Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Şile otoyolunda ata çarpan motorcu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis gormuyorsam;

- Emniyet seridinden yuksek hizla gitmek,
    - Tum araclar dururken yavaslamamak,
    - Saga giris, sagdan cikis yapilabilecek bir katilima gelirken yavaslamamak,
    - Eldivensiz motosiklet kullanmak

Bunlarin hepsini birden yapan kazaya niye sebep oldugunu dusunmeli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

100% cikamaz, emniyet seridinde gidiyor gibi geldi bana.
    tabi tabi yüzde 100 dediğim kimse hesap sormaz anlamında.at değilde araba olsaydı orda durum değişirdi.istanbulda tüm motorlar emniyet şeridinden gidiyor polisler görüyor bişi demiyor ama kaza olduğunda durum nası oluyor onu bilmiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    haberin altındaki yorumlarda motosikletçilere edilen küfürlere bakınca "yollarda motosikletlileri farkedin" tarzı bilinçlendirme hareketlerimiz komik geliyor. iğne çuvaldız aklınıza gelen ne varsa kendimize batırmamız gerekiyor. EMNİYET ŞERİTLERİ BİZE ÖZEL OLARAK YAPILAN YOLLAR DEĞİL. trafik akarken ya da dururken sağdan duramayacağın hızlarda yardırmak hakkımız değil. hiç birimizin hayatı yolda kazanacağımız 5 dk zamanla daha iyi olacak diye bir şart yok.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye otobanda gidiyormuş gibi g.t kadar olan emniyet şeridinde 85-100 kmh hız ile gidiyor aptal bence bu sürücü
    lan 40 50 ile bile gitse ki yine fazla durabilirdi ata üzüldüm

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Yazık, olan ata olmuş. Umarım sucuk olarak bize dönmez.
    İnwe Elensar bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Şu insanoğlu ne çok zalim...

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haberin altındaki yorumlarda motosikletçilere edilen küfürlere bakınca "yollarda motosikletlileri farkedin" tarzı bilinçlendirme hareketlerimiz komik geliyor. iğne çuvaldız aklınıza gelen ne varsa kendimize batırmamız gerekiyor. EMNİYET ŞERİTLERİ BİZE ÖZEL OLARAK YAPILAN YOLLAR DEĞİL. trafik akarken ya da dururken sağdan duramayacağın hızlarda yardırmak hakkımız değil. hiç birimizin hayatı yolda kazanacağımız 5 dk zamanla daha iyi olacak diye bir şart yok.
    İğne de bize batıyor çuvaldız da bize batıyor. Duran trafikta en sağ şeritten 40'la gidiyorum arkamdan tır selektör yapıyor :D Beni geçip en fazla 50 ile gideceksin zaten.
    Çuvaldızı araç şoförlerine iğneyi de böyle motor sürenlere batırmak lazım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İğne de bize batıyor çuvaldız da bize batıyor. Duran trafikta en sağ şeritten 40'la gidiyorum arkamdan tır selektör yapıyor :D Beni geçip en fazla 50 ile gideceksin zaten.
    Çuvaldızı araç şoförlerine iğneyi de böyle motor sürenlere batırmak lazım.
    sizin tırlar iyiymiş, ben 3 şeritli yolda orta şerittten 100 ile gidiyorum, tırlar düzenli selektör yapıyor bana
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Millet olarak trafikte herhangi bir taşıt sürme kabiliyetimiz yok. bizim trafik kazalarının emsallerini yüksek ihtimal votkasız gezmeyen RUSYA da görebiliriz.. Bizim trafikten neden adam olmaz ?

1) Sürekli en önce ben olmalıyım öndekini mutlaka ben geçmeliyim şeklinde araç kullanımı.
    2) Takip mesafesi diye bir fizik kuralı olayı varken öndeki aracın kıçına kadar girmek.
    3) Taşıtın kapasitesi , fren meselesi vs dikkat etmeden Allah ne verdiyse canını çıkarmak.
    4) Kırmızıda geçmek, geçiş önceliği ne ki?
    5) Hatalı sollama & sağlama, makas atma.
    6) Arabaya lastik almama , bakımını yaptırmama..
    7) Araba & motor alırken bu kaç beygir kaç basıyor ( örn. R25 le 190 gördüm geyikleri )
    8) 5 bin km. düşük cc kullanan kabiliyetli gencimizin prof eğitim falan almadan 600 lük ( genelde ss ) bakınması.. İlk kazasındada şanslı ise sadece kolunu bacağını kırması..
    9) Saygısız ve malesefki matematik algısı zayıf bir toplum olmamız.. ( örn. Doblo düz yolda takla atmaya meyilliyken dobloyla gazlamaya çalışmak gibi )

vs.vs.. Velhasıl bu kazalar bilinç seviyesi ile eşdeğer orantılı azalır & artar..
    tommygun, Seko ve plectrum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Şöyle objektif bakıyorum, ne kadar olumsuz tepkiyi hak eden insanlar bu motorcular yahu.

