Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki motosiklet ve bir otomobilin karıştığı kaza anı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul'da iki motosiklet ve bir otomobil kazası motorcu tarafından kayıt edildi.

Otoyolda seyir halindeki sapağı kaçıran otomobil aniden yön değiştirince ofset taralı alanda motosiklet ile çarpıştı.
    Arkadan gelen diğer motosiklet sürücüsü de kazaya karıştı.

https://x.com/srkntnyldz/status/1756772748813103362

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz motor sürücülerinin büyük bir kısmında olaylardan ders çıkarmak gibi bir hadisenin zerresi yok. Beyinsiz gibi sürüyoruz. Hadi diyelim ki araba sürücü mal, hadi araba sürücüsü davar, andaval ya biz? Bizlerin büyük çoğunluğunda da frenleme ya da engelden kaçış bilgisi sıfır, anca dat dat dat kornaya basıyoruz. Daha 1,5 sene önce aynı tip kazada Rauf Gerz'i kaybettik hala aynı tip kazalar başımıza geliyor.
    fazil, maktama, abyasar ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Çünkü haklı olduğumuzu düşünüyoruz. HAKLI OLSAK BİLE önemli olan hayatta kalmak, kazaya karışmamak. Trafiği okumuyoruz.
    Öndeki araçların fren lambaları yanıyor. "Ya bu fren lambaları niye yanıyor" diye sorgulamıyoruz.
    Sıkışık bir trafik var. Bir aracın aniden sağa veya sola çıkış yapabileceğini düşünmüyoruz.
    50 km/h ile akan bir trafikte 100 ile seyrediyoruz.
    Emniyet şeridine girerken başka birisinin şeritten gelebileceğini düşünmeden lank diye şeride giriyoruz vs vs vs
    Beto87, abyasar, mavellen ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    zafer akçay izleye izleye şunu öğrendim; katılım veya ayrım varsa o şeride girme, en sol şeride geç devam et.
    bir şu saygılı sürme işini beceremiyoruz.
    mavellen ve espresso bunu beğendiler.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Neden abi neden , ayrım yolunda düz gideceksin orada ne işin var. Haklı haksız fark etmez , kazada olanlar motorculara olur.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Basliga tiklarken kendi kendime "yine bir sürü sacma yorum ile karsilasacagim" demistim. Ancak gözlerime inanamadim . Kaliteli özelestiri konusunda oldukca yol katetmisiz. Yukarida yazan arkadaslarimin ellerine saglik diyor ve bir sey eklemeye gerek görmüyorum.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz motor sürücülerinin büyük bir kısmında olaylardan ders çıkarmak gibi bir hadisenin zerresi yok. Beyinsiz gibi sürüyoruz. Hadi diyelim ki araba sürücü mal, hadi araba sürücüsü davar, andaval ya biz? Bizlerin büyük çoğunluğunda da frenleme ya da engelden kaçış bilgisi sıfır, anca dat dat dat kornaya basıyoruz. Daha 1,5 sene önce aynı tip kazada Rauf Gerz'i kaybettik hala aynı tip kazalar başımıza geliyor.
    Beyinsiz gibi sürmüyoruz. Maalesef ülkemdeki genel yanilgi daima gitmeye odaklanarak sürmek. Buldugu her bosluktan her firsattan deli gibi ilerlemeye calisan sürücüler bazen o bosluklarin tuzak oldugunu öngöremiyorlar. Ne zamanki gitmeye degilde durmaya odakli sürmeye basliyoruz iste o zaman kazalardan kacinmak cok daha kolay hale geliyor.

Sevgilerimle
    espresso, abyasar, eyup58 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    bunun gibi ayrımlar beni hep korkutur.çünkü böyleleri hiç bitmeyecek.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bizim zamanımızda resimde ki yedi farkı bul gibisinden resimli bulmacalar vardı. Şimdi var mı bilmiyorum.

Bu kaza da, video daki kaza da yedi hatayı bulun gibi olmuş al birini vur öbürüne.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Daha videoya tıklar tıklamaz olayın ne olduğunu görmeden aklıma Zafer hocanın repliği geldi.Dönermi dönerr.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Ne aceleniz var....Emniyet yada en sağdan giderken beni bile sıkıştırmaya kalkıyor arkadan gelen çok çok hızlı motorcular. Takip mesafesi her yerde geçerli..Geçmiş olsun....
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de artık filtreleme yaparken ya da emniyette sürerken 50-60 gibi komik sayılabilecek hızları geçmiyorum. Oldu da arkama yapışan Cbf 150, Pulsar, Spontini, Spacy vs gördüğümde anında yol veriyorum, oynamıyorum onlarla eskisi gibi. Hızlansam o da hızlanacak, aniden durmam gerekse arkadakinin fren performansına ya da frenimi görüp görmemesine güvenemem, o nedenle geçsin beni gitsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)