Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kamu Bankalarından Yeni Kredi Paketi (Motosiklet Kredisi Dahil)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ilana açıkça yazmış "kadro boyu 54 cm" diye. Ehh tabi ki az biraz pahalı olacak.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Geçici gümrük vergisi kalksın, ÖTV indirimi yapılsın ondan sonra bi düşünürüz.
    gezginkral bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasanın sürekli yükseleceğinden eminseniz borçlanıp almanız lazım. Faiz anormal düşük çünkü.

Amerika'da 2008 mortgage krizi de böyle oldu. Sıfır birikimle ev almaya başladı insanlar, çünkü aldıkları evin fiyatı, ödedikleri aylık paradan hızlı yükseliyordu. Dolayısıyla ev almamak salaklıktı. Ta ki balon patlayana kadar...
    bilgisizliğimden soruyorum balon patlayınca ne oldu? Fiyatlarda daralma oldu mu?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisizliğimden soruyorum balon patlayınca ne oldu? Fiyatlarda daralma oldu mu?
    Evlerin şişirilmiş fiyatları düşünce insanların bankaya borcu, evin fiyatından yüksek hale geldi, o zaman da insanlar zararın neresinden dönsem kârdır deyip evleri bankalara bıraktı. Ortalık ev dolunca fiyatlar daha da düştü, zincirleme etki oluştu.

Buradaki durum farklı tabii ki. Suni şişme söz konusu değil. İktidarın kamu bankalarını istismar ederek insanları borçlandırması söz konusu.
    fazil, retox70 ve gezginkral bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    faiz farkını bankalar değil markalar alıyor.değişen bir durum yok mal 50 bindi faizli 70 e geliyordu.mal oldu 60 bin yine 70e geliyor.1 aydır araba almak istiyoruz hatta 3 4 aydır ama 1 aydır aracım satılıktı.3 ay önce gidip baktığım pazarlık ettiğim arabalar 150 binden haziran ayında 190k küsürlere çıktı.bu ay içinde 200bin tl ye oturucak arabalar.bu arabalar nedir civic corolla astra focus yani öyle mükemmel bir araba da alamıyoruz.az önce satmaktan da almaktan da vazgeçtim.bekleyelim bakalım ne olucak nerede kopucak bu durum.bu arada 0km araba alma gibi bir durum 3 ay önce gerçekten zordu şimdi imkansız.otomobil bayileri migrostan daha kalabalık.2.el alıcak kadar zengin değilim malesef daha pahalı çünkü

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Evlerin şişirilmiş fiyatları düşünce insanların bankaya borcu, evin fiyatından yüksek hale geldi, o zaman da insanlar zararın neresinden dönsem kârdır deyip evleri bankalara bıraktı. Ortalık ev dolunca fiyatlar daha da düştü, zincirleme etki oluştu.

Buradaki durum farklı tabii ki. Suni şişme söz konusu değil. İktidarın kamu bankalarını istismar ederek insanları borçlandırması söz konusu.
    suni bir şişme olmasa da şahsen çekilen kredilerle/yeni borçlarla beraber insanların borcunu ödeyemeyip banklara ipotek ettiği şeyleri bırakacağını düşünüyorum. İşte o zaman nakit kraldır konumunda olacağız. Mortgage krizinde de benzer bir durum olmuş anladığım kadarıyla. sonumuz hayrolsun

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorun o bu şu değil de, IMF ve Kemal Derviş sonrası bankalar sağlamdı. Ekonomideki arkadaşlarla konuştuğumda laf eninde sonunda "hiç değilse bankalar sağlam hocam" diye bitiyordu.

Anladığım kadarıyla artık bankalar da gözden çıkarılmış durumda. Amerika'da 2008 krizinde milletin borsadaki emeklilik birikimleri %20 azaldı. Millet yine hayatına devam etti. Ülkemizde sistem çökerse n'olacak?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Burada da 2008'deki Amerika'daki duruma benzer seyler olacak gibi duruyor, ev almak karli gibi gorunuyor, krediler dusmeye devam edecek gibi, hatta sonunda belki eksiye bile duser, yani 200 bin kredi alip 180 bin olarak geri odenecek gibi. Boyle bir sey olmus mudur dunyada bilmiyorum, hic bilmedigim konular aslinda. Ama oyle bir his iste.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin hiperenflasyon. Zaten daha kredi açıklanır açıklanmaz fiyatlar yüzde yirmi civarında yükseldi. Adamlar kokuyu alır almaz yapıştırdılar zamları.

Şimdi bir aya kadar genel fiyatlar düzeyinde yüzde yirmilik bir artış olacaktır. Bana göre de çığ gibi büyür..

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Sorun o bu şu değil de, IMF ve Kemal Derviş sonrası bankalar sağlamdı. Ekonomideki arkadaşlarla konuştuğumda laf eninde sonunda "hiç değilse bankalar sağlam hocam" diye bitiyordu.

Anladığım kadarıyla artık bankalar da gözden çıkarılmış durumda. Amerika'da 2008 krizinde milletin borsadaki emeklilik birikimleri %20 azaldı. Millet yine hayatına devam etti. Ülkemizde sistem çökerse n'olacak?
    sistem çökerse ülkemizde çökecek maalesef başka bir sonuç ön göremiyorum. bazı varlıklı kişiler varlıklarını(mesela yüzüğünü, yüzüklerini) devlete hibe ederse ayrı tabi
    The Dude bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sistemin amaci sizi krediyle arac sahibi yapmaktan cok kenarda kosede birikiminiz varsa en son kurusuna kadar onu da size cikarttirip, kalan parayi da kredilendirip sizi tamtakir biraktiktan sonra borclu yapmak.