Gece uyuyorum garrrr-gurrrr, "dit dit" korna çalıp yol istemektense "vututututuuuu" devir kesici ve egzost bağırtısını korna zannedenler, aynaları kapatmış apaçiler.

Geçen gün İstanbul'da 70 km lik sıkışık trafikte motor kullandım, arabacılardan çok motorculara sinir oldum.

Bir gün motor üzerindeyken, başka bir motorcuyu sıkıştıracam, o derece sinir oluyorum. Yahu trafikte sinir olmamak için motor aldım, diğer motorculara daha fazla sinir olmaya başladım.

Kendim motor üzerindeyken, evde oturuyorken sürekli olarak ses, kullanış, görüntü-gürültü argümanlarıyla sürekli motosikletlilere sinir olup duruyorum.

Hiç motora binmemiş, binmeyecek ve baştan beridir motor karşıtı insanların bize bakış açısını düşündükte içim ürperiyor.

"Türkiye motor kazaları-kavgaları" videoları izliyorum youtube da, olum %90 motorcu suçlu oluyor bir de üstüne üstlük el-kol yapıyor, bağıtıyor, zaman zaman da adamın arabasına hatta kendisine zarar veriyor. Motorcuların çoğunluğu bu şekilde.

1 kişi ben ve 2-3 tane de bilmediğim motorcuları tenzih ederim. Benden bu tepkiyi alan bir grup, motorla alakası olmayan insanlardan nefret duyması çok doğal. Yahu arabacılar az bile yapıyorlar bize ne diyorsunuz siz. Şükredin valla.
    newmoto76 ve gurcanozturk bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle objektif bakıyorum, ne kadar olumsuz tepkiyi hak eden insanlar bu motorcular yahu.

Gece uyuyorum garrrr-gurrrr, "dit dit" korna çalıp yol istemektense "vututututuuuu" devir kesici ve egzost bağırtısını korna zannedenler, aynaları kapatmış apaçiler.

Geçen gün İstanbul'da 70 km lik sıkışık trafikte motor kullandım, arabacılardan çok motorculara sinir oldum.

Bir gün motor üzerindeyken, başka bir motorcuyu sıkıştıracam, o derece sinir oluyorum. Yahu trafikte sinir olmamak için motor aldım, diğer motorculara daha fazla sinir olmaya başladım.

Kendim motor üzerindeyken, evde oturuyorken sürekli olarak ses, kullanış, görüntü-gürültü argümanlarıyla sürekli motosikletlilere sinir olup duruyorum.

Hiç motora binmemiş, binmeyecek ve baştan beridir motor karşıtı insanların bize bakış açısını düşündükte içim ürperiyor.

"Türkiye motor kazaları-kavgaları" videoları izliyorum youtube da, olum %90 motorcu suçlu oluyor bir de üstüne üstlük el-kol yapıyor, bağıtıyor, zaman zaman da adamın arabasına hatta kendisine zarar veriyor. Motorcuların çoğunluğu bu şekilde.

1 kişi ben ve 2-3 tane de bilmediğim motorcuları tenzih ederim. Benden bu tepkiyi alan bir grup, motorla alakası olmayan insanlardan nefret duyması çok doğal. Yahu arabacılar az bile yapıyorlar bize ne diyorsunuz siz. Şükredin valla.
    Çok güzel bir durum tespiti olmuş..Aynen böyle.. Motosiklet kullanıcılarının sadece %10 u düzgün ve abartısız sürüş içinde trafikte seyrediyordur.
    azizsele bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akla gelmez bir kaza olmuş.motorcu yüzde 100 haklı çıkar keşke kavşağa gelirken hız falan keseydi.at sürücüsünün hiç bir şekilde haklı olma ihtimali yok at kara yollarına çıkamaz.kısaca olan garibana oldu yine embesil at sürücüsü dikkatsiz motor sürücüsü eşittir atın ölümü.ölmesede zaten bacaklar vs kırılcak hayvanı uyutucaklardı.ne oluyorsa hep garibana oluyor bu ülkede zaten

açın biraz kanun okuyun!
    motosiklet sürücüsü %100 hatalıdır. hiç bir şekilde %1 bile haklı değildir
    bkz:2918 sayılı kanun 57. madde
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde genel itibariyla bir kullanıcı kılavuzu oluşturulup tüm halka dağıtılmalı.

