Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce Kim Hatalı

Katılımcı sayısı
78. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Motosiklet Sürücüsü

75 96.15%
  • Otobüs Sürücüsü

3 3.85%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İki Otobüsün Arasında Kalan Motosiklet Kaza Yaptı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sığır gibi motor sürüyor sonrada yapışıyor yere baştan sona motoru sürenin mallığı ankete bile gerek yok
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Yanlış oy attım :D tabi ki motosiklet sürücüsü hatalı
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee apaçiliğin ana kuralı her zaman en ileriye bakmaktır.
    sollama yapmadan önce önündeki arabanın önündeki araba yavaşlıyor mu diye bakıp daha sonra arkadan araba geliyor mu diye bakmaktır mesele. yoksa sen arkana bakarken giriverirsin öndeki arabaya.

ben de apaçilik yapıyorum yalan yok ama makas atmam gerekse bile ilk önce en ileriye bakarım yavaşlayan var mı diye daha sonra arkama bakarım hızlı gelen var mı diye.
    normalde önde yavaşlayan bir araba olunca frene basarsın ama böyle durumlarda aklın karışır makas atacam diye daha da hızlanırsın ama önüne bakmadığın için duran/yavaşlayan arabayı göremeyip son gaz bagajına girersin ki youtube'da böyle bir yığın kaza videosu var.

biraz gözlem, biraz bilgi yahu. çok zor değil.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    orası alt geçitteki bir otobüs durağı.
    beyaz araç durakta bekleme yaptığı için kural ihlali yapıyor.
    halk otobüsü tam yanaşmamış (belki beyaz arabada yüzünden, belki çakallıktan) durağa yolcu indiriyor.
    yolcu otobüsünün hiçbir kusuru yok şeridinde gidiyor.
    motor sürücüsüne diyecek laf bulamıyorum. videonun başındaki hareketten sonunun ne olacağı belli olmuş.
    gurcanozturk bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim fikrimde olmayan bizden değildir, hadi git öteye bakim demek nasıl bir acizlik Yazık...

Kimse otobüs durağının orta noktasına park etmiş otomobile laf etmemesi de ayrı bir ilginçlik...
    Mizah mi yaptınız? Anlayamadım, bahsi geçen alıntıları eksiden motosikletli herkese yazmışlar ben değil. Oradan alıntı yani, diğer arkadaş da, evet yorumlar da haklılar deyince, bu alıntıları paylaşıp bunlar mı haklı? Diye sordum. Siz ya çok yanlış anladınız, yada anlamadınız.

Ayrıca, tüm motosikletleri kötü gören, hepsinin terörist olduğunu düşünen birisinin forumda işi ne?
    Tabi biz kendisiyle konuştuğumuz da öyle olmadığını gösterdi orası ayrı, ama ilk yorumuyla öyle bir izlenim verdiği için yapılmış yorumdur.
    Daha yorumların bile tamamenini okuyamamış veya anlayamamış olan sen acizsin, "tüm motosikletler terörist değil" diyen ben değil.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geri zekalı. Hala hayatta olması bile toplum için tehlikeli.
    berk_cglr bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun limitlerini bilmeden tarzan gibi gazlayan adam.Hatasını tolere edemeyeceğin motora binmeyeceksin.Azdaha hızlı olsa vede biraz dengeli, belki kurtarırdı.Yırtarım sandı ama yırtamadı.Aradan geçebilirim hissiyatı ağırbasmış ama sonra vazgeçip firen yapmış.Malesef motorun hızını yeterince düşürememiş.Demekki neymiş; nekadar hızlı gittiğinin değil nekadar çabuk durduruğunun önemi varmış.O motor yarın, birgün servis bakımlı diye ilana düşer.
    ufoz bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Inanan biri degilim ama bu arkadas yatsin kalksin o iki otobus arasinda sadece 1 metre aralik bulabildigine dua etsin, yoksa beyaz otobuse carpip sektikten sonra belediye otobusunun lastiginin altina girerdi ya da belediye otobusunun arkasina bindirip dislerini kaskinin icine dokerdi.

