Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Maske takmayan motosiklet sürücülerine ceza!

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi motosiklet kullanırken maske zorunluluğu mu var?
    Şaka olmalı!
    malesef var hocam, kaskın altından maskeyi takıyorum, ilk maske yasağı geldiğinde takmamıştım fakat akasya avmden e-5 e bağlanırken yunus polisleri ve trafikçiler çevirdiler, ehliyet ruhsat istemek yerine maskeden işlem uygulayacaklarını söylediler, bende motosiklet kaskı var abi gibi şeyler söyledim, birazcık ikna oldular ve sadece uyararak bıraktılar.
    o gündür maske takıyorum, iki üç çevirmeye geldim, sıkıntı yaşamadım direk bıraktılar ama göztepe yakınlarında bir kaç motorcuya ceza yazdıklarını gördüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Maske takandan çok, karşımızdakini koruma sağlıyor. Her iki tarafta maske takarsa korunma yüksek düzeye çıkıyor.
    En azından şu ana kadar tüm ülkelerin otoritelerinin anlattığı bu.

Kapalı kaskla, hele bu sıcaklarda maske takmanın zorluğunu kabul ediyorum.
    Ben yarım kask kullandığım için zaten yazında çoğunlukla buf kullandığımdan maske takıyorum.

Fakat burada bir sorun var. Diyelimki maskenizin üzerinde virüs var. Maske sizi korudu ama virüs orada. Yüksek hızla giderken maskeyi takarsanız rüzgarla o virüs ağzınıza burnunuza girer mi? Girer herhalde. En azından ben böyle düşündüğüm için TEM, E5, Sahil yolunda hiçbir ışığa, trafiğe takılmadan 60km/s üstü hızla ilerlerken maske yerine bandanamı ağız bölgesinde kullanıyorum ki covid öncesinde de kullanırdım.

Ama Aksaray, Laleli, Eminönü, Karaköy trafiği gibi trafiğe denk geldiğimde, habire dur kalk yapıyoruz. Trafik ışığında durduk. Yanımdaki taksiciyle mesafem 1 metre gibi bir şey oluyor. Yada yanımdan geçen yayalar oluyor. O nedenle bu tür trafikte bandana yerine maskemi takıyorum.
    Bunu yasak yokken de, mayıs başından beri uygulamaya başladım ve hala uyguluyorum.

Bu arada tekrar belirteyim kaskım açık kask. Kapalı kaskta zor. En azından bandana kullanılabilir.

Bu arada maskenin toplumda ne şekilde korunma sağladığıyla ilgili aşağıdaki resim güzel bir anlatım sağlıyor...
    .
    .
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maske takandan çok, karşımızdakini koruma sağlıyor. Her iki tarafta maske takarsa korunma yüksek düzeye çıkıyor.
    En azından şu ana kadar tüm ülkelerin otoritelerinin anlattığı bu.

Kapalı kaskla, hele bu sıcaklarda maske takmanın zorluğunu kabul ediyorum.
    Ben yarım kask kullandığım için zaten yazında çoğunlukla buf kullandığımdan maske takıyorum.

Fakat burada bir sorun var. Diyelimki maskenizin üzerinde virüs var. Maske sizi korudu ama virüs orada. Yüksek hızla giderken maskeyi takarsanız rüzgarla o virüs ağzınıza burnunuza girer mi? Girer herhalde. En azından ben böyle düşündüğüm için TEM, E5, Sahil yolunda hiçbir ışığa, trafiğe takılmadan 60km/s üstü hızla ilerlerken maske yerine bandanamı ağız bölgesinde kullanıyorum ki covid öncesinde de kullanırdım.

Ama Aksaray, Laleli, Eminönü, Karaköy trafiği gibi trafiğe denk geldiğimde, habire dur kalk yapıyoruz. Trafik ışığında durduk. Yanımdaki taksiciyle mesafem 1 metre gibi bir şey oluyor. Yada yanımdan geçen yayalar oluyor. O nedenle bu tür trafikte bandana yerine maskemi takıyorum.
    Bunu yasak yokken de, mayıs başından beri uygulamaya başladım ve hala uyguluyorum.

Bu arada tekrar belirteyim kaskım açık kask. Kapalı kaskta zor. En azından bandana kullanılabilir.

