Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletler Emniyet Şeridini Kullanabilir mi? (HABER)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TGRT Haber tarafından yayınlanan motosiklet sürücülerinin emniyet şeridini kullanması hakkındaki haber.

Emniyet Şeridi Motosiklet Yolu Oldu

Trafikte motosiklet sürücüleri yasak olmasına rağmen emniyet şeridini mesken tutmuş durumda. Polis ise bu duruma sessiz. Muhabir arkadaşımız Kaan Kalyoncu ve kameraman Erhan Esen emniyet şeridinde bekledi. Motosikletli sürücülerin kural tanımaz görüntülerini kayıt altına aldı.

Kaynak: TGRT HABER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport

TGRT'DEN ARAŞTIRMAZ HABERCİLİK: EMNİYET ŞERİDİNDE MOTORLAR

Yine araştırmadan haber yaptığına inanan muhabirinin şeyini yayınlayan yandaş tv'de konu olmuş motor sürücüleri.. Milleti birbirine düşürmek değil mi bu.. Motora vuran arabada da motorcuyu suçlayacak kadar zehirli ve cahiller..
    1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Bir kaç gün önce bende bir instagram sayfasın da görmüş olup kendi sayfam da haberi sunan hazırlayan andavallara kaymış olduğum haber. Nasıl kin kusulur ? Haber konusu bulamayıp bugün de aa hadi motorculara kayalım diye yapılmış boş bir haberden başka bir şey değildir.

Motorcular Emniyet Şeridine giriyormuş ? Arabaya ceza varmış motosiklete yokmuş ?

Bu nasıl bir kıskançlıktır. Abi siz değil misiniz motorculara sağdan git burası bisiklet yolumu diyen ? Siz değilmisiniz motorcu şeridini ortalayarak giderken arkasından öküz gibi selektör yapıp sağa sola sıkıştıran ? Kimse bunlardan bahsetmemiş yazık.

Motorcular aradan gidiyormuş ? Şeridinde insanları rahat bırakmıyorsunuz ki ne yapsın adamlar kanatlasın mı ne bekliyorlar neyin kıskançlığı motorculardan araba taşıt gibi davranmalarını istiyorlar ise önce motosikleti taşıt yerine koyacaklar ona göre davranacaklar motosiklete ufak bir değme de bile üstünde ki adamın başına neler gelebilir bunun bilincin de olacaklar ki yani önce saygı duyacaklar sonra konuşacaklar. Motosikletle apaçi gibi süren motorcu arkadaşlarımız da aklını başına alması lazım tek taraflı değil aslında olay ama genel olarak motorcu mu ? püühhh geberr şerefsiz olayı var toplumda.

Son olarak karaktersiz herif anlattığının çok dışında bir de habere sırf viral olsun diye Tek teker giden birinin videosunu sıkıştırmış, bir de araba şeridin de giden adama vururuyor bunu motorcu aralara gidiyor diye lanse ediyor iyi sövüyorum gördükçe
    espresso, fatih.met, darpgen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Ben kendi adıma konuşacak olursam arabam da olduğu halde işe motosikletimle gidiyorum. Trafikten bir araba eksiltiyorum. Gel gör ki bu bile batıyor birilerine. Çok kıskanıyorsanız siz de binin kardeşim...
    darpgen, birbilent ve espresso bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    O haberi hazırlayan her kimse halt etmiş.

Gelsin birde benimle konuşsun...

Bugün Anlas WG2 kış lastiklerimi taktırmaya gidiyorum.
    Lastikler önde giden şirket aracında. Ben şirket aracını takip ediyorum.
    Çünkü telefon tutacağı sabah kırıldı ve navigasyon kullanamıyorum.

15:00 civarı Haliç köprüsüne iniyoruz. Soldan sinyalsiz, uyarısız bir Doblo önüme kırıyor.
    Yavaş gidiyor olmama sayesinde kurtarıyorum. Kornaya basıyorum. Öne geçtikten sonra sinyal veriyor !
    Adam özür diliyor. Yanında bir bayan var. Yanından geçerken "Biraz daha dikkatli olun, sizin tampon gider ben ölürüm" diyorum.

15:15 civarı çağlayanda bir alt geçit.
    Orta şeritteyiz, bizim aracı takip ediyorum. Sağdan gelen yol daralarak orta şeritle birleşecek.
    Yine bir Doblo sağdan üzerime kırıyor. Üstelik ben en az 10 metre önünde olduğum halde sağdan inadına gelerek...
    Sinyal yok, uyarı yok, hakkı yok. Elimle sinyal işareti yapıyorum.

Başlıyor lağım ağzıyla konuşuyor. Tünelden çıkar çıkmaz kırmızı yanıyor ve duruyoruz.
    Ben bizim aracın sağındayım, iş arkadaşımla konuşuyorum. Bu ise sol şeritte hala lağım ağız modunda.
    Arada "sağdan gitsene" diye bir laf duyuyorum. Herhalde duvar tırmanıp gitmekten bahsediyor. Oralı olmuyorum.
    Ben bizim arabanın önüne geçiyorum. Sağda ekipler ve emniyet mensupları var.

Bu üstüme kırıyor direksiyonu.
    Bu durumu polisler görüyor. "Alın bunu içeriye, üstüme kırıyor arabayı, trafikte taciz ediyor" diyorum polislere.
    Polisler buna bir hamle yaptığında ışık yeşile dönüyor. Doblodaki "isteyerek bilerek kırmadım memur bey" diyerek basıp gidiyor.

İlerde hala cam açık geveleyip duruyor. Ben artık dayanamayıp galiz küfrü savuruyorum. O sola sapıyor ben düz devam ediyorum.

Sanırım benim aksiyon kamerasını sürekli takmam gerek. Hatta hepimiz takmalıyız.

