Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Otomobilin motosiklete arkadan çarptığı kaza, araç kamerasında

Motovento
    REKLAM ALANI
    SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL

Bursa'da otomobilin arkadan çarpması neticesi motosikletin üzerinden düşüp başka bir aracın altında kalmaktan kıl payı kurtulan motosiklet sürücüsünün zor anları kameraya yansıdı.

Kaza, dün saat 17.00 sıralarında Ankara yolunda meydana geldi. Ankara yönüne seyreden bir motosiklet sürücüsü, aynı istikamette seyir halinde bulunan halk otobüsünün durakta durmasıyla yavaşladı. Önündeki araçların yavaşladığını fark etmeyen bir başka otomobil motosiklete arkadan çarptı. Kazanın etkisiyle devrilen motosikletin üzerinden düşen sürücü, orta şeritteki başka bir otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. Kaza anı motosiklete arkadan çarpan aracın kamerası tarafından anbean kaydedildi. Kamera görüntülerinde otomobilin motosiklete çarpma anı ve durması ile motosikletin başka bir otomobile çarparak devrilmesi, motosiklet sürücüsünün ayağa kalkması görülüyor

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Video linki

https://drive.google.com/file/d/1Ut0...ew?usp=sharing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Otobüs de, önündeki araba da aniden(kısmen) duruyor.
    Böyle bir durumda ya soldan kaçacaksın ya da arkandakinin duramaması ihtimaline karşı sürekli arkanı kontrol edeceksin.

"Bizleri gören yok" geyiği gereksiz. Adam otobüsü görmemiş zaten.
    muhammetcon bunu beğendi.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Önümden çok arkamı kollarım hacı, ben durmazdım uzardım soldan..Ama adamın bir günahı yok kazadır olur.
    SoloMoto2006 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    herkesin başına gelebilecek bi durum.
    büyük motor olduğundan aralara bazen giremiyoruz. bu durumda eşşek şansın varsa zaten vururlar
    SoloMoto2006 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Oha yaa sol bacak gidiyordu az daha.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöför kesin mesajlasıyor o sırada

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bir arkadaş soldan kaçılabilir arkaya bakacaksın demiş ama bu işler o esnada o kadar kolay olmuyor, biraz motorcunun da gözünden bakman gerekir, motor sert yan çantalı bir genişliği var, yoğun bir trafik var, öyle hoop o çantalarla sola kır aradan kaç olmuyor işte.

Bu kazada motorcunun en ufak hatası yok arkadaki araç yüzde yüz kusurlu çünkü arada baya baya mesafe var, motorcu çakarlı stop taktırmış bariz durduğu fark ediliyor, arkadan çarpan araç sahibi yüksek ihtimal telefonuna bakıyor ya da başka bir yöne, yoksa bu kadar mesafeden o koca otobüsün frenlerini, onun arkasında duran aracın frenlerini de görmüyorsa gözlerinde büyük sorun var demektir.
    mavellen ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yüzden filtering yapıyoruz, şehir içinde mümkün mertebe yan çanta kullanmıyoruz. tabi bu sefer bizim birşeylere çarpma veya arada sıkışma şansımız artıyor ancak şehir içinde kalabalık trafikte benim tercihim bu yönde(başkası hata yapıp bana çarpacağına ben hata yapmamaya çalışıyorum). Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ben yine bir ihtimali söyleyeyim hiç kimseye değil ama diyorum ya motorcu gözünden bakın, muhalifliğin verdiği alışkanlık

asıl amacım olaya tek taraflı baktırmamak, ya o arkadaş şehir dışından gelmişse, yani şehir içine girince çantayı sırtına mı alacak evine ya da varacağı yere gidecek, o çantalar şehir içinde bir zamanda kullanıladabilir, neden mi diyorum benim mesela mecburi kullanmak zorunda olduğum zamanlar oluyor, taşımam gereken korunması gereken kilit altında olması gereken malzemelerim var demek ki mümkün mertebe de olsa bazen zorunlu oluyor, olaya dönüyorum bazen ne yaparsanız yapın kaçamazsınız burada motorcuya ben ufak fatura kesmiyorum, hiç hatası yok, burada tek suçlu arkadan çarpan araç, çok muhalifim bugün kusura bakılmasın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sağda da trafik polisi var. Videoda net değil ama motosikletin çarptığı araç da hiç durmuyor. Yani insan en azından durup kendi aracına bakar hasar var mı diye.