Bu arada maskenin toplumda ne şekilde korunma sağladığıyla ilgili aşağıdaki resim güzel bir anlatım sağlıyor...
    .
    .
    https://i.hizliresim.com/1ZgkF9.jpg

abi acıkcası verdiğin tablonun maskeyi normal kullanım koşullarında geçerli oldugunu düşünüyorum.

Normalde maskeler nefesimizden nemlenene kadar yada 3-4 saat takılabilir diye okumuştum.

biz bir maske ile günler haftalar geçiriyoruz cogunluk olarak.

Kullan-at tarzı birşeyi bu sekilde kullandıgımızda koruyuculuk saglayacagını sanmıyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Dominar D400
    vay arkadaş, bunu da gördük ya...
    The Dude bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site yoneticileri gorsel bulmakta zorlanmis haberi yapmaya calisirken.

4. fotograf Tayvan
    5. fotograf Hindistan

Issiz de degilim ama su an isim gucum yok

https://www.bangkokpost.com/opinion/...ce-of-covid-19
    https://globalnews.ca/news/6767617/c...-india-police/

Yani ibretlik tespit

Son fotoğraf, TV'lerde bile dolaştı, siz görmediniz mi?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ibretlik tespit

Son fotoğraf, TV'lerde bile dolaştı, siz görmediniz mi?
    TV izleyen biri degilim hocam kusura bakma gormedim

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Aramızda trafik polisi yok mudur koca forum burası, şu kapalı kask ve maske olayında hepimizi aydınlatsa birinci elden ne güzel olur. Yarım veya çene açılır kaskta herkes maskeli evet ama kapalı kaskta zaten zor nefes alınıyor üstüne maske işin suyunu çıkarmak olur yahu kaskı çıkarınca maskeyi takıyoruz zaten hemen

Motosikleti
    Tracer700
    ben cevirmeye denk geldim maske yoktu bir sey demediler kapalı kaskta maske olayı olmaz o zaman o plastik virus kasklerınada bir seyler derlerdi kask o plastik virus kasklarından daha iyi iş yapar artı kaskın icinde maske ile giyemessinki kafam anca geciyor nefes alamassın falan filan

Motosikleti
    T7
    Motosiklet üzerindeyken kask takmayan ancak maske takan arkadaşların hassasiyeti nedense gülümsetiyor beni,

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TV izleyen biri degilim hocam kusura bakma gormedim
    Estağfurullah yahu, kusur ne demek.

Hani bilinen bir durum demek istedim, hepsi bu

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd + Mt-07 ABS
    yıllardır kuru kafalı maske kullandığım için bana bir halt yazamadıkları hede.. hehe ^^

ersoyb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu maske niye bu kadar sorun oluyor anlamıyorum. Alışmamaktan olacak herhalde. Yılın on iki ayı havanın sıcak, hatta dehşet sıcak olduğu Uzakdoğu'da özellikle motosiklet kullananlar sürekli maske kullanır.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    yaz-kış balaklava veya buff kullandığım için şimdiye kadar çevirmeye girmedim.
    kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum bende, evet yaz sıcağında birde nefes almakta zorlanmak pek güzel değil ama hastanede nefes almaya zorlanmaktan iyidir.

keşke cezaları sadece yasak ilk getirildiğinde uygulamasalar. trafikte önümdeki araç sürücüsünün sigara dumanını çekmek zorunda kalıyorum mesela. bunada yasak getirdiler, cezalar yazdılar, şimdi polis yanından geçse sigarayı saklayan yok.

3 metre önümdeki araçtan sigara dumanı burnuma giriyorsa virüste girebilir düşüncesiyle maske takmak gerektiğini savunuyorum.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz-kış balaklava veya buff kullandığım için şimdiye kadar çevirmeye girmedim.
    kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum bende, evet yaz sıcağında birde nefes almakta zorlanmak pek güzel değil ama hastanede nefes almaya zorlanmaktan iyidir.

keşke cezaları sadece yasak ilk getirildiğinde uygulamasalar. trafikte önümdeki araç sürücüsünün sigara dumanını çekmek zorunda kalıyorum mesela. bunada yasak getirdiler, cezalar yazdılar, şimdi polis yanından geçse sigarayı saklayan yok.

