Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Ümraniye tem'de feci kaza kamerada. Emniyet şeridindeki minibüse çarptı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrardan allah rahmet eylesin, suclu kim cıkarsa cıksın ölen geri gelmeyecek ne yazık ki.

burada kim suclu kim değil diye tartışıyoruz, ölünün arkasından saygısızlık olarak düşünmeyin, benzer bir durumda kaldıgımızda daha dikkatli olmamız gerektiği için bize örnek olacaktır, kusurlu da olsa kusursuz da olsa motorcu bır kardesimiz vefat etti.

Ancak emniyet şeritinde arac kullanmak zaten YASAK oldugu için konunun "arac suclu motor suclu" kısmını mantıklı görmüyorum.

Benim esas düşüncem "kaza neden oldu" kısmı. Önceki sayfada ss kullanıcısı oldugunu fark ettim, bu sayfada da bu motoru yeni aldıgını söyleyenler oldu.

Sanırım ss'deki kıvraklık ile bu motorun hantallığı arasındaki fark nedeniyle tecrübesinin azizliğine uğradı. cok farklı motorlar, aynı tepkileri vermiyor sonucta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mekanları cennet olsun :(

Hiç görmemiş arabayı bence emniyet şeridinin çok kenarında çizgiye yakın gidiyormuş zaten üstüne sağ şeritte boş. çok rahat kaçabilmesi lazım mantıken. Ya güneşten ya da başka birşeyle ilgilenirken farketmedi arabayı.

Çantayı takmış fikri mantıklı, minibüste hasar çok az tampon ve far dışında hasar yok gibi. Goldwing devasa bir motor, üzerinde iki kişiyle yarım tonu bulur direk vursa çok daha büyük hasar verirdi gibi geliyor.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Allah rehmet eylesin. Bana karşıdan gelen güneş nedeniyle duran aracı son anda görmüş gibi geldi. Kaskın vizörü yeni değil de, biraz cizikli veya kirli ise, karşıdan güneş vurdu mu, ne güneş vizörü ne güneş gözlüğü fayda etmeyebiliyor malesef. Emniyet şeridi konusu ayrı bir konu tabi. Yazık olmuş.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bi durun artık LÜTFEN. Evet üzücü bir olay ölenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum, diledik, diliyoruz. Ama şu konuya gösterdiğimiz hassasiyeti daha önemli konulara görmek daha hoşuma giderdi.

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...-yarali-2.html

Mesaj sayısı 36

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...tlu-olsun.html

Mesaj sayısı 44

http://www.motosiklet.net/forum/etki...in-kermes.html

Mesaj sayısı 2

http://www.motosiklet.net/forum/gund...-oldu-van.html

Mesaj sayısı 7

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...-verdik-2.html

Hele bu nedir arkadaş 6(altı, six, ستة, şeş, seis, έξι) Şehidimiz olmuş mesaj sayısı 23.

Aklıma o kadar çok kötü şey yapılmışken, Türk halkının araçlara cam filmi yasağı ve market poşetinin paralı olmasına gösterdiği tepkinin yarısını göstermediği çok daha önemli konular geldi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Thesinner83 burası motosiklet forumu olduğundan olmasın o?
    espresso, yamtareroglu ve Justforfun bunu beğendiler.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Motosiklet sevenler vatan sevmiyor mu? Elbette seviyor belki birçok kullanıcının vatan severliğinin eline su dökemem. Ama önemli konularda da aynı hassasiyeti görmeyi isterdim. Benimki gereksiz bir serzeniş, Forum olarak benim kusuruma bakmayın lütfen.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    O yolu ben de biliyorum. Sabah güneş direkt karşıdan geliyor. Biraz da yokuş yukarı bir yer olduğundan güneşin etkisi daha da fazla hissediliyor malesef.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Allah rahmet eylesin. Kimseyi canından etmemişler, kendi canlarından olmuşlar, bir hataları varsa bunu canları ve bebeklerinin anasız babasız kalması ile ödemişler. Bundan büyük bedel mi var sizce? Allah o bebeğin bahtını açık etsin, hayat yolunda önünü açsın inşallah.