Sonuç, arkadan gelen %200 hatalı. O hıza göre arada iki kat takip mesafesi var ve yine de çarpıyor.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sürücünün verilmiş sadakası varmış. Burada kendisinin yapacağı hiçbir şey yok. Ani frenleme falanda yapılmamış trafik yavaşlamış durmuş durak olduğu için. Sol bacağı ve kendisi çok iyi kurtulmuş. Maalesef çakarlı stopta taktırsak projektörte taktırsak bakmayan diğer araç sürücülerine nafile maalesef gelmiş geçmiş olsun

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Telefonla oynuyordu büyük ihtimal araba sürücüsü. Trafik polisi ne yaptı acaba merak ediyorum. Kaza denip geçiştirdiyse şaşırmam.

Motosikleti
    MT25 2016
    adam göstere göstere vurmuş resmen. gözü yolda olsa bin kere durmuştu.

Böyle mesaj atmam normalde ama ben iner gider anasıbı s...dim

Bi gin sinirli anımda birinin bi tarafını telefonunu sokacam. Bunu sadece araba sürücüleri için demiyorum motorlar içinde geçerli.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Burda skutercilerin coğu bir eli gazda bir elinde telefona bakıyorlar. Özellikle yazın çoğu böyle. Hayatlarında önüne çocuk atlamadığı için nasıl bir şey yaptıklarının farkında değiller. Köyde cupu arkadaşım sürerken artçıydım. 15la falan giderken önümüze birden çocuk atladı. Arkadaşımın bi anda ön freni sıkmasıyla kendimizi yerde bulmuştuk. Sonra da çocuk bize çarptı. O günden sonra çok dikkat ediyorum çoluk çocuğa. Babam ve dedem hep her 'Çocuğa ve hayvana dikkat edeceksin, ne yapacağı belli olmaz' diye.

Motosikleti
    cb250r
    motorun onundeki aracin ve motorun fren lambalari yandiginda, carpan arac ile motor arasinda en az 60-70 metre mesafe var. carpan sofor yola bakiyor olsa durabilirdi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanırken araç geometrilerinin arasında kalmamaya dikkat ederim. Kazada sürücü iki araç arasında sıkışırsa en fazla hasarı alır.
    Göz göre göre yolun sağında duran çöp kamyonunu ortalayıp hiç frensiz vuran sürücü gördüm. Amatör sürücü de değil. Taksi sürücüsü. Herhalde para sayıyordu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Işıklarda,duran trafikte neden normal araçlar gibi arkada durmuyorsun diyenlere cevap olacak bi video olmuş.

Kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun,umarım durumu iyidir.
    fatih.met bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ile filtrelemenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir kanıt daha. Kaza anında motorcunun kazayı hafif atlatması ve trafik polisinin bizzat şahit olması büyük şans. Verilmiş sadakası varmış. Arkadan göz göre göre çarpan sürücünün ehliyetine ömür boyu el konması ve cinayete teşebbüsle yargılanması gerekiyor. Yarın bir gün ara sokakta önüne çıkan çocukları , yaşlıları , engellileri yani tüm canlıları öldürebilecek bir kapasite var. İşin garip bir kısmı da araç sürücüsünde kamera bulunması ve göz göre göre motorcuya çarpması. Büyük ihtimalle ticari bir araçtır ve sürücü yola odaklanmıyordur.
    atillatopal9, Guven ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    motor sürerken hayatta kalmak istiyorsan önünden çok arkaya bakacaksın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)