Çektiğimiz görüntüleri aynı yukardaki haberde olduğu gibi yayınlattırıp kamuoyu oluşturmalıyız.
    Emniyet şeridinin motosikletlere yasal hale gelmesini sağlamaz ama en azından bakış açısında bir nebze bile olsa düzelme sağlasa yeterli olur sanıyorum...
    birbilent, darpgen, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Haberi yapan, yaptıran kişilerin değil de annelerinin bayağı bi kulağını çınlattığım haber olur kendileri.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Kamerayı görünce ve konu ceza kesmeye gelince ne kadar da güzel kabulleniyorlar motosikletlerin de araç olduğunu.
    birbilent bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    böle bir haber yapiliyosa vayyy motorcularin haline cezalar yolda acımıcaklar artik diye anliyorum ben
    ve o haberi yapanın ta.........
    espresso bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Tem'de en sağ şeritten 90 ile gidiyorum arkamdan otobüs , minibüs , taksi gelip sıkıştırıyor emniyet şeridine geçmek zorunda kalıyorum. Haberde yanlış bişey yok fakat veriliş şekli doğru değil. Motosiklet İstanbul gibi şehirde çoğu kişi için vakitten kazanma aracı. Ben arabaya bindiğimde sadece park yeri ararken 10-15 dakika harcıyorum.

Bi ara motosikletler kaldırımlara park ederek işgal ediyor diye atv haber yapıyordu. Yola park etsen adam arabadan iner gelir ittire ittire motoru sürükler. Kaldırıma park etsen laf ederler.

Bu motosikletler toplatılsın herkes arabaya binsin , ömrümüzü trafikte harcayalım.
    darpgen, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    TMP (Türkiye Motosiklet Platformu) başkanı Zafer Fatih Özsoy, konuyla ilgili olarak 15.Aralık.Pazar günü 11:30 da Suadiye Oteli önünde protesto ve basın açıklaması yapılacağını duyurup, katılım desteği beklediklerini belirtmiş.

http://facebook.com/story.php?story_...5&id=595714584
    espresso, birbilent, Thesinner83 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    tıpkı trt1'de ilk defa ana haber bültenin sunulmaması gibi, haber kanallarının satılık medyanın leşe döndüğünün bir göstergesi gibi olmuş.

burada adam gibi, insanların yapması gereken şekilde bir haber yapılsaydı, evet motosikletler neden emniyet şeridini işgal ediyor araştırılıp, eleştirilip bir de motosikletleri de bu şeridi kullanmaya, polislerin izin vermesine sebep olan haklı unsurlarla birlikte objektif sunulsaydı tabi ki bu konu bir haber niteliğinde olabilirdi.

bir kere insan aklını yitiriyor, montaj yapan insan yerine koymayacağım hayvanların o kazalarda motosikletleri nasıl haksız gördükleri, şeridinde giden motosikletlerin üzerine çıkan arabaları haklıymış gibi göstermeleri ciddi olarak zihinsel bir sorun. bu haberde emeği geçen herkesin büyük bir zihinsel sorunu var açık ve net! Çünkü aralardan giderken kaza yapan onca kaza videosu varken bu videoları bilerek koymak ya ağır bir zihinsel sorun ya da ağır bir leş kokusundan ibaret, haberciliğin leşe çevrildiği bir dönemdeyiz.

Bu gibi leş durumlar yüzünden ülkemden utanır hale geldim, her şey rezalet gelmeye başlıyor, haklı bir haber bile olabilecekken sırf ya gündem olmak ya da gündem değiştirmek ya da akıl yitiminden böyle durumları bu ülkede görmek yaşamak cidden bana ızdırap.
    birbilent ve fatih.met bunu beğendiler.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İlk tvde gördüm.Youtube'ye düşüncede gereken cevabı altına yapıştırdım.Embesiller ordusu boş,beleş haber yapmış.
    ERTOBİ, birbilent ve darpgen bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet şeritinde araç kullanmamız yanlış orasının savunulacak birşeyi yok ama haber direk çatışma cıksın diye yapılmıs.
    darpgen bunu beğendi.

ERTOBİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Yol sıkışık olduğunda , emniyet şeridi motosikletçinin hayatını kurtarır nokta.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Yaptıkları haberde birçok alıntıu video var bu suç diye biliyorum. Haricinde yine haberin 1.58 dakikasında otomobil sürücüsünün yaptığı hata yüzünden %100 kusurlu bulunup 1 motosiklet sürücüsü öldüğü ve yaralıların olduğu bir videoyu koymuşlar. Umarım videonun sahibi veya olayda yetkisi olan arkadaşlar gereğini yapar.
    darpgen bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Haberi yapan da yaptıran da kulaklarını çınlatıyorum haberin olsun

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Haberin sunuş biçimini bilmiyorum. Ama emniyet şeridinde seyir etmek yasak.
    Habercilere tepkiniz olabilir. Emniyet şeridini savunmaya çalışmak yerine söyleyin, kamerayla trafiğe çıksınlar ve normal şeritlerdeki motorları takip edip ne kadar sıkıştırıldıklarına baksınlar. Bu haber daha çok farkındalık yaratır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence emniyet şeridindeki yasak motosikletler için kaldırılmalı. Sonuç reisin iki dudağı arasında.
    birbilent bunu beğendi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    TMP'nin pazar günü yapacağı etkinliğe mutlaka katılmalıyız kanaatindeyim bende.
    birbilent bunu beğendi.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    emniyet şertini mesken tutan kural tanımaz motorcularız biz...
    1 2 3 4 tamam dahada katlamamam... Örneğin o muhabir gibi... Kural tanımaz muhabir ne işin var emniyet şeridinde. motorcuları tehlikeye atıyorsun....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)