Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni Vergi Kalemi Geliyor..Trafik Katkı Payı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

AKP’nin hazırladığı yerel yönetim taslağında yeni bir vergi getirilmek istendiği öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) yüzde 10’u oranında ‘yol ve trafik katkı payı’ tahsil edecek. Bu para belediyeler tarafından ulaşım, trafik altyapı ve üstyapı hizmetlerinde kullanılacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu vergiyi yüzde 1’e kadar indirmeye ya da iki katına çıkarmaya yetkili olacak.

Büyükşehirlerde toplanan paylar havuza alınacak. Paranın yüzde 40’ı büyükşehirlere gönderilecek. Bunda da yüzde 90 oranında nüfus, yüzde 10 oranında da yüzölçümü kriter kabul edilecek.

Paranın geri kalan yüzde 60’ı ise yine aynı kriterlere bakılarak büyükşehirlerdeki ilçe belediyelerine gönderilecek.

Cumhuriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araclarda ulasım trafık altyapı ve üstyapı için ayrı vergi verecek isek toplanan diğer milyon vergi ne olacak cok merak ettım.

Yahu böyle olmaz, herkes devlete bıraksın maaşını, ondan sonra haşmetmahapları tipimize göre üç beş ateşlesin canım ne uğraşıyorlar bu kadar
    espresso, khaledome, f0cus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok özür dileyerek...

fz6_fazer, Gaahl, TheyDontKnow ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Forza 250
    Sıradaki vergileri sayıyorum :
    -Nefes alma vergisi,
    -Sıçma vergisi,
    -Yolda yürüme vergisi,
    -Toplu taşımaya binme vergisi,
    -Gözünün üstünde kaşın var vergisi,

Bu arada zaten ödediğimiz gayrımenkul vergileri , reklam tabela vergileri direk belediyelere irat yazar. Ayrıca İlbank belediye mücavir sınırlarında yasayan her vatandaş için para öder. Bunca para belediyelere bütün bu hizmetleri vermesi için gönderilir.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devletimiz der ki, vergi geliri oraya harcanacak, buraya harcanacak diye toplanmaz, hepsi havuzda toplanır, ihtiyaca göre harcanır (Bkz. Deprem vergisi). Şimdi aynı devlet der ki bu vergi altyapıya harcanacak.

Hem 20 yıldır duble yol yapılıyor. Yol ihtiyacını çözemedilerse hala yazıklar olsun Cehape'ye.
    uugguurr86 bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bir yandan özelleştirme yaparak devlet hizmetlerini azaltıp diğer yandan vergileri fahiş miktarlarda arttırmak hiçbir devlet/ekonomi modelinde yok. Bunun adı var ama başımıza iş gelmesin. Siyaset beni ilgilendirmiyor ama bunun adı zulümdür. Özelleştirme ne için yapılır ? Devletin çöp toplama, kanalizasyon, elektrik dağıtımı altyapısı, ıvır zıvır gibi işlerden elini çekmesi, bu işlerin daha profesyonelce özel şirketler tarafından sunulması ve vatandaşa kaliteli hizmet götürülebilmesi; daha doğrusu bedeli mukabilinde kaliteli hizmet verilebilmesi, devletin kendi asli işi olan denetleme ve iç/dış güvenlik konularına odaklanabilmesi için.
    Şimdi sen hem hizmetleri özelleştiriyorsun ve şirketten yüklüce para alıyorsun, hem hizmetin vergisini alıyorsun hem bunların bir kısmı için ÖTV alıyorsun, hem kayıt, kuyudat, ilk abonelik, açma kapama TRT payı, TSK payı bilmem ne payı harçları alıyorsun, hem gecikme faizi uyguluyorsun.. Eee gel bir de çok afedersin.. neyse..
    Thesinner83, piri_reis, Ali Mert ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bana nabız yoklama gibi geldi

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yok mu daha tam tadını almışken

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana nabız yoklama gibi geldi
    Nabız yoklanacak ne var mtv ye ek %20 diye çıkartırlar sonra sayın cumhurbaşkanımız bu çok halkı ezdirmem deyip %10 a çeker oldu bitti mis gibi çiçek gibi :D

Motosikleti
    speederbike
    %15'e çekse kahraman, %10'a çekse asrın kahramanı, %5'e çekse binyılın kahramanı sayacak bir kitle var.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Şu ortadaki adamı arttırsalarda eve erken gitsek.
    fz6_fazer bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu vergi, halihazırda ağır vergi yükü altında zorlanan vatandaşa bir darbe daha vurmak olur.

Motosikleti
    speederbike
    Halk böyle seviyor, size ne. Soyuluyorsa onlar soyuluyor, size ne? Vergi yükü altında zorlanıyorsa onlar zorlanıyor, size ne? Bu arada, siz Mars'ta yaşıyorsunuz değil mi?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla herkesin durumu iyi herkes mutlu 150binden aşağa araba yok parklarda yer yok benzin alırken sıra var mtv kasko sigorta ödemişiz vergi kalemini tükürüğümüzle boğarız.insan hak ettiğini yaşar az bile devam
    MimTolga bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yav bu adamlar iyice amatöre bagladilar..yeni tip vergiler çok göze batiyor,halbuki MTV üzerinden zammi yapsalar bu kadar tepki toplamaz..Akp çok bozdu yeminlenn,eskiden olsa bunu akıl edebilecek bir ton adam çıkardı.

Koca parti ne hale geldiiii,üzülüyor insan :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sormayın... Geceleri bazen usul usul sessizce ağlıyorum. Çok üzülüyorum bu AK partiye...

Velhasıl insanlar çeşit çeşit
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Bence bu verginin gelirleride bademleme vakfına aktarılmalı.
    MimTolga bunu beğendi.

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mtv leri ödedik te yolu kaldı

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Ben daha 140TL lik MTV'yi ödeyemedim, Allah b*lanızı versin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2019 ve bu senenin ilk dönemi duruyor... ödemiyorum, benim vergimle zevk sefa yapıyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)