Bu türden aşağılık yorumlar yapanlar da var. Kötü sözleri kendisine ve ailesine ait. Asıl bu türden omurgasızlara ne demeli?

https://twitter.com/kolonbornaa/stat...82625937711105
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi durun artık LÜTFEN. Evet üzücü bir olay ölenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum, diledik, diliyoruz. Ama şu konuya gösterdiğimiz hassasiyeti daha önemli konulara görmek daha hoşuma giderdi.

Mesaj sayısı 36

Mesaj sayısı 44

Mesaj sayısı 2

Mesaj sayısı 7

Hele bu nedir arkadaş 6(altı, six, ستة, şeş, seis, έξι) Şehidimiz olmuş mesaj sayısı 23.

Aklıma o kadar çok kötü şey yapılmışken, Türk halkının araçlara cam filmi yasağı ve market poşetinin paralı olmasına gösterdiği tepkinin yarısını göstermediği çok daha önemli konular geldi
    Bizzat hassasiyet gösterdiğiniz konularda herkesin alakadar olmasını beklemeniz pek uygun değil fikrimce. Bana göre de hak ettiği halde kimsenin ilgi göstermediği çokça konu var. Mesela aşağıda bağlantısını paylaşacağım konuda 25 mesaj var ve son mesaj 2015 yılında. "bu forumda neden çok sayıda mümin yok" demem ne kadar tuhaf olursa, "burada neden çok sayıda vatanperver yok" demek bir o kadar ilginç durur. Neticede Cuma gününün mübarek olduğu ve Allah katında mühim bir gün olduğunu hepimiz biliyoruz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...eslerim-2.html

Böyle önemli bir konu varken insanlar 250cc motosiklet önerisi istiyorlar.

Siz vatan diyor olabilirsiniz, başkası ülke diyor olabilir ya da bir başkası da memleket der. Size aş-iş imkanı sağlayan sıcak yuva gibi gelir ancak bir başkasına da tercihine bağlı olmadan rast geldiği ve vergisini ödediği sürece sorun yaşamayacağını düşündüğü bir ülkedir. İnsanları düşünmedikleri için önerilerde bulunabilirsiniz fakat hissetmedikleri için yargılamak pek uygun görünmüyor benim düşünceme göre.

İnsanların bir kazada ya da savaşta ölmesi... Hepsi çok üzücü, bilgi birikim ve hatıraların bir başkasının eğitimsizliği ya da kendi tecrübesizliği sebebiyle bir anda yokluğa karışması oldukça tatsız bir durum. Fakat bizim kontrolümüze bırakılmayan hatta bizzat durumu kontrol eden başka kişiler varken içimden üzülmek dışında ne yapabilirim? Şehit konusunda elbette insanlar durumu içlerine atabilirler çünkü bir fikir beyan edemezler bu kadar hassas bir konuda; ancak bir trafik kazasında öneri, hata tespiti, edinilen tecrübeye katkı, gözlemlenen tecrübeyi üretme sebepleriyle çokça çene çalabilirler.

Kutsal kavramı ve öncelik, kişiye bağlı olarak değişebilir. İnsanlara bir unsuru mühim saymadıkları için kızmak pek fayda sağlamaz.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Şehit benim şehitimdir
    Vatan benim vatanımdır
    Din benim dinimdir
    Motor benim motorumdur.

İstediğimiz konuya yazıp yazmamak bizim tercihimiz, duyar kasmayın lütfen ! Sosyal medyada zaten yeterince yapılıyor zaten.

Açıkçası forumda şehit konularına yazılmaması bence daha iyi, cünkü benzer konularda ölen şehit kardeşimiz konusunu aşıp siyasete dine dönüyor konular, ölenin arkasından sacma muhabbetler dönüyor.