Market, mağaza vb. yerlerde çalışanlara davranış el kitabı,
    Toplu taşıma araçlarında diğer yolcu ve şoförlere davranış kuralları,
    Trafikte sürücü, yaya, motosiklet ve bisikletliler için uyulması gereken kurallar
    Apartmanda yaşam ve davranış biçimi,
    vb. binlerce konu hakkında bilgilendirici/eğitici bir şeyler yapılmalı.
    Kısacası ülkeyi komple formatlayıp baştan temiz bir kurulum yaparak insanlık sürümünü yüklemek şart.
    numan, newmoto76, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte o kadar çok var ki bu tiplerden, aptal, tedbirsiz, kabiliyetsiz ama cesaretli. Motosikleti eğitimli maymun bile kullanıyor. Önemli olan insan gibi kullanmak.
    azizsele bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde genel itibariyla bir kullanıcı kılavuzu oluşturulup tüm halka dağıtılmalı.

Trafikte sürücü, yaya, motosiklet ve bisikletliler için uyulması gereken kurallar
    Kısacası ülkeyi komple formatlayıp baştan temiz bir kurulum yaparak insanlık sürümünü yüklemek şart.
    Bizim milletin bir üst sürümü donanım olarak kaldırabileceğini düşünmüyorum. Özellikle CPU DX286 RAM 64kb olduğundan muhtemelen minimum konfigüsaryonu karşılamaz.
    Cloud bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ilac prospektusu okumayan bir millete, tablete yukleyip versen okumaz haci, en iyisi fdisk yapmak.
    Cloud bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilac prospektusu okumayan bir millete, tablete yukleyip versen okumaz haci, en iyisi fdisk yapmak.
    Vezneye kocaman yazdım İKİ KİŞİDEN FAZLA GİRMEK YASAKTIR diye, buna rağmen giriyorlar. Okumuyorlar yazıyı. Okumaya karşı alerjik reaksiyon gösteriyorlar adeta.
    Cloud bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bisey dicem: Facebookta ve baska yerlerde de paylasildi bu konu. %99 ata uzulmus motorcu da davar. Bir kisi de demedi ki ben de emniyet seridinde boyle gidiyorum. Ama ben her gun emniyet seridinde veya sagdan bunun gibi yardiran yuzlerce adam goruyorum.

Hepiniz motosiklet egitmeni misiniz sagdan 40la mi gidiyorsunuz hep nasi oluyor bu isler?
    TIGERSHARK bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Şimdi ben motorcuyu savunmuyorum ama eğri oturup doğru konuşmak lazım.Trafikte kurallara uyan motorcu ya ölür yada dövülür,hergün işede gidip geliyorum motorla motorcu arkadaşlarımızın %90'ı yardırıyor.Benim yaşım 36 ve kız çocuğum var ben dikkat ederek yavaş giderim kısaca motosiklet sürmeyi seviyorum hızı değil neyse beni bile tehlikeye atıyorlar ve ne 1'i ne 2'si en az %90'ı.Kurallara uyduğum için sag el yüzük parmağımı kaybettim keşke uymasaydım emniyet şeridinden kapatsaydım.%100 haklı bulundum eee sonuç kim bilir kaç yıl sürecek dava.Kıssadan hisse kimse motorcu kurallara uymuyor diye dert yanmasın bu ülkede kimse kurallara uymuyor ne hız sınırına nede takip mesafesine ...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben motorcuyu savunmuyorum ama eğri oturup doğru konuşmak lazım.Trafikte kurallara uyan motorcu ya ölür yada dövülür
    Teorinize göre ölmem veya dayak yemiş olmam gerekiyordu. Tam tersine otomobil kullanırken dayak yedim.
    Şimdi işkillenmeye başladım. Yoksa öbür tarafta mıyım? Eğer öyleyse, öbür tarafta da MT forumu var

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    [QUOTE=Şimdi işkillenmeye başladım. Yoksa öbür tarafta mıyım? Eğer öyleyse, öbür tarafta da MT forumu var [/QUOTE]

Welcome Other Side.. Abi sende biraz teknik öğren bari dayağı az ye.
    Mevzuu biz çok iyi kullanıcıyız demek değil. Yolu, trafiği okuyabilmek. Ben zaten emniyet şeridinden takılmadan gitmek için aldım motoru. Bana haftalık getirisi 3-4 saat.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)