3 metre önümdeki araçtan sigara dumanı burnuma giriyorsa virüste girebilir düşüncesiyle maske takmak gerektiğini savunuyorum.
    Küçük bir hatırlatma yapayım.Maske sizi kormuyor.Sizde virüs varsa virüsün dışarı yayılmasını %70 oranında engelliyor.Yani sizde hastalık varda etrafınızdaki diğer insanları koruyor.
    izzmarit bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yaklaşık 1 saat önce çamlıca gişelerinden kadıköy yönüne doğru girerken, gişelerde şahinler ve trafikçi abilerimiz bir çevirmeye daha soktular.
    maskeli olduğum için ceza yazmadılar, benden önce çevrilen cbf150'li kuryeye maske cezası yazdılar, benden sonra gelen pcx'li bir genç kardeşimize de ceza yazıldı.

bilginiz olsun, alttan da olsa maskelerinizi takın.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bir hatırlatma yapayım.Maske sizi kormuyor.Sizde virüs varsa virüsün dışarı yayılmasını %70 oranında engelliyor.Yani sizde hastalık varda etrafınızdaki diğer insanları koruyor.
    iki tarafında takmasıyla yayılmayı %90 lara varan oranda engellediği söyleniyor.
    bilinçli davranıldığında kimse ceza yemez, yasaklamaya gerek olmaz.

yakınlarında hastalığa yakalanan varsa, onların durumunu gördüyse eğer daha sıkı tutuyor bu işleri. o kişilerden biriyim

ben hala mecburiyet olmadığı sürece gezme amaçlı çıkılmaması taraftarıyım. ben motorlayım, tek kişiyim, kimseye yaklaşmıyorum zaten vs. vs. gibi bahaneler sadece insanın kendisine söylediği yalanlar. facebook gurubunda da birkaç kişiyle bu yüzden tartışmıştım gece 12 de yasak bitince hemen çıkıp foto atmalar yüzünden. sanki virüsün saati var.

bu bulaşma oranlarıyla malesefki biryerde yolumuz kesişecek bu illetle, bu yüzden dikkatli davranmakta yarar var.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Bunların çoğu motorcu değil, motosiklete binen cahil insan, bu yaya da olsa maske takmaz ki, adam zaten kask da takmamış, vırüsten ölmese kafa travmasından ölecek zaten. Ayrıca ben zaten ağzımı burnumu kapatan balaklava bazen onun da üstune buff takıyorum, kimi maskelerden daha etkili, kapalı kaskı maskeyle takamazsın maske çıķıyor takarken denedim. Balaklava, buff mantıklı.Yaz kış da takarım, bu yaz burnu da kapatacam sadece.
    Bu arada o virüs kasklı polis Türkiye değil sanırım Hindistan Pakistan tarzı bi yer sanki, bizde öyle polis uniforması yok bildiğim, ayrıca o kask da montaj olabilir mi?

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı ersoyb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu maske niye bu kadar sorun oluyor anlamıyorum. Alışmamaktan olacak herhalde. Yılın on iki ayı havanın sıcak, hatta dehşet sıcak olduğu Uzakdoğu'da özellikle motosiklet kullananlar sürekli maske kullanır.
    Sorun olması kapalı kaskta maske durmaz derdimiz bu en azındn benim öyle uzak doğuda kapalı kask takan kaç kişi var? ya yarım ya da hiç yok.
    Cyan bunu beğendi.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gözlükle kullanıyorum, maske takarsam gözlüklerim buğulanır, göremem, kaza yapar ölürüm. Dolayısıyla bana maske tak diyen polise bunu anlatır, anlamaz ise de cezamı kestirir öderim, canımdan kıymetli değil ya?
    Bende takıyorum sadece dururken hafif buğu yapıyor hareket halinde buğulanmaz. Boş yapıyorsunuz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ekşide 2 postum gg gerekçesiyle silindi, biri Emine'nin çantası ile ilgiliydi.
    O yüzden şaşmıyorum.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef var hocam, kaskın altından maskeyi takıyorum, ilk maske yasağı geldiğinde takmamıştım fakat akasya avmden e-5 e bağlanırken yunus polisleri ve trafikçiler çevirdiler, ehliyet ruhsat istemek yerine maskeden işlem uygulayacaklarını söylediler, bende motosiklet kaskı var abi gibi şeyler söyledim, birazcık ikna oldular ve sadece uyararak bıraktılar.
    o gündür maske takıyorum, iki üç çevirmeye geldim, sıkıntı yaşamadım direk bıraktılar ama göztepe yakınlarında bir kaç motorcuya ceza yazdıklarını gördüm.
    Balaklava taksanızda mı yasak?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)