Bu konu zaten forum ile direk alakalı bir konu, siz ölen arkadaşın ailesine gidip "şehitler daha önemli" derseniz evladını kaybeden adamdan ağır tepki alırsınız. Aynı şekilde bir şehit evine gidip siz daha önemlisiniz dediğinizde eğer düzgün bir aile ise "onlarınki de evlat,onlarınki de can" diye de tepki görebilirsiniz.

Buradan tüm şehitlere ve ölen kardeşlerimize allahtan rahmet diliyorum tekrardan.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kendi adıma konuşmam gerekirse, buraya motosiklet ile ilgili konuları okumak ve bilgi almak için göz atıyorum. Hatta forumdaki genel konulara bile bakmışlığım yoktur, çünkü ilgili konu hakkında konuşmak ya da görüş almak istersem o konuyla ilgili sitelere, mecralara bakarım. Kimin hangi konuya ne kadar ilgi gösterip göstermeyeceği, hassasiyeti, ilgili kişiyi ilgilendirir. Zira bu yaklaşımın sonu oruç tutmayanı linç etmeye kalkan konya/erzurum moduyla aynı kapıya çıkar.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesaj sayısı 36

Mesaj sayısı 44

Mesaj sayısı 2

Mesaj sayısı 7

Sizene? Sizin hoşunuza gidecek diye işi gücü bırakıp istediğiniz konulara mı yoğunlaşalım? Allah aşkına ne içiyorsunuz?

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Motosiklet sevenler vatan sevmiyor mu? Elbette seviyor belki birçok kullanıcının vatan severliğinin eline su dökemem. Ama önemli konularda da aynı hassasiyeti görmeyi isterdim. Benimki gereksiz bir serzeniş, Forum olarak benim kusuruma bakmayın lütfen.
    Çünkü alıştırdılar.
    Thesinner83 bunu beğendi.
    TATOĞLUBİLİŞİM

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzücü olayları alt alta sıralayarak önem sıralaması yapmak. Ayrı ayrı her birine saygısızlık yapmaktır.
    Çeşitli durumları açıklayan çok güzel deyimlerimiz vardır.
    Misal;
    "Kaş yapayım derken göz çıkarmak"

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    Allah geride kalanlara sabır versin. O kadar dikkatsiz motosiklet sürücüsü var ki bazen isyan ediyorum.En küçük örnek İstanbul anadolu yakasında oturuyorum yıllardır yaz kış her gün kadıköy kartal arası gidiyorum solun solundan gidiyorum genelde çoğu zaman 40 50 km\h fakat solun solunda arkadan gelen motosikletli arkadaşlar sanki tabakhaneye yetişmeye çalışır gibi allah korusun korna sellektör yol ver bana diye sıkıştırıyor. Tecrübesiz birine kaza sebebiyeti resmen insan geriliyor nitekim sana yol vereceğim yer yok tek şerit bile değil birde yol istiyorsun müsait olsa zaten yol veririm. Lütfen duyarlı olalım. Tekerinize taş değmesin dostlar.
    dyavol-77 bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Motosikleti süren rahmetli beyefendi medeni bir memlekette çok normal karşılşanan filtreleme dediğimiz şeyi yapıyor. Yani yolun boş kısımlarını kullanarak akan trafikten %15 kadar hızlı giderek ileremeye çalışıyor yani.

Burada otobüs şöförünün hiç bir günahı yoktur. Ne duracak mesafesi ne de durabilecek bir taşıtı va altında. Böyle bir şeyi unutmasıda çok zor olacaktır. Sonuçta hep 2 genç insanın canına kast ettiğini düşünecek. Bu konuda hiç bir suçu olmamasına rağmen hemde.

Şimdi sonuca gelmek lazım. Adam koskoca motosikleti ( Honda Goldwing ) eşi ile birlikte giderken bir minibüse neden saplasın ?
    Hayatı yaşamayı mı sevmiyor bu beyefendi. Yoksa eşi ile birlikte intihara mı kalkışmak istemiş.

Boş boş laflar eden motosiklet süren insanlara sürekli böyle kaza videoları altında ayar vermeye çalışan ARABACILAR, MİNİBÜSÇÜLER sözüm sizedir.