Watercolours yazardi ben yazayim, dogal seleksiyon calisiyor. Tam da ortaokul cocuklarina fen bilimleri dersinde dogal seleksiyon basliginda anlatilacak cinsten bir kaza.
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niye bizim insanımız Avrupa da olduğu gibi insan gibi motor yada araba kullanmaz.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Mümkünse bu tip sürücüler bir şekilde motosiklet kullanmayı bıraksın ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Anket saçma olmuş sonuç belli.

Gençlik gazı ile çok hatalı bir davranış, hataları saymaya gerek yok, aklı başında herkes anlar, çok da şanslı ki ne kendi ne de başkasının hayatına maloldu, kendi de ucuz atlattı refleksleri sayesinde. Buradan ders çıkartmazsa ileride ölür, ders çıkartırsa da düzgün bir motorcu olur.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bence motosiklet sürücüsünün bir suçu yok, sorun otobüslerde, otobüsler çok büyük, yolda fazla yer kaplıyorlar, teknoloji çağındayız, bunların biraz daha ufak versiyonu üretilemez mi?

hatta tekerleri de yüksek olsa iyi olur, motorcular olarak yatarak altından da geçebiliriz öyle tasarlasalar. hani "hızlı ve öfkeli" filminde arabalar tırın altında geçiyor ya işte bizde otobüslerin altından geçeriz öyle, yanından da geçeriz ufak olsalar biraz.

Suç ne motorcuda ne otobüste , dış mihrakların oyunu bu, kimse bizim apaçi kardeşlerimize laf söyleyip de bizim sabrımızı sınamasın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ciddi ciddi 3 kişi motosikletli haklı bulmus

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye bizim insanımız Avrupa da olduğu gibi insan gibi motor yada araba kullanmaz.
    motorcular için konuşacağım
    farkettiysen (özellikle bende dahil) racing tip motor sürenler trafikte hızlı kullanmaya çalışıyoruz
    bunun nedenini ben buldum
    1. en basiti basacak yapıştıracak yol yok mecbur trafikte deniyorlar hızlı gitmeyi hızlı viraj almayı falan sonuç patates.

2. si benim bir tanıdığım var ve motosiklet ekipmanı üretiyor dünyadaki çoğu ülkedeki motorsporu yapan kişilere ve neredeyse tüm ilçelerde/eyaletlerde hatta kasabalarda bile ufak büyük bir pist var motorunuzla yüksek hızlar deniyebileceğiniz ortamlar var orada ne kadar basarsanız basın sorun yok orda attığınız stresi trafikte denemeye kalkışmıyorsunuz

3.bizde heryerde halısahalar spor tesisleri var ama bir tane adam akıllı antrenman pisti yokki insanlar orada denesinler ne deneyeceklerse ekipman lastik ıvır zıvır herşey çok pahalı bu racing tipi makinelerlede bu denemelerde en basit yol malesef trafik oluyor ki yapmamak lazım

4. ehliyet eğitimi motor kurslarındaki genel olarak verilen rezalet eğitimler sonucu trafikte bu tür sürüşler yapan insanlar dolu ki hiç bitmeyecek = cahillik

daha aklıma gelmeyenlerde var tabiki

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bunun gibi apaçilerin yaptığı kazaya zerre üzülmem ölseler bile. Ne halleri varsa görsünler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi ciddi 3 kişi motosikletli haklı bulmus
    Biri yanlış oy attığını belirtmiş. Kaldı 2 kişi.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz otobüs sağdan sola geçiyor neden diye düşünse zaten bunlar hiç başına gelmezdi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun gibi apaçilerin yaptığı kazaya zerre üzülmem ölseler bile. Ne halleri varsa görsünler.

Biri yanlış oy attığını belirtmiş. Kaldı 2 kişi.

yine sayı insaflı.

üye profillerine göre en az motosikleti suclayacak 10 üye tanıyorum forumda :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mal aramızda mı?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mal aramızda mı?
    Sanmiyorum, burada olsaydi hemen arkadaslari toplanip bu post altina onu destekleyecek yorum yazarlardi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)