 500R'a arkaya topcase koyduğunda sırıtmasa "bence" ivme, yüksek hızlardaki konfor açısından çok bir farkı olmayacak. Tork farkı açısından da oynasa oynasa 5 saniye oynar. 180 civarı hızlarda bile rüzgar öyle ahım şahım etkilemiyor. Yani nerdeyse non-stop İstanbul Ankara yaptım of aman ne rüzgar yedik, belim koptu falan dertlerim olmadı. Asıl bahsetmek istediğim şu, motoru kötülemek istemiyorum bu arada, aralarında 50k fiyat farkı oluşturacak ne var? Onu merak ediyorum.
    Bilmem ki, bugün CB500F gelse fiyatı ne kadar olurdu acaba? 2018'de MT-07'ye yakın fiyatlarda satılıyordu. Herhalde şu anda 90.000'den aşağıya gelmezdi fiyatı. Rakiplere göre pahalı kaldığı için silindi piyasadan zaten. Yoksa çok güzel motosiklet. Hele şu son 2021 modeller acayip oldu. Bugün CB500F ve CB500X gelse ben NC'nin yüzüne bakmam şahsen. Bunları alır aradaki fiyat farkına da donatırım. (Yalnız tork farkı iki kişi veya yüklü kullanımda NC'nin lehine bu arada...)
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu arada geçen Motoface'te CB500F'in de yağlarını değiştirttim; bunun da viskozitesini 10'dan 15'e çıkarttı Eyüp Usta, airgap'i de artırdı bir de preload'ı dipledi, güzel oldu CB500F. Ben sonradan preload'ı bir birim gevşettim (static sag falan iyiydi de kullanımı çok rahatsızdı), şu anda ön arka uyumu, konfor ve stabilite şu anda 10 numara. (Tabi ki CB500F'in tasarım sınırları içerisinde kalmak koşuluyla...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Bilmem ki, bugün CB500F gelse fiyatı ne kadar olurdu acaba? 2018'de MT-07'ye yakın fiyatlarda satılıyordu. Herhalde şu anda 90.000'den aşağıya gelmezdi fiyatı. Rakiplere göre pahalı kaldığı için silindi piyasadan zaten. Yoksa çok güzel motosiklet. Hele şu son 2021 modeller acayip oldu. Bugün CB500F ve CB500X gelse ben NC'nin yüzüne bakmam şahsen. Bunları alır aradaki fiyat farkına da donatırım.
    bu motoface nasıl iyi mi ? Africa nın bir sonraki amortisor bakımını yetkili serviste yaptırmayı dusunmuyorum.

Motosikleti
    ......
    Cb500x son kasalarinda upside süspansiyon ve dual disc kaliper var.frenlerini çok övuyorlar,gunahlari boynuna..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    bu motoface nasıl iyi mi ? Africa nın bir sonraki amortisor bakımını yetkili serviste yaptırmayı dusunmuyorum.
    Yaptırma zaten yetkili servis amortisörden ne anlar? Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 yerine CB 500 serisi kullanmak daha mantıklı. En azından daha ekonomik ve daha hafif. NC 750 ağır bir motor. Tek avantajı ön tarafta kask bagajı var. 2021 modelinin benzin kapağı bile elde kalıyor hala. Arka maşa benim motorla aynı, balkon demirinden yapılma.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)