Bu işin tek ama tek sorumlusu sizlersiniz. Çünkü motosiklet süren bir insana tahammülünüz yok. Hayatınızın 3 te 1 ini aptal gibi bir kutuda oturup geçirdiğiniz için ve biz bir yerlere zamanında vardığımız için bizden nefret ediyorsunuz. Trafikte daha çok yer kaplayan daha zararlı araçlarınıza rağmen bize suç buluyorsunuz.

Çok dikkatli izlenir ve video yavaşlatılır ise minibüs süren PEÇETE ISRAF' ının tam motosikletin geçiği sırada kapıyı açtığını ve 2 genç insanın otobüsün altında bıraktığını görürsünüz. Üstelik kocaman bir emniyet şeridi olan yolda emniyet şeridinin en iç kısmına yanaşmak varken tam sağ şerit ile kesistiği yerde duruyor. Dörtlüleri yakmadan durup aniden kapısını açıyor. Aracından bir problem olabilir. Aniden durması gerekebilir bunu anlarız. Ancak neden emniyet şeridinin en iç kısmında yavaşlayıp dörtlüleri yakmak yerine aniden durup 2 insanı öldürüyor.

Bütün ülke insafını kaybetmiş hemde her durumda. O kadar peşin hükümlüsünüz ki ölmüş 2 gencecik insanı bile suçlabiliyorsunuz.

Yazık ...

oialdemir hocam, objektif düşünenleri neden arabacı , minübüscü diye ötekileştirip insanlara hakaret ettiğinizi anlayamadım.

Video net değil doğru ancak videoda asagıdaki görüntü mevcut, arabanın kapısına çarpılmamış.

Adama intihar etmiş demiyor kimse, goldwing'in manevra kabiliyetinin düşük olduğunu hesaba katmadan kurtulmaya calısmış, ss tecrübesinin kurbanı olmus şahsi filrim.

Öyle bir yazmışsınız ki sanki emniyet şeridi motosiklet yolu da minibüs kaçak park yapmış.

Futbol takımı tutar gibi herşeyde motorcuları savunmayın artık. Burada kimse kimseyi suçlamıyor, ölenlere rahmet diliyor ve sürüş hatasından başkalarının ders cıkarmasını umut ediyoruz.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oialdemir hocam, objektif düşünenleri neden arabacı , minübüscü diye ötekileştirip insanlara hakaret ettiğinizi anlayamadım.

Video net değil doğru ancak videoda asagıdaki görüntü mevcut, arabanın kapısına çarpılmamış.

Adama intihar etmiş demiyor kimse, goldwing'in manevra kabiliyetinin düşük olduğunu hesaba katmadan kurtulmaya calısmış, ss tecrübesinin kurbanı olmus şahsi filrim.

Öyle bir yazmışsınız ki sanki emniyet şeridi motosiklet yolu da minibüs kaçak park yapmış.

Futbol takımı tutar gibi herşeyde motorcuları savunmayın artık. Burada kimse kimseyi suçlamıyor, ölenlere rahmet diliyor ve sürüş hatasından başkalarının ders cıkarmasını umut ediyoruz.

https://i.hizliresim.com/r0A01N.jpg
    Bir kaç sayfa önce yazılan şeyleri yazmayı gerek görmedim. Araç durup kapı açıldığında motosikleti süren arkadaşın panik yapması ve çantayı minibüse takması yada kaza anında kaputu kapalı minibüsün neden kazadan sonra kaputunun açık olması gibi1 Bu kısımlar anlaşılmıştır diye düşünüyorum.
    Ben kendi düşüncemi belirttim. Bana göre durum yukarıda yazdığım gibi. ARABACILAR ve MİNİBÜSCÜLER buraları okuyor bazen. Ondan yakındım yukarıda. Ayrıca her kaza videosunun altında motosikletçiler yerden yere vuran insanlardan da bıkmış durumdayım. Hep nasıl oluyorda biz suçlu oluyoruz ?