Cunku bu faizlerle yer yuzundeki hic bir banka krediden kar etmez. Onun da acisini sene sonu goruruz zaten. Farkettiyseniz sadece devlet bankalari tarafindan sunulan faizler bunlar. Ozel bankalarin hic birinden bu derece aptalca bir hareket goremezsiniz.

Butun bunun maksadi cebinizdeki son parayi da bir sey lere yatirmaniz, yetmedigi yerde de borclanmaniz.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bu kredi sıfır honda için geçerli mi? Satış temsilcisinin de malesef bilgisi yok.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Birebir aynı olay İrlanda da arkadaşımın başına geldi. Evi satsa bile bankaya borcunu bitiremiyordu. Türkiye'ye döndü sonunda . Evi bıraktı.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizimkiler ev almaya çalışıyorlar, yanlış yaptıklarını düşünüyorum ama tam emin değilim çünkü ince hesap yapmadım. 100 çekip 170 civarı olarak ödeme gibi bir durum söz konusu, tabi alınacak ev fiyatı da 250 bandında olacak. yani nakit 60 civarı bir para var ve üstünü de kredi çekip ve borç harç bulup tamamlanmaya çalışılacak.

ben işe direk ticari yönden bakıyorum, 250 eve gömene kadar bir işte sermaye olarak kullanıp parayı katlamak daha mantıklı geliyor çünkü eve verilen 250 bin lira kensini seneler sonra tolera ediyor. yani ceviz ağacı hep aklımı kurcaladı, tarla alıp ceviz ağacı dikmek bence daha mantıklı gibi.

sonuçta ev almakta ticari bir hareket, kazanç ve zarar analizi yapmak lazım, yani ev satın almış olmak için ev alınmaz. bankalar haciz ile el konulmuş evlerle dolu.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu kredi faizi düşmesi vatandaşın zararına. Mal sahipleri anında fiyatlara zammı bindirdiler , olan tüketiciye oldu. Zenginlerin malına mal katmaktan başka bir işe yaramadı.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizimkiler ev almaya çalışıyorlar, yanlış yaptıklarını düşünüyorum ama tam emin değilim çünkü ince hesap yapmadım. 100 çekip 170 civarı olarak ödeme gibi bir durum söz konusu, tabi alınacak ev fiyatı da 250 bandında olacak. yani nakit 60 civarı bir para var ve üstünü de kredi çekip ve borç harç bulup tamamlanmaya çalışılacak.

ben işe direk ticari yönden bakıyorum, 250 eve gömene kadar bir işte sermaye olarak kullanıp parayı katlamak daha mantıklı geliyor çünkü eve verilen 250 bin lira kensini seneler sonra tolera ediyor. yani ceviz ağacı hep aklımı kurcaladı, tarla alıp ceviz ağacı dikmek bence daha mantıklı gibi.

sonuçta ev almakta ticari bir hareket, kazanç ve zarar analizi yapmak lazım, yani ev satın almış olmak için ev alınmaz. bankalar haciz ile el konulmuş evlerle dolu.
    Haklısın, bizim millet evi/arabayı yatırım aracı olarak görüyor aslında girişimi, bir işe yatırım yapmayı öğrenseler çoğu zaman böyle olmayacak fiyatlar. NEyse gelelim diğer şu soruna, ceviz ağacın ceviz vermesi hemen olmaz ama, 7-10 sene beklemen lazım. Bizim bahçedekiler 10 sene oldu daha vermediler, aşı olacak. Birde ceviz çok su ister, hergün neredeyse su ister yoksa hemen kurumaya başlar. Bunları göz ününde bulundurman gerekebilir. Belli bir olgunluğa erişince azalatılabilir.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde ceviz çok su ister, hergün neredeyse su ister yoksa hemen kurumaya başlar. Bunları göz ününde bulundurman gerekebilir. Belli bir olgunluğa erişince azalatılabilir.
    Benim köyde 2 ceviz ağacım var , hiç gidip su falan vermem , kendi kendine büyür.
    fazil ve fatih.met bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Neden sadece kamu bankaları bu kadar düşük faizle kredi veriyor? Faizin maliyeti hemen hemen her bankaya aynı değil mi? Corona sürecinde karşılıksız basılmış paranın maliyetini başkasına yıkmak için olabilir mi?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sadece kamu bankaları bu kadar düşük faizle kredi veriyor? Faizin maliyeti hemen hemen her bankaya aynı değil mi? Corona sürecinde karşılıksız basılmış paranın maliyetini başkasına yıkmak için olabilir mi?
    Onlar görev zararı yazacak , faturayı tüm halka bölüştürecekler. Böylece kredi kullanmayanlar kullananların parasını ödemiş olacak. Fakirin parasıyla zengini besleme düzeni yani.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar görev zararı yazacak , faturayı tüm halka bölüştürecekler. Böylece kredi kullanmayanlar kullananların parasını ödemiş olacak. Fakirin parasıyla zengini besleme düzeni yani.
    Nasıl geri halka ödetilir? Vergi yoluyla mı faiz yoluyla mı? Google da KIT gibi bir kaç bilgi buldum ama tam anlayamadım açıkları nasıl kapatıyorlar Açıklayabilir misin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)