Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosiklete ilave ek gümrük vergisi getirildi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mecliste motosiklet dünyasının yakından tanıdığı bir vekil var. Lakin bal yapmayan arı gibi vız vızz vızz, bize faydası yok. Katil bariyerler konusu da sürümcemede kaldı, ek vergi de kol gibi geldi.
    Moto43 ve MtnXIII bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Bir hesap var asgari ücretle şu kadar sürede motor alınıyor diye. Peki motosiklet ne kadar süre insan satın alıyor?

MT-09 ABD fiyatı 10,000$ civarı

10,000$ 3 ay önce 6,09'dan 60900 TL yapıyor.

Aynı 10,000$ 3 ay sonra 7,00'den 70000 TL yapıyor.

Aradaki fark 9100TL!

MT-09 bile ayda 3000 lira para kazanıyor yattığı yerde, branda altında. Vergileri ve dövizin artışını ekle sana devletin verdiği sosyal yardımın 3 katını 1 yıl boyunca versin. Siktiriboktan bir motosiklet, yeni mezunun üniversite mezununun bulsa 12 saat çalışacağı işinden fazla para kazanıyor. Otoparkta yatarak kazandırıyor bu parayı.

Türkiye'de 2800 tl gelirin üzerindekiler, en zengin %20'ye giriyor.

Kabaca bir hesapla, ülkenin %80'i bu şartlarda köle gibi çalışsa da MT-09'un otoparkta yatarken kazandığını kazanamıyor. %40'ı r25'in yattığı yerde kazandığını bile kazanamıyor. Dipteki %20 de açlıktan 150 dolar yardıma vatanını satıyor.

Böyle böyle yok oluyor devlet. Böyle düzen olmaz. Allah belanızı versin. Bu milletin başı çok büyük belada.
    murat1903, oialdemir ve MtnXIII bunu beğendiler.

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    her motorcunun hayalinde motorunun daha yenisini, daha büyüğünü, daha farklı tarzda olanını almak gibi fikirler vardır ve aklından hiç çıkmaz bu hedefler. haliyle herkes elindeki motoru satıp üzerine bişeyler koyup değişimi düşünür. bu hamleler ve gelişmeler o hayallerimizi bizden çok uzaklaştırıyor. ancak buradaki niyet sanırım ithalatı ülke genelinde kısmak. yani ülkeye para girişi büyük sıkıntı, para çıkışı için kesin kayıt oluşturmama düşüncesi var. oysa keşke şunu akıl edebilseler, salgın durumlarında en güvenli motorlu ulaşım taşıtı motosiklettir. başka sektörlerden önlem alsalar motosiklet sektörüne dokunmasalar ama nerde o vizyon peh... tüm motosiklet sevdalısı kardeşlerime geçmiş olsun diliyorum.

orc91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (13 Adet Geçmiş Haricinde) TVS Apache RTR 150
    Çok değil 2 yıl kimse sıfır km motosiklet almasa mecburen vergilerde indirime gidecekler.Tabi motosiklet bayiileri daha da zor duruma düşebilir.Artık ne yapacağımızı şaşırdık.Motosikleti satıyorum biraz daha para ekliyorum tam sıfır km alacağım zam geliyor resmen paradoks oldu.Yüksek cc motosiklet almaktan vazgeçtim.Evden işe işten eve gitmek için Tvs apache var zaten almıyorum ulen yüksek cc motosiklet falan.
    MtnXIII bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    TC tarihinde ilk defa , geçen ay bütçeden verilen yardımların miktarı toplanan vergilerden fazla oldu. Yani halk artık vergi veremiyor , devleti besleyemiyor. Bunun çıkarı yok , deniz bitti artık. Değişecek !!
    MtnXIII bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250 r
    kardeş senin gibi beynini kullanmayanlar yorum yapmasın ya. cidden , ne diye hondaya biniyon git küba falan al

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    itibarımız mı zedelensin

durmak yok öderiz ,

https://twitter.com/OzgunErgin/statu...511461893?s=20

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ek vergi’nin geri çekilmesi için açılan imza kampanyası, iki dakikanızı ayırın imzalayın, ciddi bir potansiyelimiz var motosikletçiler olarak bunu etkin kullanmalıyız.

http://chng.it/JqbpwHQdWg

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devletin change.org'u dikkate aldığını görmedim henüz. CİMER'e bakar bizim yetkililer.

RCT33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    6 ay önce 250cc motor alayım diye düşünmeye başlamıştım. Fiyat 15-17 civarıydı. 6 ay diyorum, yıl değil ay. Şu an aynı motor 20-22 bandında seyrediyor. Bu vergi vs. derken daha da artacak. Sanırım "Hayaldi, hayal kaldı"

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin change.org'u dikkate aldığını görmedim henüz. CİMER'e bakar bizim yetkililer.
    neyi dikkate almışlar ki zaten bu güne kadar, vatandaşı ezmekten başka bildikleri iş yok.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çarşı pazar ateş pahası.Fazlamı alıyoruz diyeceğim ama sonuçta bir haftaya buzdolabı boşalıyor.Ekstra bir şey yediğimizde yok.Ama kredi kartındaki market alışverişi patlamış durumda.

İnsanlar işlerinden oldu durum baya kötü.Bu durumda bizim motorlar ile ilgili bir gelişme olacağını düşünmüyorum.Ek vergi gelmesi iyi bir şey değil ama önce insanların asgari geçim şartlarını düşünmek gerek.Zaten bu şartlar altında motor almak mantıklı değil sonrası için organize olmak gerek.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Allah Devletimize zeval vermesin!
    Sayelerinde vatandaşın hayal gücü gelişti!!!

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    1 sene oldu motoru satalı , bir daha başlamayı zaten düşünmüyorum. Bu halk %55 oyları verirken düşünecekti Başkanlık sisteminiz ......... girsin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyi dikkate almışlar ki zaten bu güne kadar, vatandaşı ezmekten başka bildikleri iş yok.
    Cam filmine tepkiyi dikkate almışlardı. Hem de yasal düzenleme yapılmadan hafif kusur sayılmaya başladı duyduğum kadarıyla.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AKP yine bize nasıl devlet yönetilmez çok iyi gösterdi.Vergi gelirleri düşüyor şu vergileri düşüreyim hem millet satın alsın ekonomiye can gelsin hem de bende sürümden kazanayım yok....Şu vergileri daha da artırayım millet hiç alamasın,motosiklet sektörü batsın,zaten sürünen vergi gelirlerim iyicene sıfırlansın diye uğraşıyorlar herhalde.
    dyavol-77 ve MtnXIII bunu beğendiler.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    İstanbulda yaşayanların oy vererek başa gelen belediye başkanına Fetö ve Teror örgütü benzetmesi yapan bir cumhurbaşkanımız var. Üzerine konuşmaya gerek var mı ? Eğer seçilen cumhurbaşkanı seçilen bir belediye başkanına yakıştırma yaparken düşünmüyorsa bu son nokta olmalı. Üzerine maskesi hastalığı vergisi tartışmaya gerek yok.

Gözlerim Ahmet Turan Peker i arıyor bu başlıkta ... Acaba görüşü nedir 🤔🤔🤔

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    reis için ölürüm geberirim canım feda abdulhamidin yanlızlığına bırakmıcaz ömrümden ömrümü al ömrümü ver tamm iş bitti

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yetmez daha da vergi vermek istiyorum !

cılgınlar gibi vergi vermek istiyorum !

hayallerimdeki motoru alamamaktan zevk alıyorum.

ay lav yu reiz

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)