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç sayfa önce yazılan şeyleri yazmayı gerek görmedim. Araç durup kapı açıldığında motosikleti süren arkadaşın panik yapması ve çantayı minibüse takması yada kaza anında kaputu kapalı minibüsün neden kazadan sonra kaputunun açık olması gibi1 Bu kısımlar anlaşılmıştır diye düşünüyorum.
    Ben kendi düşüncemi belirttim. Bana göre durum yukarıda yazdığım gibi. ARABACILAR ve MİNİBÜSCÜLER buraları okuyor bazen. Ondan yakındım yukarıda. Ayrıca her kaza videosunun altında motosikletçiler yerden yere vuran insanlardan da bıkmış durumdayım. Hep nasıl oluyorda biz suçlu oluyoruz ?
    hocam siz birilerini suçlamak istiyorsunuz, ölen arkadaşımız motorcu oldugu için onu suclayamadıgınızdan tüm sucu karşı tarafa atıyorsunuz.

Video ve haber harici detay bilgi varsa affola , yazdıklarımı düzeltirim ancak burada gözüken durum

Bilmediklerimiz

- birkaç saniyelik videoda arac ne zaman durdu neye göre durdu niçin durdu göremiyoruz, belki ciddi bir problem var idi bilemeyiz
    -Motorcu goldwing e hakim olmayabilir alışamamıştır, bilemeyiz
    -Motosiklet %90 kör noktada ancak şöför motosikleti görüp göremedi mi bilemeyiz

Bildiklerimiz

- Motorcu goldwing ile o ağır motora uygun olmayan bir refleks ile kacmaya calısıyor
    - Motorcu kendine ait olmayan emniyet şeritinden sürüyor ki bu bile başlı başına tüm olayın %100 sebebi
    - Motorcu Dediğiniz gibi kapı acıldıgında bu derece panik yapıyor ise motosiklet konusunda yetersiz eğitime sahip
    - Aracın kapısının acıldıgını o hizadan motorcunun görme ihtimali yok zaten bence.
    - Sürücü aracını emniyet şeritinin daha da sağına koysaydı %80 bu kaza da olmazdı

yav resmen ölünün arkasından konustugumuz konuya bakın. kendimden utandım.

arkadaşlar emniyet şeriti motosiklet yolu değildir artık kafanıza sokun sunu. hakkımız olmayan bir yolu kullandıgımızda her sıkıntıda sucu karşıya atamayız.

bende kullanıyorum ancak hızımı yarıya düşürüyorum emniyet şeritine girdiğimde. Aracın birisi videodaki gibi durmuş olur, burnunu sokmuş olur. Hem kuralları çiğneyip hem hayatımızı riske atmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Bu arada dikkat ettim, video çekim açısı yüzünden emniyet şeriti çizgisindeymiş gibi gözüküyor ancak oley yeri çekimlerinde normal geldi bana pozisyonu.

oialdemir bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşlar, goldwing inanılmaz derecede sürücünün dikkatini dağıtabilecek bir motosiklettir.
    Eğer kendinizi kaptırırsanız radyo kontrolleriyle oynuyorum, usb'den en sevdiğim şarkılar klasörünü seçeyim de şu şarkıları çalsın uğraşısı yaparken, elcik koltuk ısıtma ayarlarıyla oynarken, bu sırada da interkomdan yolcuyla konuşuyorum derken gözünüzü yoldan 5-6 sn ayırmanız çok olasıdır.
    Sanırım rahmetli arkadaş da böyle bir dalgınlık içerisine girdi ve bu kaza oldu.
    Ayrıca Goldwingte çantayı takmak diye bir durum yoktur olamaz.
    Goldwing yan çantaları Enduro motorlar gibi sonradan takılan demonte çanta değildir o yüzden motor gövdesinden daha dışarıda daha geniş durmaz.
    Goldwingin çantası bir yere çarpmadan önce kafa greanjı çarpmış olur zaten.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)